Ova tema sadrži 2,014 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Emma 6 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 2,015 ukupno)

Kolica

• jelenab
    Član
    jelenab

Joj i meni su nud i ta kolica, ali ja sam cula da to sediste nije bas najbolje za tek rodjene bebe, jer nisu onda u potpuno lezecem polozaju. A opet na netu pise (na njihovom sajtu) da su pogodna od prvog dana. Ne znam sta da kazem-moguce da su to samo nasi pedijatri rigidni kao i uvek….. Cula sam i da kad postanu kisobran kolica nisu dobra jer ne mozes da ih oboris u lezeci polozaj……

Aiko
    Član
    Aiko

Ja sam bas danas uzela Peg Perego kolica.

maxmara
    Član
    maxmara

Sto se tice nedoumica u vezi tog polozaja samo se setite u kom je polozaju u stomaku beba bila devet meseci,slozicete se pred kraj trudnoce jos savijenija nego sto bi bila u toj korpi,tako da je to prirodan polozaj slican tom u stomaku i oni to obozavaju,prema tom polozaju je dizajnirana i 100% je siguran polozaj u Evropi do kraja ispitan i testiran i jako im odgovara,tako da ne brinite uopste,oni se odjednom nadju u ovom svetu i to je za njih shok zato prvo vreme treba da se ususkavaju jer im to daje sigurnost kao sto im je okruzenje u stomaku bilo,i isto kao sto treba da imaju potporu za ledja u krevecu,oslonac im takodje daje sigurnost pa tako i ova korpa ima tu funkciju,da se beba povremeno prilagodjava na ovaj svet u koji je odjednom iz toplog stomaka izletela.
    Ja sam mog malog u toj korpi izvela iz bolnice i u njoj se jos uvek voza a moze do 13kg tako da cemo je jos dosta koristiti,kad je vidi poludi jer zna da ide u setnju,ja je obozavam,jako je prakticna pogotovo u kolima ne razvlacite dete po rukama i ne brinete,kad izadjete rasklopite kolica i u setnju,nema potrebe da budite ako je zaspalo dete pa da ga premestate,a pogotovo kad idete u goste beba tu spava a mozete je u njoj i nahraniti ako ste van kuce.
    KORPE SU MOJA PREPORUKA SVIM MAMAMA OD PRVOG DANA!
    :blabla:
    Evo Viktora kada smo ga izveli iz bolnice cetiri dana je imao i letos od dva meseca,drugu sliku sam stavila da bih vam napomenula ako uzimate korpu obavezno uzmite i jastuk za oko vrata,jer bebice kao male cesto spavaju i jako je koristan da nebi krivile vrat:

Aiko
    Član
    Aiko

Jao srce malo! 🙂

Ja imam takvu istu korpu, samo u narandzasto-sivoj varijanti 🙂

Lelejn
    Član
    Lelejn

maxmara koja su to kolica u pitanju na slici?

Prex
    Član
    Prex

I moja kolica imaju takvu korpu-sediste za auto kao dodatak i super je, potpuno se slazem sa Maxmarom, strasno prakticna stvar, ja Taru stavljam u korpu pa korpu u kolica (mislim tako je i predvidjeno da se koristi dok je bebe mala) i koristimo je za auto naravno, ali i kod kuce voli da sedi u toj korpi i ljuljuska se u njoj.

maxmara
    Član
    maxmara

Lelejn – 12/3/2007 9:48 PM

maxmara koja su to kolica u pitanju na slici?

To su ti ona ‘Chicco Trio (3u1) Ct 0.1’ dodje i ona korpa sto do 6.m moze da spava u njoj ravno,uzdize joj se naslon kad ne spava,posle toga ima ova mala korpa i na kraju do 3-4g obicna ona kolica,sve to uz stotinu dodataka,lako se odrzavaju ja ih perem svake druge nedelje.
    To sam inace dobila od mame i tate jer takav je obicaj da oni kupe kolica i krevetac,tako da nisam birala oni su izabrali i jako sam zadovoljna,jer ta korpa koju sam koristila do 6.m(dok je mogao da stane u nju) me SPASILA setala sam po gradu po 5-6sati a on je tu spavao i kao u krevecu da je bio nisam ga vadila,ali jedina mana je sto su jako skupa bar za nas standard dole….iako kad vidis isplati se po meni pogotovo ako je prvo dete,koristis ih toliko dugo,ipak se kolica kupuju jednom bar ja tako mislim.
    Sad cu kupiti samo za letnji period druga jedna ovde sam videla od ‘ABC Design’ cila sam da su otvorili radnju i kod nas strava su,ne mogu im odoleti,pakuju se u torbicu za na rame i imaju samo 7kg,lepo drzim ih u gepeku uvek i kad zatrebaju tu su a ne zauzimaju puno prostora i dete se ne znoji…
    Evo korpe koja me spasila:

Ovo je vec pred kraj koriscenja hehe:

Evo tih kolica od 7kg ima kako se rasklapaju i dezeni a ima tu pod ‘Products’ i raznih drugih:
    http://www.abc-design.de/display.php?oid=16&m_product_id=5808&m_view=designs&

:blabla:
    :caos:

maxmara
    Član
    maxmara

Prex – 12/3/2007 9:51 PM

I moja kolica imaju takvu korpu-sediste za auto kao dodatak i super je, potpuno se slazem sa Maxmarom, strasno prakticna stvar, ja Taru stavljam u korpu pa korpu u kolica (mislim tako je i predvidjeno da se koristi dok je bebe mala) i koristimo je za auto naravno, ali i kod kuce voli da sedi u toj korpi i ljuljuska se u njoj.

