Ova tema sadrži 211 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nensy 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 212 ukupno)

Lapsusi :)

• Standzi
    Član
    Standzi

ivana pa kojim jezikom oni pricaju???oni totalno promase rec!ja ih nista ne bih razumela 😆

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

pa to ti je neki starinski nas jezik tako je i moja baka pricala hahahah pa svekar mi mator ove godine ide u penziju ihihihih ❗

Standzi
    Član
    Standzi

mator kazes a? pa moj je vec 2-3 godine u penziji ,sta kazes sto ja imam matoro u familiji? 😆

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

pa eto vidis da imas ❗

Sneki
    Član
    Sneki

JAOJ, HI, HI, seticu se i ja, pa cu napisati :ruganje: :ruganje: :ruganje:

raza
    Član
    raza

kod mog svekra na maternjem jeziku nema slovo p,zna pricat nas jezik (studiro je u jugi),ali uvijek umjesto p on kaze b i nekad ubaci lj
    upaljac-ubaljac
    pijem vodu-bijem vodu
    pusim cigare-busim cigare
    joj ljudi ma to je cirkus a jos naglasak ma ludnica
    ili ko moj djever cuo rijec simpatija i doso mene da pita sta je to i kaze mi ej sta znaci simpatikus
    imaju izvala ko niko :kreten:

raza
    Član
    raza

poslije mog lapsusa od ne znam ni ja 9 poruka necu vis eni pomisliti a kamo li napisati neki lapsus mog svekra :neznam:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

raza desava se to svima da posaljemo po nekoliko poruka ma samo opusteno 😆

Jecca
    Član
    Jecca

Jao stara je tema ali moram i ja da napisem.

Najpre Ivana da tebe ispravim: nije oktombar, vec oktobar i nije brusvalter vec brushalter. To si pisala tamo negde u "Trudnoci"

E sad da napadnem moju svekrvu:

posto se ovde kaze za kompjuter ordinator, ona kaze orginator

posto je kanta za smece poubelle (pubel) ona kaze pubeeela (otegnuto e da vam docaram)

pa kaze "nisam mecala" umesto stavljala

"ja u kafani komadnujem" (umesto narucujem)

nebitno ko kaze "iksan"

libanac – libane

E sad ne mogu da se setim jos, ali cim otvori usta ona nesto lupi, a da stvar bude gora je sto je i mm od nje naucio srpski pa ga ja vazda ispravljam. On uglavnom mesa francuski i srpski, koristi francuske reci i na francuski nacin govori, tj. bukvalno prevodi, na primer:

radim 165 cm, umesto imam 165 (jer je ovde najupotrebljavaniji glagol raditi)

radim stek -pecem stek

uzima se losa navika – navikne se na lose

i narvno padezi su nepoznati "Idem iz Parizu." "Moj brat Bobane" "Zorane ovde" "Mama od Jelena" "Ne panikuj ljubava" ali naucio je da treba ljubavi, e onda "radeju, ideju" umesto "rade, idu". "Icu do lokalu"- Icicu do lokala

I tako dalje…

A i moj deda je kralj "untrofor – umprofor", jao ne mogu da se setim sta je puno smesno kad on kaze, ali dobri moj deka, to mu se ne da zameriti.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

jecca ako mene ispravljas desava se ja sam celu trudnocu provela na ovaj forum i desava se prilokom brzog kucanja da se pogresi,ipak ja na forumu imam preko cetiri hiljade poruka………………

MissGak
    Član
    MissGak

SmileyCentral.com
    bas vam je zanimljivo Jecco u kuci,mada verujem da takve stvari vremenom pocnu da nerviraju pre nego sto izmame osmeh…

Nasa komsinica-
    Bila sam na internom-Bila sam na Interenetu

bebolina
    Član
    bebolina

Baka od mog muza je neprevazidjena.Lupi svaki dan po nesto al joj to toliko slatko stoji……
    Recimo:
    Radni sto je radio sto
    mandarina je baralina
    paravani su karavani
    kompjuter je elikopter.

Karli
    Član
    Karli

Moje babe su kraljice!Ova jedna umesto lavabo kaze labu,meni nikada ne pogodi ime i kada je pitas sta joj je brat po zanimanju ona kaze -vul vul vul ,ma ne znam sine ja ti ga nagovestim a ti si pogadjaj a mislila je na vulkanizera!
    Odvala!

Jecca
    Član
    Jecca

bebolina – 1/3/2007 9:38 PMBaka od mog muza je neprevazidjena.Lupi svaki dan po nesto al joj to toliko slatko stoji……Recimo:Radni sto je radio stomandarina je baralinaparavani su karavanikompjuter je elikopter.

Jao pa ona sve pobrkala pojmove. Ali godine su to, pa joj se da oprostiti.

A i moja zaova me nervira. Rodjena je u Srbiji, zivela 15 godina tamo, isla i u skolu, i sad ovde izvrce reci ko nenormalna. a najvise me nervira kad je ja ispravim da se ne kaze "otoic" vec "malopre ili danas" ona se smeje "Kako? Hihihiiii" A ja da poludim. A non stop kad prica prica pola francuski, pola srpski, a to me izludjuje. Kad je moja mama dosla meni u posetu i ona prica sa njom, a ona i dalje frlja li frlja svoj francusko-srpski, ko da moja mama zna sta joj je rond puan (kruzni tok), zuz (sud), i uostalom citave recenice izgovarala na francuskom. Bas nekako sam dosla do zakljucka da je nekulturna. Prvi put vidi moju mamu, zna da je ona srpkinja, nema veze sa francuskim, ona njoj "Ca va" (KAko si). Mislim, ume da kaze Dobar dan. E sad ja odo na temu zaove…

bebolina
    Član
    bebolina

E Jecco luda si skroz!

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 212 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.