Ova tema sadrži 311 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 301 članaka - 301 do 312 (od 312 ukupno)

Krevetac

• choopa choops

Hvaaaaaaaaaaaaaaaaal do neba i nazad :* Ja sam iz Herceg Novog, a taj sam krevetic uzela u Du. Pa cu ih zvat telefonom da mi ga naruce jeeeeeeeeeeeej. Na onom on line katalogu nije bio, ja mislila nema vise 🙁 bas sam sretna.Samo da mi ga budu mogli nabavit.

Inace ja sam ga tad platila oko 1199kn, a dobila sam popust na Magma kartici oko 200kn i povrat PDV-a oko 150 kn heheheh Bas sam dobro prosla. A madrac nisam od njih uzimala, vec sam narucila kod nas po mjeri i isto mi je bio oko 35e. Jesi ti uzela hespo madrac? Je li on 40e?

roko
    Član
    roko

Eto super,da i ja sam dobila popusta na njihovoj kartici oko 25 €,nisam uzela od njih madrac nisu imali pa sam teško našla ovaj ,nije hespo i baš je dimenzija kao krevetac i jako je debel onako ne djeluje loš,nemam pojma čiji je doduše nisam imala izbora,da nema u katalogu ali imaju oni na prodajnom mjestu neki svoj pa sam ja krevetac u njemu vidjela i čekala sam da dođe oko mj dana…sve u svemu ja sam prezadovoljna 🙂

choopa choops

Samo da javim da sam poslala mail Turbo Limacu i kazu da ima u Du, da mogu slobodno da narucim i da ce bit tu za otprilike 7 dana :bravo:

Ma ja cu onda i madrac opet narucit posebno, neka bude isti 😉

Sad trebam naci samo onu ogradicu da valja, jer za L sam imala dvije, ali nijedna se nije mogla fiino zavezat. Ali imam vremena jos pa cu trazit 😆

roko
    Član
    roko

Oooo super 🙂 ima ti i kod njih posteljina tih dimenzija 🙂

gaganele
    Član
    gaganele

roko
    Član
    roko

Jao gaganele ovo je prekrasnoo,,eeej oduševila si me 🙂

bojana ns
    Član
    bojana ns

Evo ja vec par dana u ozbiljnom razmisljanju pa malo da osvjezimo temu…
    Naime, sa Lolinim kreceticem smo se BAS dobro zeznuli! Mislim, nije stvar u tome da je los krevetic ( u pitnju je Bambino, klasican drveni) nego prvih mjesec i po otpr. Lola nije htjela da spava u njemu, dr nam je rekla da se vjerovatno ne osjeca prijatno u velikom prostoru pa je svo to vrijeme spavala u onoj velikoj korpi od kolica ( sreca pa smo ju kupili uz kolica jer ne znam sta bi tad radili). Posle ju prebacili u krevetic pa je sve bilo ok ( osim sto sam ja pametna poslusala moju mamu koja je rekla tad da joj malo nestabilno djeluju one stranice na kreveticima sto se spustaju pa sam uzela krevet bez te stranice za spustanje pa sam se ziva polomila saginjuci se da uzmem ili ostavim bebu, a da ne kazem i da sam imala ranu od CR!) Strasno! A onda Lola dodje u peti mjesec i pocne da se prevrce u sno pa pocinje haos, svakih 15 min se zaglavi ili nogama ili rukama u resetkama od kreveta, samo je falilo da moze i glavu jos da provuce! Tako smo je malo po malo poceli ostavljati kod nas u krevetu i eto ga problem, jos spava sa nama!!!Ali ajde, bar smo spavali, jer ono cimanje nocu nije prestajalo nikako, ona i dan danas jako nemirno spava. Sad se razmisljam da li bi sve bilo drugacije da smo onda kupili neki prenosivi krevetac jer kroz taj nebi mogla da zaglavljuje ni noge ni ruke pa bi mozda ostala u njemu i da spava, ali eto, sad je kasno misliti sta bi bilo kad bi bilo!
    Ali sad se nesto sve vise razmisljam da za batu kupimo bas tako neki prenosivi krevetac, da ni ne pokusavam u ovaj Lolin da ga stavljam jer kod nas u kreveti nema mjesta za jos jedno 😆
    A ujedno ce mi svakako trebati neki krevetic za putovanja ( cesto odemo negdje bar na vikend i opet nebi mogli svo cetvero zajedno da spavamo, a nebi bas mogla ni u gostima da zahtjevam da svi kreveti budu nama na raspolaganju), a trebace nam i neka ogradica za igranje kod kuce preko dana pa eto da ubijem sve muve jednim udarcem:lol:
    E sad ja vas smaram citavom istorijom, a ono sto me stvarno zanima je ovo: treba mi takav jedan krevetic da je stabilan, sa dva tockica, da ima i gornji nivo za manju bebu, a kasnije bi na donji nivo stavila pravi dusek. Lolin je koristen svega 3 mjeseca( ako se to moze nazvati koristenjem) i jako je dobar i kvalitetan (a nije bio ni jeftin) pa nebi da kupujem novi, a neznam da li je problem ako taj dusek nije bas na knap u tom kreveticu. Dusek je inace 120 sa 60 a meni se svidjaju neki modeli krevetica koji su ili malo vecih dimenzija ili malo manjih od toga pa je sad pitanje da li smeta ako dusek ima malo lufta sa strana?
    Inace i u ovom drvenom nije bas od strane do strane.

