Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Krediti-nužno zlo, za ili protiv

Ova tema sadrži 154 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 8 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 155 ukupno)

Krediti-nužno zlo, za ili protiv

• JecaN
    Član
    JecaN

Magda koliko je vremena prošlo od predaje papira pa do odobrenja ?

maga
    Član
    maga

Da ti pravo kazem, ne mogu tacno da se setim sada, nama se oduzilo zbog te dodatne dokumentacije (i ako sam samo ja uzimala kredit oni su trazili dopunsku papirologiju vezanu za mm), tako da je proslo mozda i cele 3 nedelje do odobrenja, ali nemoj da me drzis za rec, toliko sam se nervirala da sam cim smo sve zavrsili od muke sve zaboravila :>

kika
    Član
    kika

nismo uzimali kredit nikad do sad imamo dozvoljeni minus u visini njegove plate i mislim da dalje od toga necemo ici,nedaj boze da nam zatreba za nesto hitno i ozbiljno odma bi ga uzeli a ovako ne.

DOZVOLJENI MINUS JE NAJSLADJA PARA ZA BANKU I JEDAN OD NAJSKUPLJIH BANKARSKIH PROIZVODA, TAKO DA JE BOLJE NACI BANKU KOJA DAJE CEKOVE , I UKINUTI DOZVOLJENI MINUS.

kika
    Član
    kika

Mistery, obzirom da vec imate stambeni kredit, mislim da bi za kupovinu auta vama bolja varijanta bio operativni leasing, ako hoces da ti pioblize objasnim nesto o tome, javi mi se na pp.

POTPISUJEM, UKOLIKO SI SPREMNA DA NISI VLASNIK AUTA JOS „X“ GODINA.SVE IMA SVOJE PREDNOSTI.
    POSALJI TAJ PP I MENI…BILO BI MI DOBRO DA ZNAM I JA DETALJNIJE.

kika
    Član
    kika

Za mene je banka ustanova koja mi pruža usluge koje mi trebaju a ne osoba kojoj dugujem. Kada smo se odlučili za stambeni kredit rezonovali smo da nam je bolje da dajemo ratu za kredit nego da plaćamo kiriju ili da čekamo da skupimo novac za kuću, koji bi realno teško uštedili

SLAZEM SE…I CASA KOKA KOLE U KAFICU KOSTA 100 DINARA , A KOLIKO KOSTA LITRA KOLE KOJU BI POPIO KOD KUCE, BEZ RESTORANSKE USLUGE ?
    NE KUPUJEMO NI LITRU MLEKA PO VP CENI NEGO PO MALOPRODAJNOJ….
    SVE KOSTA, PA I NOVAC.

kika
    Član
    kika

na moj nacin to izgledalo jeftinije a malo kasnije bi dobili tu stvar…Mozda nisam upravu, ali ja bih tako, i tako radim.

ZATO STO TI NPR ZAMRZIVAC OSIM KAO POTROSAC STRUJE , UJEDNO STEDI NA NEKI DRUGI NACIN…
    ZATO STO CES ZA AUTOBUSKE KARTE DATI JAKO PUNO NOVCA, UNEDOGLED, I VREMENA, A AUTOM CES MNOGO TOGA DOBITI , IAKO I TAJ ( O PARADOKSA) „OSNOVNI-LUKSUZ“ KOSTA….
    MALO KASNIJE …IPAK NIJE RASTEGLJIV POJAM.
    POSEBNO AKO IMAS MALO DETE , ILI DVOJE TROJE MALE DECE I TREBA IM SADA I ODMAH I STO JEDNOSTAVNIJE…..ZBOG TOG MOTIVA VREDI PLATITI , A USTEDETI NA NEKIM DRUGIM STVARIMA.

kika
    Član
    kika

JA VISE VERUJEM UGOVORU KOJI POTPISEM NEGO BILO KOM „DOBROM“ PRIJATELJU ILI RODJAKU KOJI BI BIO MILOSRDAN DA MI POZAJMI….PA DA MI ZA VJEKI VJEKOV GOVORI „DA NIJE BILO MENE….“

kika
    Član
    kika

kao prvo- ne veruj credit offices-ima; lazu kao psi-prvo sve moze, a kad krenes u proceduru tada se ispostavi da mnoge stvar i ne mogu bas
    – proveri koje banke naplacuju interkalarnu kamatu, a koje ne
    – subvencija? NOCNA MORA, sve glupace koje rade u KNOSK-u, a tamo su dospele preko debele veze treba
    – Kredit indexiran u CHF ne preporucujem na duze staze
    Ali sve to naravno dodju kao slatke muke kada pocnes da sredjujes svoj stan

POTPISUJEM…
    TAKODJE GLEDAJ U KOJOJ BANCI RATU VRACAS PO PRODAJNOM KURSU, IZ TE BANKE , BEZI, A TRAZI BANKU U KOJOJ RATU VRACAS PO SREDNJEM KURSU.
    GLEDAJ U KOJOJ BANCI KORISTE KONFORMNU METODU, BEZI OD PROPORCIONALNE.
    TRAZI NEKU NOVU FILIJALU U KOJOJ JE PROMOTIVNI PERIOD JER TADA NPR NE NAPLACUJU TROSAK ZA OBRADU KREDITA, STO TI MOZE USTEDETI DOSTA PARA .
    CHF IZBEGAVAJ ZA DUGOROCNE KREDITE.
    TRAZI UKNJIZEN STAN , ONDA CES I NKOSK LAKSE PREZIVETI.

kika
    Član
    kika

TRI NEDELJE JE ZA STAMBENI PROSEK.
    MOZE I DUZE, UZAS, ALI JE TAKO.

kika
    Član
    kika

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
    AJ PITAJTE….

Cvetic
    Član
    Cvetic

Pa nisam merodavna za Srbiju ali ovde u Kanadi to je alfa i omega zivota. Krediti su najnormalnija stvar.Nije da se bez njih na moze ziveti ali bas ce biti pseci zivot.
    Ja sam im zahvalna sto postoje.Zivele kreditne kartice i onog ko ih izmisli. :bravo: :bravo:

Tinna
    Član
    Tinna

nuzno zlo i protiv! ja se napatih vec 3 godine, nemogu da se pocupam od problema

T3
    Član
    T3

nuzno zlo svakako.
    mi smo vec imali jedan koji smo otplatili,sad smo uzeli drugi da bi kupili auto jer bez njega nemozemo pogotovo sad kad cemo imati troje dece….nije rata visoka,samo te dve godine nikad da prodju,oduzi se…
    nisam za njih ,ali kad se nema drugo resenje dobro dodju,malo ko danas u srbiji nema podignut kredit,dozvoljeni minus smo imali kao i kreditne kartice i rekla sam nikad vise.
    ako vec moram onda samo kredit i to je to.

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

hvalA bogu nemamo ni jedan ,imamo stan i svako svoj auto i dovoljno para ode na troskove i ne bi valjalo da jos i vracamo kredit/e
    definitivno protiv

Praslin
    Član
    Praslin

Protiv. Mm ima karticu koju nikako da otplati. uzeo je pre nego sto smo poceli da zivimo zajedno i sam rekao NIKAD VISE.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 155 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.