Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Koju muziku voli vasa beba?

Ova tema sadrži 59 odgovora, ima 36 glasova i poslednji put je ažurirana od strane  Pevaj sa Sandrom 3 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 60 ukupno)

Koju muziku voli vasa beba?

• T3
    Član
    T3

hipi seno… :respekt:
    mi smo od pre neki dan poceli da slusamo i djuskamo uz batine i sekine pesmice sa cd-ov..najcesce kolibri,carolija..kad cuje samo rasiri oci sav se ozari i mrda napred nazad pogotovo glavom..hihihi jako mi je smesan ali vidi se vec voli i oseti muziku tj ritam.. 😆

Estella
    Član
    Estella

E, ovako, Irina se uspavljuje uz ove dve predivne decije pesmice:
    Kolibri – Molimo za finu tisinu http://www.youtube.com/watch?v=q3os_uh5hfk
    Susti, susti bambusov list http://www.youtube.com/watch?v=wuserg_ztiE&playnext_from=TL&videos=wZmROFyQRGw

A uz ovu se uvek smeje, posebno kad ide deo zum, zum, zum, naravno Branko Kockica – Zakleo se bumbar http://www.youtube.com/watch?v=Pxam9MnuYks

Micka&Nidza

Stef je prinudjen da voli ono sto njegova mama slusa….Ivana selakov,zeljko J., Ceca….i jos mnogi drugi…. jos nisam pocela da mu pustam decije pesmice

roko
    Član
    roko

Lady gaga heheh poludi kad je pustimo u autu 🙂

Micka&Nidza

Mi se odvikli od Ivane selakov, Ace Lukas i slicnih. Sada slusamo rok, bluz i sl. Rorija Galagera obozavaju i njih dvoje a mi.
    Sem toga, decije pesmice su takodje rado slusane. Manda, Dragan Lakovic, Boda,Minja Subota….
    A miljene pesmicu su im, Kad si srecan, Bolesnik na tri sprata, Eci peci pec, Au sto je skola zgodna, Deset ljutih gusara,Leptir i dete, Nema zemlje dembelije…. u pa mogla bih celu noc da nabrajam. A od gore nevedenog engleza Shadow play, Follow me,Philbi. Muzika mu je super, to ih i odusevljava.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Samo decije pesmice!
    Protiv sam toga da bebe a narocito mala deca slusaju pesme za odrasle narocito one tipa `sitnije cile sitnije` ili ko vise voli zabavnjake `s 15 sam popusio prvu pljugu….`
    Ja sam na zalost bila ta koja je kao mala ne znajucu sta uopste govorim, sa 5 godina sa drugaricom isla ulicom i drala se na sav glas `sitnije cile sitnije, pokazi mu najbitnije!!!!`-strahota:?
    Na zalost za to su bili krivi moji roditelji jer su mi dopustili da cujem takve stvari……jesu mi doduse rekli da to ne pevam jer je bezobrazno a kako mi nisu umeli objasniti zasto je to bezobrazno niti bih ja to mogla da shvatim…….. nisu postigli nista pa sam ja i dalje naravno urlikala kroz celu ulicu doticne a i druge isto tako `produhovljene` hitove tadasnje popularne muzike……..
    Iako ce neko mozda reci da to sto dete peva svasta po ulici nije nista strasno ja sam misljenja da iako dete nije krivo to je najjaci pokazatelj da ponekad roditelji nisu svesni koliko mnogo deca upijaju i pamte sve sto vide iz svoje okoline……….isto kao sto neki misle da je recimo slatko kada deca govore ruzne reci, pokazuju razne gestove i to pravdaju recima `pa, sta….ionako ce nauciti`-ja mislim da su roditelji duzni da od takvih sadrzaja drze dete dalje do nekih zrelijih godina kada je ono sposobno da razume zasto je to ruzno i sta govori kako bi moglo da shvati smisao recenog kao i zabrane da se takve reci koriste u komunikaciji.
    Moja deca u nasoj kuci cuju uglavnom samo pesme za decu (i to je deo roditeljske zrtve koju ja kao roditelj za dobro dece moram podneti, tj ne mogu da slusam svakakve pesme i gledajm kojekakve filmove u njihovom prisustvu ).
    Znaju ih skoro sve napamet a bogami i mi jer moramo da ih pevamo sa njima!)…..ponekad slusaju i pesme iz crtanih filmova tipa ninjago, bejblejd, munja isl…..one su malo vise u rok fazonu…….jedino sto dozvoljavamo ponekad sebi jesu strane pesme (ali retko i uglavnom traze da to ugasimo) koje ne razumeju…. jer ne mogu da znam kad pustim radio npr da li ce posle neke sasvim ok pesme sledeca biti u fazonu `sedam u mece mozda ce veceras neka da se opece….` isl…….
    Bebe iako nece nauciti da `pevaju` nepristojne stihove mogu postati previse uznemirene uz rok i drugu muziku prejakog ritma…….nekako mi se cini da su moje bebe uvek vise reagovale na skladne i nezne note decijih pesmica, uspavanki i klasicne muzike nego uz zabavne melodije……..
    :-*

