Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Krediti-nužno zlo, za ili protiv

Ova tema sadrži 154 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 8 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 136 članaka - 136 do 150 (od 155 ukupno)

Krediti-nužno zlo, za ili protiv

• nakica
    Član
    nakica

Lavita, odlicna stvar su rate za tehniku i sl. stvari u Merkatoru…samo vam je potrebna zelena, tzv. Pika kartica i uzimate na rate (do 12 rata) bez ikakve kamate. Inace, mi imamo stambeni kredit u EFG banci tacno 3 godine i izuzetno smo zadovoljni.

srecna mama

Drage forumasice,

da li neko zna kakav je dinarski kredit, mm nesto prica, odnosno podici ce ga, jer nam je preko potreban, ali me interesuje da li neko ima iskustva.Ono sto ja znam, povoljniji je nego neke banke, ali opet kredit je kredit.

Praslin
    Član
    Praslin

Jedina solucija za kartice je pravo to sto ste napisale – iskesirati im 1000,2,3 … ko je koliko uzeo i skinti banku sa vrata.

Srecna mama ja ne znam nista o kreditima. radila sam kartice pa me krediti i nisu preterano interesovali.

secer
    Član
    secer

mi nemamo za sad nikakav kredit..kartice nisam nikad uzimala, iako je to ovde svakodnevnica ali eto nije bilo potrebe…auto smo uzeli na kredit na 4 godine sa fiksnom kamatnom stopom, ali smo ga otplatili za 2. za stan naravno da cemo uzeti kredit jer ovde ispod 200 000 evra ne postoji ama bas nista normalno…ne plasim se takvog kredita, jer ionako placam kiriju…tako da bi gledali da nam rata bude kao kirija….sem sto kiriju ne smem da zakasnim ni 1 dan, dok kod banki je to malo opustenije…mada ne volim da kasnim, ali eto….za ne daj Boze da moram.
    ne plase me cak ni te godine 30 godina npr kredit, jer cemo gledati kako imamo kintu da otplacujemo to unapred….a i da ne otplacujem unapred so what…este ogromna suma koju cemo banci dati za taj kredit, ali naravno to je cena pozajmice..jbg, ko moze da ti pozajmi 200 000 evra..i taj koji ima toliki cash trazice ti kamatu, tako da mi je sigurnije preko banke….
    ovde je jedini problem sto banke trenutno ne daju ni 1000 evra kredit,a kamoli stambene kredite…ali proci ce i ovo stanje…..
    tako da ja jesam za stambene kredite ili za auto…kreditne kartice ne volim, ali ako nekom treba hitno cash, sta da radis….

MilicaCale

upravo mi se desila cudna stvar: banka me je obavestila da mi je smanjila kamatu, cime mi se smanjuje rata za 3 evra. Prilicno sam se iznenadila (u ugovoru pise da banka zadrzava pravo da menja kamatu, ali to do sada nisu uradili, za razliku od nekih drugih banaka). Valjda nece tako brzo i da je povecaju…

nakica
    Član
    nakica

Milice, u kojoj banci imate kredit?

srecna mama

secer – 2/10/2010 18:19 mi nemamo za sad nikakav kredit..kartice nisam nikad uzimala, iako je to ovde svakodnevnica ali eto nije bilo potrebe…auto smo uzeli na kredit na 4 godine sa fiksnom kamatnom stopom, ali smo ga otplatili za 2. za stan naravno da cemo uzeti kredit jer ovde ispod 200 000 evra ne postoji ama bas nista normalno…ne plasim se takvog kredita, jer ionako placam kiriju…tako da bi gledali da nam rata bude kao kirija….sem sto kiriju ne smem da zakasnim ni 1 dan, dok kod banki je to malo opustenije…mada ne volim da kasnim, ali eto….za ne daj Boze da moram. ne plase me cak ni te godine 30 godina npr kredit, jer cemo gledati kako imamo kintu da otplacujemo to unapred….a i da ne otplacujem unapred so what…este ogromna suma koju cemo banci dati za taj kredit, ali naravno to je cena pozajmice..jbg, ko moze da ti pozajmi 200 000 evra..i taj koji ima toliki cash trazice ti kamatu, tako da mi je sigurnije preko banke…. ovde je jedini problem sto banke trenutno ne daju ni 1000 evra kredit,a kamoli stambene kredite…ali proci ce i ovo stanje….. tako da ja jesam za stambene kredite ili za auto…kreditne kartice ne volim, ali ako nekom treba hitno cash, sta da radis….

