Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi TOP Aktuelne teme Majka hrabrost: javne debate i snimanje emisija:

Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 32 ukupno)

Majka hrabrost: javne debate i snimanje emisija:

• pulinka
    Član
    pulinka

MilicaCale – 6/4/2010 13:11

Na sajtu Majka Hrabrost postoje i lepe price.
    Ideja nije pljuvanje po zdravstvu, vec gradjanska kontrola, kad vec njihova, interna ne postoji.
    Objavljuju se i pohvale.
    Inace, nisam platila ni imala zakazan porodjaj i nisam zadovoljna tretmanom. Da nemam problem sa kamerama, prijavila bi se.

Ovo sve i ja potpisujem.
    Bezveze mi je da se objavljuju i „lepe“ priče i pohvale u toj emisiji kad joj je cilj potpuno drugačiji, tim pre što bi valjda korektna iskustva sa porođaja trebala da budu nešto što se podrazumeva kao NORMALNO, a ne nešto što treba hvaliti i isticati?!
    Drago mi je što Majka hrabrost postoji, i ja sam potpisala njihovu peticiju za bolje uslove porođaja, mrzim kamere ali mi je porođaj nažalost toliko gorko iskustvo da bi bez razmišljanja sela pred kameru, da mi dete nije toliko malo i da mogu da putujem do Beograda.
    Da se razumemo, svi su meni govorili „vi“, ali džabe, kad je meni nenormalno:
    da u porodilištu bubašvabe trče po meni,
    da vezuju svaku porodilju kao životinju za porođajni sto,
    da me SLAŽU da mi daju infuziju glukoze a daju mi sintocinon za koji imam pismenu dokumentaciju očnog lekara da ne smem da ga primim (!!!!)
    da mi se zbog prejakih kontrakcija zbog sintocinona dete rodi sa hematomima na glavi,
    i najbitnije, najbezobraznije i najdebilnije u našoj debilnoj državi,
    da ja ne mogu nikoga da tužim zbog svega toga jer sam pri dolasku u porodilište bila primorana (uz ucenu da me inače neće primiti), da potpišem blanko izjavu da pristajem na sve lekarske intervencije.
    Ta izjava je vrhunac apsurda i na nju niko osim izbezumljenih porodilja ne bi pristao jer takva izjava bukvalno pruža pravnu zaštitu lekaru da ti na operaciji slepog creva izvadi bubreg, proda ga i kaže da je tako moralo….
    Iako znam ime doktorice, imenom i prezimenom dr Dragana Višnjevac iz novosadske Betanije, ne mogu da preduzmem baš ništa. Ruke su mi potpuno vezane, jer na mojoj otpusnoj listi se ne spominje sintocinon iako mi je doktorica nakon porođaja u lice priznala da me je slagala, pa ostaje samo moja reč protiv njene, a ionako stoji moj potpis na izjavi da pristajem na sve…A što je najgore, verujem da doktorica i dalje misli da je postupila ispravno.
    Nažalost, vreme prolazi a mene gorčina ne napušta, puno toga sam im oprostila ali ovo ne mogu:
    što su ugrozili zdravlje mog deteta
    i što su zagorčili strahom i osećajem bespomoćnosti moj najdragoceniji trenutak u životu, moj susret sa mojom toliko očekivanom i voljenom devojčicom.
    Nemam kome drugom da budem zahvalna osim Bogu što je sa njom i sa mnom ipak sve OK, jer je kod nas čovek čoveku vuk, čak i u najsvetijem trenutku kad rađa novog čoveka.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Estella – 30/3/2010 10:21 Mislim da je ovo odlicna inicijativa! S jedne strane se govori o niskom natalitetu i izumiranju nacije, a s druge strane niko nista ne radi da poboljsa polozaj trudnica, podigne negu na visi nivo, pomogne i olaksa roditeljima. Strasno je sta se sve radi i koliko mi takve stvari prihvatamo kao normalne… Iskreno se nadam da ce ovaj plan o snimanju emisija uspeti i da ce imati efekta!

