Ova tema sadrži 2,014 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Emma 6 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1,996 članaka - 1,996 do 2,010 (od 2,015 ukupno)

Kolica

• tijanaMM
    Član
    tijanaMM

Vauuuu !! Oba linka sam pregledala !! Bas vam hvala cure :-* :-* :-* Tek sada sam u nedoumici :sok: Ovaj video chipolina kako devojka montira i barata kolicima za svega 30 sekundi … Vauuu :respekt: Tako nesto meni treba , plus sto je dobra drska za ruke jer moze da se produzava ….

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Mi smo ti neiskusni sto su se zeznuli sa kolicima :))))))) Imamo tri komada, a ni jedna ne valjaju hahaah! Dobili smo od devera neki prastari model mothercare kolica i njih koristimo i dan danas, samo sto ja stalno spustam i dizem 12kg sa drugog sprata bez lifta, auč! Sad mi ih muz spusti ujutru i podigne uvece iako nemamo interfon, ako ih neko ukrade, neka mu je na dusu, ja ne mogu vise kicmu da forsiram. Inace smo, bas zbog toga sto su mi ova bila teska, kupili u enci menci outletu chicco liteway kolica, koja su jako laka za upravljanje, lagana za nosenje i nevidjeno jednostavna za sklapanje i rasklapanje, ali imaju dve mane: vrlo su tvrda i neudobna, dete se krivi i meskolji u njima koliko nazulja guzu, a drugo, ne moze da im se okrene sediste da dete gleda u majku, a Pavle je samo tako hteo da se vozi do 9, 10 meseci. Dobili smo i chippolino kisobran kolica, ekstra laka, samo 4 kg, ali nisu nesto udobna za bebu, a tockovi su drndavi, tesko se upravlja kolicima i stalno stopalima udaras o njih, posto su drske kratke. Isto mislim da nije lose da kolica imaju sve dodatke, jer su korisni: torba, prostor za odlaganje stvari ispod sedista, muf za zimu, navlaka za kisu i suncobran. Nista od toga nasa kolica nisu imala i sve smo morali da dodajemo i dobavljamo kako smo znali i umeli :)))))) Najbolje je sesti u park i pitati sve mame cija ti se kolica dopadnu, a kakva su? 🙂 Ja sam tako pitala silne mame za ta Stokke kolica, jer stvarno fensi izgledaju, ali nenormalno su skupa… Ovde na Vracaru sam u poslednjih mesec dana videla 20-tak Stokke kolica i pitam se odakle ljudima???? Sve mame kazu da su kolica udobna za bebu, vrlo lepa, moze dete u njima da spava, ali nisu narocito stabilna ukoliko ne ides po ravnom, glatkom putu. Jako su recimo nezgodna za prelazenje nekoliko stepenika. Eto, to sam nakupila od informacija :)))))

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Mi smo ti neiskusni sto su se zeznuli sa kolicima :))))))) Imamo tri komada, a ni jedna ne valjaju hahaah! Dobili smo od devera neki prastari model mothercare kolica i njih koristimo i dan danas, samo sto ja stalno spustam i dizem 12kg sa drugog sprata bez lifta, auč! Sad mi ih muz spusti ujutru i podigne uvece iako nemamo interfon, ako ih neko ukrade, neka mu je na dusu, ja ne mogu vise kicmu da forsiram. Inace smo, bas zbog toga sto su mi ova bila teska, kupili u enci menci outletu chicco liteway kolica, koja su jako laka za upravljanje, lagana za nosenje i nevidjeno jednostavna za sklapanje i rasklapanje, ali imaju dve mane: vrlo su tvrda i neudobna, dete se krivi i meskolji u njima koliko nazulja guzu, a drugo, ne moze da im se okrene sediste da dete gleda u majku, a Pavle je samo tako hteo da se vozi do 9, 10 meseci. Dobili smo i chippolino kisobran kolica, ekstra laka, samo 4 kg, ali nisu nesto udobna za bebu, a tockovi su drndavi, tesko se upravlja kolicima i stalno stopalima udaras o njih, posto su drske kratke. Isto mislim da nije lose da kolica imaju sve dodatke, jer su korisni: torba, prostor za odlaganje stvari ispod sedista, muf za zimu, navlaka za kisu i suncobran. Nista od toga nasa kolica nisu imala i sve smo morali da dodajemo i dobavljamo kako smo znali i umeli :)))))) Najbolje je sesti u park i pitati sve mame cija ti se kolica dopadnu, a kakva su? 🙂 Ja sam tako pitala silne mame za ta Stokke kolica, jer stvarno fensi izgledaju, ali nenormalno su skupa… Ovde na Vracaru sam u poslednjih mesec dana videla 20-tak Stokke kolica i pitam se odakle ljudima???? Sve mame kazu da su kolica udobna za bebu, vrlo lepa, moze dete u njima da spava, ali nisu narocito stabilna ukoliko ne ides po ravnom, glatkom putu. Jako su recimo nezgodna za prelazenje nekoliko stepenika. Eto, to sam nakupila od informacija :)))))