Blago tebi secer 🙂

Milice, da to nije neko zatisje pred buru 🙂 Salim se.Mi smo uzeli subvencionisani kredit koji daje drzava, da ne moram , opet kazem, NIKAD 👿

MilicaCale

u komercijalnoj, stambeni sa subvencijom drzave (pre tri godine, skoro)

maza
    Član
    maza

e ovako mi mozemo da uzmemo kredit pod subvenicjom drzave na 20 godina gdje bi nam rata bila ista kao i kirija
    ali ne bismo sa tim odobrenim novcem mogli kupiti vise od 50 kvadrata sto mi je iskreno da vam kazem malo
    jer je to jednosoban stan..mislim dobro i to nego rok za izgradnju te zgrade je 6 mjeseci
    pa bih uporedo morala placati i kiriju i kredit sto mi je nemoguce a sad glupo mi odustat od kredita koji je povoljan
    jer je kamata i rata fiksna za svih 20 godina

plus trebam savjet imam ukupno dugovanje na karticama + krediti oko 4000 eura pa me interesuje
    da li mi se isplati podici kredit u tom iznosu pozatvarati sve pa na duzi period otplacivati manje..???

Praslin
    Član
    Praslin

Mazo dok sam ja radila u banci puno klijenta sa kojima sam ja radila se odlucilo za kredit za refinansiranje. Krenu od pocetka , rata im je uglavnom bila na nivou one koju su i pre placali , u nekim slucajevima cak i niza. E sada, kod nas je politika bila da klijemtima odobre refinansiranje na sto kraci rok (za koji oni procene da klijent moze da otplati sa svojim primanjima). Sad ne znam sta da ti kaem, da li je dobro uzeti to ref. ili ne. Ali opet je bolje i to pa krenes od pocetka nego da ima placas kamatu na kamatu na kamatu …

MilicaCale

uf. Mazo, pa kako ne mozes da nadjes dvosoban stan od 50 kvadrata?
    moj je dvo ipo soban, od 53.7, a komsijski su dvoiposobni od 49 kvadrata (postoji i jedan od 43 kvadrata, sa istim brojem soba, ali je to suludo). Steta je propustiti tako dobru priliku, moguce je da posle ne mozes da dobijes kredit sa istim uslovima.
    a sto se tice razlicitih dugovanja, moja ideja je da sto pre otplatim sto vise dugova (po cenu da nemam sta da jedem), jer mi to pruza nadu da cu da zivim u nekom trenutku u buducnosti.

zadar08
    Član
    zadar08

izdrzao sam 33 godine bez kredita i onda sam odjednom uzeo hipoteku na dva stana da bi shvatio da je to najveca glupost koju sam mogao da uradim…nemacki model je zakon stan iznajmiti, seliti se po potrebi i situaciji iz manjeg u vece i obrnuto. cim komsije pocnu da idu na zivce pali dalje i tako.. hipoteka je na 30 godina tj taman kad budem u penziji bice isplacen tako da osim onog svoj na svome nisam nista postigao..

Natasa
    Član
    Natasa

Mi smo se konacno pre mesec ipo dana uselili u stan. Inace, od podnosenja zahteva za kredit do odobravanja proslo je 4,5 meseca. Prvo smo trazili subvenciju jer se sto posto uklapamo, ali drzava vec duze vreme nema para za subv, pa je uvek nesto falilo kobajagi, tako da smo posle duzeg perioda od njega odustali. Uzeli smo redovan stambeni kredit i bas smo zadovoljni. Konacno se nocna mora zavrsila.

MilicaCale

natasa, cestitamo!
    zadar, nije mi bas jasno: zasto je bolje placati drugima za stan nego samom sebi?
    Posle 30 godina, ostace stan mom detetu, a ako placam drugome, prvo, nije moje i nista ne mogu sa njime, i drugo, za te pare taj neko drugi moze da kupi jos jedan stan. Pa, posle 30 godina, on ima dva, a ja ni jedan.

мирка

Јао, како „волим“ ову тему……
    Ми већ 6 година дајемо газди 200 еврића сваки месец и кад ми неко каже да не би никад узимао стан на кредит….ух!!!! Не могу ни да сабирам колико смо м већ дали….Али шта ћемо кад нема за учешће……

ММ је прошле године помагао сестри да отвори неку радњу, па смо се баш задужили ( и минус и кредитна) а имамо и неки кредит од раније (115 еврића). На кредитну уплаћујемо убрзано, не само оно што стигне као месечна рата и имамо још 20-ак хиљада…то би требало за 2-3 месеца да затворимо. План је да после полако изађемо из минуса, а и кредит нам је готов у априлу следеће године, па ми 2012. дође ко неко остварење сна :ruganje: :ruganje: :ruganje:

Gledanje 136 članaka - 136 do 150 (od 155 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.