Ova tema sadrži 182 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  smehuljica 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 183 ukupno)

Macina trava-Marrubbium vulgare

• milena84
    Član
    milena84

drage moje nemojte da odustajete od macine trave ja sam je pila jedan mesec posle godinu dana pokusavanja da zatrudnim i sad sam u 5 mesecu..samo opusteno i bice..
    meni je dosta pomogao ovaj sajt da se opustim pogledajte i prosetajte po sajtu sajtuhttp://mothertobe.blogger.ba/arhiva/2007/09/23/1095247 nadam se da nije problem sto sam dala link za sajt,ako jeste neka neko izbrise

Kacia
    Član
    Kacia

Cao svima,

Danima sam iscitavala ove teme i juce konacno kupila ocajnicu (kakvo ime?!?). Danas sam pocela da pijem caj i jako je gorak, ali moze da se pije. Inace mi pokusavamo nekih 7 meseci da dodjemo do druge crte, ali do sada nista 🙁

Cisto radi potvrde, caj se pije nakon menstruacije pa sve do dobijanja sledece (koje nadam se nece biti :)) ili do kraja ovulacije??

Puno srece svima koje planiraju bebice!!!!!!!

Gachy
    Član
    Gachy

Cao svima,
    Ja sam novi clan na ovom forumu,manje od mesec dana sam ovde i svaki dan sam ulazila u kafance i citala vase price da dam sama sebi malo podrske kroz njih.MM i ja skoro dve godine pokusavamo dobiti bebu ali nista,sad ovaj ciklus mi je kasnio 9dana i ja se taman ponadala kad ono dodje vestica u punom svom sjaju i mom bolu,kako fizickom tako jos vecem psihickom zbog ko zna kog razocarenja po redu :(.Elem videla sam da pominjete ocajnicu i sve moguce na netu sam procitala o njoj,resila sam da je kupim i cim mi ode tetka da je pijem.Ako moze neko samo da mi kaze gde mogu da je kupim?Ja sam iz Beograda.Unapred hvala svim zenicama sa ovog foruma!pozz

Kacia
    Član
    Kacia

Cao Gachy,

Ocajnicu imas da kupis u biljnoj apoteci Josif Pancic u Tadeusa Koscuska 1. Tamo sam je ja kupila. Mislim da je kesica oko 80 din.

Srecno 🙂

Pozdrav

nicegirl
    Član
    nicegirl

Gachy – 3/7/2009 17:42

Cao svima,
    Ja sam novi clan na ovom forumu,manje od mesec dana sam ovde i svaki dan sam ulazila u kafance i citala vase price da dam sama sebi malo podrske kroz njih.MM i ja skoro dve godine pokusavamo dobiti bebu ali nista,sad ovaj ciklus mi je kasnio 9dana i ja se taman ponadala kad ono dodje vestica u punom svom sjaju i mom bolu,kako fizickom tako jos vecem psihickom zbog ko zna kog razocarenja po redu :(.Elem videla sam da pominjete ocajnicu i sve moguce na netu sam procitala o njoj,resila sam da je kupim i cim mi ode tetka da je pijem.Ako moze neko samo da mi kaze gde mogu da je kupim?Ja sam iz Beograda.Unapred hvala svim zenicama sa ovog foruma!pozz

Ovaj caj imas da kupis u svakoj bolje snabdevenoj prodavnici zdrave hrane. Ali da te upozorim, ukus je vise nego grozan. 😕

elena.k
    Član
    elena.k

zdravo:)
    moze te mi reci kako se pie i koliko dana ?
    pozzzzzzzzzzzzz i hvala
    moj srpsi i ni je najdobar jas sam iz makedonije:)))

PODGORICANKA

Elena draga,

bilo kome bih, pa i tebi (budući da sam crnogorka makedonskog porijekla) dala ovaj savjet. Ja sam pila jedan caj od travara iz Mostara. Imala sam godinama divno iskustvo po pitanju njegovih cajeva, pa sam se i ja tako odlucila da ga uzmem. Meni je za nepunih 2 i po mjeseca pomogao, ostala sam u drugom stanju i evo sada cekam bebu :trudnica: . Toplo bih ti preporučila ili po nekome ako ga imas u Bosni naručiš, al bi najbolje bilo da ti i muž pođete do njega sa tojim nalazom od ginekologa i muževim spermogramom. Kažem ti da je meni pomogao i neka mu Bog tako pomogne, jer znam u kakav očaj se pada dok čekaš one dvije crtice.

Što se macine trave tiče, mislim da ona može i spontani pobačaj da izazove ako se ne kombinuje sa još jednom travom, a to mislim da je vrčak. Prije nego bilo šta uzmeš da piješ sve dobro iščitaj i dobro se raspitaj.
    To ti je sestrinski savjet malo ubavo makedonče 😛

Ako ti bilo kakva informacija treba slobodno se javi.
    Veliki pozdrav i ne očajavaj, malo je čekanje dugo kao i svaki minut kad se čeka, al se nekad isplati i uvijek bude pravo vrijeme, zato se ne brini.

