Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi TOP Aktuelne teme Majka hrabrost: javne debate i snimanje emisija:

Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Majka hrabrost: javne debate i snimanje emisija:

• LediIv
    Član
    LediIv

ne znam ni sama u koji podforum ovo da stavim :hmm:
    valjda ce ovde videti dovoljno mama.
    elem, gradjanska inicijativa majka hrabrost u saradnji sa jos nekima pravi serijal emisija o stanju u porodilistima i poziva one koji su zainteresovani da iznesu svoja iskustva, kako losa, tako i dobra. sve o tome mozete procitati ovde

http://blog.b92.net/text/14698/Vrlo-vazan-poziv-Ekstra-poziv/

Estella
    Član
    Estella

Mislim da je ovo odlicna inicijativa! S jedne strane se govori o niskom natalitetu i izumiranju nacije, a s druge strane niko nista ne radi da poboljsa polozaj trudnica, podigne negu na visi nivo, pomogne i olaksa roditeljima. Strasno je sta se sve radi i koliko mi takve stvari prihvatamo kao normalne… Iskreno se nadam da ce ovaj plan o snimanju emisija uspeti i da ce imati efekta!

MilicaCale

evo, citiram poziv:

P O Z I V ! ! !

da nam se jave sve žene (ali i članovi njihovih porodica koji žele da ostave svedočanstvo o iskustvu iz porodilišta iz svog ugla) koje mogu uzeti učešća u ovom projektu odvajanjem vremena da dođu na snimanje i pred kamerom ispričaju svoje iskustvo. Važno je da znate sledeće:

– ukoliko želite da ostanete anonimni, bićete snimani s leđa, ili će vam lik i/ili glas biti zamaskirani

– ukoliko ne stanujete u Beogradu, biće vam pokriveni putni troškovi dolaska na snimanje (vozna ili autobuska karta)

Zainteresovani treba što pre da se jave na email: [email protected]

Ako ste tokom boravka u porodilištu i jednog jedinog trenutka pomislili da tamo treba dovesti televiziju, i da ćete to uraditi čim iz porodilišta izađete… a potom to nikad niste učinili – ovo je trenutak da se tog osećanja prisetite.

Iskreno se nadam da ćete pronaći vremena da se odazovete ovom vrlo važnom, ekstra pozivu. Da učinimo sve što je do nas kako bi naša deca bar svoju decu rađala u humanijim uslovima.

Do skorog viđenja,
    GI „Majka Hrabrost“

villma
    Član
    villma

potpuno se slazem sa ovim, ali mislim da isto tako treba i pohvaliti ljude koji znaju i odgovorno rade svoj posao, na srecu ima ih…

macaraca
    Član
    macaraca

Konacno i treba zene da progovore!!!!

anjes
    Član
    anjes

valjalo bi ovo postaviti u neki poseceniji folder, ili kao obavestenje koje iskace na samom ulasku na forum ovog sajta jer ce se time povecati broj zena (korisnika) koji mogu da se ukljuce u ovu akciju. evo predloga za administratora ako ovo bude procitao.

T3
    Član
    T3

licno svoje price sa porodjaja ne bih iznosila javnim tj medijskim putem..smatram da nisu ni9sta skandalozno niti posebno kakvih asve ima..ali one koje stvarno lice na „horor“film podrzavam svaku jednu zenu da iste predoci pred svet,isprica ih koliko god moze detaljno i opsirno i verujem da ce sa svakom njihovom recenicom koja je nesumnjam da se najezis dopprineti da radjanje dece bude i postane jedan divan cin pun ljubavi,razumevanja,prijatne atmosfere i osoblja oko nas,prostora koji daje sigurnost,uliva nadu ,poverenje..itd..