Micka&Nidza

Anita pa ja nisam ni mislila na Riblju Corbu i taj fazon.
    Ako pustam ono sto mm i ja slusamo, onda je to strana muzika i to neki bluz i rock. I nikako „tvrdi“ rock, jer to ni mi ne slusamo.
    A od decijih pesmica pa i ja ih znam skoro sve napamet, vise i ne treba da im pustam, mogu i ja da pevam…:lol: samo mene nece da slusaju, nemam glas za pevanje.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Micka a ja uopste nisam mislila da prozivam tebe pisuci moj post (ako je slucajno tako delovalo) vec uopsteno govoreci……..:love:
    Na tu temu imala sam drugaricu koja je kad je njeno dete bilo malo bila u fazonu `ma pusti mu bilo koji crtani` kad dodju kod mene sto je mene cak i tada zblaznjavalo (iako nisam imala decu) i smatrala sam da ona kao majka mora da strogo kontrolise sta njeno dete gleda i slusa…….ona se smejala i govorila `ma, vrlo vazno, neka gleda sta hoce…al si ti neki fasista….i tako je to islo sve dok jednog dana njeno dete nije obratilo svojoj baki sa `nosi se prljava babetino!!!!!`
    Onda je krenula frka, odakle takve izjave detetu od tri godine i dosli su do zakljucka da je taj `stos` ono pokupilo iz nekog crtanog koga su kupili u Maksiju (dok su se isti prodavali za 99 din)…….
    Eto…….od onda gleda sta joj dete radi ali su prvo morali da ga `oduce` od nekih stvari koje je vec do tada pokupilo a to bas nije islo preko noci!

pulinka
    Član
    pulinka

Ahaha, ma daj, Anita, hoćeš reći da ti se klinci ne deru na sav glas kroz kuću (i ulicu): Heeeej, sexy lady-oppa, Gangam style!?
    Onda tvoj vrtić vredi svake pare :)))!
    Pfff, moja deca mene teraju da pevam iako kreštim kao vrana :). Jeste sin doduše malo izbirljiviji, mislim da ima užasno osetiljiv sluh jer čim zafalširam on se buni :)-ali me tera da pevam opet…

