Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi SLOBODNO VREME Putovanja Letovanje u Grckoj – preporuke, saveti

Ova tema sadrži 905 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mamita_B 4 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 906 ukupno)

Letovanje u Grckoj – preporuke, saveti

• macaraca
    Član
    macaraca

malo ste se zeknuli za OB, bila sam tamo proslog avgusta a i turisticki sam radnik,a i mnogo sam videlaod Grcke, jako prljava voda,mnogo Srba,buke, galame, malo manje nego u Paraliji ali to je to.U vodi ima puno trava,meduza da ponekad.To je zbog luke u Solunu a i zbog blizine Paralije pa sve nanosi na dole.Iskreno meni se nije nista spec. svidelo, ali sto kaze Zoe i ja obozavam Grcku i gde god me smestis ja sam odusevljena ali def. nije pravi izbor olimpijska regija!!!! Halkidiki rules-mnooogooo cista voda i puno lepih,malih,neistrazenih plazica na svakom koraku!

macaraca
    Član
    macaraca

Za cik sezone je definitivo Halkidiki ako idete sopstvenim prevozom jer je najblizi, a i najbistrija voda i najjeftiniji.Bilo Kasanda bilo Sitonija,mada bi ja za malu decu vise preporucila Sitoniju manja su mesta,mirnija…Sto se tice viza isto vam je ko kad je na grupnu samo sto vi licno morate da je cekate,nije problem dobiti je ako su uredna dokumenta i nemate odbijenicu!

Angel
    Član
    Angel

Ja celog zivota svakog leta idem u Grcku. Sem u stvari dva puta kad sam isla u Tursku i jednom u Francusku. Elem, isla sam i avionom i busom, ali najcesce kolima sa mojima u vreme pred sankcije.
    Moja NAJTOPLOJA preporuka ti je ostrvo Tasos! Mirno je, puno maslinovog drveca i borova, malo ostrvo koje kolima moze da se obidje za dan i takodje mogu se obici i prelepe divlje plaze. Voda je fantasticna, savrsena potpuno, ni hladna ni topla, NEMA MEDUZA nigde na ostrvu, klima je extra i nije pretoplo. Bila sam 2004. godine busom i prezadovolja sam! Od toliko godina u Grckoj, savetujem Tasos svima!
    Jedino nije pogodan za tinejdzere zeljne provoda i diskoteka jer na ostrvu postoji samo jedna i skupa je jako. Tasos je zlatno mesto za odmor, do njega se putuje busom 12 sati od cega je upecatljiva voznja trajaktom od pola sata.
    U Grckoj generalno treba kupiti suncobran. U Turskoj se oni podrazumevaju u sklopu hotela ako je na samoj obali i ima svoj deo plaze, ali u Grckoj smo svake godine kupovali suncobran. Nije skup detalj a znaci ti sve vreme pogotovo zbog malog deteta, a posle mozes i da ga ostavis tamo jer nije faktor.
    Mi ove godine isto idemo u Grcku, mala ce imati samo 9 meseci ali idemo i to kolima. Ja bih najradije na Tasos opet i jako tugujem jer je to verovatno nemoguce. Naime do njega se ide 12 sati sto NIJE puno, ali recimo do Paralije ima 7 od prilike, a ona je mala pa samo bebica moze da bude odlucujuci faktor za to putovanje. Mada videcemo jos, imamo tenk od auta i auto sediste i mozemo da stajemo tako da lako moze da padne Tasos. Evo i par slika koje nisu uopste naduvane-tako je kako izgleda!
    P.S. Svake godine smo se jako patili u Grckoj zbog meduza-ceo zivot mi idu na nerve i kada sam otisla na Tasos odusevila sam se jer nema ni jedne. Ne samo meduza nego nema niceg opasnog, peckavog, ljigavog ili kakvog vec. Raj na zemlji!

Ej i moram da kazem da sam isla u vreme Olimpijade koja se tamo odrzavala i da je bilo povoljno i tad, od aranzmana do iznajmljivanja automobila sve vreme boravka tamo!

Ovde sam ja bila, u ovom mestu Limenaria

A ovo je fenomenalna cuvena rajska plaza! Savrsen pesak, prelepa voda i dovoljno plitkog i dovoljno duboko sa pescanim dnom 🙂

E a sto se viza tice, ako ides sopstvenim prevozom isto nije problem za dobijanje samo ce ti traziti neko uverenje, dal sa faxa ako si student ili o izdrzavanju ako si nezaposlena ili sta vec ako si zaposlena. Sve u svemu neko uverenje i to je cela mudrost. Tako da viza nije stavka o kojoj trebas da brines, trebas samo da odaberes mesto.