zaista se nadam da je krajnje vreme da bude tako i da deca pocnu da nam se radjaju u sto humanijim uslovima…

teana
    Član
    teana

Mislim da u svemu ovome postoji jedna greska, a to je da se ne cuje glas zena koje su „dobro“ prosle na porodjaju, koje su zadovoljne babicama i dezurnim doktorom koji su im pomogli oko porodjaja a tako i oko svega ostalog vezanog za postporodjajno stanje. Naravno zene koje su prosle pakao sve to duze i traumaticnije prezivljavaju, a one koje nisu imale probleme se ne oglasavaju iz prostog razloga sto ne zele da se zale ni na sta.
    Ja sam zadovoljna svojim porodjajima, babicama i dezurnim doktorima u Narodnom Frontu, bez veze. Zahvaljujuci babicama na odeljenju uspesno sam i dojila svoje bebe i to po 14 i 16 meseci.
    Situacija jeste losa u Srbiji ali nije ni sve tako crno kao sto organizacija „Majka hrabrost“ pokusava da prikaze.
    Ovo je samo moje licno iskustvo koje me nije kostalo ni prebijenog dinara a imala sam i raspevanog doktora koji mi je pevao na porodjaju.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Teana u pravu si ali mislim da je nezadovoljnih više nego zadovoljnih…..pa ko može da bude zadovoljan horor filmom od uslova u bolnicama a da ne pričam dalje….ja se još razmišljam na temu poziva li mislim da ne treba ćutati. Nije to revanšizam organizacije „majka hrabrost“ već činjenično stanje a žene koje kroz sve to prođu žele samo da sve što pre zaborave i da kažu ne ponovilo se ! Ne žele da se podsećaju pričajući o tom….plus što kod nas postoji i neka vrsta običaja o „nedodirljivosti lekara“ gde vas se maltene rodbina odriče ako želite da progovorite! Zato što je takva situacija o tome se ništa ne zna!
    :-*

bibilins
    Član
    bibilins

Koliko sam ja shvatila ovaj poziv je otvoren za sve, bez obzira da li su u pitanju pozitivna ili negativna iskustva.

teana
    Član
    teana

Jeste samo sto sam ja gledala emisije gde su gostovale i govorile samo zene koje su lose prosle a pri tom jos i platile. Zasto jasno i glasno ne kazu kome su i koliko platile imenom i prezimenom, ko je vikao na njih i kako su ih babice maltretirale. Da su se meni dogodile takve stvari ja bih govorila javno i sve ih imenovala.
    Ja sam recimo pre porodjaja slusala horor price, da niko nece ni da te pogleda ako nisi platila nekom doktoru i iznenadila se kad su se prema meni ponasali kao prema ljudskom bicu. Salili se i sa vremena na vreme me pitali kako se osecam. Kad je doslo vreme za porodjaj svi su bili profesionalni, doduse babica me jeste oslovljavala sa MAJKO ali za mene je to tada a i sada nejlepsi naziv koji sam ikada dobila.
    Ja nisam htela da platim nekom da obavlja svoj posao.

Korupcija jeste veliki problem koji je pogodio sve grane naseg zdravstva i tome treba stati na put ali ne pricama rekla kazala i na kraju opet platiti za zdravstvenu uslugu. Nego javno kazati Janko Jankovic je trazio toliko i toliko da me porodi, ali ne zene osecaju moralnu obavezu da zastite doktora koga su platile jer je zaboga zbog njega sve proteklo u redu, tj. da ih on nije porodio ko zna dal bi i one i njihova deca prezivele porodjaj.

A javio se i veliki broj zakazivanih porodjaja gde zene hoce bas tog dana da se porode, po zelji carskih rezova (nepotrebnih). Ajd sad da vidimo gde sve postoje problemi i da li smo delimocni i mi same krive zbog takvog stanja.

I posle svih tih horor prica koje slusaju zene koje se treba poroditi normalno je da ce platiti da bi se osecale sigurnijim tokom porodjaja.

Ja sam zaista bila odusevljena kada se pre nekoliko godina pojavila organizacija „Majka hrabrost“ i mislila da ce se nesto promeniti ali ispade da oni samo sire horor price a nista ne preduzimaju, doduse izgleda da u „Frontu“ sada nose bedzeve sa imenima. Jedna takva organizacija po mom misljanju bi trebala da deluje u saradnji sa doktorima a ne protiv njih, da predoce probleme i da pokusaju zajedno da ih rese, da se pritisne ministarstvo da se poboljsaju uslovi i da se vise ulaze u opremu i higijenu samih bolnica.

Problem treba poceti resavati od nas samih pa onda na dalje a ne samo prebacivati lopticu.