Pa ja kazem hehe:
    SVAKA CAST MODERNA MAMA NE OPTERECUJE SE PROUCAVANJEM VEC PROUCENOG 😆
    :-* za Taru

Florina
    Član
    Florina

Ja planiram da uzmem Peg Perego – Venezia. Ima li neko neka iskustva ? Ili mozda Chicco ? :neznam: Ne mogu da se odlucim ! Andjela se vozila u Chicco Atlantic kolicima sve do 5. godine ( ili cak i seste, ne secam se )- u tim godinama iskljucivo na letovanju, jer volimo leti da setamo, a dete to ne moze da isprati, bar ne tom brzinom ;] , ali tih naravno vise nema u prodaji… ❓

Prex
    Član
    Prex

Nasa kolica su Chicco Ct 0.2 DUO…ja sam mnogo zadovoljna, super su. Ona imaju kao dodatak korpu koja je auto-sediste ali sluzi i kao korpa za decu do 6 meseci dok ne pocnu da sede, ta korpa se samo ubaci u kolica (klik-klak varijanta, sve se ubacuje i pricvrsti jednim potezom) negde gore sam to vec objasnila valjda…idi na http://www.chicco.com posto ovaj model nemas na http://www.chicco.co.yu
    Ja mogu da ti preporucim ova jer su stvarno super, ali vidi i PegPerego ima slicnu varijantu pa uporedi cene. Chicco ima tu varijantu i kao TRIO (kao sto je Maxmara gore navela), sto znaci da pored kolica i korpe-auto sedista ima i „lezecu“ korpu (imas gore sliku u Maxmarinoj poruci). Ja nisam htela to da kupim jer mi se cinilo da necu nikad ni da koristim tu „lezecu korpu“ kad vec imam ovu drugu korpu, i bila sam u pravu, stvarno je nikad ne bih ni koristila. Tako da ti moras sama da procenis sta ti je najprakticnije u skladu sa tvojim potrebama.

maxmara
    Član
    maxmara

[QUOTE]Prex – 14/3/2007 11:34 PM

Nasa kolica su Chicco Ct 0.2 DUO…ja sam mnogo zadovoljna, super su. Ona imaju kao dodatak korpu koja je auto-sediste ali sluzi i kao korpa za decu do 6 meseci dok ne pocnu da sede,

E Prex kako samo do 6.m jel to ista ta korpa kao moja?
    Ako jeste moja je od 0- 13kg,to je do godinu i vise valjda…. :hmm:
    Moj mali sad ima sigurno preko 9.kg ne znam tacno,ali jos ga u njoj vozam :hmm:
    Aj javi…

Aiko
    Član
    Aiko

maxmara, ovaj slajd sou je divan! :bravo:

maxmara
    Član
    maxmara

Ej Vid ovu..sto kaze Mile Tranzicija…

Jos si tu a ja mislila da postavim temu ‘Gde nam je Aiko’ 😆

HVALAAAAAAAAAAA :HAG: :HAG: :HAG: :-* :-* :-*

Prex
    Član
    Prex

Maxmaro, jeste i moja korpa je za bebe do 13 kg, sto znaci za godinu dana ili cak i malo vise. Nego kad sam napisala do 6 meseci mislila sam na nesto drugo – ja Taru stavljam u ovu korpu ne samo kad je vozim u autu nego i kad se vozimo kolicima, sluzi mi kao lezeca korpa za kolica i samo se ubaci u kolica nekim klik-klak sistemom, e na to sam mislila – da cu da je vozim tako dok ne pocne da sedi (kad bude imala 6 meseci otprilike), a posle cu normalno u kolicima da je vozim bez ove korpe.
    A kao sediste za auto i ja planiram da je koristim duze, sve dok bude moglo, a onda cemo da kupimo i normalno vece sediste. Inace kad smo vec kod toga, pitala sam se kad deca pocnu normalno da sede, jel’ se ne bune da „sede“ u ovoj korpi, s obzirom na to da u ovoj korpi ipak sede u nekom polu-sedecem/polu-lezecem polozaju? Kakvo je tvoje iskustvo?

MissGak
    Član
    MissGak

Trebalo bi da i baza moze da se fiksira u zavisnosti od uzrasta.Mi nemamo Chicco kolica(ovde ih gotovo i nema),ali kod nasih, koja su stigla u istom paketu kao tvoja ,na bazi postoji „ventil“ koji se po potrebi otpusta ili zateze sto menja ugao pod kojim sediste stoji.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 2,015 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.