njamiii
    Član
    njamiii

Mi smo imali Safety1st i bio je ok,mao je sve ovo sto si opisala, i stajao nam je u dnevnoj sobi, ali je ponajmanje koriscen za spavanje (samo na moru). Nemam pojma, meni nekako ceo taj koncept nije bio blizak, a ni mali nije hteo unutra, cak ni kada smo ga pretvorili u ogradicu, tako da sam ga u pocetku koristila da u njega cusnem detetov opran ves pre peglanja, a kasnije se pretvorio u skladiste za igracke. Nasa seka je kao tvoja Lola, imam utisak da bi i na plafonu zaspala, ali u krevetac nema sanse da je smestim. Kao indijanac je, spava, ali na jedno oko spijunira sta joj radim.

njamiii
    Član
    njamiii

Ne znam koliko bi putni krevetac izdrzao tezinu pravog duseka, a na to i deteta. Mozda se i tripujem. Mi smo za njega imali onaj tanak dusek iz Akse, ali to ti je cist sundjer i navlaci, koristimo ga za igranjac po podu.

malisha75
    Član
    malisha75

Bojana, bez obzira za koji krevet da se odlučiš, mislim da dušek treba da bude taman, nikako manji, jer to nije bezbedno (da ne širim temu, proguglaj malo o bezbednosti krevetića).
    Za svakodnevnu upotrebu, ja prednost dajem drvenom krevetiću. Imamo i onaj prenosivi (neki ABC), ali ga koristimo samo kad baš moramo, jer ne volim veštačke materijale, pogotovo za spavanje. Moj sin se obično zakuca u jedan ugao kreveta i kad je spavao u tom prenosivom, sav bi se upario, kosa bi mu bila skroz mokra, i posle na stranici ostane fleka. Naravno, može to da se opere, i brzo se suši, ali opet. Ja sama nikako ne bih volela da spavam u plastičnom krevetu, pa se trudim da ne stavljam ni decu. Inače, u prenosivi krevetac smo stavili Dormeo dušek i nije delovalo da je materijal opterećen težinom, čak ni kad oboje zajedno skaču po njemu.
    Što se tiče nove bebe, ne možeš unapred da znaš kakva će biti, možda će voleti da spava i u krevetiću. Tačno je da novorođenčad ne vole prostrane krevete, ali ima dosta trikova kojima im se može dočarati ušuškanost (ja sam devojčici pravila „gnezdo“).
    Njamiii, i ova moja je takva bila, a i sad je. Od drugog meseca spava u pripravnosti, ništa ne sme da joj promakne.

bojana ns
    Član
    bojana ns

Njamii bas si me nasmijala 😆 ako nam i bata bude „strazar“ kao i seka, onda smo nadrljali. Inace nas dusek je bas tanak i jako lak, ali stvarno kvalitetan tako da nebi bio tezak za putni krevetac. A drveni vec svakako imamo tako da cemo lako kombinovati bebca tamo gdje mu odgovara.
    Malisha bas sam i nasla dosta tema o tome kako dusek mora bas da pase u krevetu pa zato i pitam ovde, da vidim kakva su iskustva. Inace ranije nisam obracala paznju ( mozda zato sto lola nije ni spavala u svom krevetu) ali i u drvenom dusek nije nije knap, a neznam zasti i kako jer to je odgovarajuca dimenzija duseka za taj krevet 🙄 neznam sta drugo da uradim osim da trazim da mi se napravi dimenzija npr. 123 sa 66… sad lupam napamet, ali tako nekako.
    U svakom slucaju, trebace nam ovaj putni, bar za putovanja i kao ogradica za kasnije, a sto se tice pravog spavanja, kao sto rekoh, drveni vec svakako imamo, i to skoro nov pa nebi i drveni novi kupovala. A inace sto kaze Njamii, nama je ovaj drveni do sad koristio za razne stvari, neopeglan ves, igracke i jos kojesta, da ne nabrajam:lol:
    U svakom slucaju, hvala na odgovorima, sad cu malo detaljnije da premjetim krevet i dusek i u potragu za putnim pa sta mi bog da.

bojana ns
    Član
    bojana ns

Mi juce kupili krevetic! Otisli u Mendu u Mercatoru i slucajno su imali jos jedam model Cam krevetica sa svom tom opremom sto mi treba, ali stari model ( od novog se razlikuje samo po dezenu ali je zato 9.990 din, a novi je 12.990 tako da mi je to skroz ok). Prodavacica kaze da su unutrasnje dimenzije 120 sa 60 tako da bi trebalo da odgovara nasem duseku. Lola vec pita jeli to za nju mozda i hoce da isproba 😆
    Tako da smo se dogovorili da ga danas sklopimo i pustimo dijete malo da vidimo da li je stvarno dobar kako kazu, trebalo bi da moze nju da izdrzi posto ona ima 15kg, a ako nesto ne bude kako treba, vracamo 😆

Gledanje 301 članaka - 301 do 312 (od 312 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.