Iccy
    Član
    Iccy

Da, podsetila me je Ushtipak, kolica sa 3 točka, ili 4 kod kojih su 2 prednja jako blizu su jako nezgodna pri spustanju sa trotoara, mada su meni bila i jako teška za guranje i upravljanje (koristili smo neka takva na preklop prošle godine, neke 2 nedelje). Osim što interesantno izgledaju, ne bih se nikada odlučila za njih.
    Kolica treba da su što laganija, to je jako važno.
    Treba i razmisliti da li uzimati prvo ona bebeća, ili odmah uzeti kišobran 0+. Sve zavisi i od mogućnosti, ali ipak ta bebeća se već nakon 6-9 meseci menjaju za neki oblik kišobran.
    Mi smo dodatno uzeli foliju za zaštitu od kiše/vetra (oko 10 EUR), vreću ili grejač kako se već zove (10 EUR) i laganu torbicu za sitnice (mada može poslužiti i lep ceger sa dužim ručkama).
    Obratite i pažnju na način sklapanja, neka se mogu sklopati jednom rukom (npr. Esprit Fox, već sam postavila link), kad-tad dođete u situaciju da jednom rukom držite dete, a drugom sklapate kolica.

MilicaCale

iccy, u pravu si.
    ja samo da kazem, iz iskustva (sa treceg sprata bez lifta): glasam za dva primerka, zato sto kisobran 0+ nikad nije lak, mislim da je najlaksi koji postoji preko 6 kg.
    tako da sam za varijantu: sto laksa lezeca (makar bila i kisobran), za prve mesece. A, posto se koriste krace od godinu dana, onda i sto jeftinija. Ali ne najgora: meni su kupili (pod prisilom) peggy primerak od koga sam htela da skrenem, jer nije mogao da se vozi (glupi tockovi). A onda smo sebi kupili NeoNato kisobran i zaljubljeni smo u njega: 4.5 kg, moze da se nosi na ramenu… milina. Nosila sam njih+savu+kese iz nabavke uspesno. Hteli smo da kupimo maclaren (koja su jos laksa, mislim manje od 4 kg) ali nije postojao ni jedan takav primerak u datom trenutku…
    tako da, definitivno nisam za super jeftina kisobran, koja jesu laka, ali neudobna i ne mogu da se voze kako treba, zato sto treba da ih vozite dve godine, a ni za super skupa bebeca, jer voze se vrlo kratko.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Moj muz tu dilemu zove Mercedes ili kabriolet…….
    Mercedes su udobna kolica, kabriolet-lake kisobran varijante.
    Fakat je da mala beba ne moze ici u laka kisobran kolica pa makar ona imala i lezeci polozaj (evo mi bas sada kupili takva za more, da malisa od 2 godine moze da zaspe u njima kad negde zapucamo na duze (da bas ne krivi kicmu na 45 stepeni) a i za Katarinu ce da posluzi kasnije.
    Ta kisobran kolica su suvise tanka i neudobna za bebice koje ne mogu ni vrat jos da drze, suvise je i hladno da beba lezi na tako tankom materijalu duze vreme, normalna kolica su ipak dobro postavljena i meka, da beba moze da se ususka, da ne klizi itd. To je ipak za decu koja vec hodaju, tako da se u tom delu da `bebeca` kolica sluze za dete manje od godine dana, ne slazem vec naprotiv mogu da sluze najmanje godinu dana i jos par meseci pride sve dok dete ne bude dovoljno jako da moze samo da hoda duze vreme…….
    Tek kada vam kisobran kolica budu sluzila samo za to da dete u njima sedi neko krace vreme i tek ponekad samo ako zaspe da bude u njima, onda ima smisla staviti dete u kisobran.
    Dok god dete vozite u kolicima vise sati, onda je za njih najudobnije da budu u velikim kolicima, pa ma kako bila nezgodna za spustanje sa sprata.
    Moj licni utisak je i to da su normalna kolica laksa za upravljanje i guranje!
