Ova tema sadrži 60 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 7 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 61 ukupno)

Menstruacije

• Ines
    Član
    Ines

Evo dok se Jade i ja dogovorimo ko ce otvoriti ovu temu,posto se obje patimo s doticnom…….
    Ja od drugog poroda imam dosta obilne i duge menstruacije,da li jos neko ima problema s tim i kako to rjesavate/ako rjesavate/

Maki
    Član
    Maki

Ja sam posle porođaja imala baš obilne menstruacije, dešavalo mi se da za jedan dan potrošim pakovanje uložaka, a trajalo je po 8-9 dana, onda sam otišla kod ginekologa i dala mi je neke kapi koje se piju u toku ciklusa Methyl-ergometrin(mislim da se tako zovu) pa sam posle pila logest za kontracepciju koji takođe smanjuje krvarenje ali meni nije odgovarao. Sada pijem Diane 35 i ciklus mi je trajao 4-5 dana i to sasvim normalno kao što je pre bilo a taman sam se naoružala ulošcima.

maxmara
    Član
    maxmara

Ja sam pre porodjaja pila 5.g pilule radi kontracepcije,prvo 3.g Logest pa potom Jeanine.
    Pre pilula imala sam obilne i bolne menstruacije po 7-10 dana,kako sam pocela da pijem smanjile su mi se na 3-4 dana nikakve bolove ni PMS nisam osecala,jednostavno prodjem kroz to sa par tampona i ni ne ositim.
    Potom posle porodjaja sve se vratilo na staro,obilne,duge,bolne.
    Po prestanku dojenja uzela sam Jasmin i fenomenalno,prodjem svaki dan sa po jednim ‘super’ tamponom i noc takodje sa jednim ukupno 8.potrosim ne vise,kutija mi traje sto godina,i taj jedan pa ne bude pun nego prosaran,eto tako je kod mene nema ni bolova niti PMS-a nicega ko da nemam ciklus.
    Prezadovoljna sam,eto ja uh krenula koristiti radi kontracepcije a dobih uz to dosta propratnih pozitivnih efekata za koje nisam ni znala.

:blabla:

Sneki
    Član
    Sneki

I ja imam isti problem. Posle porodjaja mi se cini da se stanje jos pogorsalo. Imam jake odlive (super tampon izdrzi otprilike jedan sat) i bolove. Pro[le godine sam probala da to srdim kontraceptivnim pilulama Yasmin i kod mene se stanje pogorsalo, imala sam krvarenje 21 dan..i narvno prestala. za bolove koristim lekove i to je za sad to. Sta kazes Izzy, pomogle ti Diane?

maxmara
    Član
    maxmara

Sneki,to sto se stanje pogorsalo,zapravo nije pogorsanje vec inter-menstrualno krvarenje,to se meni desilo sa Logest-om i potom sam morala da promenim pilule jer su one sa najnizim procentom hormona,i vise nisu bile dovoljne,a kod tebe u startu nisu,mada da si nastavila mozda bise naviko vec sa sledecom kutijom organizam jer tako biva,a mozda i nebi ne znam to znaju dr najbolje,posto su Jeanine bile one koje su sledece po jacini doktorka mi je prepisala njih,i sve je bilo u redu vec sa prvom kutijom organizam mi se na njih provikao i nastavila sam sa njima tri god bez ikakvih problema,po planiranju potomstva mesec dana prekinula i posle sledece menstruacije ostala trudna.

E sada u vezi tog obilnog krvarenja,moja mama ima velikih problema isto,vrtoglavice i hiljadu nekih jos stvari tipa pospanost itd,zbog toga mora da poveca unos gvozdja extremno,inace su joj bas losi rezultati zbog toga i lose se oseca,ali sada su joj preporucili ovo ‘Mirena IUS 1×1 pcs’,raspitaj se i vidi kazu da je odlicno malo je skuplje ali resava problem,sve sto saznas,dobro ili lose,ako mozes napisi da bih joj prenela. Pozdrav. :caos:

Maki
    Član
    Maki

Logest je i meni produžavao ciklus, pila sam ga 2 meseca i smučio mi se jer sam morala non-stop da nosim uloške, zato mi je doktorka dala diane 35 i oduševila sam se kad sam počela da ga pijem, jeste da mi je ovo prvi mesec ali sam zadovoljna, trajalo mi je 4-5 dana i to sasvim normalno,čak sam koristila one obične uloške a ne one noćne velike. Doktorka nije znala da mi kaže zbog čega mi je toliko obimna menstuacije, imala sam miom ali je on nestao 5-6 meseci posle porođaja. A ove lekove ne koristim baš mnogo zbog kontracepcije jeć zato što imam policistične jajnike a odlive.

Sneki
    Član
    Sneki

I meni nista na pregledu nisu nasli, rekose kod vas je to tako 😯

Jade
    Član
    Jade

Ja nikad nisam pila nikakve lekove ali sa obilnom menstruacijama se patim od kad sam se porodila .Sreca ne traje dugo ,samo dva -tri dana i bez bolova.Kod lekara nisam isla jer sam cula da je to normalno kod svih porodilja.Mozda gresim?!

vesna srce

Ja nemam obilne cikluse.Imala sam ih u pubertetu ali odkad sam mama tih problema nemam.Menstruacija mi dolazi na 35 dana nemam bolove i prođe mi za 4 do 5 dana postepeno.Koristim normalne uloške a zadnjih dana kada staje dnevne ili vatu.Ne uzimam hormone jer planiram drugo dete.Probajte sa čajevima možda vam oni mogu malo pomoći(kantarion,žalfija,hajdučka trava,kopriva),ali i proizvodi od soje sadrže prirodan estrogen.

Saruska
    Član
    Saruska

Da li neko mozda zna sta bi ovo moglo da bude…
    Ja sam prekjuce dobila, uvek mi je ista prica nemam problema sa menstruaciom i uvek traje 7 dana, a danas nema niceg, ko da se vec zavrsilo… Pa sam se zabrinula… Ako neko ima ideju sta bi moglo biti neka pise. Hvala!

katarina
    Član
    katarina

:trudnica: moguce…

katarina
    Član
    katarina

A kod mene je bilo drugacje..pre trudnoce imala sam bolne men.i obilne 7-10 dana..ponekad bi zaglavila u hitnoj od silnih bolova..od kako sam se porodila ja ko da sam druga osoba sad mi traju 3-4 dana ne tako obilne i bezbolne sto je najvaznije..a i pijem kontr.pilule

Ines
    Član
    Ines

Moze biti mozda ovulacija,meni se jednom tako desilo….a mozda i trudnoca,i to mi se desilo. U svakom slucaju,nijedno nije strasno …

dusica81
    Član
    dusica81

Moje su trajale 5-7 dana i dolazile tacno na 28 a sada skoro godinu dana 26, 30, 29… i traje 3 dana… Svaku promjenu treba pratiti i naravno posavjetovati se sa ginekologom.

zoe
    Član
    zoe

Moje su menstruacije uvek prva tri dana skroz obilne i pre porodjaja sam uvek imala problem kako da odem negde na duze,a da mi ne probije.Dok je Mica bila bebe i koristila pampers,a ja u jednoj prilici ostala bez uloska-morala sam da uzmem ono sto mi je na raspolaganju.Verovale vi ili ne,ali ja od tada nemam problema.Pampers koristim uvek prva tri dana bez brige da ce negde da probije.Ovde imaju i neke“cipkaste“ gacice jos uz to i milina jedna.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 61 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.