Potpisujem

Ksenija 09

teana – 2/4/2010 08:42

Jeste samo sto sam ja gledala emisije gde su gostovale i govorile samo zene koje su lose prosle a pri tom jos i platile. Zasto jasno i glasno ne kazu kome su i koliko platile imenom i prezimenom, ko je vikao na njih i kako su ih babice maltretirale. Da su se meni dogodile takve stvari ja bih govorila javno i sve ih imenovala.
    Ja sam recimo pre porodjaja slusala horor price, da niko nece ni da te pogleda ako nisi platila nekom doktoru i iznenadila se kad su se prema meni ponasali kao prema ljudskom bicu. Salili se i sa vremena na vreme me pitali kako se osecam. Kad je doslo vreme za porodjaj svi su bili profesionalni, doduse babica me jeste oslovljavala sa MAJKO ali za mene je to tada a i sada nejlepsi naziv koji sam ikada dobila.
    Ja nisam htela da platim nekom da obavlja svoj posao.

Korupcija jeste veliki problem koji je pogodio sve grane naseg zdravstva i tome treba stati na put ali ne pricama rekla kazala i na kraju opet platiti za zdravstvenu uslugu. Nego javno kazati Janko Jankovic je trazio toliko i toliko da me porodi, ali ne zene osecaju moralnu obavezu da zastite doktora koga su platile jer je zaboga zbog njega sve proteklo u redu, tj. da ih on nije porodio ko zna dal bi i one i njihova deca prezivele porodjaj.

A javio se i veliki broj zakazivanih porodjaja gde zene hoce bas tog dana da se porode, po zelji carskih rezova (nepotrebnih). Ajd sad da vidimo gde sve postoje problemi i da li smo delimocni i mi same krive zbog takvog stanja.

I posle svih tih horor prica koje slusaju zene koje se treba poroditi normalno je da ce platiti da bi se osecale sigurnijim tokom porodjaja.

Problem treba poceti resavati od nas samih pa onda na dalje a ne samo prebacivati lopticu.

Opet cu da napomenem da je ovo samo moje misljenje i ako je tema postavljena znaci da ko ima neko misljenje moze da ga izrazi. Tome i sluze forumi.

POTPISUJEM

Blue
    Član
    Blue

Pozdrav svima! Imam 21 godinu, moja trudnoća je bila planirana i zaista savršena! Ništa mi nije bilo teško, bila sam veoma aktivna, čak sam i krečila 5 dana pred porođaj sa stmakom do zuba. Jedva sam čekala porođaj, spremala se za taj trenutak i radovala se terminu. Nisam imala ni mrvu straha 🙂

Odlučila sam se za porodilište “Dr. Dragiša Mišović“ jer je malo, novo i zaista uvek hvaljeno. Porodila sam se u septembru 2009.

Preko kuma upoznala sam dr. Rajka Nikitovića. U sedmom mesecu (24.06.) otišla sam na pregled kod njega u porodilište, bio je divan prema meni, uradio mi ultrazvuk i rekao da se vidimo za mesec dana sa rezultatima krvne slike i urinokulture. Međutim zbog ličnih obaveza, kasnije i doktorovih nismo se videli sve do 10.09. a to je bilo 2 dana pre mog termina.

10.09. sam došla na dogovoreni pregled, rađen mi je ultrazvuk i vaginalni pregled, otvorena jedva 2 prsta. Donela sam viski to veče što je dotični doktor dočekao sa osmehom od uva do uva. Rekao mi je da će porođaj krenuti u toku noći ili najkasnije ujutru, da je on dežuran tu noć i ako ne dođem u toku noći primiće me njegova koleginica, koju će on obavestiti ujutru. Dao mi je njen broj telefona i poslao me kući.

Tri sata kasnije imala sam bolove na 5 minuta, srednje jačine. Malo sam i prokrvarila pa smo se uputili u porodilište jer nisam bila sigurna da li je od pregleda ili je nešto drugo u pitanju.

