Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Brak i Zajednica Koliko ste imale godina kada ste se udale?

Ova tema sadrži 295 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  jasminče 9 godine ranije.

Gledanje 286 članaka - 286 do 296 (od 296 ukupno)

Koliko ste imale godina kada ste se udale?

• katarina
    Član
    katarina

Prazlin ne zavrsava se zivot udajom i ja super zivim u braku ,mogu izlaziti sa drustvom dok mm cuva dete,imam sve i ne zalim se ..kada kazu prozivi misli se na prosetaj,naspavaj,nemas briga,obaveza oko deteta ..Lakse je putovati bez deteta mozes ici na kraj sveta i spavati pod satorom sto sa detetom ne bi mogla..Mozes kupovati 20 cipela mesecno bez razmisljanja a kad imas dete moras prvo njemu pruziti sve pa ako tebi ostane..Moja sestra ima 26 i ne misli da se udaje jos koju god jer joj prija,zavrsila fakultet ,radi i ima dovoljno za sebe da ode na letovanje,zimovanje,vikendi dok sve to ne bi mogla u toj meri da je udata i ima decu..pa nek uziva a pelene moze menjati i sa 30..

Praslin
    Član
    Praslin

Ok. Svako razlicito posmatra neke stvari. Samo covek treba da ragranici sta ga zaista cini srecnim. Ako su to cipele i garderoba, ok , podrzavam.

katarina
    Član
    katarina

A sto tako Prazlin? Zar je srecnija ako se uda i ima dete sa 22 ili sa 32?Garderoba i cipele su primer ne mora biti bas to..htela sam reci da mozes ziveti od danas za sutra kad si sam a kada imas porodicu nece moci..Zar za nekog nije sreca kad si ispunjen,kad u zivotu ne zalis za nicim,kad prodjes sve faze zivota,od detinjstva,srednje,faxa..sve ima svoje cari i treba skupljati sto vise iskustva videti i proziveti…

katarina
    Član
    katarina

A sto tako Prazlin? Zar je srecnija ako se uda i ima dete sa 22 ili sa 32?Garderoba i cipele su primer ne mora biti bas to..htela sam reci da mozes ziveti od danas za sutra kad si sam a kada imas porodicu nece moci..Zar za nekog nije sreca kad si ispunjen,kad u zivotu ne zalis za nicim,kad prodjes sve faze zivota,od detinjstva,srednje,faxa..sve ima svoje cari i treba skupljati sto vise iskustva videti i proziveti…

MilicaCale

katarina – 29/12/2010 12:51

Zar je srecnija ako se uda i ima dete sa 22 ili sa 32?Garderoba i cipele su primer ne mora biti bas to..htela sam reci da mozes ziveti od danas za sutra kad si sam a kada imas porodicu nece moci..Zar za nekog nije sreca kad si ispunjen,kad u zivotu ne zalis za nicim,kad prodjes sve faze zivota,od detinjstva,srednje,faxa..sve ima svoje cari i treba skupljati sto vise iskustva videti i proziveti…

potpuno se slazem.
    meni je sa 23 (kad sam zavrsila faks) bilo interesantno da sa muzem (verenikom) izlazim, putujem… Pa da zivim udata, bez dece, pa da nesto kupim sebi, njemu, za kucu, pa da tek onda dobijem dete, a da mi nista od prethodno pomenutog ne zafali (savu sam rodila sa tacno 29, sto je meni bio idealan trenutak: upravo smo kupili stan i skupili novac za auto, znaci, sve uklopljeno)

katarina
    Član
    katarina

E o tome ja i pricam Milicacale je jedan od primera…Sve doziveti nekim redosledom i biti srecan u svakoj fazi zivota..Zar nije logicnije zavrsiti fax,zaposliti se,stvoriti uslove za porodicu pa tek onda kad si potpuno spremna i dovoljna zrela stupiti u brak i imati porodicu..
    Opet kazem i ja sam se udala mlada al ja ne zivim u Srbiji i moj muz je drugacijeg mentaliteta pa samim tim zivim drugacije od recimo moje rodbine u Srbiji..

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Ja sam se udala sa 23 a cerku dobila sa 28.Imala sam srecu da se udam mlada i da iako nam je bilo jako tesko imamo dosta dobar brak. Imali smo fazu kada smo bili sasvim sami, pa period sa malom bebom u kome smo se naucili da izlazimo i odvojeno ako ne mozemo da se uklopimo za cuvanje bebe, pa smo izlazili i putovali sa njom i eksperimentisali gde sve mozemo i kako da odemo i otputujemo sa malim detetom.Sada cerka ima 9 godina i opet uzivamo u novim mogucnostima koje nosi ova faza. Pre cetiri meseca napunila sam 37 i jos pokusavam da dobijem drugo dete (usli smo u trecu godinu pokusavanja…jer imamo problem ali to nije tema). Mislim da je najvaznije jasno definisati sta svako od nas zeli od braka, iskreno govoriti sa svojim partnerom o tome i truditi se svakoga dana da se ispune ocekivanja i vas i vasih drugih polovina. Brak je veliki kompromis, veliko ulaganje ali i veliki dobitak po vise osnova.

Praslin
    Član
    Praslin

Ma ne kazem ja da svi treba mladi da se udaju. Ja govorim u svoje ime ali i dalje verujem da sasvim lepo mogu neke stvari da prozivim i sada kao udata zena. Nista me ne sprecava da idem i na kampovanje sa detetom ako to zelim. Meni se to prosto desilo „rano“ a moglo je da se ne desi nikada. Za mene su recimo svi mislili da cu pobeci kod tate i mame posle godinu dana, da cu upropastiti dete koje je jako sitno rodjeno i da pored mene nece nikada porasti. 🙂 Ali eto, razuverila sam i njih i sebe. Iz ove perspektive, opet bih isto uradila. Imam divnog muza i sa njim sam osetila prvi put pravu i bezuslovnu podrsku za sve sto zelim da uradim u zivotu. Ali naravno da razumem i one koji imaju drugacije misljenje (moj brat i njegova devojka su primer za to i apsolutno ih podrzavam 🙂 ). Svako sledi svoje planove. Ja mislim da se i meni Anja desila u pravom trenutku jer sam malo pocela da se „gubim“ pre njenog tate i nje ali to je vec neka druga tema. 🙂

okidoki
    Član
    okidoki

28 punih, a Adrijanu sam rodila sa nepnu 31 godinu.

kriki25
    Član
    kriki25

Udala se sa 24, rodila prvo dete s 26, a drugo je na putu i uskoro nam stize. Sad imam 27 godina.

jasminče
    Član
    jasminče

e baš me je oduševila ova tema… ipak mislim da je sve individualno… lepo je i sa 20 i sa 30… i jedno i drugo ima svoje prednosti ali i razloge zašto je baš tako… ja sam se udala sa 23, rodila sa 24 i sa 26, planiram još jednu bebu… a uskoro punim 30!…

Gledanje 286 članaka - 286 do 296 (od 296 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.