Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi SLOBODNO VREME Putovanja Letovanje u Grckoj – preporuke, saveti

Ova tema sadrži 905 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mamita_B 3 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 906 ukupno)

Letovanje u Grckoj – preporuke, saveti

• krisstina
    Član
    krisstina

Da li je neko letovao tamo?Ima li ko kakva iskustva sa tim mestom?
    Mi smo ove godine odlucili da na vreme zapocnemo temu godisnjeg odmora…
    Uplatili smo rezervaciju za N.P. tako da cemo u junu tamo.
    Odlucili smo se za predsezonu zbog guzvi u sezoni i naravno zbog kudikamo nizih cena.
    Zato ako je neko bio tamo…pisite kako je bilo i kako ste se proveli 🙂

kika
    Član
    kika

AKO SE NE VARAM, TO JE ISTOCNA OBALA KASANDRE, JEL DA?
    ONDA CETE NAMA BITI PREKO PUTA, MI SMO OD 20.06. NA ZAPADNOJ OBALI SITONIJE, U NEOS MARMARASU!!!!

krisstina
    Član
    krisstina

Pa tako nekako…Malo dalje od Platamona,podno Olimpa
    Al mimoici cemo se nazalost!.
    Mi cemo od 11.-21.6

kika
    Član
    kika

VIDIMO SE NA GRANICI !!!! :caos:

racic
    Član
    racic

Krisstina, nadam se da ces napisati utiske, mi idemo u Nei Pori 08. septembra.

krisstina
    Član
    krisstina

Evo…mi se vratili!!!!!!!!!!
    Bilo je super!
    Mesto je idealno za porodice sa decom.Pescana velika plaza,more cisto.Plicak je 50 m sigurno,tako da ima mesta za sve!
    Kako su mene naplasili sa cenama,i nije tako skupo.
    Opremu za kupanje nemojte kupovati,ako nemate,jer su tamo cene iste.Suncobran obavezno ponesite,ili tamo kupite(4.5eura)
    Hranu ponesite,pogotovo neke mazalice,salame,tj.nesto za dorucak i veceru.Rucak je 4.8eura-8,zavisi sta uzimate,tako da posto su porcije velike,moze da se kombinuje.
    Mi smo jeli u nekom restoranu(kod Harija),gde pricaju srpski,tako da ti sve objasne.Na prvi pogled nije napucano mesto,ali je hrana OK.
    Posto vi idete u septembru,ponesite nesto toplije,jer su jedni nasi prijatelji isli tada i trebalo im je.Mi smo vukli dzabe.
    IMA JAKO PUNO KOMARACA TAKO DA BEZ TECNOG RAIDA(koji se nama perfekzno pokazao)NE KRECITE!!!Naravno i Autana za mazanje,kad krenet u setnju.Imali smo i tablete,tako da je bilo OK.Cudi me da se i sami nismo potrovali od koncentracije svega toga,ali j neverovatno koliko ih ima.
    Mi smo bili upuceni,pa smo dobro prosli.
    Iznajmljivanje bicikle je 1e za 1 sat,odnosno 2e 3 sata.
    Tu neme velikih prodavnica,supermarketa,nego ko nase privatne prodavnice.
    Garderoba im je nikakva,jer je sve ko kinesko i kinesko,a skupo.Najobicniji autici kojih kod nas ima za 95 din su od 6 eura pa navise.
    Te gluposti za decu su skupe.Najobicnije bombonice,naravno sa tupavom igrackicom su od 1e-5.
    Prvih dana ti je sve kao skupo,posle se opustis pa sve gluposti koje si izbegavao,uzimas.
    Ima neki vozic sto ide u Platamon,3e je karta,za decu 2.
    Mi smo prvi put isli njime,posle smo setali do tamo i nazad.
    Tamo ima jedna radnja sa zenskom garderobom gde je sve 2e.Ja nakupovah nekoliko majica i tunika,bas su fine.
    Niko mi ne veruje da su toliko.
    Najgori od svega je put.Tamo smo isli 18,a nazad 14 sati.Drndali nas makedonci.Bezveze smo stajali.
    Inace i slona mozes da preneses jer samopecatiraju u kucici pasose,i niko ne ulazi u bus.
    Eto…pitajte ako vas sta jo interesuje…
    Sve u svemu nam je bilo super.
    Nema nekih diskoteka,ludila,ali za pravi odmor i decu je ok mesto!

lunaa78
    Član
    lunaa78

Krisstina, potpuno se slazem sa tobom, ocarala me cistina mora sirina plaze , ono sto ti nisi rekla a ja bih dodala da kad smo dosli da smo nakupovali 3 paketa vode, ali posle u razgovoru sa mestanima smo culi da je to retko mesto koje ima zdravu pijacu vodu koja dolazi sa Olimpa.Tako da smo mi pili njihovu vodu, i niko od nas nije imao nikakve probleme.