Dakle Rajska plaza…

Evo ti i klima na Tasosu

Klima AprilMajJunJulAvgustSeptembarOktobar
    Temperatura danju21232529302822
    Broj sunčanih sati7911131296
    Temperatura vode15192324262420

POLOŽAJ ::

Najsevernije ostrvo Egejskog mora, 11-12 km udaljeno je od obale Istočne Makedonije, Keramoti zaliva i estuara reke Nestos, 24 km od Kavale i 50 km od Svete Gore.

POVRŠINA ::

Ostrvo zauzima površinu od 393 kilometra kvadratna i na njemu živi oko 13.500 stanovnika. Pripada opštini Kavala. Glavni grad oblasti je grad Tasos (Limenas).

OBALA ::

Ukupan obim ostrva je svega 95 km, tako da se može obići za jedan dan. Mnogobrojne plaže su najvećim delom peskovite.

PREPORUKA ::

Ovo zeleno ostrvo, prekriveno šumom i maslinjacima očaraće Vas svojim prirodnim lepotama, smaragdno zelenim morem i gostoljubivošcu ljudi, bilo da se odlučite za boravak u glavnom gradu Limenasu, Limenarii ili Skala Potamii. Proverite zašto je kraljica Egipta, Kleopatra, slala svake godine brodove po vino sa Tasosa i zašto je maslinovo ulje sa ovog ostrva nadaleko čuveno. Iskoristite povoljne cene iznajmljivanja automobila i obiđite celo ostrvo u jednom danu.

I eto upravo saznah da cemo i mi tamo ovog leta jeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂

Tinka
    Član
    Tinka

Mislim da je prvo bitno da nam kazes da li ti je bitna cena. Tooooooooo je mnogo bitno. Ostrva su lepa i skupa, ostalo je ok. To je uglavnom ukratko.

Mi smo letos isli u Haniote (Halkidiki), klasika, sopstveni prevoz, vaucer dobili od agencije, pa na osnovu toga vizu. Tina je tada imala 10 meseci i bilo nam je divno. Mirno mesto, porodicno, nosili suncobran i ostalu opremu. Voda ok (mada smo mi isli u septembru), usluga ok. Meni se dopada i mislim da je zgodno za klince.

Angel
    Član
    Angel

Napisala sam da NIJE skupo! Naravno da mi je bitno kao i vecini vas! Dvokrevetni apartman sam ja gledala i cena je 300 evra a ima i jeftinije. Napisala sam da u vreme Olimpijade koja se odrzavala u Grckoj to ostrvo je bilo DZABE bukvalno, a kamoli sad. A fantasticno je. Znaci JAKO pristupacno. Skupo je samo kupovati stalno suhomesnato u prodavnicama inace ruckovi u restoranima, iznajmljivanje kola i smestaj-POVOLJNO!

Angel
    Član
    Angel

Cak ni Krf nije skup a ostrvo je, samo nisam bila nikad ali znam da je pristupacno. Ima jako skupih ostrva ali Tasos nikako tu ne spada. Pa pogledaj ponude agencija za njega, na primer pogledaj Perla turs, mislim da cemo mi sa njima posto moj ujak svake godine ide sa njima. Samo on je zatucan i uvek kolima pali u Paraliju. Inace rekoh celog zivota obilazim Grcku kolima sa mojima i obisla sam SVA mesta sem Atine. U ono vreme kad se nije islo preko agencije vec na BUM, isli smo i u mesta koja nema u ponudama niti ce biti jer su mnogo mala. Tako da moja preporuka je definitivno TASOS posle svega sto sam videla! Iako ima prelepih mesta u grckoj. Hocu da kazem da je za 300 evra + oko 50 ili koliko li je bus ako tako idete-povoljno za ono sto Tasos nudi. Pa probajte.

lala
    Član
    lala

A šta preporučujete da idemo sa bebom?Da idemo autobusom ili kolima?Plašim se puta sa dvoje dece

Angel
    Član
    Angel

Kolima definitivno! Mali je on sa 9 meseci da sedi toliko dugo u busu i da ne mozete da stanete da se odmorite kad pozelite. Nemoj da se plasis, ako ti je za utehu i mi cemo krajem avgusta kolima za Grcku, a Sara ce imati tad 9 meseci kao tvoj sin sad. Dakle opusteno, zapalite sa malisanima i uzivajte!

