Ova tema sadrži 182 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  smehuljica 7 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 183 ukupno)

Macina trava-Marrubbium vulgare

• ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Dusice hvala ti puno bas si mi pomogla !!! Sutra cu u ostalim apotekama potraziti cajeve i nadam se da cu ih naci!
    I ja tebi zelim sve najlepse i brz oporavak!!!! :caos: 🙂 😛

ljuba
    Član
    ljuba

I ja vam se pridruzujem u cajevima. Upravo sam kupila jedinu Macinu travu koju sam nasla u biljnoj apoteci u Bg. Ova moja je Marrubii Herba. Pise i Ocajnica. Je li to ista o kojoj vi govorite ili barem slicna? Na mojoj pise da se koristi protiv poremecaja u varenju i gubitka apetita i da ne sme da se koristi za vreme trudnoce i dojenja,mada prodavacica kaze da se koristi i za ginekoloske probleme. Inace caj stoji poklopljen 20 do 30 minuta. Necu valjda biti toliki baksuz da se od svega samo ugojim, meni bas treba da smrsam koje kilo!

ljuba
    Član
    ljuba

Nasla sam na nekim sajtovima, da to je ta prava. Ovo Herbi znaci da je kompletno cela biljka uzeta. Koristi za mnogo stvari, uglavnom smiruje, ima sedativno dejstvo, jer je iz porodice biljke nana. Pretpostavljam da i u nasem slucaju deluje jer opusta, treba to probati. U jako velikim dozama mozda ne prija ljudima s ubrzanim radom srca ili onima s niskim pritiskom (sto sam ja), a niposto u trudnoci i dok se doji. Ova vrkuta medjutim izgleda da je jos bolja! Ja je jos nisam nasla, ali svi je preporucuju, narocito i u trudnoci i uopste u ginekoloske svrhe. Zove se jos i gospin plasht. Ako neko zna gde mogu da je nabavim, nek dojavi.

aptjiha
    Član
    aptjiha

drge moje, eto mene, srecne i zadovoljne u 25. nedelji trudnoce. prosle godine u ovo vreme sam pocela da pijem macinu travu jer sam imala pojacan sekret ruznog mirisa, a mrzelo me da idem kod lekara (sram me bilo!!!) uglavnom, pila sam caj 2-3 meseca, kad se setim. nekad sam znala i da preskocim dan. vrlo brzo, sekret vise nisam imala, a krajem juna sam i zatrudnela, posle 4 godine braka i bezuspesnih pokusaja da uvecamo brojno stanje porodice. dusice, kad spremas caj, jednu ravnu cajnu kasicicu caj preli sa 2dl vruce (ne kipuce) vode i ostavi da stoji 20 min. ja sam tako i nije bilo strasno gorko. a eto, isplatilo se. sad, da li je moj obim struka od 116 posledica caja ili neceg drugog, zaista ne znam. u svakom slucaju, zelim ti da istrajes i dobijes bar jednu divnu bebu, ako ne i dve kao sto cu ja. neka bude devojcica, pa da mi bude snajkica. SRECNO :kafica:

aptjiha
    Član
    aptjiha

zaboravila sam da ti kazem da imam 33 godine i da mi je ovo prva trudnoca. nikada nisam koristila nikakva kontraceptivna sredstva i nikad se nisam pazila. jednostavno, nije htelo da se „zakaci“. prema tome, ne sekiraj se mnogo. jos si mlada i nikad nije kasno.

dusica81
    Član
    dusica81

Prvo da ti cestitam na trudnoci :bravo: :cvecko: :cvecko: Hvala na lijepim zeljama i zelim ti sretnu i bezbriznu trudnocu a nama „ocajnicama“ da istrajemo u svemu pa da se sto prije pridruzimo klubu sretnih trudnica. Pozdrav svima :caos: :-*

bubica
    Član
    bubica

:bravo: :bravo: :bravo: za sve trudne i one koje rade na tome da to budu!
    vidim da ste vi više upoznate, sad mu dodjete kao neka biljna apoteka, sa biljnim lečenjem, pa vam se obraćam za savet i mišljenje…Ja nemam problem da zatrudnim, ali imam problem da se trudnoća održi…za godinu dana sam imala dva spontana, jedan za drugim…pa mi napišite jel’ ove trave deluju i slučaju kao što je moj, ili ako znate za neke druge koje sprečavaju spontani…Pre bih to probala nego da idem na one silne mučne analize…mada ću i to morati, jer silno želim bebu, kao i vi…Hvala.Pozdrav.Srećno. :-*

ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Draga Bubice ovi cajevi ti u svakom slucaju mogu biti od koristi,ali to sto si imala spontane ne znci da je problem samo u tebi.Postoji mogucnost da je problem u tvom m jer su mozda njegovi spermatoizoidi slabi tj. dolazi do oplodnje jajne celije ili nisu toliko jaki da vezu plod dovoljno za matericu.Kao sto sam rekla i Ljubi za kvalitet muske plodnosti muskarci treba da svako jutro doruckuju dva rovita jaja i da jedu pecene jabuke ali sa sve kosticama.
    Moja sestra je imala slican problem pa je odmah nakon kasnjenja menz(kasnilo joj je 5 dana) uradila HCG i obratila se svom doktoru i on joj je prepisao neke inekcije (raspitacu se koje) koje je primala svaki drugi dan,i trudnoca joj se hvala bogu odrzala.Inace te inekcije se prepisuju svima koji imaju visokorizicnu trudnocu tj svima kojima preti spontani!