Opet cu da napomenem da je ovo samo moje misljenje i ako je tema postavljena znaci da ko ima neko misljenje moze da ga izrazi. Tome i sluze forumi.

ajsa_amna
    Član
    ajsa_amna

E ovako imam i ja par stvarcica za reci…
    Porodila sam se prije tacno 14 mjeseci,mogu vam reci da sam se stvarno napatila prilikom poroda..pordila sam se putem carkog reza,nije bilo mojom voljom ve sam stvarno morala..u toku citave trudnoce sam imala probleme sa ranim kontrakcijama,prijetio mi je pobacaj…da bi mi po tom problemu doktori dali tablete koje se zovu ginipral,to je lijek koji utjece na maternicu zene i zatvara je…dali su mi to navodno da bi mi sacuvali trudnocu..ali nisu me obavijestili o posljedicama…Kada je dosao moj termin za porod nisam osjetila nikakve bolove,nisu ni obracali paznju na mene tri dana lezanja u bolnici i iscekivanja bolova da se prodim..sve dok nije dosao glavi doktor kojeg sam ves poznavala..rekla sam mu sta da radim,prosao je termin ves 3 dan a vi nista ne poduzimate strah me je..odgovorio mi je sutra sam dezurni i ako te danas u toku dana ne zaboli dat cu ti tablete koje ce da ti ubrzaju porod… Sva u strahu sam cekala da se bilo sta desi da se vec jednom porodim,bojala sam se za bebu..Noc me je prosla iskljucivo u strahu…nije me zabolilo..dosao je ujutro u vizietu i pozvao me na pregled,dao mi je tablete…nakod nekih 10 do 15 minuta sam osjetila bolove u stomaku i krstima…trpila sam to oko 4 sata,onda sam se javila njemu.kada me je pregledao imao je strasnu facu,rekao je hitno moras na carki rez imas bolove ali nemozes se otvoriti dao mi je neki papir da potpisem….pripremili su me za op,nakod poroda sjecam se jakog bola..nisam mogla da ga izdrzim,ceto sam gubila svijest…Da bi mi tek sutradan rekli da postoje lijekovi protiv bolova…neznam sta jos da vam kazem..dali su mi tablete u toku trudnoce koje su mi onemogucile prirodan porod..nisu me obavijestili o posljedicama,nisu mi dali nisat protiv bolova…voljela bi imati jos jednu bebu ali isakreno da kazem..strah me je proci sver to ispocetka..kod nas su uslovi nikakvi za porod..
    izvinjavma se na opsirnosti 🙂 😛 😆
    ajsa_amna

T3
    Član
    T3

mislim da sam naziv teme majka HRABROST govori sve stoga sve hrabre zene bilo da ste imale pozitivna ili negativna iskustva pre ,za vreme i posle radjanja vasih ceda predocite ih..
    mislim da je dobro cuti obe strane tj videti i uporediti obe strane medalje kojih ima i pri porodjaju ko i uopste u bilo kojoj sferi zivota…

ja licno nisam za ta javna prikazivanja opet kazem i govorim licno u svoje ime i price mi nisu nista posebno dakle klasicni porodjaki sa tu i tamo razlikuju se sva tri puta u nijansama ali u principu zadovoljna sam i otrisla i izasla odande,ponavljam kakvih sve slucajeva ima moji su zlatni stoga zene,majke,koje svoje porodjaje pamtite po strahu,nedoumici,nosite mozda neke trauime zbog njih,mislite da ste bile ugrozene ili maltretirane prvenstveno ko ljudska bica OGLASITE SE..opet kazem podzavam svaku jednu..

i price onih koje su se lako i lepo porodile i koje kao recimo ja nemaju lib od kamera,javnosti su dobrodosle..

nazalost onih manje lepih prica bice dakako vise,ali ucinimo svakom jednom i svakim iskustvom da ih u buducnosti bude sve manje..a da one lepse preovladavaju i da zene konacno taj dan kad treba da rode decu docekaju ,dozive i isprate kako dolikuje..hrabro,dostojanstveno,ponosno..

MilicaCale

Na sajtu Majka Hrabrost postoje i lepe price.
    Ideja nije pljuvanje po zdravstvu, vec gradjanska kontrola, kad vec njihova, interna ne postoji.
    Objavljuju se i pohvale.
    Inace, nisam platila ni imala zakazan porodjaj i nisam zadovoljna tretmanom. Da nemam problem sa kamerama, prijavila bi se.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.