Ova tema sadrži 2,014 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Emma 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1,966 članaka - 1,966 do 1,980 (od 2,015 ukupno)

Kolica

• bojana ns
    Član
    bojana ns

I mene malo brine to sto su glomazna nekako, a znam i da su teska, ali bi bas htjela neka sa sportska sa vecim tockovima, a kod nas je izbor ocajan! Ljetos smo bili na moru u Porecu i kas se sjetim samo kako smo Lolu vozili u kolicima po starom dijelu grada, a tamo put pravljen od onog malog kockastog kamena, sad me glava zaboli kad se sjetim kako se jadna tresla u kolicima! Tako da mi trebaju neka za svaki teren, a opet da mogu da se spuste u skroz ravan polozaj, nebi opet da kupujem i korpu za bebu jer ce se roditi u proljece, a i za dva tri mjeseca ce mi posluziti i stara kolica sa svojom korpom.
    Sto se tice prljanja mislila sam da uzmem crna pa se mislim da mozda nece biti tako strasno sto se tice fleka. ( Stara su zuto siva pa bolje da ne pricam kakva su za odrzavanje)
    Malisha ako imas kakav dobar prijedlog za mene slobodno reci, samo da nisu neka kolica koja dolaze u kompletu sa sjedistem ili korpom, ovde su vecinom takva.

malisha75
    Član
    malisha75

Bojana, rado bih ti pomogla savetom, ali od kada sam kupila kolica pre tri godine, nisam se mnogo raspitivala niti zagledala nove modele. Idealna kolica ne postoje, i većina na kraju kupi ta prva „bebeća“ i posle još jedna „kišobran“.
    Za naše potrebe, odlično se pokazala kombinacija Quinny Speedi + Maclaren Techno XLR. Kvalitet je odličan, koristim ih skoro svakodnevno, ali i čuvam pa su još uvek kao nova. Quinny sam koristila kad su bili bebe, a sada ih koristim kad smo na planini, kad idem u duge šetnje, kad je sneg ili kiša, kad idemo kolima svi zajedno (potrebne su dve ruke da se spakuju). Maclaren koristim kada sam u Novom Sadu, kada idem sama sa decom kolima, kada je lepo vreme, kada idem u gužvu.
    Moraš dobro da proceniš koje su tvoje potrebe u odnosu na stil života. Kolica biraj prema tome kako će ti izgledati svakodnevica, a ne letovanje. Da li uvek uz sebe imaš još nekoga ili si „sama svoj majstor“? Recimo, ako uvek ide sa tobom muž, i imate auto sa velikim prtljažnikom, onda izaberi komforna kolica sa velikim točkovima, pa neka se on pati sa upakivanjem, dok ti brineš o deci. Ali, ako ćeš sama da švrćkaš po Novom Sadu svakodnevno i da se provlačiš pored parkiranih automobila ili među gusto raspoređenim rafovima u prodavnicama, onda ti trebaju kišobran kolica koja mogu da se spuste u ravan položaj.
    Generalno važe pravila:
    – što veći točkovi – udobnija kolica (beba se ne trese) i bolje savladavanje prepreka (neravan teren, zemlja, kamenje, sneg, bankine, stepenice)
    – što veći točkovi – veća su i kolica, teža, komplikovanije je rasklapanje, zauzimaju više mesta u kolima, liftu, stanu…

Pozdrav, i srećno pri izboru!

P.S. Za prve mesece sa bebom i starijim detetom, marama je zakon 😉 !

bojana ns
    Član
    bojana ns

Hvala Malisha, kad pogledam sa tog gledista, definitivno mi trebaju onda udobna sportska kolica sa vecim tockovima. Kad sam birala za Lolu gledala sam sve to ali i prvenstveno da budu sto maja kad se sklope i sto laksa, naravno i kvalitet jer sam bila ubjedjena da ce moci i za drugu bebu pa tako uzela 3 u 1 (i AS i korpa) pa se ispostavilo da AS nije ni za sta ( sad kupili novo i bolje) korpu jesmo maksimalno koristili jer se Lola rodila 15.11. a sama kolica su blagi uzas tako da cemo sad moci samo da iskoristimo korpu nekih 2-3 mjeseca max i cim otopli prelazimo u nova kolica, A stvarno mi se za ovih 3 god. nije desilo da moram negdje dalje sama sa Lolom tako da znam da ce i sad biti tako pa necu morati sama da teglim teza kolica, a ni velicina nije problem jer nam je prtljaznik veliki. Mislim da znam sad sta treba da radim 🙂 .
    A sto se tice marame, probala sam i to sa Lolom, ali nikako to nama nije islo, ona bi svaki put udarila u vrisku kad god sam probala da ju ubacim, a mozda je i samo do mene, mozda sam bila smotana pa nisam znala kako treba 😆 sve u svemu nisam je koristila.

