Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Koju muziku voli vasa beba?

Ova tema sadrži 59 odgovora, ima 36 glasova i poslednji put je ažurirana od strane  Pevaj sa Sandrom 3 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 60 ukupno)

Koju muziku voli vasa beba?

• mayya
    Član
    mayya

Juce je Nemanja poveo mamu i tatu u novu robnu kucu MERKUR, u Novom Sadu.
    Zastao je kod velike tv plazme izlozene za prodaju i zagledao se u koncert Carlosa Santane. Narednih 15 min nije odvojio pogled i sve vreme je djuskao, skakao, cicao, tapsao…
    Tako smo mi odkrili da nas Nemanja ( na nase veliko zadovoljstvo ), obozava da slusa Santanu. Sad zajedno slusamo kuci i uzivamo.

A sta slusaju vase bebe?

Aiko
    Član
    Aiko

Mi smo dobili iz Holandije cd na kojem je specijalno muzika za bebe (mama se redovno uspava), a mm je skinuo sa neta Mocarta i Betovena za bebe :smizla: Medjutim, nista nije zanimljivije od MTV-ja :zvezda:

cipelica
    Član
    cipelica

Stariji sinovi slusaju kao i mama Robija,Tokio hotel i naravno gledaju MTV,dok se mali Denis umiri uz Anastasiju i Marka Medloka.A predivni Cd-i sa decijom muzikom sakupljaju prasinu,na sta tata reaguje sa negodovanjem,jer se nekada dok su Marko i Aca bili mali,prvi uspavao uz njih.

crvena sonja

Moj dete voli da zaspe uz Sinatru,i voli vise balade,
    iako je neki dan gukao na Karolinu Gocevu
    ali ne znam da li mu se svidela pesma ili ona.

Prex
    Član
    Prex

Mi od rodjenja Tari pustamo klasiku, narocito Mocarta i Strausa, i ona bas voli da slusa muziku. Ali pustam joj i razne druge stvari, pa plesemo zajedno po kuci zagrljene 😆

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Uki je slusao decije pesmice od rodjenja, obozavao ih je dok u vrticu nije otkrio(pustale mu vaspitacice) narodnjake. Jezim se zbog toga i ne dozvoljavam mu da ih slusa kod kuce. Aleksa jos ne reaguje ninasta posebno, ali i njemu pustam decije pesmice

jelenab
    Član
    jelenab

Andrej nema bas mnogo izbora, nego da slusa MTV sto ja pustim da svira po ceo dan. Pustam mu decije pesmice kad je kenjakav (nije da nesto bas pomaze), a jos od stomaka je indoktriniran grupom The Killers (buahahaha). Sto rece Aleksina mama jos je mali da nesto specijalno reaguje-jedino nam se cini da se lakse uspava ako mu pustimo Bila Evansa (to je moj omiljeni pijanista), a mozda smo iz ocaja i to umislili 🙂
    P.S. Uzasnuta sam mogucnoscu da ga u vrticu navuku na narodnjake-tu moram da kazem kategoricno NE! Nemam nista protiv kad drugi to slusaju, ali uz svu muku i trud nikad nisam uspela da se na iste naviknem!

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Ma ne vredi ja sam trazila da im ne pustaju narodnjake, a odgovor je bio kako to deca vole i svi to slusaju i nije strasno, a i bas su slatki kad to pevuse. Znam samo da me je slog strefio kada je poceo da peva “ Tako mlada“. Ja sam za to da dok im ja biram muziku slusaju kvalitetnu, a kad budu porasli neka sami biraju, samo se nadam da cu do tada da im formiram ukus. Znam samo da ce Uros sledece god. u muzicko zabaviste, a i Aleksa cim oraste, ja sam zavrsila srednju muzicku skolu, a oni ce bar nizu, zbog opste kulture. Jedino ako budu bas protiv toga, necu ih siliti, mada Uki pokazuje veliko interesovanje za klavir.

majkacveta

Cao drugari,evo i Super Cveta da se prikljuci.Nas Stevan,tri mu je meseca,najvise voli kada mu majka i baaba (tako mi zoveno tatu) pevaju.Dok jr bio u stomaku isao je sa mamom na hor,i sada se najvise raduje kada pevamo pesme koje smo pevali na horu.Takodje mu je interesanto kada mi sami smisljamo pesmice,koje su najcesce krajnje nebulozne.A sto se tice Mocarta i ostele klasike prilagodjene bebama…uzas,kao iz najcrnjih horora.

jelenab
    Član
    jelenab

E da Prex i ja obozavam da „igram“ s Andrejem…nekad je to jedini nacin da se smiri!!!!! Majka plese sa svojim sinom:-)

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

ja imam 3 CD-a sa napravljenom muzikom za bebe . sastoji se iz ozbiljne muzike raznih kompozitora sa primesima zvukova iz prirode , cvrkutom ptica , zoborenje reke, sumovima vetra…itd, Matija to obozava a kada rucka pustim Bregu i obozava ga jer ima cudne reci neki romski-bugarski kicici, cicici, ale aleruskamaruska i tako to cesto pomislim da te reci i nemaju znacenje al nema veze Matija sve pojede kad to pustim

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

a da i da dodam vrteskica na kreveticu ima kombinaciju muzike Betoven , Mocart i Bah isto sa primesima zvukova iz prirode

mayya
    Član
    mayya

Uzasno je to sto pustaju deci narodnjake u obdanistu!!!
    Ali, ne morate da brinete. Ja sam odrasla uz maminu i tatinu radio stanicu sa zeljama, cestitkama i pozdravima, uz najgore narodnjake (koje i sada znam napamet), a sada ibak slusam Stinga, Dire Straits, Santanu i sl…

Bambina.
    Član
    Bambina.

Nadji sam tek juce pocela da pustam malo muzike i to pretezno decje pesmice i poneku pesmu od starih, dobrih Ramons-a, ali i ona je isuvise mala da bi reagovala.

Narodnjaci – ko voli nek’ izvoli ali deca NE

Ako hoce narodnjake mogu da pustaju TASI, TASI, TANANA, to je prava narodna decja pesmica!!!!

Julija SG
    Član
    Julija SG

Mi imamo cd sa klasicnom muzikom za bebe. To joj pustim svaki put pred spavanje, ona se tako uspava i ja posle ugasim. Strasno je djecu trovati narodnom muzikom „turbo folkom“ jos u obdanistu!!!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 60 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.