Dočekao me je Nikitović, uradio ultrazvuk, CTG i vaginalni, otvorena i dalje 2 prsta. Ostajem u porodilištu! 🙂
    S obzirom da analize za epidural nisu bile gotove Nikitović je obećao da ću ga dobiti u svakom slučaju i da će mi uraditi nove tu u bolnici. Sve je to bila jedna slatka laž.

Uradili su mi pripreme za porođaj, stavili me u salu, prikačili na CTG, rekli da čekam i svi otišli. To je bilo oko 1 posle ponoći. U 3 sata se pojavljuje Nikitović, ja jedva četiri prsta otvorena, buši mi vodenjak i citiram njegove reči “da bi sa tim završili što pre“, dobijam indukciju i opet ostajem sama ali ovaj put uz reči da će do 6 sve biti gotovo. Super! Bar će kratko trajati! Ali, ne leži vraže, ja u 6 ujutru otvorena tek 4 prsta i pojačavaju indukciju, ostavljaju me i odlaze sa rečima “biće gotovo do 8“. U 8 situacija ista, 4 prsta i opet jača indukcija. Ja od bušenja vodenjaka imam nesnosne bolove na nepuna 2 minuta a indukcija na maksimumu. Kapilari oko očiju ispucali, žedna, gladna, modra, dobijam ubrzano lupanje srca, daju mi infuziju, glukozu, bensedin, kače aparat za pritisak, za merenje pulsa i ostavljaju me opet. Molim za carski rez na svoju odgovornost već satima ili za epidural, međutim Nikitović je na to rekao “pa gde ću sad da spremam salu, ajde lezi tu i ćuti. toliko se žena porodilo, a ti se sad prenemažeš“.
    Moram da napomenem da me niko nije obilazio i da sam sestre i babice dozivala tako što malo pomerim CTG sa stomaka da bi zapištao, jedino su me tako registrovali.

Dr. Nikitović je završio smenu i došao kod mene, kako je rekao “da se pozdravimo“ i uz reči (citiram) “majka ja sad idem jer mi je smena gotova, ostavljam vas koleginici, samo da vi i beba budete dobro, a o tarifi ćemo kasnije“ i odlazi. Moram biti iskrena, nakon takve noći jedino bih platila njegovu sahranu!
    Polako gubim svest, osećam kako mi celo telo trne, dobijam groznicu, vrtoglavicu, bol se penje uz leđa, glava mi pulsira a pritisak visok.

Beba je po ultrazvuku bila 3500g, ali naravno, doktor je pogrešio.

U 11 prepodne (11.09.) slučajno nailazi neki anesteziolog koji je trenutno besposlen pa je došao da popije kaficu sa ekipom iz rađaone. Zatiče mene samu na stolu, vidi da sam u polusvesnom stanju, da drhtim i previjam se u toku kontrakcija koje nezamislivo dugo traju, oko jednog minuta, nekad i minut i po. Pogledao je istoriju porođaja i pozvao sestru da me pregleda, još uvek otvorena 4 prsta nema pomaka. Anesteziolog me pita da li želim epidural na šta odgovaram potvrdno, ali neka babica, doktorka ili šta je već upada kao kauboj u salu i počinje da likuje kako nemam analize za epi i neću ga ni dobiti i nasmeje se cinično. Anesteziolog se okrenuo ka sestrama i počeo bukvalno da se dere na njih, citiram “Kakvo je ovo ponašanje? Jer hoćete da vam majka i dete umru na stolu? Boli ste je 5 puta za krvnu grupu samo zato što ne stoji ime istog roditeljima na rezultatima i ličnoj karti, a niste mogli jednu epruvetu da pošaljete za anesteziju? Pobogu ovo je bolnica, a ne kokošinjac! Pogledajte na šta vam porodilja liči, ona je pred hitnim carskim rezom, jer vi vidite da je dete krupno i da postoji mogućnost da se zaglavi?“
    Zatim mi je u roku od 2 sekunde izvađena krv i dobila sam da potpišem nešto za epi, verovatno da ga uzimam na svoju odgovornost, nisam sigurna zaista.
    Tog trenutka kada sam dobila anesteziju bolovi su nestali, savladao me umor i odspavala sam dobra 2 sata na stolu.

