Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Lepa imena za malisane

Ova tema sadrži 1,048 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lillyblue 6 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1,021 članaka - 1,021 do 1,035 (od 1,049 ukupno)

Lepa imena za malisane

• Mikac
    Član
    Mikac

I mi smo se vodili tako,da damo deci imena koja nisu previse popularna.decku je radno ima bilo Emilija,a kad smo saznali da je musko,dobio je sinonim,Predrag,i nevrovatno kako mu dobro stoji,u vrticu ga zovu Pedja i vidim da mu se to svidja. Onda se rodila seka,dobila ime Emilija:-)
    Cale,Danica je divno ime,i nije toliko cesto kao druga zenska imena. Tako se moja sestricina po mojoj nami zove Mirjana,divno ime i nije izvikano.

MilicaCale

mirjana, lepo je i ono, moracu da ga pomenem…
    meni je najlepse katica (i ovo prilicno odavno), ali bi me se baba odrekla da ga iskoristimo: tako se zove njena sestra koju ona ne voli). U opticaju je bila i Neda, ali je pre nekoliko godina bila u nekoj seriji i odmah posle toga sam cula da tako zovu jednu bebicu u komsiluku, pa me brine da nije postalo popularno… ali mozda i nije. Pa bi to ipak trebalo proveriti.
    kako stoje stvari, moze da ostane danica (svima se svidja, a meni manje-vise), u nedostatku drugog… ili, kako se stalno salimo: mi cekamo Dunju, a bude Dunjac 😉 (sava predlozio da se seka zove Dunja)…. kao sto je moja tetka cekala Ljubicu, a dosao Ljuban 😉 (naravno, ne zove se tako, ali to nam je interna fora)

Mikac
    Član
    Mikac

Neda jeisto lepo i nije cesto toliko,a i lepo se slaze uz Savino kratko ime,nego,u svakom slucaju smisljajte i. Musko

MilicaCale

🙂 mi se trenutno zezamo na racun zenskih, a trazimo neuspesno oba.
    od muskih mi se svidjaju rastko i vasa, ali ni jedno ne moze uz sava 😉 i jos Branko, ali tu takodje imamo sukob interesa… tako da cemo zaista da izaberemo ime tek pri kraju trudnoce, kad budemo sigurni sta smo, a mozda i tek kad se beba rodi, pa vidimo na koga nam lici 😉

Praslin
    Član
    Praslin

A meni moje ime nikada nije bilo nesto posebno – Mirjana. ;] Meni je Neda lepo. Ja sam imala u planu neko od sledecih za devojcicu – Neva, Sas(h)a, Minja. Minja nam se cak i najvise dopada ali mi je malo bezveze da imamo Anju i Minju. ;] Za decaka je Aljosa odavno izabrano. Volimo ruska imena. Mada, ako bude decak mozda se i predomislimo do kraja.

MilicaCale

eto, i meni se svidja sasa, ali tako nam se zove tata pa nece moci 😉
    realno, trenutno se zezamo na zadatu temu, cisto da bi culi predloge, a onda cemo samo da saopstimo (zato sto me uvek iznerviraju komentari ljudi na izbor imena, pa je najbolje da bude samo saopsteno)…

njamiii
    Član
    njamiii

A meni se bas dopada Anja i Manja 🙂 Sinoc kada sam procitala i meni je Anka bilo prvo na pameti, a znam i jednu Anicu, ona je mnooogo lepa i fina, zatim Alenku (ali je svi zovu Alja), Adu (ona je „baba devojka“), Anita mi je takodje lepo (moja mama navijala za nasu seku), ova Andjela, Anastasija, Anabale itd. mi se ne svidaju, lepsa su mu Andja, Andjelka…
    Cale, meni je Danica jako lepo ime, i ono je bilo jedno od mojih top 3, medjutim, mm je bio strogo protiv jer ga asocira na jednu njegovu poznanicu koja malo cudna i bas odbojna (mada, je mene iz nekog razloga bas volela tako da sa joj oprastala sve mane). Mila i Divna su mi takodje lepa imena, a u opticaju su nam (tj. meni, jer je mm zeleo Iskra i sva ostala sabotirao) bila i Carna, Kruna, Olga, Katarina, Ana, a na kraju smo se lomili izmedju Srna i Maja (batin predlog i ponekad mi bas bude zao sto ga nismo poslusali).

