Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Lepa imena za malisane

Ova tema sadrži 1,048 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lillyblue 6 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1,036 članaka - 1,036 do 1,049 (od 1,049 ukupno)

Lepa imena za malisane

• MilicaCale

sandra, blago tebi, imas tako dug spisak, pa mozes da izaberes sta zelis, makar izvlacila iz sesira 😉
    a nama propade potraga za zenskim (koju smo bili uspesno zavrsili), posto je tackica ipak musko 🙂 a muska nemamo, ili su vec iskoriscena, ili nam se ne svidjanju, iz nekog razloga.
    Ostali su Janko i Pavle (potrpuno razlicitog znacenja za nas), i cekamo da vidimo becu, pa da uskladimo ime sa karakterom. Mada smo svo troje vise za Janka 🙂

macaraca
    Član
    macaraca

Pavle je jako lepo ime, e dala si mi ideju ako moji momci ne pristanu
    Na Ogija

MilicaCale

ognjen je savin mali bata od strica. Osim toga imamo i malog brata Iliju, od tetke (moje sestre) i Petra od tete (muzevljeve sestre od tetke koja je cuvala savu pre vrtica). Sto znaci da smo potrosili sva lepa muska imena, koja nisu puno cesta. Ukljucujuci i nikole i milose i slicno, od onih domacih all-time imena…
    pavle je lepo, samo mi se ne svidja znacenje: ponizan… ali, mozda i uspemo da predjemo preko toga

Dale
    Član
    Dale

Od zenskih glasam za: Petru, Nevenu, Janju i Iskru.

Doroteja je bilo ime koje je moja sestra htela da da svojoj devojcici, ali su zet i moja mama bili zgrozeni. Njih to podseca na Dorusa, a to ime se daje kobilama :ruganje:

Od muskih, mi imamo Luku pa mi je ono najlepse. Ali i Stefan i Matija

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Mm i ja smo nasoj deci ovako dali imena…….kada bi saznali pol za neko dete poceli smo da nabrajamo koja nam se svidjaju….i onda je krenula licitacija……ja kazem Igor, mm ce meni-joj, svi Igori koje znam su kreteni…..on kaze Vatroslav -ja se zabezeknem i kazem `jel ti to mene Z? `si bre normalan, deca ce da ga odvale od ruganja! Hoces da nas se odrekne cim napuni 18 godina preko novina!?`
    I tako je islo redom sve dok oboje nismo rekli-e, to je lepo!!!!! Svidja mi se!
    Za Iliju je pao izbor na Iliju ili Nikolu i onda smo polako ostavili da se samo iskristalise jedno od ta dva….nekako sve cesce smo ga zvali Ilija i tako je ostalo (znaci dobio je ime jos sa 5 meseci u stomaku), Mihajlo je od pocetka bio Mihajlo a Katarina se vagala izmedju Anite i Katarine……moram da priznam posto je mm bio neodlucan a i ja jer su mi se oba imena podjednako svidjala, presudio je forum! Skoro svi su kategoricki glasali za Katarinu…….:lol:
    Eto, mi smo to krajnje demokratski i sada smo oboje zadovoljni imenom za decu jer smo ih zajedno i birali.
    :-*

MilicaCale

pa i mi smo demokratski, jedino sto nam se nista ne svidja zaista… ili je zauzeto, naravno…

Mikac
    Član
    Mikac

Evo nase musko ime, definitivno jako retko u danasnje vreme Predrag, a nikad ga ne bih menjala, pogotovu sto radim u skoli i vidim da se vrte sva ista imena. Za devojcicu smo oduvek znali da ce biti Emilija, jos kad smo poceli da se zabavljamo, zato je i bata Predrag kao sinonim za Emilija. I njegova skracenica je lepa, Pedja, njena Ema, milina. U osnovi imena znace isto, milina:)
    Cale Pavle je lepo, i Janko isto, gledajte da se sto bolje slaze sa prezimenom, jer muskima ostaje to sto im je.
    A Kosta recimo, ili Stanko, nama su bili u opticaju da je drugo bilo musko?

lillyblue
    Član
    lillyblue

Milice a sto vam toliko smeta ako je neko ime vec sto ti kazes zauzeto?
    svakom svoje ime stoji na drugaciji nacin, uostalom, kad pogledas sire, sva su imena na svetu zauzeta. jedino da izmislimo neko koje jos ne postoji.:lol:
    evo ja na netu nasla ime Oprolecovna, i bas mi se svidelo:roll:
    mi za sad jos uvek stojim kod imena Ana, ako neko drugo ne iskrsne, bice tako. mada smo zaista o tome samo jednom pricali i vise se ta tema ne pominje. ja sam sujeverna i ne voliim bas o tome da pricam dok se beba ne rodi zdrava i prava, za ime cemo lako.

MilicaCale

nije problem sto su imena zauzeta, problem je sto su zauzeta u najblizoj okolini 😉 malo je glupo da mi se dete zove kao brat od tetke (pa da nasi ne znaju na koje unuce misle), ili kao brat od strica, ili kao moj brat… to bi unelo veliku pometnju u porodicu 😉
    kosta nam je prvi komsija sa kojim se igramo… nije zgodno. a stanko bi me uvek asocirao na stanu, tj. da sam dala ime detetu zato sto nisam zelela da mi se vise radjaju decaci… ipak malo tuzno…. a onda sam malo tragala medju nasim hajducima (jer sam skontala da je previse besno za ime Pavle), pa nasla Veljka… ali mi se ipak vise svidja Janko 🙂 posebno zato sto je retko… i jutros upoznala u savinom vrticu vaspitacicu, koja ima sina, savino godiste koji se zove Janko 🙂
    i konacno, ostao Janko ili Pavle, zavisno od karaktera…
    a juce smo gledali spisak imena na ringeraja (imaju i glasanje), pa smo se super ismejali… ali je iskrslo jos jedno, koje nam se svidja: Vanja. I to za musko dete… jao, glavobolje 😉

Mikac
    Član
    Mikac

Cale, taj Janko ide sa Pecom u grupu, jel mu mama onako niza sa kratkom plavom kosom?
    Uh Vanja mi je nekako vise za zensko, na muskom mi zvuci zenskasto, ipak to je moje misljenje.

MilicaCale

🙂 jeste. pa i meni… ali, ako sam bila za muska imena za devojcicu (tipa sasa, i sl.) mogu da prihvatim i obrnuto 😉
    i, kakav je taj janko?

Mikac
    Član
    Mikac

Janko je super, sladak, mali i veseo. Lici na mamu:)

MilicaCale

🙂 dobro, onda jedna fina asocijacija za janka. A imamo i slatkog malog i veselog pavla, pa je to i fina asocijacija za pavla… ma, dobice na kraju ime, samo da sacekamo da vidimo koje 😉

lillyblue
    Član
    lillyblue

e da, Veljko, to mi je sada favorit, lepse od Janka. a ja se setila jos jednjog lepog imena za devojke. MINA. e sad, moram danas da proverim sa mm , mada mislim da ce ga kategoricki odbiti, jer je on zaljubljen u ime Ana. 🙄

Gledanje 1,036 članaka - 1,036 do 1,049 (od 1,049 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.