    Ovaj paradoks ja obrazlazem time da su normalna kolica napravljena od kvalitetnijih materijala koji imaju manji otpor pri kotrljanju, imaju vece tockove koje je potrebno manje okretati da bi presla isti put, imaju amortizere, stabilnija su, imaju drugacije teziste zbog svoje velicine pa ne osecate toliko tezinu deteta na rukama vec je mehanizam poluge bolje namesten, lakse su manevrisanje zbog bolje stabilnosti i pokretljivosti tockova.
    Manja kolica imaju manje tockove, mahom nekvalitetnije, teziste je blizu (i da bi se izbeglo da se vi savijate rucke su uspravljenije odn drugacijeg nagiba jer su kolica kraca, pa je sistem poluge losiji, ) pa imate osecaj da su teza za voznju iako vozite manje kilograma . Tako da ja nikako ne dajem prednost kisobran kolicima ako dete ima manje od 15-18 meseci. iako dete u takva kolica mozete staviti vec sa 9-10.
    E, sad istina to moze biti bolno ako morate kolica vuci na sprat. Ja bih u tom slucaju njih zavezala za gelender lancem za bicikle u prizemlju zgrade.
    Moje srednje dete npr posle 13-14 tog meseca vise uopste nije hteo da se vozika vec samo da hoda sto je mene beskrajno izludjivalo kada bi smo se zaputili negde i pri tom zurili-tako da sto se njega tice uopste nismo trebali da imamo kisobran kolica. Stariji je hteo da se vozi do 3.5 godine (i sada bi on hteo ali je pretezak pa ne moze 😈 ) i to je obicno izgledalo tako da se dete od 3 godine vozilo dok je ono od godine dana hodalo :evil:.
    i mi onda se vucemo 100 sati kad god negde krenemo a ljudi nas zagledaju 😯
    U principu ako imate dete koje nece da se vozi ( a cujem od dosta majki da imaju takvu decu, sto znaci da to nije bas retka pojava) onda ce vam biti dosta da kupite samo jedna kolica. Ako imate `lenju bubu` onda cete morati dvoja.
    Dobra stvar u celoj prici je to da ako planirate vise dece onda to uopste nece biti neiskoriscena investicija!
    Dobro ce se izakati-toliko da necete uopste moci da ih prodajete vec pravac na djubriste!
    :-*

Iccy
    Član
    Iccy

MilicaCale;800499 wrote: iccy, u pravu si.
    ja samo da kazem, iz iskustva (sa treceg sprata bez lifta): glasam za dva primerka, zato sto kisobran 0+ nikad nije lak, mislim da je najlaksi koji postoji preko 6 kg.
    tako da sam za varijantu: sto laksa lezeca (makar bila i kisobran), za prve mesece. A, posto se koriste krace od godinu dana, onda i sto jeftinija. Ali ne najgora: meni su kupili (pod prisilom) peggy primerak od koga sam htela da skrenem, jer nije mogao da se vozi (glupi tockovi). A onda smo sebi kupili NeoNato kisobran i zaljubljeni smo u njega: 4.5 kg, moze da se nosi na ramenu… milina. Nosila sam njih+savu+kese iz nabavke uspesno. Hteli smo da kupimo maclaren (koja su jos laksa, mislim manje od 4 kg) ali nije postojao ni jedan takav primerak u datom trenutku…
    tako da, definitivno nisam za super jeftina kisobran, koja jesu laka, ali neudobna i ne mogu da se voze kako treba, zato sto treba da ih vozite dve godine, a ni za super skupa bebeca, jer voze se vrlo kratko.

Naša kišobran su 6,5 kg, najlakša koja sam uspela da pronađem tada, ali su mekano oblozena, zaštićena sa strane i odozgo, jedino zimi dodajemo onaj grejač, što je najvažnije udobna za bebu i laka za upravljanje. Jedina mana im je sto se ručice ne podešavaju, ali to nije veliki problem jer nisu niske.

