Ova tema sadrži 36 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mikicaplavusica 7 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 37 ukupno)

Markeri u trudnoci

• ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Htela bi da pitam nekog ko je mozda imao slicno iskustvo u vezi ovoga!

Snajka mi je trudna i kada je isla na prvi ekspertni uz rekli su joj da joj je sa bebom sve ok. pokreti, dovoljna kolicina plodove vode, srce i zalisci znaci sa te strane je sve ok. Posle njega je isla da vadi krv i tada tu postoje oni markeri RIZIK OD DAUNOVOG SINDROMA, RIZIK OD GODINA i onaj treci sto stvarno neznam sta pokazuje. E pa njoj ovaj drugi marker nije uredu (RIZIK OD GODINA) inace ima 27 god. Juce su isli kod geneticara a danas je isla da vadi plodovu vodu.

Interesije me da li je neko imao slicna iskustva, sta su vam savetovali lekari i kako se zavrsilo, malo sam zabrinuta jer ja u trudnoci stvarno nisam imala nikakvih problema!

:klanjam:

manea
    Član
    manea

Prvo treba ubiti onog ko je te testove.Meni je doble test bio los,ali je triple bio super,pa nisam morala na amnio,inace ti testovi predstavljaju statisticke podatke,a ne dijagnozu,tako da nemoj da brines sigurno je sve super.Znam dosta zena kojima su ti rezultati bili ocajni,pa su rodile zivu i zdravu decu.

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Hvala ti na brzom odgovoru, ja se jos i smirim ali ona je bas panicar pa kad ostane sama valjda joj svasta pada na pamet a ja neznam kako da je utesi jer kazem nisam imala problema postavila sam temu da bi cula kako su drugi prosli sa tim pa da znam i ja kako da se postavim kad me nesto pita! :-*

Beca
    Član
    Beca

Ne treba da brines, mislim da su dr malo preterali.Ja licno te testove nisam radila jer nisam zelela da se uznemiravam, stvarima koje najcesce pokazuju los rezultat jer ga i dobijaju na osnovu nekih Bog te pita kakvih statistickih podataka.
    Medjutim, ako se zna da je svaki covek individua za sebe i da u takvim stvarima najcesce nema uopstavanja, normalno je da ni rezultata testa ne moze da bude ok…
    Olako oni to sve rade , majke mi, ti nasi dr.Ajmo ovo, ono i odmah amniocentoza…
    Nadamo se da ce sve biti u redu , polse vadjenja plodove vode, a test videces i sama da ce da bude ok! Ne brini!

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Hvala Beclijka, malo pre sam pricala sa mojim doktorom sto me je poradjao i on mi lepo kaze da doktor koji te i posalje na vadjenje plodove vode skida sa sebe neku odgovornost jer on cim je video da se to neslaze onako bas u broj odma te salju kod drugog. Strasno mi je to sve i ja sam uvek optimista i verujem duboko u sebi da ce biti to ok al mi zao nje!!! ;]

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Zar niko nezna nista vise ni otprilike!:(

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ja kad sam bila trudna,vadila krv i pokazuje rezultat da moram na amniocentezu,zamislite ja imala 21 godinu,moj muz 30 godina,medjutim ja nisam htela tako olako da odem da mi vade plodovu vodu,isla sam u najbolju bolnicu,gde mi je bebicu preko expertskog UZ,pratio najbolji doktor u bolnici,verujte mi on je mene skoro dva sata zadrzao,to je bilo takvo pracenje bebe i u sitnicu,mada odmah kad je ukljucio Uz cim je video bebinu glavu rekao je da je ok,jer kod dece sa daunovim sindromom usi su nize nego kod nomalne dece,isto tako i oci,nos,bubrezi,brojao je prsljenove na kicmi,sve je zivo ispregledao,sve je bilo ok,kao i na svakom drugom UZ ,i doktor kaze da su to samo statistike,prvo oboje smo mladi,nema ni sa moje ni sa njegove strane nikog od blize i sire familije sa tim problemom,cak mi je rekao da je veci rizik da vadim plodovu vodu,bas zato sto sam mlada i mogu da pobacim,onda moze doci do curenja plodove vode i jos mnogo toga,nije rizik amniocenteze 1-2%, kako kazu nego je mnogo veci,ali ocigleno je i to postala moda sta znam. :neznam: :neznam: :neznam:

manea
    Član
    manea

molim te, nemoj da se sekiras,sigurno je sve ok.Ti testovi su cista glupost i svakoj drugoj zeni su losi,a naravno doktorima je lakse da salju odmah na amniocintezu.Meni je prvi test bio los,ali posto je doktor bio prezadovoljan ultrazvukom,rekao je da ne treba da panicim,posle par dana sam ponovila rezultate i bili su neoporedivo bolji.Opet ti ponavljam,oni ne predstavljaju dijagnozu,vec samo statisticke podatke i vrlo cesto se desava,da se lose urade.

