Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi SLOBODNO VREME Putovanja Letovanje u Grckoj – preporuke, saveti

Ova tema sadrži 905 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mamita_B 4 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 906 ukupno)

Letovanje u Grckoj – preporuke, saveti

• racic
    Član
    racic

Angel, mi smo isli sa Ivom kad je imala 13 meseci, ja Grcku najvise volim u septembru mada je Tasos hladniji jer je ostrvo, tako da van sezone nije bas pun pogodak. (sa Ivom smo isli u Nei Pori)

Sto se tice Tasosa, mi smo bili u Limenasu, on je najvece mesto na ostrvu i najblize, putovali smo oko 12h. Znaci tu su granice, prevoz trajektom kojim se putuje oko 40 min. sve zajedno. Tamo je bolje ici kolima ili iznajmiti tamo auto i obici sve one prelepe plaze i uvale.

Mislim da je jedini razlog da odlicite da ne idete svojim kolima viza. Trajekt mislim da nije vise od 15 e za auto i cini mi se po osobi oko 2 e.

Sto se tice autobusa, ne moras deliti sediste sa bebom (a mozes, sto ne preporucujem), mi smo uzeli za Ivu posebno sediste s tim sto se placa kao za stariju decu, mislim da je popus 10 eura u odnosu na punu cenu. Ali opet sve zavisi od agencije.

sakicar
    Član
    sakicar

Angel, mislim da je beba mala za put od 12h voznje. Ako je viza problem, onda je to ok, ako nije moj predlog je definitivno auto, bez razmisljanja….ipak je beba u pitanju…ona ima svoj ritual……

mayya
    Član
    mayya

Angel. mi smo bili na moru sa Nemanjom, kada je imao 6,5 meseci.
    Ali smo putovali avionom.
    Bili smo na Krfu.

Mislim da bebe prespavaju vecinu puta u autobusu.
    I da ides do Crne Gore isto bi toliko putovali.
    Samo sto je put do Grcke puno laksi, ravan, bez serpentina.

Ja bih se usudila. Ali bih pre izabrala auto.

Julija SG
    Član
    Julija SG

I ja dajem glas za auto. Mislim da je lakse sa bebom nego u busu, mozes da stanes kad treba, a brze ce te stici. Sad neznam koliki je problem izvaditi vizu, u to nisam upucena. Mi smo sa Leom isli za Italiju kada je imala 7,5 mjeseci. Putovali smo autom i sve je super proslo. Ona je vecinu puta prespavala u svom autosjedistu.

I mi razmisljamo o Grckoj ove godine. Koje mjesto preporucujete sa malom djecom? Lea ce tad imati godinu i po. Mi bi nesto sto je i za djecu, ali da ima nesto i za nas matore. 😉

Angel
    Član
    Angel

Julija ajde da se organizujemo da idemo na Tasos svi zajedno :> ;]

kika
    Član
    kika

sakicar – 12/3/2008 09:59 Mi prosto obozavamo Grcku….Halkidiki smo obisli ceo vise puta. Od svih mesta izdvojila bih Neos Marmaras koji ima maslinjake na samoj plazi, more je kristalno cisto, plaza siroka….pravo porodicno mesto….nema mesta za nocni zivot…..Krf je lep ali je put katastrofa, naporan, dugacak i dok ne zavrse auto-put ne vredi ici kolima, narocito ne sa decom….ove godine planiramo Krit…

NE BIH SE SLOZILA DA JE BAS PORODICNO MESTO JER IMA MESTA ZA SETNJU NOCU ALI SAMO U JEDNOJ POLOVINI GRADA I TO UZ SAMO MORE, ALI DRUGI DEO GRADA JE KRCAT KAFICIMA, AUTI SU PARKIRANI SVUDA I STALNO VOZE GORE DOLE ( JER JE MARMARAS NA TRI STRMA BRDA ) TAKO DA NEMA SBAS KUDA VOZATI BEBU U KOLICIMA PO VRELINI U POLA NOCI …SVEJEDNO, MENI JE NEOS MARMARAS PREDIVAN I CAK SAM I MISLILA DA SAM VEC STAVILA SLIKE ALI POSTO NE MOGU DA IH NADJEM , EVO IH OD LETA 2006 I LETA 2007 …..

MI VOLIMO MARMARAS JER JE BLIZU I PORTO KARAS KOJI JE BAS PRELEPO I BOGATO MESTO TJ KOMPLEKS HOTELA I LUKA 4. PO VELICINI U GRCKOJ….

kika
    Član
    kika

kika
    Član
    kika

kika
    Član
    kika

Angel
    Član
    Angel

Kika koje je to mesto u Grckoj na slikama? Fantasticno je!

mayya
    Član
    mayya

E, da, setih se…Olimpik Bich.
    Nasi rodjaci su isli prosle godine sa detetom od nepune dve godine.
    Sjajno su se proveli i ponovili bi opet isto mesto.
    Kazu da je pravo porodicno letovaliste.

lala
    Član
    lala

A koliko ih je koštalo

sakicar
    Član
    sakicar

Kika, potpuno si u pravu 🙄 :roll:. Predvidela sam buku i kafice nocu :hmm: . Ciljala sam na plazu, maslinjake i vodu, sto mi je i najbitnije. Mesto jeste malo uzbrdo-nizbrdo, ali mi ga prosto obozavamo.

kika
    Član
    kika

NEOS MARMARAS JE SUPER….MI ISLI U JUNU 2007 I 2006 , OVE GODINE NE IDEMO NIGDE ZBOG POSLA, ALI DOBRO… SVIMA GA TOPLO PREPORUCUJEM, NA KRAJU LETOVANJA SVE ZENE CE IMATI NAJLEPSE GUZE NA SVETU ZBOG SVIH TIH NENORMALNO STRMIH ULICA :))))))))))

kika
    Član
    kika

NEOS MARMARAS JE NA SLIKAMA , NE REKOH….

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 906 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.