Ova tema sadrži 173 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ktasana 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 174 ukupno)

Lekovi u trudnoci

• Belinda
    Član
    Belinda

Moja najbolja drugarica je upravo saznala da je u drugom stanju…..i datum poslednje menstruacije je bio 10 jun.
    Jutros je ginekolog potvrdio ali….problem je u tome sto je ona uzimala lekove neznajuci da je trudna.

Uzimala je ENDOMETRIN od 1 do 10 jula da bi (kao) odlozila menstruaciju zbog mora.(a vec je bila trudna a nije ni posumnjala)…
    ali to nije kraj… kada se 10og vratila sa mora otisla je kog ginekologa zbog ucestalog svraba. Taj isti joj je prepisao ORVAGIL 2×1 osam dana i MACMIROR vaginolete isto osam dana.
    Sve je ispratila terapiju.

Ona bih zelela da odrzi trudnocu ali se plasimo posledica tih lekova koje je koristila tokom pocetak trudnoce.

Koliko su oni stvarno stetni? Moze li i pored svega da se nastavi trudnoca bez posledica za plod?

Unapred zahvalne na sve vase odgovore

Marija i Belinda

lilica
    Član
    lilica

Koliko znam, Macmiror ne bi trebao da bude stetan u trudnoci, mada se ne preporucuje koriscenje nikakvih vaginaleta u prvom trimestru. Za ostale lekove nisam ni cula. Najbolje je da tvoja drugarica sto pre ode kod ginekologa i pita ovo sto si ti nas pitala, a pretpostavljam da ce joj svaki reci da moraju da se urade dodatne analize da bi bili sigurni da je plod ok. Bas mi je zao sto joj je trudnoca krenula ovako komplikovano, ali se nadam da ce ipak sve biti ok na kraju 😉 .

Belinda
    Član
    Belinda

hvala ti puno.

bile smo vec jutros…a sada cekamo malo dodatnih informacija ako je neko obavesten o tome koliko mogu biti stetni ti lekovi pa da ona donese odluku.

a samo joj je trazio krvnu grupu i kaze da i nakon naknadnih analiza ne moze garantovati da dete na rodjenje ce biti ok ili tokom razvoja.

Jos jednom ti hvala na odgovoru

Belinda

Bambina.
    Član
    Bambina.

Ja stvarno nikad nisam cula ni za te vaginalete ili lekove. Najbolje da se konsultuje doktor jer oni ipak znaju mnogo vise od nas na Forumu!!!!

Nadam se najboljem, pozdravi drugaricu!!!!!!

lilica
    Član
    lilica

Nema na cemu, nisam mnogo ni pomogla. Jedino sto bih jos mogla da sugerisem jeste da ona sedne sa tim doktorom, ili sa nekim drugim ako je taj neraspolozen za objasnjenja (a ima ih koji su na fazon da ako ti kazu nesto to je sveto slovo, i ti nemas vise sta tu da zapitkujes, tvoje je da slusas), i da joj taj doktor podrobno objasni kakve stetne posledice to moze imati po plod, koja je verovatnoca, da li postoji nesto sto bi ona mogla da uradi (dodatne analize, kontrole i sl… ne znam stvarno sta konkretno) da se razjasni stanje stvari. Zaista mi je zao sto joj je trudnoca krenula tako traljavo, znam kako je meni bilo na samom pocetku i kako sam ocajna bila da nesto ne krene naopako 🙁 . I dalje se nadam da ce sa tvojom prijateljicom i njenom bebom sve biti ok 😉 .

insomnia
    Član
    insomnia

Cini mi se da svaka trudnica, ukljucujuci i mene, pije gynipral, bas kao sto su to radile u trudnoci i sve novopecene mame koje poznajem. Upravo sam popila jedan i vise ne mogu ni tastaturu da pogodim koliko mi se tresu ruke :kreten:

nacafaca
    Član
    nacafaca

Ja ga ne pijem ne znam ni cemu sluzi 😉

Ivanela
    Član
    Ivanela

Ni ja

maja021
    Član
    maja021

ja sam ga pila i joj znam kako ti je.Da li si dobila nesto za smirenje?

insomnia
    Član
    insomnia

Lek sprecava kontrakcije, a meni su ga prepisali jer mi je placenta nisko. Izaziva lupanje srca, ponekad ne mogu ni da disem, i cela se tresem. Pijem i verapamil za srce (piju ga izgleda i svi srcani bolesnici koje znam), najbolje deluje kada napravim razmak 40 minuta izmedju njih. Ipak, najvaznije je da se dobro najedem pre leka, tada skoro nista ne osecam.

MACKA
    Član
    MACKA

I jas sam pila Ginipral i Verapamil u prvoj trudnocu.Strasno sam se osecala, nemala sam snage za nista.
    Srce mi je lupalo 200 na sat, a ruke mi se tresile ko list.Sada ne piem nista.Prva tri meseca folna kiselina,
    i probala sam MamaVit al izazivaju mi mucnine i sam prestla piti.Sve je u redu i bez dodatnih vitamina.

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

ja pijem prenatal od pocetka trudnoce i dabroston.prenatal ne izaziva nikakve mucnine a sadrzi sve vitamine potrebne i mami i bebi

LediIv
    Član
    LediIv

nisam ni cula za te lekove. pila sam samo folnu kiselinu, a sad sam i to prestala – ona je potrebna za formiranje nervnog sistema kod bebe, a tu fazu smo srecno prosli, i sad vise nema potrebe. sto se vitamina tice, trudim se da ih unosim hranom i izbegavam bilo koju vrstu tableta.
    nazalost, pre dve nedelje sam imala strasnu migrenu, i posto sam bas tog dana bila na pregledu, lekarka mi je rekla da slobodno smem da popijem brufen protiv bolova. ceo dan sam se trudila da ga ipak ne popijem, ali sam uvece posustala 🙁 nadam se da do kraja necu morati vise nista da pijem

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

ja za bolove samo mogu popiti paracetamol al on i nije bas protiv bolova al malo pomogne.a bilo bi lijpo kad bi bila prenatal.stvarno je dobar a nemoze naskodit

manea
    Član
    manea

Ja pjem partusisten,verapamil,pa onda malo totheme,magnezijum,vitamin c…..

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 174 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.