Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Krediti-nužno zlo, za ili protiv

Ova tema sadrži 154 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 8 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 155 ukupno)

Krediti-nužno zlo, za ili protiv

• Misteri
    Član
    Misteri

Da vidimo šta mislite o kreditima? Koliko su vaši prihodi opterećeni istim? Da li su po vama krediti nužno zlo bez kojeg se ne mogu riješiti najvažnija životna pitanja? Šta mislite o kamatnim stopama u vašoj zemlji i u okruženju???

:kucam: :kucam: :kucam: :kucam: :kucam:

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Nismo do sad podizali kredite, a kolike su im kamate bolje sto nismo. Do sad nismo bili u prilici da su nam neophodni, e sad kada bi nam trebali za neke vaznije stvari ko zna

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Gdje me nađe :sok: . Upravo danas predajem zahjev za kredit. Žirante našla jedva, jer su svi opterećeni ovako ili onako. Jedino što je dobro je kamatna stopa 7,49%, kao povoljnija za uposlenike naše firme. Inače je sad u bankama kamata 8,5% otprilike:shock:. Nisam pobornik kredita, ali sama nikad ne bih uštedila dovoljno za trenutne novčane potrebe. Mislim da nema čovjeka danas koji nema kredit u banci, oni su jednostavno nužno zlo bez kojih ne možemo živjeti.

Nikita
    Član
    Nikita

Pokusavamo da ih vesto izbegavamo :neznam: jos uvek, mozda bi sve to ok bilo da je kamatna stopa manja ovako mu dodje da ih sve :batina: :batina: :batina: :galamdzija: :galamdzija:

Misteri
    Član
    Misteri

Kronkusa – 24/3/2008 13:38

Gdje me nađe :sok: . Upravo danas predajem zahjev za kredit. Žirante našla jedva, jer su svi opterećeni ovako ili onako. Jedino što je dobro je kamatna stopa 7,49%, kao povoljnija za uposlenike naše firme. Inače je sad u bankama kamata 8,5% otprilike:shock:. Nisam pobornik kredita, ali sama nikad ne bih uštedila dovoljno za trenutne novčane potrebe. Mislim da nema čovjeka danas koji nema kredit u banci, oni su jednostavno nužno zlo bez kojih ne možemo živjeti.

Hehehe, Kroni :ruganje: :ruganje: napiši mi u pp u kojoj je to banci kamatna stopa 7,5 % Ganjam neki kredit za auto :uzid:

racic
    Član
    racic

Trenutno sam protiv kredita zbog niskih primanja i visokih kamata. Da je drzava normalnija i stabilnija svakako bih bila za. Svuda u svetu se zivi od kredita. Za sada nismo uzimali, mm bi kao nesto da uzima ali ja nedam :> mada se slozi sa mnom kada mu obrazlozim zbog cega 🙂

bozana
    Član
    bozana

nismo uzimali kredit nikad do sad imamo dozvoljeni minus u visini njegove plate i mislim da dalje od toga necemo ici,nedaj boze da nam zatreba za nesto hitno i ozbiljno odma bi ga uzeli a ovako ne.

Misteri
    Član
    Misteri

Eh da sada ja dam svoje cijenjeno mišljenje o kreditima :>
    Prvo mislim da su kamatne stope jaaaaaaaako visoke, ali da se ponekad ipak isplati uzeti kredit. Mi smo uzeli dugoročni kredit za rješavanje stambenog pitanja i iako je kamata dosta visoka (8,1%) mislim da je vrijedilo jer bez toga nikada ne bismo stigli skupiti novac i napraviti kuću. Jeste da plaćamo ratu ali živimo sami i ponosni smo jer smo sve što imamo sami stvorili, bez ičije pomoći. Sada je na red došlo auto, za koje, takođe, nemamo keš, pa ćemo uzeti kredit ali ćemo zato sa našom vozilicom moći i na kraj svijeta ako želimo i ako budemo imali para. Ako ne, podići ćemo kredit :> Mala šala. Mislim da je kredit dobro rješavanje kod pitanja egzistencijalne prirode kada se ne raspolaže većim novčanim iznosom. Ali eto znam neke ljude koji su dizali kredite da bi napravili svadbu
    :hmm: :buljavko: i sl….

ciciban
    Član
    ciciban

Krediti su u nasoj drzavi stvarno nuzno zlo.Za sada nemamo kredite ali bi ga sigurno uzeli za stan.Kamate su zelenaske i sve nesto cekamo stabilniju situaciju ali docekacu je malo morgen.
    Za auto planiramo da pozajmimo od familije pa cemo vracati bez kamate.
    :ruganje: :ruganje:
    Moja komsinica je uzela kredit za svadbu,ona kaze da je izracunala da ce se njoj to vratiti duplo. Pola banci pola njoj,pa vi sad vidite
    😯 😯 :buljavko: :hmm:

JecaN
    Član
    JecaN

Pre par dana smo predali zahtev za stambeni kredit. Jeste kredit skup, ali je nam je to jedini način da dođemo do krova nad glavom, i da umesto mesečne kirije otplaćujemo naš stan.

leptiric
    Član
    leptiric

Ok je kada se uzima stambeni kredit i umesto kirije otplacujete ratu.
    ali tu treba ucecse(kes)
    Moji roditelji ne uzimaju kredit, i nece.
    I ne koriste dozvoljeni minus.
    Samo kes,trosimo koliko imamo,i mozemo.
    Tako cu i ja raditi.

maga
    Član
    maga

Mistery, obzirom da vec imate stambeni kredit, mislim da bi za kupovinu auta vama bolja varijanta bio operativni leasing, ako hoces da ti pioblize objasnim nesto o tome, javi mi se na pp.
    Inace, i ja otplacujem kredit za stan, pola smo dali u kesu, pola na kredit, ali smo resili stambeno pitanje za xy godina u napred, imamo svoj stan i mnogo sam srecna od kako smo to uradili :zvezda: :zvezda: :zvezda:

Julija SG
    Član
    Julija SG

Ja nemam iskustva sa kreditima, nikad ga jos nismo uzimali. Kamete su i ovdje ogromne, zavisi od banke i od sume novaca, izmdju 8,5 i 11,5%. I ja znam ljude, koji su uzimali kredit, da bi putovali ko zna gdje, da bi vozili bijesna auta i za svakakve druge gluposti! Meni je to bezveze, ali svako ima svoje. Ja licno bi uzela samo kredit, u slucaju da kupujemo stan ili kucu. Ovdje to fukcionise tako, sto moras da das 20% ucesce, a ostalo se finansira preko hipotekarnog kredita. Tu je i kamata puno niza, trenutno je ispod 4%.

Angel
    Član
    Angel

JAKO SAM PROTIV!

Bojana I Anja

I ja sam protiv kredita.
    Ni mm ni ja ne volimo ni u minus da udjemo i volim sve obaveze na vreme da izmirim.
    Stedimo za stan,mozda ce proci i godine dok ga ne kupimo ali kad ga kupimo bar necu nikome da dugujem.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 155 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.