Ono sto me jos zanima, da li je neko imao iskustva sa Mothercare kolicima? Imaju neki zanimljiv model ali nisam bas nasla neke komentare. Ako neko ima, pisite.

katarina
    Član
    katarina

Lepo je Malisa sve objasnila…Ja ovde posto imam veliki auto imam Teutonia kolica koja su glomazna ali i udobna …Medjutim njih ne mogu avionom da vucem pa jos nikako u moj mali pezo 206 +koferi pa za odmore imamo kisobran kolica koja su isto super i za transpost a i za setnju 😉 Moje misljenje je da kisobran kolica koristim duze (oko 2-3 god ) pa i kvalitet gledam da za njih bude bolji dok prva kolica ako imas od nekog pozajmi za nekoliko meseci:wink:

njamiii
    Član
    njamiii

malisha75;781794 wrote: P.S. Za prve mesece sa bebom i starijim detetom, marama je zakon 😉 !

Znaci… :respekt: Long live marama! Kolica za ova 2 meseca skoro da uopste nisam ni koristila. U setnji budemo i po 3 sata,a kada je pala temp. ubacim joj i cebence u maramu na ledja i uzivancija. Cak smo se i „sankale“ na klisku, bata na jednom, nas dve na drugom 😉 Jedino nam je grudvanje bilo malo problematicno 😆

bojana ns
    Član
    bojana ns

Posudicemo od starije seke Lole kolica sa korpom, dok malo ne otopli, ali kisobran kolica su totalno u groznom stanju, a ipak nam trebaju udobna sportska kolica (tako se bar pokazalo u Lolinom slucaju) a posto kupujemo i novi, veci auto, moracu da se izborim i za veci prtljaznik 😆

beba2008
    Član
    beba2008

DA LI NEKO ISKUSTVA SA BERTONI OMEGA 3 COOL ILI TROKOLICOM DJ?
    VIDIM DA SU URADJENA KAO QUINNY ZAPP ALI SAMO MNOGO JEFTINIJA,DA LI SU I KVALITETNA,AKO NEKO ZNA PISITE MOLIM VAS!!!!

bojana ns
    Član
    bojana ns

Pitanje za Malishu, ili bilo koju drugu mamu koja ima Quinny Speedi… Da li ta kolica imaju skroz lezeci polozaj? Nadam se sto skorijem odgovoru, da bas ne idem do jedne radnje samo da bi to provjerila.
    Hvala unapred 🙂

malisha75
    Član
    malisha75

Da, može da se spusti naslon skroz. Ali, ne može da se podigne skroz uspravno (mojoj deci to nikada nije smetalo), i sistem za podešavanje nagiba naslona je skroz bzv, zateže se neki kaiš pozadi naslona, i za to ti trebaju obe ruke…

Nama kolica super služe, ali imaju svoje mane. Pisala sam već o tome, recimo negde u proleće-leto 2009, pa potraži ako te ne mrzi.

bojana ns
    Član
    bojana ns

Hvala na tako brzom odgovoru. Samo na jednom mjestu sam nasla podatak da nije za bebe do 6mj. ali neznam onda zasto nebi bilo ako moze u skroz lezeci polozaj. Moracu bas onda da pogledam i to koliko moze da se podigne, a malo i da potrazim da vidim koje su mane. Kako god okrenes nema savrsenih kolica 🙄
    Mozda bi cak Maclaren model kao tvoj ( gledali smo ga prije nekih mjesec dana) bio savrsen za nas, samo da ima vece tockove. Stvarno su mozda najkomfornija kolica koja sam vidjela, jedino ne znam kako se taj materijal ponasa po zimi, tj. da li je hladno u njima i kad bi imali bar malo vece tockove pa da mozemo i po „sumama i gorama “ 😆