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Pulinka, nes` mi verovati ali stvarno ne idu kroz kucu i to ne pevaju i ne samo da oni ne znaju te pesme nego ih ne znam ni ja!!!!! 😕
    Jer sam u poslednje vreme totalno izgubila kontakt sa trenutnom muzickom scenom (posto osim decijih kanala i tek ponekog filma na svaka 2-3 meseca, ne gledam apsolutno nista, jer ne stizem (od muzike slusam stare hitove sa cd-a kad su mi deca u vrticu, a radio tek ponekad) i da mi nije facebook-a pitala bih te o cemu ti meni uopste pricas….kakav Gangnam style……..kakvi bakraci!
    A u vrticu mogu ti reci im zaista to ne pustaju……..oni tamo koliko sam ja u toku slusaju samo decije pesme koje mi moje dete peva ili recituje, oni cak veliki deo vremena provode vezbajuci za priredbe koje imaju tri puta godisnje…….imaju i casove muzike kada im dolazi profesorka muzickog koja im svira na klaviru i pevaju u horu (sumnjam da je to onda Gangnam style ili lady gaga) i nesto lupaju u neke udaraljke……a od tv-a gledaju samo baby tv mladji klinci i minimax stariji (koji stvarno nemaju niti ijedan problematican crtani za razliku od ultre, pink kidsa ili happy tv-a ) a i to samo kad cekaju da roditelji dodju po njih tek od 17 casova jer posle tog vremena vise nemaju organizovanih aktivnosti.
    Ponekad im na dvd-u pustaju crtane kao sto su pepeljuga ili im citaju im price tog tipa a jednom mesecno idu u pozoriste, muzej ili u bioskop ali u pitanju su stvarno kvalitetne predstave i filmovi (a ako roditelj ne zeli da mu dete to gleda ne mora da pusti dete, odn trazi se dozvola roditelja. Ako roditelj ne prijavi dete onda ono ne ide! I u te razloge se ne ulazi niti o njima polemise)…. kad je lepo vreme onda cak ni to, vec idu na izlete u zoloski vrt ili kosutnjak, na adu, kej, kalemegdan, obilaze beograd turistickim autobusom, posecuju zivotinjske farme itd……,tada beru cvece i kao prave herbarijum ili gledaju zivotinje……..
    od igracaka je recimo deci strogo zabranjeno da donose pistolje, puske isl agresivne igracke (to im se u startu oduzima i vraca roditelju kada dodje po dete uz napomenu da ako je ikako moguce spreci dete da to ubuduce donosi kako ne bi bilo bespotrebnog plakanja, roditeljima devojcica savetuju da ih ne oblace u previse fancy ili markiranu garderobu u kojoj deluju ko danasnje `silikonske lepotice` …… naglasava se da se deca u vrticu igraju aktivnosti u kojima je moguce lako prljanje kao sto je slikanje vodenim bojama, oslikavanje maski na licu, plastelin, igranje sa testom, lepljenje papira, igranje sa peskom, zemljom isl i da iz tog razloga nije preporucljivo decu oblaciti u skupu ili previse modernu odecu.
    .Rekla bih stvarno da sto se tice moguceg loseg uticaja na decu od strane danasnje `kulture` da su u tom vrticu stvarno maksimalno zasticeni i da zaista vredi svaku paru po tom pitanju…….i ako roditelji jos kako tako i u kuci povedu racuna o tome onda stvarno deca nemaju odakle pokupiti lose stvari-a cak i da ne vode o tome previse racuna u pitanju su deca ciji roditelji dosta rade i nemaju ni sami vremena za takve stvari jer su na poslu od 8-do 18, tj u tom periodu su deca u vrticu a kad dodju kuci verujem da za tv i filmove jednostavno fizicki nema mesta (to su mahom deca advokata, lekara, bankarskih sluzbenika, i uopste bolje placenih strucnjaka iz raznih oblasti pri tome krajnje porodicnih ljudi koji mahom svi imaju bar po dvoje a dosta njih i po troje dece, tu nema dece pevaljki,glumaca, manekenki, raznih `biznismena` isl pripadnika danasnje` elite`…. jer im verovatno kao takav nije dovoljno IN bas zato jer je sve navedeno zabranjeno!)
    Ja verujem da niti ijedan Ilijin i Mihajlov drug ne zna tu pesmu niti peva bilo koje druge popularne pesme (bar koliko sam uspela da vidim i cujem a cesto se sada druze sto u parkicu, sto po igraonicama, na rodjendanima isl).