Nadam se da sam ti bar malo pomogla!!! LJUBIM TE I ZELIM SVE NAJLEPSE!!! :caos:

bubica
    Član
    bubica

Draga Ljupka, hvala ti u svakom slučaju, ja za sada pijem svakog dana čaj od žalfije, ona je moj omiljeni favorit…Odmaram od kiretaže do Nove godine, a onda posle krećem da uradim neke analize, pa ću svakako krenuti i sa čajevima, on sa tom ishranom.
    Moraćemo malo da se pripazimo, da se moje telo domori, a i duša, mada mi nekad dodje da vodimo ljubav bez zaštite, kao što smo uvek i činili, pa šta bude…mada ne bih da ponovo prolazim kroz isti pakao spontanog…U svakom slučaju, hvala ti :-*

ziwanshi
    Član
    ziwanshi

Samo polako sve ce doci na svoje mesto, odmori se,opusti i uzivaj u predstojecim praznicima!Zelim ti sve najlepse i puno srece! :love: Do sledeceg :kucam:

bubica
    Član
    bubica

Draga Ljupka, pročitaj privatnu poruku koju sam ti poslala… 8)

ljuba
    Član
    ljuba

Bubice, za odrzavanje trudnoce imas vrkutu, na topiku Lecenje prirodnim putem Raza je sve detaljno objasnila. I ja sam citala za ovu biljku da jaca misice materice i sta sve ne jos… Sto se Macine trave tice nju ne smes da pijes u trudnoci. Ja sam pocela da je pijem kad mi je doc rekla da imam dve ciste. Treci dan pijenja osetila sam strasnu tezinu upravo na tom levom jajniku, gotovo da nisam mogla normalno da se namestim a da mi ne smeta. Uvece sam sedela za stolom i dobila strahovit bol u donjem stomaku, kao jaci bol kad dobijem. Odem u wc, pomislila sam da nisam dobila usred ciklusa, kad iz mene curi neka voda, voda ne sekret. Legnem ja malo u krevet da me bol prodje i posle 5 minuta ustanem, nista, uopste vise nemam pritisak u jajniku. Mislim da sada imam jednu cistu, cak je i osecam, ali ne tako mnogo. Dakle, treci dan uzimanja Macine trave cista je pukla i ja se guska uplasim njene snage i prestanem da je uzimam. U stvari, toliko sam dobila veliki apetit od ovog caja da sam morala da prestanem da ga pijem. Ali mocan je!

strangerica

Moram vam reci da kod mene Macina traca nije uspjela.Doduse davno sam je pila i to 40 dana,tako su mi rekli. Meni je receno da navece prokuham litar vode i kad se ta prokuhana voda malo ohladi preliti caj. To stoji preko noci i ujutro se pije,ali oba partnera. Mi smo to stvarno oboje pili ali eto nazalost rezultata nije bilo. Mada poslije ovih procitanih postova razmisljam da opet pokusamo, pa ko zna, mozda ovaj put uspije.Sretno svima.
    p.s ja jedva cekam :trudnica: :strikam:

strangerica

Ma htjela sam samo da prokomentarisem ovo dizanje nogu u zrak, zapravo da kazem da mi je drago da nisam jedina koja to radi. I definitivno se ne smijes odmah tusirati, to mi je reklo bezbroj osoba. Ja to radim vec 2-3 mjeseca i nadam se da ce jednom upaliti. Jos sam cula da je pri pokusaju da ostanes trudna najbolji polozaj tzv,pseci tj. da on svrsi odpozada,tako su najmanje sanse da bilo sta iscuri iz tebe. I ovo praktikujemo. 😮
    Sto se tice racunanja plodnih i neplodnih dana tu obavezno otidji na ovaj link, ukucaj prvi dan zadnje menstruacije i imacec sve izracunato po danima, cak i spol djeteta. 🙂
    Sretno…. ➡
    http://www.roditeljportal.com/kalendar-ovulacije.aspx

karanfil83

ovaj caj macina trava zaita je poznat i mnogi ga preporucuju. znam par djevojaka koje su upravo dok su pile taj caj ostale trudne jer on regulise ciklus. ja eto pijem tek ovaj mjesec pa vidjet cemo. koliko sam ja cula neskodi. pije se 3 mj. i onda ide 1 mj. pauza.i tako ponovo. macina trava je nepeta cataria i uposte nije gorka cak ima fin ukus. moze se kupiti na raznim mjestima . ja sam kupila u supermarketu. vise o ovoj biljci imate na stranici. http://www.herbateka.com
    nego hajde djevojke koje ste pile ili je jos piju javljajte nas svoja iskustva. dali je neko upravo zbog te trave ostao :trudnica: od vas……….

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 183 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.