Ova tema sadrži 36 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Sinisa92 4 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 37 (od 37 ukupno)

Kuda za vikend

• marmit
    Član
    marmit

Ima, mi smo se kupali u Drini, mada je meni bila jako hladna (naspram naseg Dunava koji je kao bara), a i to je dosta brza reka, vise je bas za kupace, nije mi nekako za klince, ali smo se mi brckali, jer je bilo jako toplo. Takodje, sve zavisi i od vodostaja, jer je dosta promenljiv, u toku dana se promeni vise puta, jer je brana relativno blizu.

Ima dosta kupaca, ali ne i plivaca koji su odvazni, vise smo se svi brckali. I da, plaza je dosta kamenita, nismo se pripremili sa sandalama plasticnim, pa smo nabili noge 😮 , ali to je dobro protiv ravnih tabana.

marmit
    Član
    marmit

Još jedna preporuka za vikend je jezero u Perućcu.

Mi smo odsedali u bungalovima. Ovo je slika manjeg, trokrevetnog bungalova:

Uploaded with ImageShack.us

Ovo je donji deo većeg, četvorokrevetnog bungalova, koji dole ima dnevnu sobu sa kuhinjom, kupatilo, špajz i terasu:

A ovo je ono što je najvažnije, pogled koji odmara:

U jezeru se može kupati, nije hladno, jedino što se meni nije dopalo je onaj betonski ulaz. Dole kod plaže ima kafić i neka trafika. Nema neke radnje za sve se treba snabdeti u Bajinoj Bašti. Ima hotel, čini mi se da se zove Jezero, tamo može da se hrani onaj koga mrzi da sprema sam u bungalovu.

14km odatle je planina Tara, koja je prelepa, ali ona zahteva poseban vikend, čak i više.

Mi smo bili 3 dana, petak, subota, nedelja, bilo je prelepo, pogled je fantastičan, čoveku dođe samo da sedi na terasi i gleda sve te nijanse zelene boje. Vredi otići.

njamiii
    Član
    njamiii

Bravo Marmit! Konacno da se aktiviraju neke korisne i lepe teme! Nadam se da ce zaziveti bar na neko vreme. Ajde napisi i po koju cenu. Pre par dana je na studiju B bila neka emisija o jezerima i izletistima u okolini Beograda, jako mi je zao sto nisam mogla sa puno paznjom da je isprati i da popisem, ali mi je ja mislim Mladenovacko jezero zapalo za oko. Mi smo vise u fazonu izleta, znaci odemo ujutru, vratimo se uvece.

marmit
    Član
    marmit

Bungalovi su bili oko 1000 ili 1100 dinara po osobi, sa doručkom u hotelu. Ja sam išla sa kolegama sa posla, tako da mi nije bilo skupo, ali za četvoročlanu porodicu, taj veći bungalov bi bio 8000 za vikend, što i nije baš malo. Ali, tako je kud god da se ode.

Kad dođemo s mora, planiramo jedan vikend da odemo na Srebrno jezero, da odemo u subotu i vratimo se u nedelju. Meni je jako drago što smo mi tako aktivni, stvarno svuda odemo, nekad i na jedan dan, malo se mrdnemo iz ovog gada.

Imam plan i za Palić, isto za vikend, ali otom potom.

U svakom slučaju, naša zemlja je prelepa, ima mnogo toga što vredi videti i obići.

Sad jedva čekam more, još nedelju dana!

chencha
    Član
    chencha

Selo Kusici na Javoru je, po meni, odlicna destinacija za vikend, pogotovo neki produzeni. Mi smo bili pre dve i po godine, u toku leta, nedelju dana i odlicno se proveli. Priroda je prelepa, iako nema uredjenih staza, Javor je pitom i moze se po njemu setati. Mi smo bili sa bebcem od godinu i nesto dana, a ja sam vec ulazila u 8 mesec trudnoce, pa se nismo skrasavali po ceo dan. Isli smo i do Uvca i Pestera (koji je tek prica za sebe, najlepsi predeo koje sam ja ikada videla). U Kusicima postoji hotel, mislim da se bas zove Javor za koj ikazu da je prilicno zapusten (samo smo ga spolja videli i zaista i izgleda zapusteno) i preko puta njega vila Angelina u kojoj smo mi bili. Smestaj je ok, prosecan, nov i cist, ali je zato hrana fenomenalna, prava domaca seoska, kakvu pamtim da je moja baba spremala. I imanje i dvoriste oko vile je prelepo i zgodno kada ste sa malom decom. Inace, nadmorska visina, mikroklima, neka ruza vetrova…u Kusicima je, kazu, jako dobra za decu sklonu bronhsitisima.

Namy
    Član
    Namy

Divan smestaj na Zlatiboru:

http://carolijazlatibor.com/

Sinisa92
    Član
    Sinisa92

Ako se odlucite za vikend u Beogradu a nemate smestaj moja preporuka http://www.beograd365.rs/ ; http://www.beo-apartmani.com/ odlicni apartmani.

Gledanje 31 članaka - 31 do 37 (od 37 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.