pulinka
    Član
    pulinka

Pa, kod nas se i kultura plaća, očigledno…
    Meni ni Minimax nije po volji i ne gledamo ga, osim vrlo probrano i ciljano i najvažnije, bez reklama, koje su najgori deo.
    A advokati, bankari, lekari itd. koje ja poznajem i vrlo su porodični ljudi psuju sasvim sočno i tečno-i mnogo gore nego ja, tako da meni struktura roditelja u vrtiću ne bi bila pokazatelj (ne)kulture…
    Ali pošto nije to tema, moja deca su kao bebe slušala stvarno svašta, i kao sasvim male bebe od 0-9 meseci recimo totalno su ignorisali dečje pesmice, tj. prolazile su ako ih pevam ja, ali u originalu nikako. Više su voleli ili samo instrumentalnu muziku, pa ili jako melodičnu i sporu, ako su mirni i pospani, ili jako ritmičnu, ako su razigrani. A ako ima i vokala, onda su mahom preferirali jedan glas, nego hor i sl. Tek kao starije bebe su zavoleli poneku dečju pesmicu, mahom isto te ritmične koje traže i „akciju“- tapšanje, skakutanje, lupanje rukicama, mahanje…
    Meni je bezveze ta podela na dečje pesme, koje su za decu, i odrasle pesme, koje su za odrasle. Kvalitetna muzika je za svakoga.
    Ja bi se recimo pre upucala nego pustila deci Medo Brundo, meni se povraća od kombinacije zvuka i slike toga (sad nemojte se uvrediti vi koji ga volite, ukusi su različiti, meni se izrazito ne sviđa), ni ove nove pesmice Branka Kockice me ne bacaju u zanos, naprotiv.
    Sa druge strane, ne vidim problem u puštanju deci neke probrane „odrasle“ muzike. Ja sam deci pevala neke naše stare „tamburaške“ pesme, sin je sa 7-8 meseci obožavao da pevam „Širok Dunav, ravan Srem“, pa smo prešli na „Kada padne prvi sneg“, sad smo u fazonu „zvoni zvonce, čoban tera ovce“ i „Sedi Ćira…“. Ćerka je volela kao starija beba „Sagradiću šajku“ i „Sunce žeže…“ (te dve je tata pevao :)), pa kasnije „Škripi đeram…“ itd. da ne davim dalje, shvatili ste. Voleli su i klasiku, i nešto od „klasičnog“ roka, popa, bluza, ma, nije ni bitan žanr ako im se sviđa, na svim mogućim jezicima.
    Meni je jako skučeno ograničiti dete samo na dečje pesme i samo na naš jezik, to baš jako sužava izbor, a ima tako mnogo dobre muzike i tako mnogo mogućnosti sada sa internetom da bi ograničavanje bilo prava šteta.

Micka&Nidza

Anita, u pravu si. Ja Sofiju bas strogo konrolisem sto se tice crtanih filmova.
    Trenutno smo u fazi objasnjavanja zasto Mjau mjau druzina nije za nju i pocela je da prihvata.
    Pri tom, uopste joj mi nismo kupili taj crtani, nego ga dobila od nekih tetki iz Panceva. Mi smo za one stare poput Duska dugouska, Pere detlica,Viteza Koje,Tom & Jerry i taj fazon.

Pulinka meni se od tih „tamburaskih“ najvise svidja Tamburasi s Dunava. I ponekad je pustam Stefanu, on voli da je cuje.
    A Sofija mnogo voli brz ritam (jedva joj zabranih Gangam Style) I opasno dobro igra uz Rorija Galagera,smislilo dete koreografiju….

MilicaCale

anita75love;798651 wrote: Samo decije pesmice!

