Ova tema sadrži 168 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  marmit 5 godine ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 169 ukupno)

Koliko imate pravih prijatelja?

• Karli
    Član
    Karli

Meni je mm najbolji prijatelj!Imam dve prijateljice koje su mi bas naj naj…. i u dobru i u zlu!

sani-sk
    Član
    sani-sk

ja sam imala 4 najbolje drugarice. Sada imam samo 3. Jedna od njih je umrla 3 marta 2006 od raka a imala je samo 32 godine. Ostavila je devojcicu staru samo 14 meseci. Vrlo mi je tesko zbog tog gubitka, i pokusavam sve nacine da bih prebrodila to. Ponekad kad mi dodze da je zovem, a desava mi se skoro svaki dan, pa ponekad sednem na kompjuter i napisem joj pismo u kome joj sve " ispricam". Dali se nekome od vas ovo ili slicni gubitak dogodio. dali ste bili jako usamljeni i tuzni, i kako ste to preboleli, ako je takvo nesto moguce?

Inace mislim da nakon 30-te godine krug pravih prijatelja je mali i treba negovati pravo prilateljstvo.

katarina
    Član
    katarina

sani-sk 🙁 tuzno bas tuzno 32 god pa tek je pocela da zivi joj a gde je imala rak i kako tako odjednom 🙁 devojcica bez majke tesko bas…

Za pravog prijatelja racunam moju sestru,druga jos iz vrtica znamo se 20god(samo sto je daleko al se vidjamo uvek kad idem za Srbiju)mm…drugaricu imam 5 god se znamo,druzimo…al njoj ne bi poverila neke privatne stvari kao sto bi sestri recimo….bivsi decko(iz mladjih dana setali se za rucicu)dobar mi prijatelj sad se zezamo oko toga…i jos jedan dobar drug koji zivi u bg znamo se nekih 15 god(sad se ozenio pa mu zena ljubomorna na mene mada ne vidim ni ja ni on razlog)….uglavnom muskarci njima vise verujem iz iskustva nego derugaricama

ummi-emina

Pored normalno mog muza kojeg smatram najiskrenijim prijateljom,imam jos dve drugarice kojima mogu da se poverim za sve i sestrama naravno,koje su kako ih ja iz sale zovem moj glas razuma.

pikola
    Član
    pikola

Kao što bi rekao Alessandro Manzoni: „JEDNA OD RADOSTI PRIJATELJSTVA JE DA ZNAŠ SA KIME MOŽEŠ DA PODELIŠ TAJNU!“ Ako je tako ja svoje tajne mogu da podelim sa mojim mužem, sa dve najbolje prijateljice koje su mi ovde i u dobru i u zlu, sa prijateljem koji živi u Zagrebu, i sa prijateljicom iz detinjstva koja sada živi u Italiji. Eto toliko najboljih prijatelja imam.

nina*****
    Član
    nina*****

Uz mm koji mi je i najbolji prijatelj,imam ih taman,malo,mogu ih nabrojati na prste jedne ruke.Ne verujem da vazi ona<Covek vredi toliko koliko prijatelja ima>. Imam bas dosta poznanika,drgarica i prugova sa kojima uvek mogu da popijem kafu,popricam o nekim "bezveznim" temama,sa njima nikada nisam upadala u neke konflikte,ali ih ne mogu nazvati prijateljima.Zato u mom zivotu postoji 3-4 prava prijatelja,dokazana i proverena prijateljstva od ranog tedinjstva pa sve do danas i to mi je dovoljno…

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Imam jako malo prijatelja , samo uzasno mi je tesko sto sam izgubila najbolju drugaricu sa kojom sam bila u ekstra odnosima od njenog rodjenja na ovamo, ispostavilo se da sam joj bila prijatelj kada se deli samo dobro …a kada je muka i lose nema je nigde…razdvojile smo se na jako ruzan nacin, bez ikakvih reci i objasnjenja. Proslo je vise od godinu dana…u medju vremenu saznala je da sam trudna i kada su je pitali hoce li da me nazove reklaje “ Pa sta ako je trudna, bas me briga“ Rodjendan mi je cestitala sms-om , i ja sam joj uzvratila poruku. Njoj je uskoro rodjendan i ne znam sta da radim i kako da joj cestitam, da li da je zovem ili posaljem sms?
    Tesko mi je, cesto je sanjam , nisam je videla ni jednom za svo ovo vreme 🙁 cesto mi se i place…