U pola 1 posle podne otvorena 8 prstiju, anesteziolog sve vreme pored mene, ko da je on babica. U 13:15 mi smanjuje epidural da bi pravilno osetila napone, u 13:45 počinjem da se napinjem u prazno da bi spustila bebu, otvorena i dalje 8 prstiju.
    U 14:10 rodio se moj dečak, težak 4 kilograma, hvala bogu živ i zdrav, ali malo umoran od svega. Toliko sam bila izgubljena da je sve što sam uspela da mu kažem bilo ‘hej’, nije mi ni došlo do mozga da sam se porodila, da je to moje dete, da sam sada majka. Bila sam istraumirana i preplašena celu noć, plašeći se za život svog deteta, želela sam i da umrem ako treba samo da bi se on što pre rodio i da se ne bi mučio. Njega su uzeli da spreme, a meni dali telefon da javim mužu.
    Dok ga je ona sestra ili ne znam ni ja šta je merila i dok je diktirala mere, stigla je i do ocene uz komentar, citiram “9od 10, zato što ima neodgovornu majku“.

2 sata sam ležala u hodniku ispred sale, sestra koja radi na prijemu je pustila mog muža u rađaonu da nas vidi i beskrajno joj hvala na tome!!

Osoblje na odelenju je divno zaista, sobe čiste, sa kupatilom i toplom vodom, posteljine i spavaćice možete uzeti kad god vam zatrebaju bez problema.

Sve te bolove i muke sa porođaja mogu da zaboravim, bol prolazi, ali gorčina, tuga i bes ostaju zauvek. Njih petoro stoji ispred mene i komentarišu te da može da se zaglavi, pa šta ako je pupčanik obmotan, pa ajde nek neko spremi salu za CR za svaki slučaj, ko zna kako će se završiti… itd… sve dok se nisam porodila mislila sam da jedno od nas dvoje neće preživeti porođaj i molila sam se samo da dete bude živo i zdravo, a ja nisam bitna. upropastili su mi nešto najlepše na svetu i oduzeli pravo da budem srećna i svesna u tom trenutku kada postanem majka. bila sam veoma osetljiva, razdražljiva i plačljiva jedan period nakon porođaja. zahvaljujući njihovom tretmanu nisam mogla ni da dojim dete, jer mi je zbog stresa mleko nadošlo skoro 10 dana kasnije.
    prijavila sam se za ovu akciju i drage volje ću sve ovo izneti i javno.

Ivina mama

Ja sam u porodilištu prošla fenomenalno ali mislim da je za to zaslužna samo jedna jedina činjenica – načelnik porodilišta je dobar prijatelj mojih roditelja. A stvari koje sam tamo videla … uh… Moram da vam ispričam nešto što je na mene ostavilo jaaaak utisak i dan danas svima pričam.
    Ležala sam u sobi i posmatrala ženicu koja je šetala hodnikom i imala jake kontrakcije. Lice joj se promenilo od bolova. Predpostavljam da su bolovi jaki, ne znam, imala sam hitan carski i nisam ni imala kontrakcije ali po njenom izrazu lica videlo se da je jako loše. U jednom trenutku žena pada na pod,na pločice u hodniku i obraća se babici jedva izgovorivši NE MOGU… A ona joj na to odgovara (unapred se izvinjavam ali moram da citiram) ČEK DA PIŠAM PA ĆU TE METEM NA ASTAL! okreće se i odlazi. Žena naravno ostaje da sedi na podu…

