Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Opšte teme Migracija foruma na novu bazu

Ova tema sadrži 55 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Fokica 11 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 56 ukupno)

Migracija foruma na novu bazu

• Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

U petak 18.04.2008. cemo raditi migraciju foruma na novu bazu kao pokusaj poboljsanja brzine.
    Forum ce biti zatvoren u nekom periodu.
    Posto neznam kako ce se forum ponasati sa novom bazom ideja je da za vikend ispitamo pa ako ne dobijemo zeljena poboljsanja od ponedeljka vratimo na staru bazu prilikom cega postoji realna opasnost da poruke koje u medjuvremenu (za vreme vikenda) budu napisane nebudu sacuvane ako nova baza ne da rezultate i ako vracamo na staru bazu u ponedeljak imacemo presek stanja od petka. Ako sve prodje ok, onda nece biti izgubljenih poruka. Zato mi treba vasa pomoc u smislu da na ovoj temi ostavljate vase utiske o performansama (brzini) foruma na novoj bazi koja ce biti aktuelna tokom vikenda i ako naidjete na neke stvari koje ne rade na novoj bazi a radile su na staroj bazi takodje me obavestite. Znaci za vikend moramo istestirati forum i odluciti da li je nova baza ok i da li sve radi. Namerno sam izabrao vikend jer je onda najmanji broj korisnika online na forumu.
    Ako naidjete na greske pokusajte da mi iskopirate tacnu poruku o gresci i da opisete kako i na kojoj funciji je do nje doslo.
    Vrlo bitna stvar je i utisak o brzini jer zbog toga sve radimo, znaci pokusajte da uporedite brzinu otvaranja tema, slanja poruka itd ……

Hvala.

stancha
    Član
    stancha

OK!Bicemo u pripravnosti!

Bomi
    Član
    Bomi

Dogovoreno!

bubica
    Član
    bubica

Važi!…. 😉

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Deal 😉

mayya
    Član
    mayya

oki-doki!

ma-ta
    Član
    ma-ta

Mislim da nece moci da se stekne realan utisak o brzini, jer npr danas celo pre podne super radi, otvara stranice za tili cas, dok nekada zaredja, pa sta god da pipnes, ono gnjavi dok ne dodje do „script timed out“. U svakom slucaju, obraticemo paznju na sve, mislim da ce sve forumasice rado pomoci da ovo nase lepo virtuelno mesto „avanzuje“. :-*

crvena sonja

Da li se zna koliko ce sati trajati ta migracija i u kom periodu?
    Da ne pokusavam stalno.Ili sutra citav dan nece raditi?

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

Dva-tri sata sutra, nisam siguran kada, jer treba da pusim to pretabavanje baze pa zavisi za koliko vremena se to zavrsi jer je baza ogromna.

crvena sonja – 17/4/2008 13:51

Da li se zna koliko ce sati trajati ta migracija i u kom periodu?
    Da ne pokusavam stalno.Ili sutra citav dan nece raditi?

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

OK, to i hocemo da umanjimo, script timeout uglavnom dolazi zbog opterecenja baze kada nemoze da vrati trazene rezultate ali nemora da bude samo baza u pitanju.
    Videcemo, ako se dvoumimo pusticemo i duze od vikenda testiranje, samo sto pre donesemo zakljucak bolje ce biti jer ce se manji broj poruka izgubiti u slucaju potrebe da se sve vraca na staro.

ma-ta – 17/4/2008 13:44

Mislim da nece moci da se stekne realan utisak o brzini, jer npr danas celo pre podne super radi, otvara stranice za tili cas, dok nekada zaredja, pa sta god da pipnes, ono gnjavi dok ne dodje do „script timed out“. U svakom slucaju, obraticemo paznju na sve, mislim da ce sve forumasice rado pomoci da ovo nase lepo virtuelno mesto „avanzuje“. :-*

Angel
    Član
    Angel

Nema problema! A da li ce se time resiti sve ono o cemu smo pisale u temi „Problem sa forumom“? ;]

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

Angel – 17/4/2008 14:43

Nema problema! A da li ce se time resiti sve ono o cemu smo pisale u temi „Problem sa forumom“? ;]

Neznam …. videcemo da li ce i sta resiti zato sam i rekao da eksperimentisemo i moze da se desi da vratimo sve na staro.

Zhunga
    Član
    Zhunga

super! samo da bude brzi! 😆

Bambina.
    Član
    Bambina.

OK, dogovoreno

bebanica
    Član
    bebanica

imacete puno testera sigurno, a nadamo se da ce se time bugtracker isprazniti.. imate nasu podrsku..

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 56 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.