Ova tema sadrži 2,014 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Emma 6 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 2,011 članaka - 2,011 do 2,015 (od 2,015 ukupno)

Kolica

• anita75love
    Učesnik
    anita75love

njamiii;800692 wrote:
    Anita, „kopija“ i nije bez razloga tako. Ja se ne bih osecala konforno da vozim bebu, a da ne mogu da je vezem, kolika god da je ona, ali opet moje okruzenje je takvo da cesto moram da guram kolica ulicom jer je trotoar (pa cak i pesacki prelaz) blokiran parkiranim automobilima i nikada ne znam kada ce neko da izleti, naleti, a imam i uzbrdo, nizbrdo itd.

Mislim da me nisi shvatila….kolica imaju kaiseve i beba moze da bude vezana u bilo kom polozaju da je vozis……a ako ti je bitno da beba gleda u tebe cak i kada vec moze da sedi onda je za tebe pravi model onaj koji rotira celu bazu kolica za 180 stepeni.
    Sto se kopije tice-nisam videla original ali ova koja ja imam su stvarno odlicna i ja im za 5 godina nisam nasla manu , ni sto se tice konfora, ni udobnosti, lakoce upravljanja, dodatnog pribora niti izdrzljivosti ( i jos uvek su maltene kao nova i za trece dete, iako su se vec dva deteta posteno vozila , spavala i povracala u njima kad su bila bolesna….:shock: )…nekako ne mogu da zamislim da bi original mogao biti bas 3 puta bolji?!…
    ipak ako i jeste nesto bolji mislim da je i ovaj kvalitet za tu cenu (15000 din ) vise nego odlican!
    A opet ostaju pare da se kasnije kupe i kisobran kolica i krevet i veliko autosediste-ja sam licno takva osoba-volim da nadjem maksimalan kvalitet za najpovoljniju cenu-ma koliko imala para-radije bih visak upotrebila za nesto drugo ili jednostavno ustedela, nego da recimo za 10-20% bolji kvalitet (onda kada i onih 80-90% sasvim zadovoljava moje potrebe) platim 300% vecu cenu-zato da bih eto kupila Inglesinu odn markirana kolica! (drugo bi bilo da recimo kopija ne zadovoljava, onda bi original imao smisla ali ovako-ne).
    Ja uopste ne patim od markiranih stvari-meni je sam kvalitet i cena mnogo znacajnija nego brend i pre cu kupiti neki `no name` proizvod ako je dobar a povoljne cene nego markiran samo zato jer poznat (u kvalitet ne sumnjam) ali kosta 2 do 3 puta vise.
    Opet to je stvar licnog izbora (razumem i da ima ljudi kojima je to vazno).
    I da ne ispadne kako ja sad maltene radim za chippolino-kad ih toliko hvalim, ja rekoh svoje……mislim da su sve majke koje imaju taj model sasvim zadovoljne.
    Naravno ima i drugih dobrih kolica…….i manje ili vise povoljnih cena.
    :-*

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Opet ja…..hoću da pohvalim naša nova kišobran kolica!
    Marka je cool kids! Ni manje ni više nego kineska! 😳 😯
    ALI stvarno su odlična!
    Imaju ama baš sve čega možete da se setite kada su laka kišbran kolica u pitanju:
    ležeći položaj za dete i čak 5 stepena pomeranja naslona
    kočnice na točkovima, tako da desnom nogom kočite a levom otkočite (vrlo praktično)
    duple točkove sa amortizerima
    korpu za kupovinu
    tendu, prozor na tendi i džepić za sitnice na istoj (vrlo praktično za razne grickalice, flašice sa mlekom itd)
    prednju prečku koja se skida i naravno kaiševe za vezivanje
    sklapanje kao kišobran iz jednog poteza
    težinu od 5 kg……
    Pristupačna cena od oko 7000 dinara!
    Pre sam imala Bertoni kolica ali sam bila jako nezadovoljna njima jer osim dobre težine od 4.5kg nisu imala ni ležeći položaj naslona već samo 2, a najniži je bio od 45 stepeni, prednja prečka se nije skidala pa ste morali dete podizati u vis kako bi ste ga stavili u kolica (ovo je bila najveća mana), nije imala prozor na tendi i niste mogli videte šta dete radi ako je ona bila raširena sem da se krivite sa strane…….

malisha75
    Član
    malisha75

Nisam se bas udubljivala detaljno, ali ako sam dobro shvatila, ti si kupovala dva puta „bebeca“ i jos dva puta „kisobran“ kolica? Pri tom, sa svojim prvim „kisobran“ kolicima nisi uopste bila zadovoljna? Meni bi to bilo previse tj bilo bi mi bzv da svako malo razmisljam o kolicima i da usput vozam dete u necemu sto mi ne odgovara. Plus finansijski momenat – cak i ako su kolica povoljna, kad pomnozis sa 4, ne bude mala cifra. I o tome valja voditi racuna, pogotovo kad je u planu da kolica koristi vise dece…