uniona
    Član
    uniona

devojke ostrva i nisu tako skupa kao sto mislimo. ja sam letos bila na kritu i pre nego sto smo krenuli, culi smo razne price kako je skupo,
    da smo izabrale najskuplji grad na kritu i slicno. prvo, nocenje sa doruckom i vecerom 10 dana je 199 eura !!! a hotel je sasvim pristojan, kulturiska… manji ali u gradu. jedino je skuplja avio karta, koliko se secam oko 240 eura, pa jos takse i osiguranje, viza… ali to su cene u samoj sezoni. da idem sa bebom, ja bih radije birala van sezone, a tada su i cene nize.
    a tamo, na vecini plaza se placaju lezaljke i suncobran, ali vam niko ne brani da ponesete svoj. klopa u restoranima, zavisi kako u kojem. ako zelite da vecerate na najprometnijem mestu i najskuplju ribu onda treba da izdvojite toliko i para. mi nismo bili u tom fazonu, vec smo
    par puta vecerali u jednom restoranu gde je tradicionalna grcka kuhinja, cena vecere za dve osobe nije nista skuplja nego u bgu, a verujete mi cak i jeftinije nego na cg primorju… negde oko 20-25 evrica. kafa se ne secam tacno koliko je.
    secam se jos da su cene cipela bile povoljne, tako da smo se mi jednog dana sa plaze vratile sa 2 para cipela 😆

sada cu malo da izgooglam kakve su cene aranzmana ove godine …

Angel
    Član
    Angel

Amin sestro, ja godinama vec pricam da su i Grcka i Turska MNOGO jeftiniji po svemu od Crne Gore a da ne pricam lepsi, a i druge kulture potpuno, ali niko nece da slusa. Crna Goira pa Crna Gora, pogotovo u Zrenjaninu. Oni kad ovde kazu „idemo na more“ znaci „idemo u Crnu Goru“ a to je bukvalno tako i strasno je! Moj muz nije izasao iz zemlje zbog proklete Crne Gore. Nikad nije putovao avionom i nije video granicu! Strasno bas, zato od ove godine palimo, i to bas hocu da obidjemo Grcka ostrva, ta sto su pristupacna. Mi biramo do 350 evra smestaj, to nam je neka granica a idemo kolima zbog male dok ne poraste da moze bus.

Lili
    Član
    Lili

Glasam za Tasos, ubedljivo je najbolje 🙂

SanjaOgi
    Član
    SanjaOgi

Ja preporucujem Tassos, mesto POTOS…malo mesto, sve da dohvat ruke, more precisto, plaza super, mada tamo ima jako puno prelepih plaza. Klima odlicna, borove sume. Ja sam bila u julu i bilo je milion stepeni ali klima uredjaj u apartmanu nismo ukljucivali jer ni preko dana nije bilo vruce u sobi.Od svih mesta na Tassosu mi je ovo najlepse.
    Takodje sve preporuke za porodicna letovanja na Halkidikiju, Sitonija, a mesto se zove SARTI. Takodje cista voda i malo mesto. A agencija preko koje smo isli je obezbedila sve zivo. Imali su cak ambulantu i dr-a, posto jako puno dece ide tamo.A i relativno je blizu.

Angel
    Član
    Angel

Danas sam trazeci neke slike Tasosa da pokazem kumi naletela na fantasticne slike ostrva Zakintos i zanima me da li je neko isao tamo i kakva su vam iskustva? Naletela sam na neku agenciju Filip na ovom sajtu http://www.filip.co.yu/regija.php?IdR=23 i cene su mi bile nekako neobicno male. Evo i PDF-a sa istim http://www.filip.co.yu/download/Zakintos_bus_08.pdf. Sta mislite? I zanima me sta bese dodje 1/2 studio? To je dvokrevetna soba sa cim?:hmm:

sakicar
    Član
    sakicar

Mi prosto obozavamo Grcku….Halkidiki smo obisli ceo vise puta. Od svih mesta izdvojila bih Neos Marmaras koji ima maslinjake na samoj plazi, more je kristalno cisto, plaza siroka….pravo porodicno mesto….nema mesta za nocni zivot…..Krf je lep ali je put katastrofa, naporan, dugacak i dok ne zavrse auto-put ne vredi ici kolima, narocito ne sa decom….ove godine planiramo Krit…

Angel
    Član
    Angel

Htela bih da zamolim za savet. Naime planiramo ovog leta prvi put da idemo sa bebom u Grcku. Imace 8 meseci. Zanima me dal je neko od vas vodio tad bebu preko i kako ste putovali? MI zelimo da idemo na Tasos kolima samo ima to svoje mane, a najbolje bi bilo kada bismo isli busom ali ne znam dal je previse mala za to? Gledajuci aranzmane i uslove putovanja autobusom, pise da deca do valjda 3 godine dele sediste sa roditeljima. To mi je malo surovo, al opet bus je laksi i zbog vize i trajakta….ne znam nisam pametna. Molim vas pomozite mi :klanjam: :cvecko:

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 906 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.