Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Krediti-nužno zlo, za ili protiv

Ova tema sadrži 154 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 8 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 121 članaka - 121 do 135 (od 155 ukupno)

Krediti-nužno zlo, za ili protiv

• nakica
    Član
    nakica

hehe, lavita, znas li zasto jugo ima grejace i pozadi? Da ti se ne smrznu ruke zimi kad stane , pa ga guras 🙂

Lavita
    Član
    Lavita

hahaha Nakice, imam toliko anegdota vezanih za juga da je to strasno
    a najgore mi je bilo kada ostavim svetla upaljena na primer ispred doma zdravlja pa onda sa detetom koje je primilo vakcinu hocu da se vratim kucici kad ono ne moze da upali hahahahha
    to mi se desilo milion puta, tako svi oni koji su dolazili tada po mene nisu ni pitali sta je bilo nego samo dodju i otvore haubu i prikljuce kablove hahaha
    ma svasta mi se desavalo
    a najgore je to sto kada sam isla u tirsovu stao mi je na sred slavije, jaoooooooooooo ali dobri su ljudi bili pa su mi pomogli

sada na fiatu ne moram da gasim svetla kada ga napustam haha ali ja to uvek radim
    vucem traume iz proslosti hahahaha

ovo je bio of topik nadam se da ne smeta
    caooooooooooooooooooooooooooooo

nakica
    Član
    nakica

Ma, Lavita, gde smeta, samo ti ispricaj jos neku anegdotu…ako se neko dvoumio da li da uzme kredit za npr. auto (posto je to tema), a ima juga, nece vise razmisljati, sigurno! 🙂

Natasa
    Član
    Natasa

Mamike koliko vam iznosi mesecna rata stambenog kredita? Nasa ce biti 150 eura.

nakica
    Član
    nakica

nasa je 200, ali sve zavisi koliki kredit i na koliko godina je uzet…

Natasa
    Član
    Natasa

Hvala nakice :HAG:

srecna mama

Pozdrav drage forumasice, Mm i ja smo takodje kompetentni da pricamo na ovu temu buduci da smo jedva izvukli iz kredita. :uzid: Otplacivali smo cini mi se dve godine, i dali banki nekih 300 evra vise, ni manje ni vise, uzas.Ja bih dodala da su krediti krajnjje nuzno zlo,ali ako cini posao…Mada, banke su uazsne i treba traziti najpovoljniju, i dobro razmotriti ugovor.Sada, posle god.dana pauze opet moramo da stavimo sebo omcu oko vrata :uzid: jer ja sam ne zaposlena , a troskovi su veliki, treba da platimo ugalj, i jos ponesto sto ne moza da ceka, tako da se mm trenutno interesuje za dinarski kredit.D ali je neko od vas upoznata sa tom vrstom kredita, da li je neko mozda vec pdigao?Mo smo raspitivali, i prve god.rata bi bila 300 din mesecno, ali zato nakon prve god.rata bi bila 3000 mesecno, mada, driugog nacina nema.Vise sam za varijantu da ako vam treba mala suma novca da trazite zajam od nekoga ko moza da vas ceka, nego kredit.Mi smo izracunali da cemo drzavi vratiti 10 000din. vise, ali opet to je manje jer preko banke je daleko veca kamata.Tako da , Pomozi Boze. 😥

Dorothy
    Član
    Dorothy

Sve stare kredite smo pozatvarali, sve dozvoljene minuse ugasili, kreditne kartice takodje ugasili i to je veliki uspeh, po mom misljenju u danasnje vreme!!! Ali to ne znaci da sada nema kredita, ima naravno novi kredit za auto, jer da nije kredita ne bismo mogli da kupimo novi auto verovatno nikada ;-)) Samo je sada rata prilicno velika, pa smo zato morali sve one prethodne da zatvorimo. Ali novi auto!!!
    Krediti su po meni naravno nuznost, jer kako da neko izdvoji novac za stan ili auto, ili cak namestaj, i slicno, to su ogromne cifre, i ne mogu se bas lako ustedeti od prosecne plate. Jedini nacin da se kupe su upravo krediti, nisu bas povoljni, kamate su uglavnom ogromne ali kad nema drugog izbora…

MilicaCale

nas 206, plus 60 za ucesce za stan.
    meni se ovaj subvencionisan kredit uopste ne svidja. Odnosno, ne svidja za podmirenje tekucih potreba (jer ce se javiti i sledece godine, a otplacivace se tri godne). Ok, ako dodaje novac za kupovinu auta ili sredjivanje kuce.
    I mi smo nase kredite malo bili sredili: kreditnu pre stambenog, dozvoljene minuse ukinuli na sopstveni zahtev, manji kredit, za ucesce polako otplacujemo, sa idejom da ga ubrzamo sledece godine. Cekove na odlozeno ne pisemo.
    Na zalost, nismo odoleli letos, pa sad imamo i administrativnu zabranu za letovanje, do kraja godine. Dodatno zaduzenje, ali na kraci vremenski period, pa racunamo da nije strasno.
    Mogu vam reci, mnogo je lakse kad ne mislim na trista dugova, svakog meseca.
    Pre sam za resavanje trenutnih problema trenutnim pozajmicama, zato sto zajmim manje i imam pritisak da treba vratiti, pa vise stedim. U buducnosti su moguci krediti, ali samo kratkorocni, na maks godinu dana.