Imaš i jednu divnu knjigu „Moć podsvjesti“ jako je dobro čitati je jer ti tako fino podiže samopouzdanje i opušta misli.
    Pozz :-*

Lilypie Pregnancy tickers

medeja_
    Član
    medeja_

Cao drage moje,
    ja sam ovde nova pa sam malo citala Vasa misljenja o ovoj biljci i otisla da je kupim.Ako bi neka od vas na osnovu iskustava mogla da mi kaze kako da prepoznam tu“pravu“ ocajnicu „marribbium vulgare“da mi nebi dali onu valerijanu?A htela sam jos i da podelim sa vama jednu informaciju koju sam danas dobila:Zapravo radi se o tome da sam dobila tel. i mail nekog coveka koji (valjda)leci neplodnost i kod muskarca i zene odnosno stimulise,povecava plodnost uz pomoc tinktura od m.mleca sa ocajnicom i ne znam jos kojim preparatima(sve na biljnoj bazi).Nisam uspela da ga kontaktiram-ne javlja se na tel.Ne znam da li smem da ostavim ovde br. tel.i mail njegov? Jos bi zamolila da mi kazete kako se macina trava koristi.
    pozdrav

johnny
    Član
    johnny

Ovog meseca sam prvi put pila macinu travu u kombinaciji sa s cajem (caj sa 7 vrsta trava)s tim sto ovog drugog ima mnogo vise nego macine trave .Ocajnice sam imala za tacno 15 dana e sad me zbunjuje jeda stvar cula sam da nevalja da se pije od polovine ciklusa jer postoji verovatnoca da je doslo do zaceca a onda ona nije preporucljiva .Inace ove cajeve sam kupila u biljnoj apoteci Josif Pancic u Beogradu gde su mi rekli da se ova dva caja kombinuju i piju se najduze tri meseca pa se onda pravi pauza .Nista mi o nekim drugim prekidanjima nisu rekli a sa mnogo strana sam sve naj naj bolje cula o ovom caju.Zelela bi da cujem jos necije iskustvo o ovome i da li neka od vas sada pije ovaj caj a najlepse bi bilo da vam ovog meseca ja napisem kako je bio najlepsi rezultat :bravo: medeja ,meni su rekli tri puta na dan po vinska casa,i ocajnica se bas tako zove kako si napisala i mnoooogo je gorka.

roko
    Član
    roko

Što se tiče očajnice,marulje ili marribbium vulgare,samo znam da postoji više vrsta ima vrsta koja se baš pije za pokušaje trudnoća,najbolje se posavjetovati sa travarom u biljnoj apoteci,ja samo znam da sam dobila vrećic na kojoj je pisalo macina trava i tražila sam baš za željenu trudnoću i svaki put kad sam je pila taj mj sam ostala trudna,prvi put nažalost neuspješno a ovaj se put nadam da će biti sve ok,i znam da se pije samo za vrijeme ovulacije ne poslije,znači počinje se piti za vrijeme plodnih dana …da i je gorka bila,pila sam dva dec jutri i večeri,prohlađenu…ja sam između ostalog pila i folnun kiselinu,b complex i matičnu mliječ i matična mliješ se ptije do kraja ovulacije ne poslije…eto male pomoći i nadam se da će uspjeti…puno srećeee!!!!

Ivina mama

Ja sam pila macinu travu i ostala trudna iz prvog pokušaja. Ne znam da li je ona uticala na to ili ne ali vredi pokušati. Moram samo još da dodam da nikada ništa odvratnije i smrdljivije nisam stavila u usta!

johnny
    Član
    johnny

Moram da te pitam koliko ste pre toga pokusavali ,da li ste radili neke analize?A da je gorko odvratno jeste 🙄

Ivina mama

Johnny,
    tog meseca smo prvi put probali i uspelo je odmah iz prve. Ja sam to pila jer sam čula da može lepo da pročisti sve kanale, da su to naše bake pile i eto… Ne znam da li je od toga ali vredi pokušati sve. Probaj i ulje noćurka, ima ga u kapsulama,ono poboljšava kvalitet plodne sluzi i spermići lakše stignu tamo gde treba. Evo još jedan savet koga sam se ja pridržavala (možda je glupo ali…). Nemoj odmah da ustaješ iz kreveta posle odnosa, nego ostani da odspavaš (ako se to radi pred spavanje 🙂 )
    SREĆNO!!!!!!!!

johnny
    Član
    johnny

Hvala na savetima ,mi to pokusavamo vec tri i po godine ali macinu travu sam pila tek sad ovaj mesec ali samo 15 dana ciklusa jer sam cula da nije preporucljivo da se pije drugu polovinu ciklusa.Pa sad cekamo treba da dobijem 20 . 01. a sve se nadam da nece stici :vestica: .

Ivina mama

Nemoj da piješ ni dok imaš :vestica: , tek kad krvarenje prestane, hoće da pojača krvarenje i da produži trajanje :vestica: . I da, samo do polovine ciklusa, to onda ispada da piješ nekih nedelju dana. Želim ti svu sreću!!!!!!!

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 183 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.