MilicaCale

🙂 i sa kisobran, i sa obicnim kolicima je ista stvar: koliko para, toliko muzike. Sto znaci da, po meni, nekad treba dati i vise para za kisobran nego za bebeca, i tada ce se ponasati fantasticno 🙂 (kao sto su nasa neo-nato, a ponasala bi se jos bolje maclaren, da smo ih nasli – moja tetka je imala primerak iz engleske pre 25 godina i to su jedna od boljih kolica za voznju, od svega sto sam probala).
    za klasicno, ili „izmedju“resenje, toplo preporucujem Gracco (odnos kvalitet-cena), koji su imale moja kuma i sada ima sestra. Zaista fantasticna, a lagana i laka za upravljanje: (http://shop.aksa.rs/graco-kolica-mirage-plus-solo-oxford.html a generalno, imaju i druga: http://shop.aksa.rs/inde…;sort=current_price_asc). Ja sam markom prezadovoljna (imali stolicu za hranjenje i koristi je i sestrin bebac, pa se vraca ponovo nama). Odlicni materijali, odlicno ponasanje, a odlicna i cena 🙂

njamiii
    Član
    njamiii

Nije mi bas jasno za ova Chipolino, kada je beba krenuta kao roditeljima, da li je vezana kaisevima i da li moze da se podesava polozaj naslona? Ova tema ima 134 strane, tako da verujem da je manje vise sve vec receno samo treba iscitati (izbor kolica za poslenjih par godina se nazalost nije nesto drasticno promenio), a sve se svodi na to da uglavnom cena oznacava kvalitet, i na zivotne navike i okruzenje svakoga od nas. Ja sam pristalica nekih polupristojni (po mogucstvu jftinijih) bebecih kolica, a sto boljih (ako treba i skupljih) kisobran kolica. U tempu sam skoro videla bebeca (nisam zagledala marku, ali neka no name verovatno) za 8000 i mnogo su mi bolja od polovine slicnih na nasem trzistu, a imaju mogucnost da se drska rotira tako da beba gleda u mamu i tatu. Sto se M.c. kisobran kolica tice, to sam verovatno vec ranije komentarisala, ali ja iz nekog razloga imam problem sa njihovim tockicima. Za one koji procenjuju da su im dovoljna jedna kolica, tj. da nemaju potrebu i za laganim kisobran kolicima, moja preporuka su Inglesina zippy http://shop.aksa.rs/inglesina-kolica-zippy-free-eucalipto.html
    Mi kao kisobran imamo Inglesina trip (imali smo ih i za batu), i ona nam odlicno rade posao. Za seku sam se razmisljala Quinny zapp xtra jer sad ovaj xtra model ima naslon koji se obara (i za batu smo razmatrali zapp, ali se tada naslon nije obarao, pa smo odustali), medjutim, ona verovatno ne bi izdrzala nas jer mi dosta stvari nosimo (balance bike, ili auto guralica na jednu rucku, trotinet na drugu, ranac sa presvlakom za oboje, voda, hrana, igracka, buggy board, korpa nama manje vise sluzi za navlaku za kisu i cebence). Sto se udobnosti tice, meni dosta deluju solidno, nista neudobnije od bebecih, imamo jedna skroz najlaganija bez polozaja i ona jesu elementarnija, ali za njih imamo podlogu za sediste koju smo kupili za bebeca da ipak bude mekse i toplije jer nisam pristalica cebica i peskira, pa da beba ne moze da se veze, beba uvek mora da bude vezana kolika god da je, samo pelenica pod glavu http://shop.aksa.rs/hauck-podloga-za-sediste-kolica-mickey-bela.html ta podloga je mekana i pufnasta, ima letnju i zimsku stranu i sa njom bude udobnije u tim bazicnim..