Praslin
    Član
    Praslin

Srna mi je divno. Ali opet muz zeza … Iskra isto. Pitali smo Anju sada sta ona misli. Naredjali smo sva koja sam napisala ovde i kaze da joj se svidja samo Sasha. Bice muke sa njom jer su njeni predlozi srce i ljubav i slatka mala beba . 😆 Rekla sam joj da ona slobodno bebu moze da zove tako ali da moramo da damo neko drugo ime. ;]

Njami, moja svekrva je Anju , dok je bila u stomaku, zvala Minja. Ali smo se mi vec tada dogovorili da bude Anja. A tata od tada voli ime Minja i ovom pesmom je uspavljivao Anju

http://www.youtube.com/watch?v=Ouw_ZaGWBpU

Znamo da ovde Minja nije ime ali opet, lepo zvuci. ;]

pulinka
    Član
    pulinka

Dva neobična na A : Alina i Anisja. (a imaš i Ameliju-to je nadimak moje ćerke, nije ime :))
    Milice, a kako ti zvuči Nada? To mu dođe obrnuto od Dana, tj. Danica? Neda je meni lepo, i mislim da nije često, davno ga nisam čula. Meni su se za drugo dete sviđala ženska Mirna i Divna, mada je muž samo prevrtao očima, ali eto ispade jedan miran idivan bata :).

chencha
    Član
    chencha

Cale, nema mnogo devojcica sa imenom Neda, bar kod nas, a „pokrivam“ uzrast dvogodisnjaka i cetvorogodisnjaka, i vrtic i jaslice 😉 Kod cetvoro-pet-sesto godisnjaka su najpopularnije Lena i Lenka, Aleksa i Andreja, a kod dvogodisnjaka Tea i Petra, a neka bas starinska za decake poput Todor, Vasilije, Arsenije… Ovo, makar, pokazuje moja statistika 🙂
    Inace, ako budem radjala trece dete necu imati toliku slobodu izbora imena kao za prvu dvojicu, jer su sad i njihove ideje u igri. U stvari oni vec znaju da hoce sestru – Aleksandru :), a ako bas bude morao da bude brat, onda – Vuk 😆

MilicaCale

resili smo da necemo moderna kratka, zato sto ih ima previse svuda oko nas… a da hocemo, bila bi Iva, ili Mia (ili Mina)

razmisljala o Nadi, ali mi se vise svidja Neda. Glavni problem mi je sto je kratko, pa necu moci da grdim kako treba (isti problem imama sa detetom i muzem :wink:), pa je bolje da moze da se skrati, ali i produzi :wink:. I dalje mi ostala Katica… ali nema. Ili Danica…
    ma, glavni problem je sto kad kazem svekrvi, i njoj se dopadne, pa pocne da ga koristi, meni se od jednom vise ne svidja 😉 sto znaci da konacan izbor ne smem da joj pricam 😉

potpuno starinska muska mi se nisu svidjala. Svidja mi se samo jedno na j(kojeg sad ne mogu da se setim), ali se ne slaze sa nasim prezimenom

moje dete je trazilo brata akija ili sestru dunju, ali nece moci (zato sto su mu to deca iz vrtica, i vec su previse cesta imena)…