Bebe iako nece nauciti da `pevaju` nepristojne stihove mogu postati previse uznemirene uz rok i drugu muziku prejakog ritma…….nekako mi se cini da su moje bebe uvek vise reagovale na skladne i nezne note decijih pesmica, uspavanki i klasicne muzike nego uz zabavne melodije……..

eto, vidis, a moja beba bi se rastuzila i plakala kad cuje nezne note decijih pesmica, uspavanki i pocela neutesno da place. Tako da smo brzo pronasli nekoliko zaista veselih deciji i njih eksploatisali do besvesti (uspavanka nam je bila „zakleo se bumbar“). Najbolje je smirivao zivce uz „rockstar“, to ga je sigurno uspavljivalo kad nista drugo ne uspe.

znaci, nikad nije bio previse uznemiren uz muziku prejakog ritma, samo veseo 🙂

i uopste, i sad ume da prepozna zanr muzike i da na njega reaguje, a kad je bio beba, pa u voznji moramo da ga zaposlimo (ako se auto zaustavi) mi pustimo radio i menjamo stanice: dete bi se obavezno smirilo kad ubodemo rok a sigurno rasplakalo kod narodne muzike…

na zalost, sad je podlozan i spoljnim uticajima, tako da neprekidno peva „gangham style“. Blago meni 🙁

Mikac
    Član
    Mikac

Pulinka, svidja mi se tvoj nacin razmisljanja. kao nekom ko se time strucno bavi, u kontaktu sam sa decom i pratim njihov muzicki senzibilitet.
    Da se razumemo, kod mene u kuci se nije slusala klasika, pa sam je ja zavolela, i to mi je zivotno opredeljenje. Ja sam na prikemnom u muzicku skolu pevala zabavnjacku pesmu i bila prva ni listi. Elem, nikad se nije slusala Semsa, ali je Brena tih nekih godina bila popularna, hvala Bogu te smo to brzo prerasli i presli na nesto lepse.
    E sada, sin je obozavao decije pesmice, kada mu mi pevamo, kasnije od nas slusao bebi klasiku, a sada slusa svasta ali mogu da kazem da je sve kvlitetno. Najvise voli osamdesete, klasiku za decu sa popularnim melodijama, recimo Zorz Bize, karmen. Voli i Adel, Skyfall. Inace neverovatno je muzikalan i ako se njemu pesma na prvo slusanje dopadne, to ce sigurno biti hit. E sada, kod nas u kuci se mnogo slusa muzika, mm je zaljubljenik, imamo dobar sistem , a meni je to i posao i uzivanje.
    Naravno da igra i peva uz Gangham style, ali igrala sam ja uz lambadu i moja sestricina uz Makarenu, pa ne vidim nista lose, sve je to deo odrastanja, i meni je jako simpaticno.I kod njega i kod druge dece u okruzenju. Skoro smo gledali predstavu u lutkarskom pozoristu, gde je ta numera bila ukljucena i deca su se smejala slatko. Iako naravno ne razume reci pesme, sto je plus. …Anita svaka cast, od milijardu i ne znam koliko miliona niko u tvojoj porodici nije cuo za Gangam stajl, to je uspeh u ovo vreme mas medija
    Malecka za sada voli kad joj mi pevamo, bilo sta, ali cini mi se mozda vise zivahne pesmice, nego bas uspavanke. a kad pustimo muziku reaguje na specificne zvuke, bubanj, zvoncice, i tako…

Praslin
    Član
    Praslin

MilicaCale;798696 wrote:

znaci, nikad nije bio previse uznemiren uz muziku prejakog ritma, samo veseo 🙂

Isto vazi i za moje dete. ;] Oko prve, druge godine najvise je uzivala uz AC/DC TNT i Metallica Master of puppets. 😆 A kad hoce nesto lagano, trazi Marlija. ;] Ali je cula i za Gangnam style. Recimo, na casovima plesa im pustaju neke „moderne“ pesme tipa Ai Se Eu Te Pego i neke norveske pesme ali plesu i uz muziku iz Diznijevih crtaca.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 60 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.