Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Prijateljski Odnosi Koliko cesto se posecujete s prijateljima?

Ova tema sadrži 29 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  svetlafa 5 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 30 ukupno)

Koliko cesto se posecujete s prijateljima?

• Lelejn
    Član
    Lelejn

Sa koliko njih?Nercunaju se telefonski pozivi i dr. vidovi elektro komunikacije, samo lice u lice,koliko cesto?Koliko veremenski? Racununajuci i bilo koji vid provodjenja zajedno vremena , znacii setenje i izlasci ili popodnevna kafa u gradu…
    Ovo je vreme kad so svi online, ali odnosi lice u lice su nesto drugo i ljudski mozak online druzenja nereceptuje isto kao i uzivo, tj. nereceptuje ga kao druzenje, koliko vremena i volje nadjete za zivi svet ili ti svet u zivo? Da li zastanete da popricate s poznanicim kada ih sretnete?Ili s nekim prijateljima koje vise nevidjate,ili samo jurite za dnevnim obavezama?
    Ovo je bitno po psihicko zdravlje, kaze dr. dddanijel goleman u novoj knjizi Socijalna inteligencija…a priznacete nije tesko da i sami to zakljucimo, onog moment akad avam posao, deca ,kuca… cini se oduzmu svo vreme.

bilja74
    Član
    bilja74

Zivim u relativno malom gradu ,tako da se skoro svakodnevno vidjam sa prijateljima.Kad izadjem napolje ,obavezno sretnem nekog poznanika i ispricam se sa njim.Tako da komunikacije imam na pretek ,cak se ponekad uzelim samoce,tad iskljucim telefon i ne javljam se nikom,sedim kuci i uzivam sa svojom porodicom.

Nemanjina mama

Svakodnevno se viđam sa dragim ljudima, obavezno prepodne idemo do kafića na kafu, ako se ne vidimo tada

onda u popodnevnoj šetnji se nalazimo!

lukicdags
    Član
    lukicdags

Zbog obaveza i daljine ne posocejum se tako cesto, ali imam poznanike sa kojima svakodnevno popijem kaficu ispricam se,ali se trudim da kad god mogu sto vise provedem vremena sa svojom porodicom jer zbog smena na poslu ja i moj muz se cesto ne vidimo po 2 dana.Volela bih da su svi moji prijatelji blize ali sta je tu je ali zato kad se vidimo ne mozemo da prestanemo da pricamo i vreme koje provedemo je EXTRA kvalitetno! :love:

Dorothy
    Član
    Dorothy

Na žalost ne baš često, odnosno kada se sretnemo super se ispričamo, naravno da stanemo i to je super, a i dosta često srećem nekog poznatog. Ali kad kažem ne baš često, mislim na "pravo" druženje tipa kafica, posete, šetnje i sl. Toga je sve manje i to mi smeta, iskreno. Ja bih želela više, ali uskladiti obaveze i slobodno vreme je zaista jako teško! 😥

jacinta
    Član
    jacinta

Mnogo manje nego sto bih ja to volela,trenutno mi je bas zeznuto organizovati se..tesim se da kada David poraste bice lakse,mada cu onda raditi tako da pojma nemam….

Diana01
    Član
    Diana01

Jako slabo, zato sto svi oni zive daleko od mene 🙁 Kada sam se doselila u Finsku sve sam ostavila iza sebe. Kada dodjem u Srbiju trudim se da se vidim sa svima ali ipak , kako godine prolaze ja sve redje idem dole i sve redje se vidjam sa njima. Daleko od ociju daleko od srca. U Finskoj sam stekla nove prijatelje, ali ipak ovde ljudi mnogo vise rade, mnogo manje vremena imaju za druzenje. Prijatelji mogu muza su u potpunosti drugaciji od mojih pa mi je mnogo teze da sa njima nadjem ista zajednicko….

Bojana Dj
    Član
    Bojana Dj

pa relativno cesto kad god imam slobodnog vremena obavezno moramo da se posetimo. Na zapadu je malo drugacije nego dole kod nas ovde se mozes samo jedno ili dvaput u nedelji s nekim sresti
    ali dobro….

jovanchica

skoro svaki dan,na kafici,u setnji…

mayoli
    Član
    mayoli

pa dosta cesto,imamo tu neku naviku i dogovore pa bar jednom sedmicno,a ima ih ikoje vidjamo svaki dan!

Nemanjina mama

Jako često, gotovo svakodnevno obiđem sa Nemanjom sve moje drugarice,
    a ostale prijatelje vikendom od kako je hladnije vreme,
    leti se viđamo baš svaki dan svi, jer smo tad svi u gradu i po kafićima!

pejana
    Član
    pejana

Jako retko u zadnje vreme, mada se to promenilo otkako je Nadja malo porasla. Volela bih da je cesce, ali sta mogu…

rozga
    Član
    rozga

I mi se retko vidjamo, uglavnom po proslavama. S druge strane ni mm ni ja nismo iz ovog grada pa su nam prijatelji otprilike po celoj Srbiji. nadam se da ce se vidjanje poboljsati sad kako idu lepi dani i suncani:)

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

mayoli – 6/10/2008 03:22 pa dosta cesto,imamo tu neku naviku i dogovore pa bar jednom sedmicno,!

isto! idemo jedni kod drugih,trudimo se da se ne svede sve na poive i poruke

jeja49
    Član
    jeja49

VRLO CESTO, JA ZIVIM NA GALENICI, I UGLAVNOM SVI MOJI PRIJATELJI KOJI SU MENI DRAGI SU TU U OKOLINI U KOMSILUKU TAKO DA IH REDOVNO VIDJAM I UVEK ONDA KADA POZELIM, I NE SPRECAVA ME U TOME HLADNO VREME NI VREMENSKI USLOVI, A ONI PRIJATELJI KOJI SU UDALJENI I NISU PRIJATELJI VEC POZNANICI, PA NJIH KADA VIDIM, SVI ONI MENI DRAGI SU TU BLIZU MENE I JAKO IH JE MALO.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 30 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.