MissGak
    Član
    MissGak

Ti budi covek i cestitiaj joj rodjendan.A onaj ko se ne udostoji da tebi cestita novi zivot covek nije!!!Sve ostalo njoj na obraz…
    Imala sam takva iskustva,samo u obrnutoj situaciji.Mislim da sam vec pominjala…Ne zalim za onim sto smo nas dve imale,ja sam dala sve od sebe a kad mi je najvise bilo potrebno nisam dobila nista.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

MissGak , hvala na savetu znas kada si sa nekim preko 20god u druzenju to ti je kao clan porodice, tamo gde sam odrasla i gde mi zivi mama , od te drugarice me je delio samo jedan zid , a sada se osecam kao da nas deli citava vecnost. Vise od godinu dana je nisam videla…bilo je prilika da se sretnemo ali imam utisak da je ona ta koja je to izbegla!
    Videcemo, samo ne znam da li da je zovem u 00:00h ili joj posaljem sms?

pariz
    Član
    pariz

ja imam dva prava prijatelja i nezalim se.To je moja vencana kuma i jedan momak,naravno tu ne racunam muza i brata jer to se podrazumeva valjda.Ali sobzirom da vec dugi niz godina tacnije 9 zivim u Francuskoj dobro je da sam i ova prijateljstva sacuvala, valjda su zato i prava!!!!!!!!!!!!!!!!!

bebolina
    Član
    bebolina

Kako prolaze godine imam jako malo prijatelja(pravih).Sve se nesto pretvorilo u zavist,ljubomoru i interes.Moja majka mi je najveci prijatelj,moj muz i jos jedna njegova rodica(sramota jer sam je upoznala prije nekoliko godina a svojih rodjenih rodjaka imam preko dvadeset,s kojima sam odrasla),baka od mog muza(takvo stvorenje se nece roditi sledecih sto godina) i moram priznati (na zaprepastenje veceg broja ljudi) nije mi los drug ni moja svekrva(moram naglasiti da zivimo u zajednici i da se vise vidjam s njom nego sa muzem).Udarimo mi jedna drugoj ponekad na zivce al kako doslo tako i otislo.Eto to je to.

Za osobu koja je trazila savjet za rodjendansku cestitku.Ja bih drugarici poslala poruku za rodjendan tacno u ponoc a sutradan bi je nazvala i ljudski cestitala.Izvini,zaboravila sam kako se zoves a htjela sam da malo pomognem.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Bebolina ,hvala za savet ali mislim da nisi najpazljivije procitala sta je pisalo !

bebolina
    Član
    bebolina

AAAA jesam .Znas, da ne povjerujes ali i sama sam imala takvu situaciju(sem trudnoce).Ja sam to sve stoicki izdrzala i dokazala da sam jos uvijek covjek.Kada je mojoj drugarici bio rodjendan ja sam poslala poruku ( iako je moj rodjendan bio samo pet dana prije a ona nije nazvala niti poruku napisala) i sutradan nazvala i cestitala i evo vec treca godina pa i ona mene nazove za rodjendan ,ili onako, da cuje sta radim.Jednom smo i na kafu otisle kada sam ja bila kod svojih kuci.Proslo je vrijeme i ona je shvatila neke stvari,sazrela je.Razumijes sada sta zelim reci.Mislim,nadam se da je i tvoja sazrela ili da ce vec sazreti te da ces me ti shvatiti odnosno ,ono sta sam ti napisala.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Zaista delujes na mene optimisticno…bilo je par situacija da se sretnemo i ona je to znala ali se nismo srele, sta ti to govori? Ja sma nju prosle godine zvala za rodjendan a ona meni poslala poruku samo i to medju zadnjima…bojim se da posle svega njoj nije cista savest! 👿

katarina
    Član
    katarina

ja njoj ne bi poklanjala toliko paznju ako nije zasluzila onda nemoj..svakom po zasluzi pa i njoj..
    pruzila si joj nekoliko sansi da dodje do razgovora nece -pa nemora ti nju da teras na nesto sto ona ne zeli :anene: nije svesna da je izgubila pravog prijatelja a sa druge strane ti si shvatila sta znaci pravi prijatelj…

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 169 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.