Praslin
    Član
    Praslin

Ja sam samim porodjajem zadovoljna. Imala sam divnu babicu kojoj pomoc lekara skoro da i nije bila potrebna. On je bio tu kada su krenuli naponi i pre toga me je obilazio par puta da proveri koliko sam otvorena. Kada su naponi krenuli on je samo rekao babici da ne treba epiziotomija i ona je sve sama zavrsila. Babica je od 8 sati koliko sam ja bila na stolu bila odsutna mozda 2 puta po najvise 5 minuta. Cak me je u nekim trenucima mazila po ruci i nemo mi pruzala podrsku iako se prvi put vidimo. Znaci nije morala da sedi pored mene i da me mazi po ruci a radila je to. Nisam zadovoljna sa dve stvari. Prva je bila nedelju dana pre porodjaja kada je sestra u zemunskoj poliklinici odbila da mi uradi ctg. Rekla mi DODJI SUTRA. Dodjem ja i sutra , opet ista prica. Doddjem i prekosutra i tada mi je rekla da moje osiguranje ne pokriva tu uslugu i da moze da mi uradi ctg ako platim. Mm tada nije bio sa mnom unutra ali se bas iznervirao. Hteo je da se vrati kod njih i da uradi ne znam ni ja sta ali sam ga sprecila u tome. sada mi je krivo zbog toga. Ne znam kako se zena zove ali bih je prepoznala. I da naglasim,ta tri jutra koliko sam cekala da mi urade taj ctg nagledala sam se svega i naslusala raznih uvreda upucenim trudnicama od te iste sestre. Druga stvar,posle porodjaja su mi doneli rezultat urinokulture i saopstili da imam jaku upalu besike. Prepisali gentamicin i rekli da ce obavestiti pedijatrijske sestre da bi mi bebu donosile samo na druzenje,ne na podoj. Tako sam se ja sa bebom druzila 3 dana,grudi se punile mlekom,zene iz sobe su pokusavale da mi pokazu kako da se izmlazam ali ja nisam uspevala. One sestre koje su zaduzene za taj posao dosle su samo jednom. Cetvrtog dana je usla jedna ped. sestra i pitala cija je beba sa brojem 77. Kada sam se javila da je moja ona je pocela da urla na mene kako sam neodgovorna majka i pitala me na sta lici to sto ja necu da dojim svoju bebu a imam mleka. Objasnila sam joj zbog cega su mi rekli da ne smem da je dojim ali ona je na svaku moju rec imala 10. Rekla mi je da taj gentamicin bebi ne moze da skodi i da ja nisam dobro razumela. Mislim sta imam ja tu da razumem? Bebu ne uzimam sama nego mi je oni donesu i svaki put su naglasavali da se samo druzimo,da je ne dojim. Tog dana sam ja i izasla. Jedna sestra mi je sat vremena masirala grudi i pokusavali da razbije one cvorove. Dala savete sta da radim kada stignem kuci…. Nazalost,dojila sam dete samo 2 meseca. A od ta dva meseca skoro mesec dana sam imala uzasne bolove svaki put kada je beba sisala.
    Eto to je moje lepo iskustvo i ova dva ruzna,neprijatna , ne znam kako da ih nazovem. U svakom slucaju,ja za zemunsko porodiliste imam samo reci hvale. Osim te sestre u porodilistu i te u poliklinici svi ostali sa kojima sam se susretala su bili divni.

Faye
    Član
    Faye

pulinka – 6/4/2010 21:04

[QUOTE]MilicaCale – 6/4/2010 13:11

Na sajtu Majka Hrabrost postoje i lepe price.
    Ideja nije pljuvanje po zdravstvu, vec gradjanska kontrola, kad vec njihova, interna ne postoji.
    Objavljuju se i pohvale.
    Inace, nisam platila ni imala zakazan porodjaj i nisam zadovoljna tretmanom. Da nemam problem sa kamerama, prijavila bi se.

Ovo sve i ja potpisujem.
    Bezveze mi je da se objavljuju i „lepe“ priče i pohvale u toj emisiji kad joj je cilj potpuno drugačiji, tim pre što bi valjda korektna iskustva sa porođaja trebala da budu nešto što se podrazumeva kao NORMALNO, a ne nešto što treba hvaliti i isticati?!

