Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Prijateljski Odnosi Kolege i koleginice-kakve ste srece sa njima

Ova tema sadrži 23 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  dunja26 9 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 24 ukupno)

Kolege i koleginice-kakve ste srece sa njima

• Tinna
    Član
    Tinna

Evo dodjoh na ideju da otvorim ovu temu, pa ako je nepotrebna neka je administratori obrisu.

Svaki dan provedemo po najmanje 8 sati sa osobama koje su nam kolege ili koleginice. Mahom se ljudi ne sporazumevaju dobro sa njima, jer ih nisu oni birali vec "tako je sudjeno". Ja tu zaista imam srece. Koleginica sa kojom provodim vise od 9 sati dnevno je vremenom meni postala najbolja prijateljica. Sedimo u istoj kancelariji i za 2 godine rada nikada nismo imale neku ruznu rec upucenu jedna prema drugoj. Mislim da je to velika sreca jer je tesko raditi u okruzenju gde su uzdrmani medjuljudski odnosi.

Kakve ste vi srece sa njima?

Wish
    Član
    Wish

Ja sam zaista sretna sa okruzenjem u kojem provodim 8 sati sa dobrim ljudima …pola razreda iz srednje skole je u mojoj firmi sa kojima sam i privatno dobra ..mlade kolege i pozitivna atmosfera od Direktora do Sefa ..svi su ok..naravno ima i tu izuzetaka ali to je normalno koliko ljudi toliko cudi…

katarina
    Član
    katarina

gde me nadjoste NIKAKO al nemam vremena sad sutra cu…

T3
    Član
    T3

na par mesta gde sam radila tacnije na prvom najvise susrela sam se tj spoznala i videla kolika i dokle moze ici ljudka zloba,pakost i zavist..
    sve realno kad sad gledam su bile same vestice tada pored mene,koje su samo cekale priliku da zapnu nogu jedna drugoj,budu divne u ocima gazdarice na sretu drugih..ma uzas ..
    na zadnjem mestu sam upoznala i ovakve i onakve..sva sreca te manje dobre su i malo dalje od moje neposredne blizine a ove sa kojima radim super…sve divne tzene,supruge,majke bilo je i mladjih i starijih od kojih mozes svaszta i cuti i pametno nauciti..
    generalno gledano ako zanemartim to prvo iskustvo poslovmno okruzenje mi nije bilo lose…

nakica
    Član
    nakica

Imam srece da radim u ambulanti gde sam jedini lekar opste prakse, (donekle je to i nesrecna okolnost, jer imam nekada i po 60 pacijenata), tu su moje dve sestre, izuzetno fine i super saradjujemo, pedijatar i njena sestra i apotekar i laborant…povremeno je tu patronazna sestra…svi se odlicno slazemo i ponekad jedva cekam ponedeljak da se vidim sa njima! Zvuci neverovatno za danasnje vreme, ali je mali kolektiv, pa je verovatno zato tako…kao nekada…sami svoje gazde 🙂

T3
    Član
    T3

nakice super ponekad i dobro i zdravo okruzenje utice na metodu naeg posla tj nemenja njegov tok,nase znanje ali svakako utice na psihu tj raspolozenje..
    ja sam imala prilike videti bas u dz gde radi par sestara a nijedna se sa nijedmom ne podnosi..
    tako je lepo cuti da svi od lekara do apotekara super sarasdjuju,dopunjuju se i lepo zive…

nakica
    Član
    nakica

U pravu si, T3, bas tako…izuzetno lepu saradnju imam sa sestrama, od prvog dana, a i njih dve medjusobno…niko ne meri nikome svaku rec koju kaze…kada vidimo da je bilo ko od nas ujutru neraspolozen, trudimo se da ga oraspolozimo i uglavnom i uspevamo 🙂 Pominju mi od septembra neku drugu ambulantu, al’ nedam se ja…nedam SVOJE pacijente…niti SVOJU ambulantu 🙂

