Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

Ova tema sadrži 188 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nsstudent 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 189 ukupno)

Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

• bombica26
    Član
    bombica26

jel taj torch sve to u kombinaciji (toksi.+ureo+mirkro) ili sta….?

Leonilla
    Član
    Leonilla

Doktorı znaju sta je torch al to sto sam ja nabrojala je jako bıtno..Npr Cıtomegalovırus je jako opasan ako se dobıje u toku trudnoce a presnosı se obıcnım kontaktom.kasljem.zrakom..Ja sam jos ımam al je u prolaznoj fazı.u tom slucaju najbıtnıjı je ımunıtet..ı vrıjeme naravno..sad sam ızljecıla ureoplazmu antıbotıcıma ı cıtomegalo prolazı tıtar mı ne raste tako da sad mogu ostatı trudna bez straha sto je najbıtnıje..

bombica26
    Član
    bombica26

nadam se da se to torch u svim zemljama podrazumeva pod istim

Leonilla
    Član
    Leonilla

razumıju to doktorı ne brını se

Leptir
    Član
    Leptir

Prvo naravno UZ,pa papa,vaginalni sekret,i hlamidiju (koja je bila pozitivna)… To za pocetak pa kad se nije desilo zacece naredne 2 godine,onda sam vadila hormone i ustanovnjeno je da nemam ovulacije … Pila klomifen itd,nema trudnoce ni dan danas.
    Suprug vadio sve žive briseve,spermogram,isto je on imao hlamidiju,ovo ostalo je ok.

Leonilla
    Član
    Leonilla

Hlamıdıja je bıtno da se ızljecı kolıko ja znam ona utıce na plodnost ı kod muskarca ı kod zene..ısto kao ı ureoplazma ı ona ako se na vrıjeme ne ızljecı moze da poremetı ovulacıju tj utıce na plodnost..to tı je jakobıtno da ızljecıs..kakva tı je terepıja za hlamıdıju..

Ane
    Član
    Ane

bombice jeste torch je isto u svim zemljama

bombica26
    Član
    bombica26

e super,ovaj moj otisao malo pre da da spermice a ja ujutro idem da uradim FSH,LH,PRL-prolaktin,E2 estradiol a mogla bih i hormone stitne z. TSH,T3 T4.ja nemam pojma sta je sve to ali to sam nasla pa cu ujutro vaditi jer mi je treci dan vestice a 20-22 cu raditi progesteron
    ane molim te da li bi mi preporucila jos nesto

Balerina
    Član
    Balerina

Ana sta znaci kada je povisen Progeresteron, a Estradiol i FSH uredu? Znas li?

Ane
    Član
    Ane

bombice moglo je i testosteron ali nema veze uradi ti ovo pa cemo videti zavisno od nalaza sta bi moglo dalje uglavno da budes informisana postoje mnogi drugi dinamski testovi za svaki hormon da se stimulise i suprimira da bi se videlo na kom nivou je poremecaj ali otom potom a ono za epilepsiju stavila sam kod sve za progesteron.
    Balerina nemora nista znaciti ali zavisi kada je radjen kog dana ciklusa zavisi koliko je povisen i kakva je klinicka slika jer obicno visoke vrednosti idu uz trudnocu a enormno visoke uz blizance ali opet kazem zavisi kog dc je to mereno

Balerina
    Član
    Balerina

E hvala Ana, nije u pitanju trudnoca, radila sam na 21 dc…..Cisto da ga proverim zbog drugih hormona, ali evo cula sam se i sa ginekologom, i endokrinolog kazu da nije nista strasno….
    Dobro ja sam i mislila da nije nista u pitanju, s obzirom da su mi ostali hormoni uredu.
    U svakom slucaju hvala….

Tinna
    Član
    Tinna

e pa koliko sam ja shvatila, trebalo bi da uradim ureoplazmu, micoplazmu, hlamidiju, cevinalni bris, kolposkopiju, papa test i UZ???

Tinna
    Član
    Tinna

i testosteron sa progesteronom i sve te hormone?

bombica26
    Član
    bombica26

kako se testira ureoplazma i micoplazma?
    da,tinna ja sam uradila vec FSH,LH,PRL -prolaktin I E2 estradiol kao i hormone stitne zlezde TSH,T3 T4 a 21 dan radim progesteron i testosteron.

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

Tina sve te briseve mozes da zavrsis za 1 dan….nije to nista specijalno da bi se oteglo,dok hormone moras po danima ciklusa…
    mada…sve se da izdrzati.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 189 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.