Praslin
    Član
    Praslin

Ja sam radila neko kratko vreme jednoj banci i samo cu da vam kazem da PAZLJIVO citate ugovore! Od prvog do poslednjeg slova!!!! Posle rada tamo sigurna sam da recimo kreditnu karticu necu nikada uzeti. Za kredit ne smem da tvrdim ali ni on mi nije u plan u skorije vreme. Moj vam je savet da kreditne kartice zaobilazite u sirokom luku. I kredite ako mozete. Jednog dana smo imali haos kada je zbog kursa rata za kredite u svajcarcima skoro pa duplirana.

srecna mama

E, da si mi Praslin taj savet dala ranije.Mi smo se opekli sa karticama, ljudi ne uzimajte ih ni po cenu zivota.Cini mi se gore su nego kredit.A, kredit koji smo uzeli u nesrecnoj efg banci, je haos, jedva smo ga otplatili.Dali smo im 300 evra vise, sad moramo da uzmemo dinarski kredit, on JE dosta povoljnij jer ga drazav dajei, ali opet…Da ne moram NIKADAAAA.

Praslin
    Član
    Praslin

Kartice su katastrofa. Bacene pare. Necete verovati … Jednom sam sela i izracunala koliko je novca jedan klijent dao banci. Uzeo je karticu sa limitom od oko 200000rsd. Kada sam ja sela i izracnala koliko je on para dao banci a da pritom nije uspeo jos uvek da zatvori karticu, umalo nisam pala nesvest. Mnogo,mnogo vise od onoga sto je imao na toj kartici.

srecna mama

Mm je imao limt od 600 eura, koiko je malo pomalo i napravio, odnosno napravili smo, polako, natenane, bescujno, ni na sta posebno,kad smo se osvestili.Placali smo oko 4 000 mesecno banci za taj iznos, kako vec, i nikad krajaaaaaaaaaaa.Uzas, to je traja sve dok nismo iz ustedjevine izdvojili 600 evra i platili im nek ih djavo nosi…

MilicaCale

U SAD-u je vazece uputstvo da se kreditne kartice otplacuju ubrzano (nikako samo minimum) da bi se isplatile.
    Moja je bila na 100 000, kad je evro bio ispod 80. Bese muka da se otplati… Ali sam uspela i sad sam ponosna nevlasnica iste.
    druga muka: dozvoljeni minus. Sela sam i izracunala: za dozvoljeni minus 43000, plus muzev 25000 mesecno smo davali skoro 1360 dinara. To je godisnje 16320. Necija cela plata. A kad se jednom napravi, iz njega se ne izlazi. Onda smo proletos pozajmili novac, izmirili obaveze i u banci potpisali da ne zelimo vise dozvoljeni minus. Dug smo vratili za nekoliko meseci (neplaniranim primanjima) i sad taj izdatak ne postoji.
    A krediti… Sto kaze praslin, nikad u svajcarcima, a ja kazem, nikad u egzoticnim (prevarantskim) bankama. Vec, normalne, domace. Zna se koji su uslovi, koje su kamate i nema ovakvih strasnih promena (osim protivvrednosti u dinarima, sto zavisi od kursa). Kad smo kupovali stan, investitor je predlozio neku njihovu (vise ne znam koju). Ja sam rekla: neka hvala, imam ja svoju banku. Posle godinu dana, komsiji se rata udvostrucila (klizeca kamata, vezana za EURIBOR, ali raste i kad ovaj raste i kad opada) u evrima, a moja je jos uvek ista.

Lavita
    Član
    Lavita

Kartice!!!
    Mi smo imali jednu pre 5 godina, to je bilo strasno, sve sto smo je vise koristili, sve smo vecu ratu imali da je otplatimo, dok jednom nismo seli i izracunali da bi nam bilo mnogo jeftinije da je otplatimo celu i da zaboravimo na taj ruzan period u zivotu :(, i naravno iskesiramo 2000 evra za to zadovoljstvo, jesmo mi isli na more mozda uz pomoc te kartice ali nam ona nije bila primarna, jesmo kupovali neke sitnice i tako dalje ali nista nesto sto je bilo hitno i sto nije moglo da se uradi od plata.
    Dozvoljeni minus nikako, nemamo ni ja ni mm i super nam je
    Jel normalno je da kada bi imali to da bi uzeli odmah sve hahaha, i onda bi tako godinu dana trosili samo taj dozvoljeni minus i placali kamate
    tako da neka hvala

Mi imamo ovaj kredit za auto i to nam je sto nam je
    a da, moram da napomenem super kredite za belu tehniku na primer, odete u gorenje, uzmete sta vam treba, kazu vam da je rata na primer 2000 dinara i tako da vam je rata ista, dinarska za sve vreme koje placate, znaci 10 meseci, dve godine, nebitno i AKO JE MASINA ZA SUDOVE BILA 35000 DINARA VI NJIMA POKLANJATE SAMO 3000 DINARA i to je to
    eto to je mozda nesto povoljnije, nije vezano za euro, morate im nesto dati haha pa je to ono najminimalnije

nama za sada nista ne treba ali eto mozda kuhinja sledece godine ili tako nesto
    mada vise volim cekove, nema kamate nema nista, znate kkolika vam je plata, kupite sta vam treba, na 6 mesecnih rata odbija vam se na primer po 10 hilljada dinara i to je to

da moze bez toga ne moze
    a mi smo tako za godinu dana promenili pvc prozor, napravili deci sobu, kupili im nesto od namestaja, kupili policu za dnevnu sobu, tush kabinu i mnoge druge stvari a nikome nista ne dugujemo

moramo se nekako snaliziti ali bez kartica i bez dozvoljenog minusa

Gledanje 121 članaka - 121 do 135 (od 155 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.