Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće LH TRAKICE ZA UTVRDJIVANJE OVULACIJE

Ova tema sadrži 88 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  TanjaBP 6 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 89 ukupno)

LH TRAKICE ZA UTVRDJIVANJE OVULACIJE

• Tijana83
    Član
    Tijana83

EVO JA SAM DANAS KUPILA CLEAR BLUE TRAKICE ZA UTVRDJIVANJE OVULACIJE,KAZU DA SU 99,9% TACNE.IMA IH 7 KOMADA U PAKOVANJU.SLICNE SU I KAO TEST ZA TRUDNOCU ISTO SE POTOPE U MOKRACU I CEKA SE TRI MINUTA ZA REZULTAT. AKO IMA 2 CRTE ZNACI DA POSTOJI OVULAICJA ILI DA CE BITI U NAREDNIH 12-36 SATI.JA CU DA PROBAM PA VAM JAVLJAM JEL JE UPALILO.OVDE U SVEDSKOJ KAZU DA JE TO MNOGO DOBRO AKO NEZNATE KADA VAM JE TACNO OVULACIJA ILI AKO IMATE NEREDOVNE CIKLUSE.

STA SVE RADIMO ZA NASE BEBICE,HEHE.

vanjče
    Član
    vanjče

A zna li neko ima li tih trakica kod nas u Srbiji i koliko koštaju? Ma ja sam za to da se sve proba! Mi smo ovog meseca prvi put pokušali da pravimo bebana i ako ne uspe probam sve redom pa mora da upali

Sandrolina

Ej cao zenske, ja zivim u Americi i mogu vam reci da ovde ima milion tih stvari za ovulaciju i najpopularniji i najpouzdaniji su ti stapici sto piskis na njih. Oni otkriju ima li dovoljno LH ili nema. Vanjce znam i da ih ima u Srbiji, moja drugarica je to kupovala jos pre 5 godina u Nisu, ali nije ih bilo u svim apotekama, samo u onim malo bolje opremljenim. Ne znam gde zivis ali ti probaj da nadjes. Puno srece..

Tijana83
    Član
    Tijana83

ja znam da u beogradu ima,kupila ih je moja drugarica u apoteci na dusanovcu i kaze da su 100% tacni. pokusavali su godinu ipo dana da naprave bebicu i nista,ima neredovne cikluse i nikad nezna kad joj je ovulacija.Probala je prvo sa mejbibejbi i kaze da je to cisto sranje,onda joj je doktor rekao za te trakice i uspelo im je posle 2 meseca.sad je trudna ulazi u osmi mesec. zato vredi sve pokusati za nase bebice a ovo mislim da je super stvar.

vanjče
    Član
    vanjče

Hvala devojke, ako ne uspe ovaj mesec sledeći ih kupujem sigurno

Danica NS
    Član
    Danica NS

Evo i ja da dam svoj glas za trakice.

MB je takvo…..sr***,nemoj te bacati pare!

Ja sam koristila Ovognust trakice,kupuje se po jedna i jedna je koštala proletos oko 240 dinara.
    Jest da nije jeftino, ali ne žalim ni dinar,jer sada imam najlepšu tibu na svetu.:trudnica: :-*

Jedan mali savet za Ovognust trakice,piškite u posudu, ne po traci, i ostavite da mokraća odstoji jedno minimalno 5 min.Nakoon toga uronite traku u posudu.To ne piše u uputstvu,a mislim da je bitno, jer sam pročitala na nekom sajtu da mokraća mora da dostigne približno sobnu temperaturu.

SREĆNO!!!!!!

kikica
    Član
    kikica

Danice moram da te pitam koliko dugo si koristila trakice i da li si svaki dan radila?

Danica NS
    Član
    Danica NS

Prvi put sam ih kupila u februaru.Nisam im nešto verovala,pa sam mešala sa mb,mojim žiganjem stomaka i pojačanim iscetkom(sekretom).Sve je ukazivalo na ovulaciju,dok je crta na trakici bila jako bleda.
    Naravno, mi smo se bacili na posao, i tog meseca nismo ni dočekali da mi trakica pokaže tamnu crtu,prestali smo sa pokušajima.
    Po mom mišljenju,skroz omašili ovulaciju.

Idućeg meseca sam batalila sva sredstva i osećaje za određivanje ovulacije,sem trakica…kupila sam samo par komada i dosta kasno krenula sa piškanjem po njima.
    Taj mesec smo :ukrevetu: ,svaki dan od 10 dana men. dok nismo lipsali….tj. do nekog 25 dana men.
    Trakice su mi dosta kasno pokazale dve debele crtice i dobro se sećam da smo tog i narednog bili najaktivniji.I eto :trudnica: .
    Što znači da mi ovulacija bila 22,23,24 dana, a ne kao što sam uvek verovala 12-16 dana m.

Mislim da su trakice odlične i da ih kombinujete sa dosta sex-a.Kada pokažu dve debele crte udrite po dva -tri puta dnevno.