BibiDisney

Moram da pohvalim Stokke kolica. Ne bi ih menjala ni za jedna druga, nikad. O kisobran ni ne razmisljam!
    Najpre visina na kojoj je dete, blizina sa vama… Lakoca guranja jednom rukom. Prostor za brzi i veci korak. Jesu malo teza, ali tezina donekle znaci i kvalitet. Mada meni ne smeta da ih nosim sa prvog sprata. Po pesku i ledu, travi, zemlji, super idu. Sneg ih malo koci, ali koja ne bi. Presli smo sa njima km, kao neki prosecan auto, ja mislim xD, a i dalje su kao nova. Laka za odrzavanje, ram prebrisem krpom, i milina. Navlake jos nisam prala jer pazim da mali ne prlja. Kad sednete negde na kafu, rucak, beba vam je odma tu, spremna za has. 🙂 Ma ko god da se dvoumi, nek prestane, jer to su kolica! Uziva dete, uziva majka 🙂 Dodaci su skupi, ali i vecina bespotrebni, kao npr zimske navlake. Zivo pr*****vanje.

BjankaStefan

Tako mi je drago da se javio neko sa Stokke kolicima :bravo: !!! Mi smo ih kupili i samo cekaju bebicu,uzeli smo ljubicasta jer je djevojcica,a kontam da ce moci proci i za djecaka ako ga budemo imali :andjeo: . Dugo sam se dvoumila da li da uzmemo carry cot (kosaru) ili be safe autosjedalicu. Na kraju smo kupili kosaru,jer mi se autosjedalica cinila jako uska i mislim da bi bebi bilo jako vruce ljeti da je setam u njoj. Kada si stavila bebu u onaj drugi dio? Ja sam od dodatne opreme uzela kisobran i drzac za casu :trudnica: . Djeluju toliko lagana za voziti da je nevjerovatno :love:

njamiii
    Član
    njamiii

Ne slazem se da tezina znaci kvalitet (a ni cena nuzno). Mi imamo kisobran kolica (najelementarnija, bez polozaja, teska oko 3 kg,) koja je moja sestra pre cetiri godine kupila u Turbo Limacu za 3000 din. za sestrica (zive u inostranstvu pa da ne tegli odande), sada mozda kostaju oko 4000. Sta su ta kolica izdrzala i prezivela… Po snegu, po kome nijedan taksi nije hteo da nam dodje, sam gurala dete do doma zdravlja deset dana svaki dan da mu ciste nos (ima oko 2km uzbrdo). Dozivela su da se i drugo dete, Boze zdravlja, vozi u njima.

BibiDisney

BjankaStefan;784241 wrote: Tako mi je drago da se javio neko sa Stokke kolicima :bravo: !!! Mi smo ih kupili i samo cekaju bebicu,uzeli smo ljubicasta jer je djevojcica,a kontam da ce moci proci i za djecaka ako ga budemo imali :andjeo: . Dugo sam se dvoumila da li da uzmemo carry cot (kosaru) ili be safe autosjedalicu. Na kraju smo kupili kosaru,jer mi se autosjedalica cinila jako uska i mislim da bi bebi bilo jako vruce ljeti da je setam u njoj. Kada si stavila bebu u onaj drugi dio? Ja sam od dodatne opreme uzela kisobran i drzac za casu :trudnica: . Djeluju toliko lagana za voziti da je nevjerovatno :love:

Bjanka ja kupila prvo neka druga kolica, pa sam kupila stokke tek kad je mali imao 5m, jer sam cekala teget boju da dobiju, jer za decake je, a kasnije ako Bog da da imam devojcicu, mogu i za nju. mada mogu
    navlake posebno da se kupe, pa kupim bilo koju, al steta sto roze nece biti. a svakako cu za sledece kupiti korpu, nisam za to da se bebe mecu u jaje ako nisu u kolima. a i u njega ne sme duze od 2h, a ja setam bar 4h. a i njihovo jaje je 300.
    nije bas malo.
    ma videces, bices prezadovoljna! p.s. jel si videla kengura sto su izbacili. extra je, ali i skup.

BjankaStefan

Njihova autosjedalica ima ravni polozaj,to je jedina as koja ima mogucnost da se skroz obori dok se vozi u kolicicma. Ipak sam se odlucila za korpu,jer je mnogo prakticnija. Vidjela sam kengura,a najvise me odusevila nova boja za kolica,ona teksas… Ja sam prosto zaljubljena u njih i jedva cekam svoju bebicu,pa da se setkamo :andjeo:

Gledanje 1,966 članaka - 1,966 do 1,980 (od 2,015 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.