Ova tema sadrži 311 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 312 ukupno)

Krevetac

• ivy
    Član
    ivy

Ja sam pravila celu filozofiju oko krevetica(kao i oko svega sto kupujem za Borisa) a na kraju smo dobili od kuma.
    Od punog drveta 3 nivoa za dusek,ima ladicu na dnu koju ja koristim za pelene i igracke.
    moze da se otkaci da bude kao kolevka sto nas je spasilo!!! stalno je otkacen i tako ga uspavljujemo mada sve cesce sam zaspi sto je spas,ne znam u cemu bi ga ljuljli kad poraste,hihihi!!!!
    I mogu da se skinu 2 resetkice kad bude malo stariji da moze sam da izadje,sutra cu postaviti slicice

rozga
    Član
    rozga

I ja pravim celu filozofiju oko krevetica. Nasla sam za sad neke bambino i woodmark. Najverovatnije cemo ove woodmark-ove jer su dublji. Ne znam samo koliko imate iskustva sa fiokicama dole. Jel su funkcionalne ili nisu? Meni se cini da su dosta plitke pa da u njih i ne moze da stane nesto puno stvari :neznam:

DMITRA
    Član
    DMITRA

Mi smo napravili glupost, posto je moje dete od sestog meseca pocelo da se zaglavljuje u krevecu, da ne bih dete svaku noc izvlacila, setim se da ga stavim u ogradicu, veliku, stavim mu dusek na dno i napravim krevetac kao sto je onaj prenosivi. Za sledece dete sigurno kupujem prenosivi jer nema gde da se povredi i vrhunski su uradjeni. Uzgred izadje jeftinije je imate i za presvlacenje, za spavanje, za igranje dobijete medice za 7000- 12000 a kad saberete da kupite komodu, krevetac, dusek, medice… izlazi preko 15000 i mnogo vise. A sve mozete nositi sa sobom.

piljari
    Član
    piljari

mi smo se odlucili za ovaj model

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Mi imamo taj „putni“ i ja to koristim samo u te svrhe. Drzim ga kod moje mame pa kada smo kod nje koristimo ga i nosimo ga kada idemo na put. Malo nam je krevetic, malo ogradica.

Prvo mi se ne dopada jer moras nositi dusek uz njega (njegov orig. je suvise tanak), a drugo, taj krevetic je mnogo mnogo mnogo nizak. Probajte kada je zima da legnete na pod – smrznucete se kao mis.

piljari
    Član
    piljari

Koka Loka – 9/12/2007 18:55 Mi imamo taj „putni“ i ja to koristim samo u te svrhe. Drzim ga kod moje mame pa kada smo kod nje koristimo ga i nosimo ga kada idemo na put. Malo nam je krevetic, malo ogradica. Prvo mi se ne dopada jer moras nositi dusek uz njega (njegov orig. je suvise tanak), a drugo, taj krevetic je mnogo mnogo mnogo nizak. Probajte kada je zima da legnete na pod – smrznucete se kao mis.

o ukusima je glupo raspravljat,ali pa zar ne treba za svaki krevetac dusek ,a sto se tice visine medju svim krevetcima moze da bude razlika par centimetara,a na kraju valjda svi koristimo grejanje u kuci .

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Ja nisam napisala „NEMOJTE KUPOVATI, TO JE FUJ, ODVRATNO!“ Napisala sam svoje misljenje. I ako pazljivo procitas moj post videces da sam napisala „nositi dusek uz njega“ misleci na koriscenje ovog krevetica van kuce.

A sto se tice grejanja, i tvog komentara, da vecina ima grejanje, i ja imam grejanje ali bez obzira, lezi na pod pa ces primetiti razliku.
    Vecina krevetica ovih krevetica je bas niska.

Ella
    Član
    Ella

Koka Loka – 9/12/2007 20:07 Ja nisam napisala "NEMOJTE KUPOVATI, TO JE FUJ, ODVRATNO!" Napisala sam svoje misljenje. I ako pazljivo procitas moj post videces da sam napisala "nositi dusek uz njega" misleci na koriscenje ovog krevetica van kuce. A sto se tice grejanja, i tvog komentara, da vecina ima grejanje, i ja imam grejanje ali bez obzira, lezi na pod pa ces primetiti razliku. Vecina krevetica ovih krevetica je bas niska.

:bravo: :bravo: :bravo: Slazem se u potpunosti.

Mi taj krevetac imamo dole u Srbiji, kad dodjemo dole, tu Stella spava. Praktican je i bas sladak, ali jeste da spava dole nisko. Sto se hladnoce tice, nismo osetili jer smo bili u avg i sept (kad je bilo najtoplije). Ipak ja navijam vise za pravi krevetac gde bebe spavaju malo na visini (iako se takvi krevetci montiraju spustaju/dizu po potrebi i po detetovom rastu).