:-* :-* :-* :-*

Tatjanica
    Član
    Tatjanica

Testovi za utvrdjivanje ovulacije su jako dobra stvar! Po mojoj proceni, veliki broj parova ima problema upravo zato sto promase ovulaciju jer misle da je odredjenog dana a ona zapravo nije! Moja doktorka mi je rekla i da su ti testovi jako pouzdani ukoliko nisi na nekoj hormonskoj terapoiji i da ako dobijes pozitivan rezultat to znaci da je do ovulacije doslo! Sto znaci da si jedan potencijalni problem eliminisala…test ce biti pozitivan dva dana u toku ciklusa i kada prvi dan bude pozitivan znaci da ce ovulacija nastupiti u narednih 24 do 48 sati. Zato je najbolje u pocetku raditi test svaki dan tamo negde vec od 10 dana ciklusa u zavisnosti od toga koliko redovne i na koji dan imate menstruaciju. Jer ovulacija se desava 14 dana UNAZAD od menstruacije a ne u napred i ako nemas menstruaciju uvek na isti dan ciklusa nema sanse da znas u napred kada ce biti ovulacija ali mozes da izracunas priblizno kada treba da pocnes da se testiras. Problem je u tome sto su ti testovi mozda skupi da bi se koristili u velikim kolicinama, ali mislim da kad se sve sabere na kraju se isplati! Ja koristim CLEAR BLU digitalni test jer je osnovni problem to sto se na tim testovima uvek pojavljuju dve crtice ali razlicite nijanse. Test je pozitivan onda kada su obe crtice potpuno iste boje sto je podlozno sugestiji. CLEAR BLU ima digitalni displej na kome ti se pokazu razlicite slike ako je test pozitivan ili negativan tako da ne mozes pogresiti. Ali taj test je dosta skup, kosta oko 30 eura u Austriji i unutra je samo 7 ulozaka….u svakom slucaju posle nekih 2 meseca koriscenja, mislim da se vec moze ustanoviti kada od prilike se desava ovulacija pa se testirati samo taj dan i tako potrositi manje ulozaka za testiranje. Jer meni recimo ovulacija seta a seta svakome ko ne dobija menstruaciju uvek na isti dan ciklusa…

Eto, to je moje iskustvo i preporucujem ih svakome!

saska2244
    Član
    saska2244

Drage moje, evo i ja da vam se prikljucim na ovoj temi. Ovo ce biti 7-mi mesec da „radimo“ na bebcetu, pa sam resila da i ja kupim te trakice za O, posto vidim da ih skoro svi hvale, dok su za Mejbi bebi skroz podeljena misljenja.

Ja do sada nisam bas nista koristila, cak nisam ni merila bazalnu temperaturu, na Uz sam isla samo zbog kontrole par puta, i tada su mi videli da folikul postoji svaki mesec, ali nijednom nisam ispratila da li je i pukao na vreme. Zanci, samo smo bili vredni i to je to. Ali ocigledno da tako ne ide, pa sam resila da se ovaj mesec malo ozbiljnije pozabavim time. Prvo cu kupiti trakice, a sledeci mesec idem i na folikulometriju, a gledacu i da se bas potrudimo da budemo aktivni svaki dan, pa mozda konacno nesto i bude 🙂

Nego interesuje me koje trakice su najbolje i kolika je cena otprilike, a da mogu da ih nabavim u Beogradu??

I jos jedno pitanje, kad da pocnem da ih koristim, s obzirom da uopste ne znam kada mi je O? Ciklusi su mi uvek na 27-30 dana. Mislila sam da ovaj mesec pocnem negde od 12-og dana??

Hvala unapred 🙂

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

U beogradu ces malo teze da nadjes te tracice.
    Ja dok sam ih trazila bas sam se iznervirala sto ih skoro nigde nema,sta vise u apoteci su me gledali kao da trazim heroin,a ne trake.
    Pojma nisu imali sta je to.
    No,evo male pomoci… :> potrazi u apotekama oko klinickog centra.Ja sam tamo jedino nasla.
    Zovu se ovugnost,i kostale su oko 300 dinara komad,a potrebno ti je 3-4 za jedan mesec.
    Mozes poceti od 12dc sa testiranjem.

saska2244
    Član
    saska2244

Sandrice, hvala ti puno na odgovoru, ali prosto ne mogu da verujem da nema tih trakica u BG??? Ma ima da ih nadjem :)))

kikica
    Član
    kikica

Sandra da li su trakice odgovorne za:trudnica: (naravno pored tebe i tm)

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

Nema,nema…mislim..ima,ali treba da se traziiiii.
    Zato ti kazem gde odmah da ides :>

A inace nisu mi te trakice odgovorne za :trudnica: ….evo iskreno da vam kazem…
    One deluju na povecanje Lh hormona koji se poveca red ovulaciju,ali isto tako ti i kad ti se na testu pokazu II crte da je ovulacija tu,
    ne znaci da je folikul pukao,tako da…
    Imam visegodisnje iskustvo u planiranju trudnuce na sve moguce nacine. :> :> :>

Tatjanica
    Član
    Tatjanica

Saska, meni je ovulacija ovog meseca bila 11og dana…a pre tri meseca 17og… Kao sto sam vec rekla, ako nemas mensturaciju uvek na isti dan ciklusa, to znaci da ti ovulacija seta tako da ces morati da je pratis neko vreme dok ne skontas posle toga i po svojim simtomima kada ti je ovulacija. A tacno je to sto je Sandra bgd rekla, to sto je nivo LH hormona povise samo znaci da je folikul tu ali ne i da je pukao…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 89 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.