T3
    Član
    T3

nakice ne daj se tj nedam svoje radnmo mesto,okruzenje,osoblje,pacijente oni su naravno i glavni sastojci tvog posla :9
    samo u slucaju da padne specijalizacija u tomn slucaju putujk igumane a ovako nikako..
    veruj mi i da te ja imam za pretpostavljenog tj da s tobom radim ne bi te dala i pustila tek tako:)
    verukjem da nece ni oni…

nakica
    Član
    nakica

Ne daju oni mene, cak sam imala u pocetku smesnu situaciju…vidim ja, danima me pitaju pacijenti da l’ se meni tu svidja, da l’ bih ostala itd. Na kraju pitam ja zasto me to svi pitaju, a oni kazu da se spremaju da pisu peticiju da me ne pomeraju odatle slucajno… 🙂 Nego problem je sada sto moja predpostavljena hoce da me prebaci u svoju ambulantu… Ona je izuzetna zena, dobra je za saradnju, al’ kad se ja negde naviknem…tesko to menjam…

T3
    Član
    T3

ti bi mogla nakice raditi bilo gde strucnost lekara ne zavisi od lokacije,samo je eto problem u tome sto kad se negde naviknes tesko se miris sa prebacajem..
    bilo bi i amo drugih kleginica,pacijenata i ljudi sa kojima bi bila ok.ali takodje mislim da su i pacijenti navikli na tebe veruju ti tako da te zato i nedaju..
    po meni ti si tu zbog njih a naravno da ce bolestan covek otici i potraziti pomoc pre od lekara kojeg poznaje i kojeg veruje nego od nekog drugog koga prvi put vidi..
    jeste da je lekar lekar ali eto pisasmo o tome u tem,i o nasem zdrastvu na prvom mestu nisu svi bar po meni identicni po ljudskosti ,a ljudi ih najcesce prvenstveno po tome i afiniraju i biraju ..
    tako da verujem nedostajala bi svim tim ljudima na koje si kako ti navikla tako i oni na tebe..

neznam koje mesto je u pitanju tj odakle si ali ja da sam na mestu nekog od njih zajedno sa tvojim premestajem promenila bi i ja ambulantu ako je moguce,zadrzala svog lekara i gotova stvar..
    verujem da ce mnogi tako i uraditi naravno ako se to moze i krenuti za tobom..
    u svakom slucaju srecno ma gde radila nastavi da obavljas svoj posao ko i dosad jer verujem da tamo gde si ti se opustencija,poverenje, iako naziv mesta na kojem radis nimalo nije za to pa samim tim se i ljudi koji dolaze osecaju manje vise isto…

a po meni najbitnije kako u naserm zdravstvu tako i u okruzenju u kojem radis je da imas nekog nekog kome verujes…

nakica
    Član
    nakica

T3, iz Nisa sam…

T3
    Član
    T3

nakica – 18/7/2010 16:49 T3, iz Nisa sam…

eh steta,daleko si mi… 🙁

ja reko bar malko koji km si blize pa da jednom i uz kaficu pokupim koji savet ilki resenjepčroblema od tebe.. 🙂

ma kako god..eto nislijke tj tvoje koleginice uzivaju u tvom drustvu i prisustvu umesto mene… :bravo:

:-*

nakica
    Član
    nakica

hvala na ovim lepim recima i zeljama, ali nazalost, bas sam daleko…Imam gore dosta prijatelja, pa me mozda put nanese i do tebe, nikada se ne zna! 🙂

T3
    Član
    T3

odosmo nas dve sto vrlo cesto i nenamerno radimo i na drugim temama hihihi..nezavisno od naslova posteno se iscaskamo tj kremnemo da pricamo na konto teme a odemo ne u off nego debeli out… 😆
    mozda i mene pruge i daljine vinu negde dole juzno… :love: 😉

srescemo se vec nekad neznam kad i gde….. :HAG:

nakica
    Član
    nakica

ako je sudjeno, sigurno hocemo…nece niko da nam zameri, dobre su nase forumasice…uglavnom sve 🙂

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 24 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.