Ko jos uvek nije tamo bio zelim mu lep provod, stvarno je prelepo za porodicni odmor 😉

krisstina
    Član
    krisstina

Mi smo culi za vodu,ali nismo pili jer nam je receno da bi trebalo da je dobra,pa nismo reskirali,a nikog nismo culi da pije.
    Kupili smo vodu,i sokove,tako da smo na cesmovacu zaboravili.

racic
    Član
    racic

Meni se Nei Pori jako dopao, evo nekoliko slicica

Sneki
    Član
    Sneki

Ovo stvarno izgleda fenomenalno! Nego, račić, ne mogu da provalim, kakva je ono bljuzgica na zadnjoj slici?

racic
    Član
    racic

Sneki verovala ili ne ti je neka braon meduza okrenuta naopacke, na obodu ima neke ljubicaste bobice, ne znam da li se lepo vidi na slici, ja sam ovakvo cudo prvi put videla pa sam morala da slikam i da podelim sa vama.

p.s. a onaj guster nam je bio na terasi, zabravo bilo ih je vise, beze od ljudi ali kad nismo kuci i padne mrak onda tako izmile i skroz se skamene ne mrdaju uopste. Pobegnu kad sklonimo sa terase.

j210
    Član
    j210

Možda je još prerano ali ja bih da se na vreme raspitam.Koje mesto u Grčkoj da nije mnogo skupo biste mi preporučili (koje nema u julu)meduza i gde voda nije prljava?Kako ste se snašli za vize ako se ide sopstvenim prevozom i da li ima problema prilikom dobijanja istih?Pročitala sam na internetu da hvale neku Vrasnu .Pošto bi išli sa našom devojčicom od 3 godine zanima me zbog sunca da li na plaži ima suncobrana i jel ih skupo iznajmljivati ili ste nosili svoje(plašim se jer je mnogo osetljiva na sunce)?Koju agenciju biste mi preporučili ili je bolje ići u sopstvenoj režiji?Znači svi saveti su mi dobrodošli i mnogo će mi značiti(izvinite ako je neko pitanje glupo)!Unapred hvala

maja22
    Član
    maja22

Da li je neko od vas letovao u O.B.?Mi smo uplatili aranzman,pa me interesuje kakva su vasa iskustva.Mi prvi put letujemo tamo…. :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

zoe
    Član
    zoe

Mi smo letovali u O.B tri godine za redom.Ustvari,proslog leta smo tamo samo spavali,a kupali se u Neo Poriu.Bilo je previse medeuza i voda je bila grozna.Meni je Grcka posebno draga i mogu uvek za sve da progledam kroz prste.
    Ostalo je ok.Fino,lepo mestasce.

JecaN
    Član
    JecaN

j210 – 20/2/2008 09:02 Možda je još prerano ali ja bih da se na vreme raspitam.Koje mesto u Grčkoj da nije mnogo skupo biste mi preporučili (koje nema u julu)meduza i gde voda nije prljava?Kako ste se snašli za vize ako se ide sopstvenim prevozom i da li ima problema prilikom dobijanja istih?Pročitala sam na internetu da hvale neku Vrasnu .Pošto bi išli sa našom devojčicom od 3 godine zanima me zbog sunca da li na plaži ima suncobrana i jel ih skupo iznajmljivati ili ste nosili svoje(plašim se jer je mnogo osetljiva na sunce)?Koju agenciju biste mi preporučili ili je bolje ići u sopstvenoj režiji?Znači svi saveti su mi dobrodošli i mnogo će mi značiti(izvinite ako je neko pitanje glupo)!Unapred hvala

Prošlog leta (početak septembra) smo bili u mestu Polihrono (pored Haniotia) i super smo se proveli. Mesto je malo, ima glavnu ulicu sa dva veća marketa, lepo sređeno dečije igralište, i plaža je OK. Voda je bila čista, vreme super,a najvažnije uopšte nije bilo gužve. Odprilike takvo mestašce smo i tražili zbog Ive, malo i bez gužve. U blizini na nekih 5km nalazi se Hanioti koji je dosta veći, sa puno kafića, restorana, prodavnica i diskoteka. Toplo preporučujem svim parovima sa manjom decom, koji žele baš da se odmore.

Pošto pitaš konkretno za jul, mislim da ćeš u tom periodu pošto je tada špic sezone malo teže naći kristalno čisto more. Suncobrana ima za iznajmljivanje, a koliko se sećam za ceo dan je negde 7e, što se definitivno ne isplati, budući da ćeš suncobran tamo kupiti za nekih 5e. Išli smo preko agencije, i zadovoljni smo istom (neću da je reklamiram, ako te zanima reći ći ti na pp).

Nadam se da sam ti bar malo pomogla. :caos:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 906 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.