Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Krediti-nužno zlo, za ili protiv

Ova tema sadrži 154 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 8 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 151 članaka - 151 do 155 (od 155 ukupno)

Krediti-nužno zlo, za ili protiv

• MilicaCale

Mirka, sve razumem. Mi smo postali podstanari pre 12 godina a prestali da to budemo pre manje od tri. Svemu je prethodilo ozbiljno „peglanje“ dugova. Na kraju je dragi uzeo kredit za ucesce za stan (poslenji mesec izdavanja novcanih kredita na preko 5 godina) a ja kredit za stan. Njegov kredit vracamo do kraja godine a moj nam je dozivotna kirija (samim sebi). Meni je 2012 takodje ostvarenje sna, do tada resavamo druge, finanskijske zavrzlame.

VesnaS
    Član
    VesnaS

Mi smo pre godinu dana uspeli da kupimo stan, na kredit naravno:-). Stan je bio 120 000 eura 83 kvadrata, ali problem je bio sto je banka davala 90 000 znaci ni jedna banka nam nije dala 100% kredit. Sva sreca pa je moj dragi imao tih 30 000 koje je ustedeo pre nego sto je mene i upoznao. Tako da smo uspeli da to skupimo i dobijemo kredit ( ostatak ). Pare je banka prebacila na racun bivseg vlasnika, kod advokata i notara je sve sredjeno za par dana. Tako da je ta procedura oko stana do useljenja trajala nekih mesec dana.
    Rata nam je manja nego kirija koju smo placala za skoro duplo veci stan. Kredit je 35 godina, ali ne bojim se da ga necu moci placati. Za sada oboje imamo dobar posao, dobre plate, stedimo pa ako i ostanemo nekada bez posla naci ce se za koju ratu, pa cemo opet gledati zaposliti se i tako napred.
    Smatrala sam da su krediti nesto najgore sto postoji. I jesu, ako se uzimaju bezveze. Znam ljude koji putuju na kredit pa onda pozajmljuju da otplate rate i slicno, e to je bolest. A svakako sada ti banka i ne da kredit dok te ne isproverava kao ratnog zlocinca:-)))
    Zelim svim mamama da u ovoj i iducoj godini ostvare svoje snove-da kupe stanove. :p

MilicaCale

a ja svratila da se pohvalim:
    posle proslogodisnjeg smanjenja kamate i rate stambenog kredita za 3evra mesecno, ove godine stigla nova cestitka (aneks ugovora): kamata postaje fiksna. Naravno, nisu je povecali. Tako da smo mi zavrsili sa traumama oko moguceg povecanja kamate… (doduse, i ne mogu vise da je smanje, ali ne zelim da mislim o tome)
    i, druga vest, nas kredit za ucesce za stan je u petak, konacno, otplacen! prevremeno! posle vise od 4 godine, zbogom rato od 6500 dinara mesecno… Ostavili smo im depozit i dodali jos malo i gotovo!

katarina
    Član
    katarina

Bravo Milice i mi imamo kredit jos cini mi se 2 god 🙄 otplacuje mm vec 20 god..mogli smo isplatiti ranije al mm kaze da je nema potrebe jer nema kamate vec se samo isplacuje ostatak…ovde je fiksna kamata i prvo nju isplatis pa onda kredit..Jedva cekam da zavrsimo s tim jer je poveca suma i iskoristimo za nesto drugo:wink:

MilicaCale

🙂 mi imamo ovaj stambeni jos 26 godina. Ali njega smatramo za stanarinu 😉
    bitnije je bilo da se oslobodimo svih ostalih dugova (taj kredit, kreditna, dozvoljeni minus, pozajmice…)
    time se bavimo vec 4 godine. I ostalo je da platimo jos nekoliko cekova, zakljucno sa februarom (a to i ne racunam u kredite, jer tu ne ide kamata)… uf. A to, onda,znaci da od sledece godine, konacno, ulazimo u „vidljive“ investicice (videce se ono u sta ulozimo, a nece da bude vracanje)…

Gledanje 151 članaka - 151 do 155 (od 155 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.