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Ne vidim smisao isticanja porodjaja koji su prosli ok. Samo u zemlji Srbiji treba da budemo zahvalni na najnormalnijim stvarima koje su u svetu podrazumevane.

lillyblue
    Član
    lillyblue

slazem se sa faye. Uostalom, mislim da proporcionalno ima vise onih sa losim iskustvom na porodjaju, nego onih sa lepim, pa bi zato bilo dobro da se proca o losim iskustvima, jer ona preovladavaju.
    Ja sam na porodjaju, prosla , onako, nit dobro nit lose, iako sam imala da kazem neku vezu. Dr koji mi je vodio trudnocu je nacelnik i taj dan kada sam pocela da se poradjam on je zvao bolnici u uputio ih na mene, ali nisam imala bas neki tretman. Nisu mi dali ni maramicu da se obrisem.

A posle, kada sam se porodila i sa bebom bila na odeljenju, sestre koje su poducavale dojenje su bile jeeeziiive!!!!!
    Grube i bezobrazne. Nikad necu zaboraviti sta mi je jedna rekla nakon sto mi je skoro pa bacila dete na krevet i povukla me za sisu kao da sam krava i strpala je bebi u usta. A ja sva preplasena i u grcu, a ona mi kaze:“Pobogu zeno, vi kao da niste nikada dojili.“ A pri tome je naravno bila obavestena da mi je to prvo dete.
    ma bilo je jos nekih losih stvari , ali ja sam se samo molila da sto pre sve prodje.

Pegipeg
    Član
    Pegipeg

Porodila sam se dva puta carskim rezom,o samom porodjaju nemam sta da kazem!tako je kako je,proslo je ok!a tema postoji zbog tretmana porodilje!slazem se u potpunosti da treba da se iznesu sve negativne price,losi uslovi(bubasvabe,prljavstina isl)zatim lose ophodjenje zaposlenih i generalno los utisak,ali takodje ne treba zanemariti ni pozitivna iskustva,jer moja oba porodjaja tj.boravka u bolnici nakon porodjaja su toliko pozitivna da ja imam neopisivu potrebu da te ljude i uslove pohvalim!mozda zvuci besmismleno,ali kad neko sve,apsolutno sve ucini da bi se vi osecali prijatno,u vama se zaista javi zelja i potreba da te ljude i javno pohvalite!da napomenem da vezu nikakvu nisam imala,a prezadovoljna sam i doktorima i babicama i neonatologom i anesteziologom,cak i spremacicama i zenama koje nore hranu!svi ukupnno,ucinili su da rado gledam u prozore porodilista i da na bolnicu nd gledam sa strahom kao do sada!

Pegipeg
    Član
    Pegipeg

Porodila sam se dva puta carskim rezom,o samom porodjaju nemam sta da kazem!tako je kako je,proslo je ok!a tema postoji zbog tretmana porodilje!slazem se u potpunosti da treba da se iznesu sve negativne price,losi uslovi(bubasvabe,prljavstina isl)zatim lose ophodjenje zaposlenih i generalno los utisak,ali takodje ne treba zanemariti ni pozitivna iskustva,jer moja oba porodjaja tj.boravka u bolnici nakon porodjaja su toliko pozitivna da ja imam neopisivu potrebu da te ljude i uslove pohvalim!mozda zvuci besmismleno,ali kad neko sve,apsolutno sve ucini da bi se vi osecali prijatno,u vama se zaista javi zelja i potreba da te ljude i javno pohvalite!da napomenem da vezu nikakvu nisam imala,a prezadovoljna sam i doktorima i babicama i neonatologom i anesteziologom,cak i spremacicama i zenama koje nore hranu!svi ukupnno,ucinili su da rado gledam u prozore porodilista i da na bolnicu nd gledam sa strahom kao do sada!

