Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Lepa imena za malisane

Ova tema sadrži 1,048 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lillyblue 6 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,049 ukupno)

Lepa imena za malisane

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Drage moje forumasice interesuje me dok ste bile trudne koja su imena muska i zenska bila u kombinaciji da date svom detetu ili ako je kum dao ime koliko vam je imena predlozio,i licno koja su se imena vama svidela najvise.Ja i mm smo vec odredili ime mm je rekao da ce se decak zvati Luka on je fasciniran tim imenom inace mm je rodjen 31 oktombra bas na sv.LUKU ali njegovi mu nisu da li to ima znaci za decaka je reseno Luka 100%,ja sam odlucila ako bude devojcica da se zove Lea koje zaista na francuskom isto dobro zvuci a simbolizuje lavicu,inace dogovorili smo se da nam se sva deca zovu na slovo L,a koji su vasi predlozi bili :trudnica:

Standzi
    Član
    Standzi

he!
    meni su se svidjala Martin,Boris,Marko,Nemanja,Mario,David,Marko Antonio,Adam,Dario…a ovde je jako popularno Leon,sto mi se isto jako svidja!!
    a zensko mi se jako uvek svidjalo Antonija…
    do zadnjeg dana trudnoce „stojalo“ je da cu sina nazvati Marko Antonio,jer mi je jako lepo zvucalo..a onda je mm rekao pa odluci se izmedju ta dva imena…zao mi je bilo i jednog i drugog 😆 a ipak sam se odlucila za pravo srpsko ,kratko i jasno (i danas popularno)MARKO!! :zvezda: :HAG:

kalet
    Član
    kalet

Muska – Novak, Vuk, Veljko, Luka, Relja, Aleksa
    Zenska – Dunja, Petra, Lara, Una, Antonina

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Andreju sam ja dala ime, tata je imao zadatak da bira ime za devojčicu. Nešto mu nije išlo od ruke :> Jedini predlog mu je bio Nevena, ali ja Nevenu zamišljam kao malenu plavušicu, a MM i ja oboje crni :ruganje:

Nismo hteli da znamo pol tako da je bila devojčica ko zna koliko bi dugo bila bez imena.

U svakom slučaju, ako bude druga devojčica biće Una, a ako bude dečak – ne znamo :> Za sada mi se sviđa samo ime Viktor, videćemo kako će ići dalje.

Da su bliznakinje bile bi Una i Tara ;]

Tako za sada stoje stvari, vreme će pokazati svoje.

petra
    Član
    petra

moj sin je dobio ime po mijoj mami koja se zvala Petra i njeno ime kao sto se vidi koristim kao nick,da sam rodila prvo devijcicu isto bi se zvala petra.Ako drugo dete bude musko zvace seMateja,a ako bude zensko zvace se Jana

Mirche
    Član
    Mirche

Mi smo imali imena:Filip, Janko, Nemanja ali kada smo dosli do imena Pavle…to je bilo to i prihvatili smo jednoglasno…
    Za devojcicu sam i ja imala ime Nevena i Jana, i ako je budem imala tako ce verovatno nekako zvati… :neznam:

njanja
    Član
    njanja

U prvoj trudnoci smo se nekako jos na samom pocetku dogovorili da ce se, ako bude devojcica, zvati Nina – moj predlog, i prihvacen iste sekunde bez razmisljanja i nikada se do kraja trudnoce nije postavljalo pitanje hocemo li ga mozda promeniti.
    Za musko ime se ni do samog kraja nismo dogovorili niti odlucili, a u kombinaciji su bili: Ognjen, Nemanja, Pavle.
    Pored ovih, meni se svidjaju i Jovan, Petar, Mateja, Nikola, Marko, ali svako od ovih imena ima razlog zasto ga ne bih dala svom detetu (brat/sestric/prijatelj se tako zove…, pogresan akcenat…)

Sada jos uvek ne znamo pol a ne znamo ni kako ce se zvati beba. I dalje su u kombinaciji muska imena kao i ranije, a zensko mi je jedino Marta ok…

Mirche
    Član
    Mirche

Njanja…pa Pavle… :HAG: bas je lepo ime…

mamaLi
    Član
    mamaLi

za musko smo odmah nekako znali: uros. nije bilo drugih imena u opticaju. meni se jos svidjaju filip, marko
    a za zensko nismo nikako mogli da se dogovorimo, ja sam za janu i rekla sam ako bude drugo zensko zvace se tako i tacka. moracu da se izborim. a predlozi su bili jos: mina, lana, lara, luna.

gora
    Član
    gora

Moj sin Jovan je dobio ime bez ikakvih problema pošto je on prvi unuk svojim dedama koji se obojica tako zovu, a i lepo je ime, pravo muško. Ćerka je Nataša zato što se moj mm tako trebao zvati da je bio žensko (starija sestra mu je Tatjana – lepa i „mekana“ ruska imena – prava ženska), meni je sad kad je porasla malo žao što nije Natalija, mislim da bi joj to ime bolje „stajalo“ pošto je „mala opasnica“ (kakva i treba da bude u ovom svetu muškaraca.
    E, sad ovo treće dete koje će tek da se rodi biće žensko i nekako mi je stalno u glavi – Irina, (što se mojoj Nataši uopšte ne sviđa) pošto je to grčka varijanta mog imena, Mirjana. A lepa su mi imena i Svetlana (samo što je onda svi zovu Ceca) ili Isidora… Mislim da je za devojčicu nekako teže smisliti lepo ime – da bude pravo nežno-žensko… :smizla:

emem
    Član
    emem

Ako bude decak Vuk ili Ignjat,a ako bude devojcica Lola.25 decembra rodila se Lola.

dikic
    Član
    dikic

Nasa devojcica koja sada ima 5.god se zove Dorotea, je moja supruga i ja imamo retka imena i hteli smo za nju nesto drugacije, a sinu smo morali da damo ime Nikola ( rodio se 19.12.2005. 😛 ) pa je sam sebi dao ime, a pogotovo zato sto je tada i nasa slava. Inace je bilo za decaka u opticaju Dario.

kalet
    Član
    kalet

Dikicu, kako ti se zove supruga?
    Dorotea je bas lepo ime.

Manana
    Član
    Manana

Bilo je ako bude musko:Boris ili Marko a ako bude zensko :Una ili Nina…

kalet
    Član
    kalet

Moj decko je trebao da se zove Vuk, medjutim ja sam njegovim imenom napravila simboliku. Na zalost, toga dana kada sam se ja poradjala sahranjivan je mm deda, pa mi Novak bas bilo pravo ime, mada se mm nikako nije svidjalo. Znali smo da je musko, i ako ja obozavam devojcice, pa se nadam da ce sledece nositi kikice.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,049 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.