Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Lepa imena za malisane

Ova tema sadrži 1,048 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lillyblue 6 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1,006 članaka - 1,006 do 1,020 (od 1,049 ukupno)

Lepa imena za malisane

• beby
    Član
    beby

Dobro vece djevojke ima preljepih imena ovde ,Slazem se za ruska ja ih bas volim Moja prva ljubav se zove Nadja,Nego recite mi kako vam se svida ime Emili za ovu moju drugu devojcicu.Od kad sam ostala trudna moja cera vice seka Emili i Emili (a i nama se svidja)cjelo vreme je znala dace dobiti seke , posto ima jos imena koje se nama svidjaju pokusavali smo da joj i neko drugo predlozimo a ona kaze nece onda biti njena seka ,
    Pa reko da cujem od vas kako se vama svidja?
    Babe i dede se smiju zato sto smo to isto mi uradili kad su oni dobijali drugo djete,i ja i mm smo odabrali imena mladjom bratu odnosno sestri ;]

malisha75
    Član
    malisha75

:love: Meni je prelepo ime. Moja devojcica se zove Ema, ali joj ponekad tepam Emili, iako nisam ljubitelj nadimaka.

Bas bi bilo slatko da seka da ime, kad vam je to vec u tradiciji 😉

Praslin
    Član
    Praslin

Aljosa je moj favorit od muskih imena. Svidaju mi se jos i Damjan i Pavle ali Damjan otpada zbog mm(ne svidja mu se) a Pavle je jedno od imena koje se svidja mom bratu pa ne bih bas da mu „kradem“ ime. 🙂 Ali Aljosa se dopada i mm i meni , dok su svi oko nas sokirani idejom da sinu (ako ga budemo imali) damo to ime. Meni je jos lepo Vanja za decaka ali posle Anje bi stvarno bilo glupo da sina nazovem Vanja. 🙂 I jos Sava – to mi je bas lepo (i obozavam reku Savu 🙂 ) i bas mi je bilo drago kada sam cula da je moja drugarica sin dala bas to ime. To je to od muskih. Od zenskih mi se svidjaju Srna,Masa i Lenka. I jedno „tajno“ ime. 🙂 Jos da nateram mm da pravimo drugu bebu … Ali on to odbija za sada … 🙁

skljonco
    Član
    skljonco

Nasa decica se zovu Andrija i Dunja i bash sam srecna zbog toga i nijednog se dana nisam pokajala,mm je presudio kod Dunjinog imena ,ja sam tu posezala za nekim malo modernijim varijantama al puno mi je drago sto u tome nisam uspela jer se mm retko koje ime svidja,svakom nadje neku zamerku 🙂 tako da mislim da neka imena vremenom prevazidjemo,postanu dosadna,il ih vezujemo za neke ljude koji nam se svidjaju il ne,pa takav odnos imamo i prema imenu.NPr meni nekada najlepse zensko ime se smucilo pre nekih 2-3 godine zbog jedne jako,jako bezobrazne devojcice :(.Kod Andrije je u opticaju bio i Ognjen,a kod Dunje -Lena.Nekako su mi ova nasa zvucnija tj bolje se slazu sa nasim prezimenom.
    Evo jos nekih meni lepih imena :
    Ognjan,Vuk,Luka,Novak,Nikola,Marko,Dimitrije,Lav,Jakov,Uros…
    Una,Tara,Visnja,Iskra,Zora,Zona,Neva,Dmitra,Manja,Djurdja ,Nevena.Milena i ona najklasicnija a ujedno i medju najlepsima Jelena i sve varijacije( Elena,Helena,Lena,Ena…)i naravno Milica

Praslin
    Član
    Praslin

Skljonco nase „tajno“ ime je medju ovima koja si nabrojala. 🙂

duckiduca
    Član
    duckiduca

Ako bude bilo trece tamo negde posle moje 30 godine 🙂 volela bih decaka koga bi nazvala VUK.

Praslin
    Član
    Praslin

Zenska imena koja pocinju slovom A. Dajte predloge. ;] Imamo Anju vec i za zensko nikako ne mozemo da se dogovorimo nikako. Muz je predlozio Andjela ali meni se to ime ne svidja. Pomagajte. ;]

Saky
    Član
    Saky

Meni je lepo Angelina

Iccy
    Član
    Iccy

Moj sin se zove Jakov, izabrali smo ga mm i ja zajednicki i jako sam zadovoljna odabirom, bas mu prisaje :bravo:

krissty
    Član
    krissty

Praslin, i mi isto hocemo i ovoj sada bebi da damo ime na D:)
    Ima Anastasija, mada je meni lepse Adrijana ili Andrijana, kako ko voli, pa i Andrea.
    Slabo koje mi jos pada na pamet na A, nije veliki izbor

chencha
    Član
    chencha

Praslin;799941 wrote: Zenska imena koja pocinju slovom A. Dajte predloge. ;] Imamo Anju vec i za zensko nikako ne mozemo da se dogovorimo nikako. Muz je predlozio Andjela ali meni se to ime ne svidja. Pomagajte. ;]

Anka ili Anika

sanjas
    Član
    sanjas

Andrea.
    Praslin,a ako bude decak?!:wink:

marija013
    Član
    marija013

Adelina, Adela

MilicaCale

eto, cenga, ja htedoh da predlozim anku (ona je nama u uzem izboru)…
    a sto imamo problem sa imenima…
    sad cu da se zalim:
    od uvek sam zelela da imam cerku Ivu (pre nego sto je postalo popularno ime). A kao musko, smislili smo Sava (to malo pre trudnoce). Sava, zato sto nije bilo puno popularno, i zato sto nam se dopalo, i zato sto je fino stajalo i malima i velikima: znala sam i volela jednog bebca Savu na moru nekada davno, cula sam za jednog momka Savu, kome je ime lepo stajalo, a moj omiljeni deka se zvao Sava (ali nije ime bilo bas po njemu, samo se lepo uklopilo). Prva beba je u stomaku do devetog meseca bila zensko, znaci Iva. Malo mi je smetalo sto je ime postalo tako popularno, ali nije bilo bitno… i onda sam rodila decaka. U medjuvremenu se desilo da su se jos neki setili imena, pa nismo tako retki, ali nema veze.

e, sad nemamo ni jedno ime: ivu ne bih, ipak je previse cesto. A nista vise mi se ne svidja…
    palo mi je na pamet da potrazimo po nasim porodicama staro srpsko ime, uz nadu da nece da bude previse eksploatisano. ali tu imamo velike konflikte interesa…
    tako da stanje sledece: zenska su Anka (sa muzeve strane, ali on nije odusevljen) i nasa na -ica: katica, dusica, i slicno…prva dva ne mogu, zbog konflikta interesa, pa ostaje samo Danica… ali nisam odusevljena… a musko nemamo ni jedno 🙁

Praslin
    Član
    Praslin

Ako bude decak bice Aljosa. ;] I muz je predlozio da se I ovo zove na A ako bude devojcica iako Sam ja Imala par imena u planu. Andrea mu se dopalo. ;]

Gledanje 1,006 članaka - 1,006 do 1,020 (od 1,049 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.