Ovo je nas "putni" krevetac dole… Na zalost nemam bolje slike, a ovde se slabo vidi. U principu za privremeno i kratko vreme je nama sluzio super. Ipak ne bi ga imala za stalnu upotrebu 🙂

piljari
    Član
    piljari

Koka Loka – 9/12/2007 20:07 Ja nisam napisala "NEMOJTE KUPOVATI, TO JE FUJ, ODVRATNO!" Napisala sam svoje misljenje. I ako pazljivo procitas moj post videces da sam napisala "nositi dusek uz njega" misleci na koriscenje ovog krevetica van kuce. A sto se tice grejanja, i tvog komentara, da vecina ima grejanje, i ja imam grejanje ali bez obzira, lezi na pod pa ces primetiti razliku. Vecina krevetica ovih krevetica je bas niska.

ja opet kazem o ukusima je glupo raspravljati,daleko od toga da mislim da je sve moje najbolje i najlepše naprotiv,samo mi je bio cudan komentar za taj krevetac treba dušek( kao kada bih ja rekla drveni mi se ne svidja jer kad negde krenem moram da ga razmontiram i da nosim dusek),pa zar ne treba za svaki a posebno za drvene ,

stvarno ne zelim da se raspravljam ali meni je ovo oko grejanja smesno pa dajte onda da nam deca ne koriste dubak i da se ne spustaju nogama na tlo jer je temperatura niza pola stepena

POZDRAV

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Putni krevetići imaju tanke montažne dušeke koji nisu trajno rešenje. Jedno je ako se koristi kao trajno rešenje, a drugo kao putni krevetić tj. povremeno (ili kao ogradica).

Ovaj topik i jeste pokrenut kao pitanje o razlici između dve vrste krevetića:

nacafaca – 29/6/2007 23:30

Koja je razlika ako ona uopste postoji izmedju klasicnog drvenog krevetica i onog drugog e sada ne znam kako se zove 😳 ali onaj sa mrezicom sto kasnije moze da bude kao dubak ili ona ogradica? Valjda ste me razumele 🙂 Al sam se nalupetala

Tako da ja iznosim svoje mišljenje, a ne ubeđujem nikoga da ga kupi ili ne kupi.
    Možda neko ima vikendicu na planini, ima kuću bez centralnog grejanja, živi u prizemlju i moje mišljenje mu ili joj eto baš znači.
    Jedno je sedeti na podu, drugo hodati po podu, a treće spavati nisko ili blizu poda. Meni je to bitno, možda je još nekome.

Svrha ovakvih topika jeste deljenje mišljenja i savetovanje.

I od mene, naravno, pozdav :caos:

Odoh sada da jedem proju :smizla:

Julija SG
    Član
    Julija SG

I mi imamo taj putni krevetac, ali ga koristimo za spavanje samo kad putujemo. Kod kuce ga trenutno zamjenjuje ogradicu, a spava u normalanom drvenom krevetcu. Mozda cu sad ispasti glupa, ali ja sam prvi put ovdje na forumu vidjela, da to neko koristi i kao stalni krevetac. Slazem se sa Koka Lokom, da beba u njemu lezi jako nisko. To je barem meni, jako neprakticno pogotovo na pocetku. I jos nesto po meni jako bitno je dusek! Mi i za taj putni imamom neki dusek, ali ja ne bi, da moja beba stalno spava na njemu. To je vise kao neka spuzva, onako mekano i nije bas ono, na cemu se preporucuje spavanje.

May05
    Član
    May05

I mi imamo taj reisebett ili ti putni krevetac svejedno,i mi ga koristimo samo kad smo u bosni ili na moru,dok je ena bila manja bilo nam je malo nezgodno zato sto je skorz beba nisko,sad je ok ena uspije izaci iz njega tako da bi nam koristio i jos neki nizi :lol:,slazem se i za to da je madarac u tom kreveticu tanak,ja sam eni uvijek stavljala i deku ispod ili njen jorgancic,svaki put kad podjem odavde u bosnu zaboravim kupiti deblji madrac (uvijek sam u nekom stresu),bas za te krevetice al nisu ni oni bog zna deblji,ima njih kojima se moze podesavati visina na tri nivoa al kod nas nije takav.

piljari
    Član
    piljari

ne mogu da verujem o kakvom duseku pricate ,DUSEK ZA OVAJ KREVETAC SE KUPUJE KAO I ZA DRVENE NE KORISTI SE TAJ KOJI DOLAZI UZ NJEGA,

piljari
    Član
    piljari

a ne budite lenje pa malo pretrazite internet pa cete videti koji su krevetci najprodavaniji(ne mislim na moj model ali na tom principu) i još zar sve ne napreduje pa i tehnologija proizvodnje ,dobro niste rekle da ne kupujemo i ove duseke koji se danas proizvode jer su nase babe koristile slamene

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

😆 😆 😆 😆 😆

Nisi shvatila Piljari – naravno da se kupuje poseban kada se koristi svakodnevno. Npr. „Andrijašević“ pravi dušeke po narudžbini pa tako i za ove krevetiće.

Ja o babi ti o uštipcima :>

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 312 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.