Pegipeg
    Član
    Pegipeg

Porodila sam se dva puta carskim rezom,o samom porodjaju nemam sta da kazem!tako je kako je,proslo je ok!a tema postoji zbog tretmana porodilje!slazem se u potpunosti da treba da se iznesu sve negativne price,losi uslovi(bubasvabe,prljavstina isl)zatim lose ophodjenje zaposlenih i generalno los utisak,ali takodje ne treba zanemariti ni pozitivna iskustva,jer moja oba porodjaja tj.boravka u bolnici nakon porodjaja su toliko pozitivna da ja imam neopisivu potrebu da te ljude i uslove pohvalim!mozda zvuci besmisleno,ali kad neko sve,apsolutno sve ucini da bi se vi osecali prijatno,u vama se zaista javi zelja i potreba da te ljude i javno pohvalite!da napomenem da vezu nikakvu nisam imala,a prezadovoljna sam i doktorima i babicama i neonatologom i anesteziologom,cak i spremacicama i zenama koje nose hranu!svi ukupnno,ucinili su da rado gledam u prozore porodilista i da na bolnicu ne gledam sa strahom kao do sada!

villma
    Član
    villma

slazem se sa predhodnim postom potpuno, ja znam da majka hrabrost ima za cilj da se kritikom, poboljsaju uslovi u porodilistima u srbiji,
    ali znate koga ce zanimati najvise te emisije? Pa trudnice naravno, i ja sama sam bila preplasena kako ce sve proci, jos kad sam slusala sve ruzne price,
    dosla sam u iskusenje da „platim“ ako treba (i upravo je to okidac za sve, bar ja tako mislim), ali je odlucio finansijski momenat i nisam, verujte strepela sam mnogo,
    a ispostavilo se da nisam trebala jer sam potpuno zadovoljna bolnicom, od prijema do otpusta, i zato kazem, lepe price mogu bar malo da ublaze strah, ako ne i da presude bolnicu u kojoj cete se poradjati kad je rec o beogradu…

i da svuda u svetu je normalna pojava, normalana porodjaj, ali su isto tako i doktori vise placeni i rade u daleko boljim uslovima

pulinka
    Član
    pulinka

villma – 23/4/2010 14:19

ali znate koga ce zanimati najvise te emisije? Pa trudnice naravno, i ja sama sam bila preplasena kako ce sve proci, jos kad sam slusala sve ruzne price,
    …. lepe price mogu bar malo da ublaze strah, ako ne i da presude bolnicu u kojoj cete se poradjati kad je rec o beogradu…

i da svuda u svetu je normalna pojava, normalana porodjaj, ali su isto tako i doktori vise placeni i rade u daleko boljim uslovima

I ja sam bila preplašena, i gle, ispostavilo se na mojoj koži da to nisu samo priče.
    Ako je svrha priče kritika i menjanje uslova, zašto uljuljkivati trudnice u lažnu sliku?
    Ako porođaj prođe dobro, tim bolje-meni je prvoj drago kad čujem da neko nije platio a odlično prošao.
    Ali pogledaj nešto bitno što si rekla „da presude bolnicu u Beogradu“-PA NE BI TREBALO DA BUDE RAZLIKE MEĐU BOLNICAMA!
    I još bitnije-blago Beograđankama kad mogu da biraju-ja nisam mogla, i onaj „mali“ ostatak Srbije koji nije u Beogradu isto uglavnom to ne može….I zato držim palčeve da se razbije ta neodgovorna, nestručna podmitljiva gomila-čast izuzecima kao i u svemu.
    Što se uslova rada i plata tiče, to je bezveze argument-lepa reč i poštovanje pacijentovih prava ne koštaju ništa, ili bar ne bi trebalo da koštaju.
    Za prirodan porođaj bar nisu potrebna nikakva naročita „sredstva“ rada, dobra dezinfekcija i par standardnih instrumenata, pa rađa se dete, nije to sad neka mikrohirurgija. Ako je i to preskupo, onda i treba da izumremo.

Blue
    Član
    Blue

Pulinka upravo tako, potrebni su normalni i standardni uslovi. takođe ne tražim niti mi treba da mi neko tepa, već da se obraća sa ‘majka’ kad je već porodilište u pitanju, a ne da nas nazivaju svakojakim imenima nadenutim po nekim domaćim životinjama. prijavila sam se za ovu akciju, već su me kontaktirali i nadam se da će se dosta žena javiti, jer u ovoj zemlji mora nešto da se promeni!!

Ksenija 09

Bravo Blue za inicijativu! :bravo: :bravo: :bravo: Tako treba razmišljati.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.