SandraD
    Član
    SandraD

Mm i ja cekamo nase drugo dete. Vec imamo dvogodisnju cerku Maju. Mm je izabrao ime za nasu cerku tako da sada ja imam punu slobodu da izaberem ime. Nisam ni slutila da ce mi biti tako tesko da izaberem jedno ime. Ima toliko lepih imena. Jos uvek ne znam da li je bata ili seka, nisam htela da mi kazu, hocu da to bude inenadjenje. Za sada samo pravim liste imena koja mi se svidjaju kako cu se odluciti za jedno ne znam. Srecom imam jos cetiri meseca da se odlucim.
    Zenska imena koja mi se najvise svidjaju: Sanja, Sara, Katarina, Tamara, Anastasija, Viktorija, Sofija, Jelena, Lana, Lena, Marina, Petra, Kristina, Nevena, Marijana, Branislava, Julijana, Natalija.
    Muska imena koja mi se najvise svidjaju: Stefan, Matija, Petar, Filip, Aleksandar, Luka, Dimitrije, Andrej, Nemanja, Aleksa, Ivan, Lazar, Milan, Jovan, Pavle, Igor, Mihajlo.
    Neka neubicajena imena koja mi se svidjaju: Dorotea, Simona, Helena, Zora, Selena, Margita, Aurora, Darija, Tajana, Iskra, Tonja, Alisa, Neda, Aneta, Anita, Karla, Manja, Lea, Janja, Miona, Larisa, Senka, Srna.

Iccy
    Član
    Iccy

SandraD;801455 wrote: Mm i ja cekamo nase drugo dete. Vec imamo dvogodisnju cerku Maju. Mm je izabrao ime za nasu cerku tako da sada ja imam punu slobodu da izaberem ime. Nisam ni slutila da ce mi biti tako tesko da izaberem jedno ime. Ima toliko lepih imena. Jos uvek ne znam da li je bata ili seka, nisam htela da mi kazu, hocu da to bude inenadjenje. Za sada samo pravim liste imena koja mi se svidjaju kako cu se odluciti za jedno ne znam. Srecom imam jos cetiri meseca da se odlucim.
    Zenska imena koja mi se najvise svidjaju: Sanja, Sara, Katarina, Tamara, Anastasija, Viktorija, Sofija, Jelena, Lana, Lena, Marina, Petra, Kristina, Nevena, Marijana, Branislava, Julijana, Natalija.
    Muska imena koja mi se najvise svidjaju: Stefan, Matija, Petar, Filip, Aleksandar, Luka, Dimitrije, Andrej, Nemanja, Aleksa, Ivan, Lazar, Milan, Jovan, Pavle, Igor, Mihajlo.
    Neka neubicajena imena koja mi se svidjaju: Dorotea, Simona, Helena, Zora, Selena, Margita, Aurora, Darija, Tajana, Iskra, Tonja, Alisa, Neda, Aneta, Anita, Karla, Manja, Lea, Janja, Miona, Larisa, Senka, Srna.

Lep izbor, ali ja bih sa spiska skinula Branislava i Nemanja. Moj je predlog i da pogledaš značenja imena, možda ti bude od pomoći za lakši izbor.

lillyblue
    Član
    lillyblue

komsinicina cerka se zove Andrijana. meni se bas dopada. Mihajla mi je tako otmeno i neobicno nije cesto, ali moj brat ga je cini mi se davno bezecovao, pa nije fora da kradem . Sofija, nije cesto a za sva vremena., kao i Tijana.
    za one hrabre koji vole moderna imena, predlazem Lorena.

a za decaka, drugarica me odusevila nedavno , dala ime sinu Mijat.8)
    sa muskim imenima imam problem, posto sam jedno koje mi je najbolje iskoristila, tako da je dobro sto sad cekamo curicu. da je opet decak morala bih da se izborim za ime Vuksan, ali bi bilo stvarno smesno Vuk i Vuksan.

macaraca
    Član
    macaraca

Sto se tice imena Sofija, mi ih imamo u okruzenju jako puno od kumova,
    drustva pa do vrtica,tako da je eto kod nas cesto:-)
    zensko ime Lena
    A musko Ognjen

Gledanje 1,021 članaka - 1,021 do 1,035 (od 1,049 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.