MilicaCale

u tempu su bas peggy, ona protiv kojih ja bajem (imala sam jeftiniju varijantu, ali komsinica je imala skuplju i oba primerka nisu izdrzala ni godinu dana, a bila su odvratna za voznju)

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Njamiii, za chipolino kolica mogu da ti kazem iz iskustva jer ih imam dvoja i to pooky, model (ima rucke kao kisobran i tako se i sklapa) da beba moze da gleda u mamu i to se postavlja ne okretanjem cele osnove lezeceg dela (kao kod nekih marki) vec samo tende-sto je brza, fizicki laksa i jednostavnija varijanta i mozes to raditi i dok beba lezi u samim kolicima ako ti tako padne na pamet-znaci super jednostavno. Medjutim u tom polozaju ne mozes menjati visinu naslona odn beba tako moze samo da lezi. To je pogodno za strogo lezece bebe do 4-tog meseca starosti, za koje se nikako ne preporucuje podizanje naslona a tim bebama najvise i znaci da mogu videti majku dok se voze. Beba nikako ne moze ispasti i ne mora biti vezana kaisevima jer ima i ogradicu od materijala (ne od plastike) koja uokviruje celu osnovu pa izgleda kao nosiljka. Kad se beba okrene suprotno to se podavije i beba lepo moze da sedi a ogradica se uopste ne vidi.
    Starijim bebama koje vec mogusedeti mozes podizati naslon ali u polozaju da gledaju ka smeru voznje, suprotno od majke sto opet ima logike jer beba koja vec moze da sedi ima veci kapacitet paznje i vece interesovanje da gleda okolinu -za razliku od tek rodjenih beba koje mahom spavaju i onda nema bas mnogo smisla da tako velika beba svo vreme gleda u mamu niti da gleda unazad dok se vozi.
    U principu taj model je jakop funkcionalan i za sklapanje i po funkcijama, krajnje je konforan, jedina mana mu je sto ima 9 kg ali se u voznji to ne oseca vec samo ako bi ste morali da ih teglite na stepenicama (sto kod mene nije slucaj) tako da mi to nimalo ne smeta.
    Moguce je da chipolino ima i lakse modele koji nisu kisobran vec taj model 0+(kao i pooky) koji su laksi ali pretpostavljam da onda mozda nema bas ovolike mogucnosti.
    Inace kod drugih marki taj problem je resen najcesce okretanjem cele baze lezeceg dela sto zahteva fizikalisanje i malo majstorisanja i tada mozete podizati naslon i kada je beba okrenuta ka majci;
    ili okretanjem rucke za 180 stepeni sto je jos jednostavnija varijanta i laksa nego kod chipolina ali ima ogromnu manu da tad prednji tockovi nisu pokretni vec fiksirani posto sad zadnji tockovi postaju prednji koji nikad nemaju funkciju okretanja pa imate problem manipulisanja kolicima (moze se i to uvezbati ali je prilicno naopako). Ti modeli obicno nisu sa kisobran ruckama vec sa onim iz jednog dela, pa se ne sklapaju kao kisobran i zauzimaju vise mesta u transportu kolima (to je druga mana).
    Tako da je meni ovaj sistem najbolji sto se tice funkcionalnosti.
    Inace kad sam ja kupovala kolica imala sam ludu srecu da upoznam prodavca koji mi je drzao lekciju o kolicima 45 minuta i u vezi svega ovoga me posavetovao i na tome mu sam mu jako zahvalna!
    Vecina prodavaca pojma nema ni ocemu a plus ih i mrzi da pricaju pa mozete lako pogresiti posebno ako kolica birate samo prema boji i ceni.

Saky
    Član
    Saky

Njami hvala za link za podlogu, to je ono sto mi treba :-*

malisha75
    Član
    malisha75

Da se i ja javim, kad vidim da ste se okupili 😆 . Šalu na stranu, ja sam se zbog ove teme registrovala na forumu pre skoro 5 godina. Ništa se vidim nije promenilo, i dalje je biranje kolica u rangu biranja kola 🙄 .Nemam ništa posebno novo da kažem, možda samo da potvrdim da naša kolica još uvek izgledaju i funkcionišu kao da su nova i mislim da ću moći bez problema da ih prodam kad ih konačno prerastemo, ili da ih prosledim u familiji, jer zaista mislim da može u njima da se vozi još beba – uopšte nisu „izraubovana“. Ok, ja u principu pazim na stvari, ali mislim da je ovde ipak presudan odličan kvalitet. Da sam bar stavila na njih onaj kilometar sat, dobila bih zanimljiv podatak.