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Vidi ovako…..lepo si sve shvatila…..s tim da sam ja ta kolica kupovala zato jer su mi trebala i bas zato jer sam bila zadovoljna-govorim za chipolino.
    Imaj na umu da imam troje dece,po dvoje se u svakom trenutku vozi u kolicima (sada beba i ovaj mladji, ranije obe bate) sto znaci da mi zaista i trebaju i bebeca i kisobran kolica (aktivno sada)-stara kisobran sam prodala…..a ja imam i tu specificnost da stanujem u kuci na drugom spratu, imala sam para da kupim dvoja kolica pa sam to i uradila (chipolino) -jedna mi stoje u stanu da vozam bebu po sobama, tako je uvek uz mene i na oku (ta se isplatila svaku paru, za ovih 5 godina jer su mi oba sina, i spavala i bolovala u njima-tu su voleli da spavaju kada imaju temperaturu a i malecka je sada u njima cesto, tako da ona jadna jos uvek dobrano sluze) a druga u garazi, da se setamo napolju, da ne moram da cimam kolica gore dole po stepenicama 2-3 puta dnevno.
    A imam i kisobran kolica u garazi za mladjeg kada zatreba a i jedna kisobran kod mame da ih ne vucem kolima tamo-ovamo svaki put kada idem kod nje a idem cesto.
    Tako da imam 4 kolica za troje dece trenutno (i sva su u upotrebi).
    Inace moja mama je i nabavila ta Bertoni kisobran kolica i to oba komada jer su joj se svidela po boji 👿 pa smo se patili sa njima 2 godine, a za malecku sam resila da finansiram nova -ovaj put malo promisljenije, sada kada imam vise iskustva 🙄 -to su sada ova cool kids (u njima malecka moze i da lezi pa je zgodno za krace setnje za dan/dva koliko budem kod mame.
    Ko ima skromnije potrebe (manje dece, manje setanja, da ne zivi na spratu bez lifta itd) moze sve lepo zavrsiti i sa jednim ili dvoja kolica a ko ima ovakve kao ja onda i ta cena cini faktor (zamisli sad 2 puta po 40000din plus 2 puta po 10000 je oko 100.000dinara! :buljavko: – ja ukupno prosla sa 2*15000+2*7000= 44000-ako ne racunamo zez sa Bertonijem ali sam njih prodala pa sam povratila kako tako novac koji sam onda ulozila u druga kolica! :).
    To je tek malko vise nego za samo jedna inglesinina od 40000, koja mi ne bi bila dovoljna, jer mi trebaju i jedna kisobran za mladjeg a ovako imam pun konfor, da ne pricam o istrosenosti samih kolica-jer nije isto kada jedna kolica `aka` troje dece 8-9 godina ili ako se to troje dece vozi u cetvoro kolica-bice znatno ocuvanija i moci ce da izdrze tih 9 godina, sto iskreno sumnjam da bi ijedna izdrzala ma kako kvalitetna bila)
    Tako da nisi u pravu za cifru-nikako, a za tegljenje koje bih kada bih imala samo dvoja kolica morala da preduzimam svaki boziji dan necu ni da mislim…….
    Ono sto je sada recimo cinjenica je i da sa ovim cool kids kolicima-vama uopste ne trebaju bebeca kolica (ako nemate para , ne putujete cesto i imate lift/ili zivite u prizemlju) posto imaju skroz lezeci polozaj, ako imate samo jedno dete i ako je u pitanju zimska beba, posto nju cak i uz svu dobru volju kao tek rodjenu, ne mozete voziti po snegu na minusu,……jedina njihova mana je to sto beba ne moze gledati u majku i sto nema pokrivac za noge, sto kazem ako je u pitanju zimska beba nije ni vazno jer se prvih meseci nece ni voziti kolicima, vec tek na prolece, a sledece zime bi vec imala godinu dana, i moze sasvim lepo sedeti okrenuta u smeru voznje, obucena u skafander, uglavnom nece u njima spavati pa pokrivac nije ni neophodan…..
    Kad sam ja kupovala moja prva kolica 2008 godine, mislim da nijedna kisobran kolica nisu imala lezeci polozaj, vec tek od 30 stepeni a Ilija je i bio letnje dete koje se od rodjenja vozikalo u kolicima pa cela prica nije dolazila u razmatranje.

Emma
    Član
    Emma

Anita, steta sto videh tvoj predlog posle kupovine, sad gotovoooo.. Mi kupismo Hauck, imaju sve sto smo hteli ali jednu manu koja mi smeta a to je da udaram nogom od kocnicu kod setnje, bas me nervira ali sta da mu radis.

Gledanje 2,011 članaka - 2,011 do 2,015 (od 2,015 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.