Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Trudnoća Koliko ste kg dobili u trudnoci?

Ova tema sadrži 2,173 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 5 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 2,174 ukupno)

Koliko ste kg dobili u trudnoci?

• Mirche
    Član
    Mirche

Interesuje me koliko ste dobile kilograma u trudnoci, da li je to preko onih 14 kg „skolskih“? Iskreno, ja ne poznajem ni jednu trudnicu koja je dobila manje od 14. Obicno je to oko 16-20 kg. Ja sam se ugojila 16 kg, ali se cinilo mnogo manje, imala sam bas mali stomak i niko nije verovao da sam pred porodjajem. Mada je i beba bila mala, ipak je to vise kg nego sto preporucuju?!

petra
    Član
    petra

ja sam se ugojila 15 kg,ali u toku trudnoce sam jela kao i pre bez nekih posebnih zelja,i najvise sam se ugojila izmedju 5 i6 meseca oko 6kg

markova mama

Ja sam se ugojila 20 kg, ali izgleda da je vise u pitanju bila voda, jer sam odmah posle porodjaja izgubila 15 kg ili litara. Valjda je pomoglo i sto posle carskog ne sme nista da se jede, pa mi je nestao i celulit. Sad imam jos uvek 4 kg viska, ali jednostavno ne mogu da ih skinem, valjda zbog dojenja.

petra
    Član
    petra

skinuces ih,ja sam se vratila na staru tezinu,inace dojenje skida odredjeni broj kalorija,ali stvarno ne znam koliko

markova mama

Najgore je sto osecam pravu vucju glad i to posebno uvece. U stanju sam da pojedem giganormnu kolicinu hrane a opet ne budem sita. Pokusavam da se hranim zdravo, ali ne ide. Pre neki dan sam pojela skoro ceo pleh pogacica sa cvarcima 😳

petra
    Član
    petra

kad sam se porodila osecala sam neverovatnu potrebu za tecnoscu,(mogla sam popiti ogromnu kolicinu sokova i vode)ali za hranom nisam,i jos uvek je tako.Sve zavisi od osobe do osobe,ali ne brini kao sto rekoh sve ce se vratiti u normalu 😀

vania
    Član
    vania

A ja…vec mi muka kad treba da napisem….. neverovatnih 36 kg u prvoj trudnoci, a u drugoj 16 kg….
    …u obe sam lezala i odrzavala trudnocu… prvu od 4. meseca, a drugu od 7. meseca….
    Iz te trrudnoce sa nenormalnim viskom kg rodila sam bebu od 3550 gr, a druga beba mi je bila teska 4680 gr…
    … eto nema pravila..

Mirche
    Član
    Mirche

Vania, pa morala si da lezis…otud i toliki kilogrami…
    A vidis kako nema pravila…ja sam 16 kg a rodila bebu od 2500 gr

Guest
    Član
    Guest

Ja sam dobila samo 9 kg., ali sam bila hiperakstivna. Koliko god da dobijes potrebno je odredjeno vreme da se organizam vrati u normalu. Stariji kazu, koliko si se sirila toliko i da se vratis. Kada dete pocne da hoda i da pravi zvrcke, kilogrami se sami tope.

Amara
    Član
    Amara

u prvoj trudnoci 12kg,u drugoj 15kg.Evo moja sestra 35kg,a sada ima devojacku tezinu.

mamaLi
    Član
    mamaLi

evo jedne skolske – 13 kg. najvise sam dobila izmedju 5 i 6 meseca 6 ili 7 kg. doktorka u top da me stavi. a u 9 mesecu nista.
    stomak mi je bio mali pa ni meni niko nije verovao da treba da se porodim.
    u 6-om mesecu kad sam isla na uz sestra me pitala da li sam napunila besiku – hahah.
    a u bolnici me je sestra pitala da li je trudnoca iznesena.
    bebac je bio mali- 2850gr

e sad bedak je bio sto sam iz bolnice izasla sa samo 6 kg manje pa sam jos u prvim mesecima dobila jos 3, tako da mi je do skoro nedostajalo 3 kg do porodjajne tezine. ali sad se polako topim…. jos 5kg i gotovo… vala vreme mi je… bebac ima preko god dana.

IrenaV
    Član
    IrenaV

Neznam bas tacnu cifru ali sam imala negde do 20….dosta sam izgubila posle porodjaja jer nisam smela a nisam ni mogla da jedem…sad imam negde oko 4kg viska..koja se cak i ne primecuju jer nosim vec stvari koje sam nosila pre trudnoce

krisstina
    Član
    krisstina

Ja sam se ugojila ko slon! 😳
    Sramota me i da kazem!
    Odrzavala sm trudnocu,pila kojekakve lekove za odrzavanje i hormone.
    Izgledala sam ko da nosim blizance.U porodilistu mi nisu verovali da imama samo jedno.
    Doduse Boka je bio tezak 3800,sto je za moju konstituciju bila velika beba,pa sam morala na carski rez.

crnokosa
    Član
    crnokosa

Ja sam u prvoj trudnoci dobila 23 kg.i bila sam ko mali slonic jer na mojih 165 cm visine zamislite kakva sam bila.10 sam odmah izgubila sa porodom i jos 3-4 u narednih 10-ak dana kad sam dosla kuci.Srecom pa sam u narednih 6-7 mj.ponovo vratila staru kilazu od 55 kg.mada nije bilo lako.Cini mi se da ih je mnogo teze bilo ih skinuti nego neki visak prije trudnoce.Sad 24.da budem precizna ulazim u 5 mj. i za sad sam dobila samo 1 kg.i presretna sam,jer vec vidim da mi je trudnoca mnogo razlicita od prve,kad sam za razliku od sada jela sve i svasta sto mi je dolazilo pod ruku.Nadam se da cu nastaviti ovim tokom i da necu do kraja trudnoce da pretjeram sa kilazom. 🙂

Standzi
    Član
    Standzi

joj…i ja sam u prvoj trudnoci dobila 20kg 😯 i nikako,nikako da skinem!!!mali je prohodao,a meni ni tako ne krecu kile dole!! 😥 pa se stalno zamislim ako dobijem jos 20 u drugoj trudnoci imacu 100 kg 😯 ne bi to prezivela… 😥

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 2,174 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.