Za one koji nemaju vremena da iščitavaju – hvalim Quinny Speedi (što bi vi rekli – bebeća, ozbiljna) i Maclaren Techno XLR (kišobran, ali onako, ne baš najjednostavniji). Vrede svaku paru. Moje mlađe dete ima skoro dve ipo godine, i u principu nam kolica odavno ni ne trebaju za onu prvobitnu namenu. Sada ih koristimo (Speedi) za popodnevno spavanje – nisam baš ponosna na to, ali mnoooogo je praktično. Uspava se za 10 sec i mogu bilo gde sa njom. I da, devojka je visoka 91 cm i staje bez problema. A posluže i za odlazak na igralište jer se tada uglavnom napakujemo kao za kampovanje. Smešni smo kao cirkus, ja guram kolica sa rekvizitima, malo dete na balance-bike-u, veliko vozi bicikl. No, to sve mogu baš zato što su kolica takva kakva su, i nikakav problem mi nije da ih upravljam sa jednom rukom, da trčim za decom koja su tako na točkovima sad već puno brža od mene i sl. Koliko god da se natovarim, kolica su i dalje stabilna i lagana za guranje. Tako da, u našem slučaju mnogo smo više koristili i koristimo ta prva „bebeća“ kolica. Maclaren nam stoje u kolima i koristimo ih za putovanja.

I da zaključim – savršena kolica za svakoga ne postoje. Svaka imaju i prednosti i mane. Važno je samo da prepoznate svoje potrebe i da prema njima birate kolica pa će i vama vaša biti savršena kao meni moja.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Njamiii, sad sam pogledala link….ta kolica koja ti preporucujes Inglesina zippy su u stvari chipolino pooky odn ona su kopija tih kolica!!!!!
    (samo su laksa koliko vidim 2kg i jeftinija jedno 3 puta! Cak i da nema nesto sto Inglesina ima kao sto je da se ne ne moze se podizati naslon kada je dete okrenuto ka majci -rekla bih da usteda od 25000 pokriva tu `sitnicu`) .
    Sve u svemu model je stvarno fenomenalan, kazem ja, ma koje marke bio!

njamiii
    Član
    njamiii

Moguce da su peggy, nisam zagledala marku, cuj za 8000 bebeca kolica (ne kisobran elementarna), nerealno je ocekivati da traju ne znam koliko dugo, ali za toliko koliko postoji realna potreba za njima ekstra posluze, jer imaju i te neke funkcije koje daleko skuplja nemaju. Mada, moja prijateljica je na buvljaku kupila neka no name kolica za sitne pare, isto imaju tu mogucnost da beba gleda u roditelje i ona su izdrzala dva deteta (oba su u nekom trenutku presla u kisobran). Ne znam, ova smo seka i ja cackale i probavale iz dosade dok smo cekale decake da pazare i za toliko su mi bila wow za te pare.
    Anita, „kopija“ i nije bez razloga tako. Ja se ne bih osecala konforno da vozim bebu, a da ne mogu da je vezem, kolika god da je ona, ali opet moje okruzenje je takvo da cesto moram da guram kolica ulicom jer je trotoar (pa cak i pesacki prelaz) blokiran parkiranim automobilima i nikada ne znam kada ce neko da izleti, naleti, a imam i uzbrdo, nizbrdo itd. A moj stariji je do 10 meseci hteo da gleda u nas (pa smo ga vozali u car seat-u nakacenom na kolica, dok je seka od rodjenja tako okrenuta plakala da je nosimo, a kada bi smo je vozali regularno (da nas ne vidi) bila je ok, mada smo nju tako malu i slabo vozili, uglavnom je bila u marami.
    Quinny Speedi su moja nesudjena kolica i moj glas takodje ide za njih ako se uklapaju u „stil zivota“.
    Saky, ova podloga je idealna za ona elementarna kisobran kolica, bez polozaja, jer je kraca, ne pokrije bas ceo naslon regularnih kolica, mi smo za obicna kisobran uzeli Maclaren-ovu ovakvu http://www.familyfare.ie/store/product/6581/Maclaren-seat-liner-dandelion/ isto u Aksi kosta 990 din. ona je tanja, ali nama treba jer su nam kolica narandzast pa se strokave kao blesava, a ovo je lakse oprati. Najbolje je da poneses kolica pa da isprobas na licu mesta. Ovu hauck-ovu imas i u Dexyco-u.

Gledanje 1,996 članaka - 1,996 do 2,010 (od 2,015 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.