LediIv
    Član
    LediIv

alek, ja sam negde pisala vec da sam prvu trudnocu pocela u svedskoj, tamo su mi vodili, i posto sam ja znala da ovde lekari svakog salju na te testove, ja pitala da li treba da idem i oni su mi rekli da su ti testovi cista glupost (dobro, ne bas tim recima), tj. da mogu da pokazu da je sve super a da beba ipak nije u redu, kao i da mogu da pokazu da nesto navodno nije u redu, a bebi nista ne fali. drugim recima, POTPUNO su nepouzdani i nisi nista pametniji kad ih uradis. mada se nasi lekari i dalje slepo drze toga, nemam pojma zasto. moja drugarica je imala pokazatelj da postoji mogucnost da dete ima daun, pa je isla na amnio, nervirala se oko toga, a na kraju je sve bilo super, i rodila je jednu od najsladjih devojcica koje znam.

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Joj cure hvala Vam puno! Juce su isli da vadi plodovu i brinula sam se kako ce podneti medjutim i tamo su je malo opustili i objasnoli neke sttvari ona se malo smirila sto je i meni jako drago. Malo sam se i ja smirila kad sam videla nju sad mora da strogo lezi i da se neuznemirava.

Optimista sam i nekako u sebi znam da ce sve biti ok ali opet kad ti ubace i mrvu sumnje covek nije miran!!!

Puno Vas sve ljubim pa se javljam cim bude nesto novo, za 10 dana ce biti gotovi rezultati jer su morali da plate da bi tako brzo dobila rezultat inace se ceka 6 nedelja a ona je u 16 nedelji trudnoce pa bi tad bilo kasno da se bilo sta preduzme. ;] ;] ;]

Jecca
    Član
    Jecca

E bas da znate da su ti testovi tako zamorni za glavu. Mozete misliti kad su mojoj ujni, koja je i inace kasno ostala u drugom stanju sa drugim detetom, blizu 40-te, rekli da joj beba ima rupu na srcu. Slog kad je nije strefio, radili joj amnio i kao nek odluci sta da radi dalje, i rese ona i ujak da je rode pa sta bude! I naravno da je sve savrseno dobro ispalo! Imaju vec cetiri godine tu slatku curicu!

A ovo da se cekaju rezultati testa 6 sedmica…. Da mora da se plati da odmah dobijes … mislim to je van pameti zaista!! Idioti!

Bambina.
    Član
    Bambina.

Alek sigurna sam da ce sve biti uredu!!! Strasno je to kako te lekari isprepadaju. Ja sam taj test radila u 4. mesecu trudnoce i sve je ispalo kako treba!!!!
    ;] ;] ;]

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Nije me bilo par dana, selim se pa haos…

Samo cu da kazem da je ona dobro i da se jos uvek cekaju rezultati dobice ih u subotu najkasnije u ponedeljak. Odlucila je ma kako da bude ona ce da RODI nece zbog neke statistike da se zeza sa necijim zivotom to je za mene jako pozitivno jer se bas bila razocarala u sve i pala u malu depresiju od straha i svega. Bas mi je bilo krivo.

Javicu cim budem imala nesto novo a Vama svima Hvala i pisite i dalje Vi koji ste imali mozda neki isti slucaj. Puno Vas ljubim SVE!!!

:cvecko: :cvecko: :cvecko:

bubili74
    Član
    bubili74

Alek evo da ti kazem da sam ja prozivela isto iskustvo kao navedeno licno. Trenutno sam u 31. nedelji trudnoce, i naravno za sada je sve ok.
    Inace radila sam dabl test koji je ukupnu verovatnocu na deformacije ploda davao 1:340. Sa takvim rezultatom sam isla na Institut za majku i dete po preporuci mojeg ginekologa u Genetsko savetovaliste. Tamo su mi sa 16.nedelja trudnoce ponovili dabl test koji je ovaj put dobar rezultat. Inace konzilijum lekara koji te tamo prime imao je misljenje da je veci rizik od spontanog pobacaja 1:250 u slucaju amniocinteze nego rizik koji je prvi test pokazao. Veruj mi taj period mi je bio jedan od najtezih u bilo kojoj od svih trudnoca (a ovo mi je 3.). Posle toga je moja lekarka specijalno obracala paznju na neke UZ parametre (oblik i dim glavice bebe, duzima butne kosti, unutrasnji organi i sl.) i misli da su svi parametri sasvim ok i ocekivani. Od tada pa na dalje sam bila opustena, ali i sad pri kraju pomalo mi se vraca zaboravljena briga da li ce sve biti ok kad se beba konacno rodi. Mislim da se nijedna majka takve brige ne moze otresti, ali najbitnije je i cvrsto verujem u to da pozitivnim razmisljanjem saljes i pravu pozitvnu energiju i sebi i bebi. Iskreno sad vec jedva cekam da je vidim, i izljubim, i pomazim i ….. I vec je iskreno obozavam. Zato glavu gore i sve ce biti ok.

Inace nek vam je za utehu taj dan kad sam cekala na konsultaciju u Genetskom savetovalistu cekaonica je bila puna buducih majki sa slicnim problemom kao nas: los prvi test, drugi test dobar… Sto pokazuje da se greske i tekako desavaju i sto je najvaznije da ti testovi nisu dijagnostickog vec statistickog karaktera.

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Sigurna sam da ce biti sve ok 1000000 posto, ali mi je krivo kad vidim nju kako se nervira i nije joj sve jedno ma koliko kaze da se super oseca. Optimista sam i verujem da ce se sve zavrsiti dobro!!!

Ljubim Vas :caos:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 37 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.