Ova tema sadrži 257 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  jpg 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 226 članaka - 226 do 240 (od 258 ukupno)

"Missed abortion"- iskustva

• njamiii
    Član
    njamiii

mamatajchi;789359 wrote: Licno ne verujem u price o losoj genetici ploda, to je vrlo retko, nego je vise problem u tome da se zenskom organizmu pomogne da odrzi zaceto.

Uf… ne mislim da je vrlo retko, sta vise verujem i da je cesce no sto se cini, nego ljudi mahom tipuju na par udarnih „anomalija“ ili stanja. Koliko li je tek svaka od nas imala m.a. koji su protumaceni kao zakasneli ciklus. Svakako je nezahvalno nagadjati i izvlaciti neku statistiku, ali eto, ovako laicki ja sam sklonija ideji da su vece sanse da priroda napravi omasko pri zacecu nego da organizam ne moze sam da odrzi plod (sto ne znaci da se i to ne desava). Meni su pocetkom drugog trimesta krenule kontrakcije koje su injekcijama progesterona stavljene pod kontrolu + utrogestan, i na dalje je sve proslo ok uz relativno normalno ponasanje, no bebi je po rodjenju utvrdjena spina b. occulta, koja na srecu sem nekih spoljnih indikacija da eventualno postoji problem ne povlaci nista drugo, uz kicme je uredan, ne vide se promene, tako da ih najverovatnije i nema, ili ako ih i ima minimalne su (nadamo se), ali organizam je ocigledno prepoznao da nije bas sve kako treba i odreagovao sa kontrama. Da li bi se plod odrzao da nije bilo intervencije hormonima, ne znam, mozda i bi, ali ja eto nisam bila voljna da testiram. Moj za koji dan i zvanicno kum, takodje, ima s.b.occ. s tim sto on ima rupu u prsljenu i ako sam dobro shvatila fali mu i opna na tom delu, sa trideset i kusur godina je otkrio da je ima jer su mu krenuli bolovi u ledjima i kolenima, a njegova majka je svojevremeno svih devet meseci prelezala u bolnici na odrzavanju. Upoznala sam devojku ciji malisan ima isti problem, s tim sto je kod njega bio potencijano rizicnija situacija jer on ima tethered sindrom, operisali su i ako za sad nikakvih problema nema, naravno za sve ovo su saznali po rodjenju, u trudnoci se nije videlo na uz-u, a imala je krvarenja na pocetku i pre toga trudnocu koja se zavrsila spontanim. Da ne navodim dalje primere za koje poudano znam da je do genetike, a rec je o ljudima koje poznajem, jer mi nije cilj da mracim vec da naglasim da greske nisu retke i nisu bauk, vec su nazalost redovne i prirododne, jer ‘el te ko radi taj i gresi, ali se o njima slabo prica, ljud se stide, misle da su oni nesto negde pogresili.
    Izi jako mi je zao sto vam se sve tako izdesavalo, jeste potrebno je puno srece, jer svi mi vucemo svasta sa sobom + ono sto se usput nakalemi, tako da mu sve to dodje kao jedna velika lutrija

tidza_80
    Član
    tidza_80

Pozdrav svima,ja se izvinjavam ako je glupo..ja pisem u ime moje supruge,tacnije u svoje ime,jer vise ne znam sta da radim…supruga mi se trenutno nalazi u bolnici i u ovom trenutku joj rade kiretazu,po drugi put…Prvu je imala krajem februara,sto se tice ove druge trudnoce, danas joj je 11 sedmica…koristila je utrogestan i folnu kiselinu,nije radila ama bas nista,kod ploda srce je kucalo i bilo je i pokreta ali danas na normalnom pregledu doktor je ustanovio da je srce stalo i da ima ,ne znam sad tacno kako se to zove neka opna koja ukazuje da je plod imao anomaliju i da ionako ne bi mogao opstati ili bi se rodila beba sa nedostatkom..on je spomenuo nesto kao genetika kod mene i supruge,e sad dal je to tacno..dal ja nisam u redu ili supruga..oboje imamo 30-ak godina..jos jednom izvinite na ovom ako sam pogrijesio..hvala vam unaprijed…

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

tidza_80;793432 wrote: Pozdrav svima,ja se izvinjavam ako je glupo..ja pisem u ime moje supruge,tacnije u svoje ime,jer vise ne znam sta da radim…supruga mi se trenutno nalazi u bolnici i u ovom trenutku joj rade kiretazu,po drugi put…Prvu je imala krajem februara,sto se tice ove druge trudnoce, danas joj je 11 sedmica…koristila je utrogestan i folnu kiselinu,nije radila ama bas nista,kod ploda srce je kucalo i bilo je i pokreta ali danas na normalnom pregledu doktor je ustanovio da je srce stalo i da ima ,ne znam sad tacno kako se to zove neka opna koja ukazuje da je plod imao anomaliju i da ionako ne bi mogao opstati ili bi se rodila beba sa nedostatkom..on je spomenuo nesto kao genetika kod mene i supruge,e sad dal je to tacno..dal ja nisam u redu ili supruga..oboje imamo 30-ak godina..jos jednom izvinite na ovom ako sam pogrijesio..hvala vam unaprijed…

Tidza,

Zao mi je sto nam se javljas ovim povodom…Ali moj savet ti je da ako je dr. rekao da sumnja u genetiku vaseg ploda treba da odete na genetsko ispitivanje. Ne znam gde zivite ali u Beogradu je najmerodavnija institucija za genetsko ispitivanje Institut za majku i dete. Analize su jednostavne iz krvi vas dvoje i mogu se utvridi rizici za pojavu odredjenih anomalija ploda a u ranim stadijumima trudnoce u analize ploda (analiza cupica ili amniocenteza-analiza plodove vode). Na zalost vase godine imaju udela ali ne 100% pa se moze i kod mladih ljudi desiti da se genetski materijal ne „upakuje“ kako treba prilikom oplodnje.Ako je stvarno problem u vasem gen.sklopu onda nema veze ni kako se tvoja zena ponasala, niti sta je uzimala od lekova. Ipak, sreca je da ste mladi, da mozete da pokusate sa trudnocom ponovo, kao i da se mnoge gen.anomalije ploda ne ispoljavaju u svakoj oplodnji vec samo u nekim slucajevima.Kada ti se zena oporavi od prekida popricajte o varijanti da se pregledate genetski da izbegnete buduci stres za oboje id a znate na cemu ste.
    Ako imas jos neko pitanje, slobodno pitaj.Uvek neko ima na forumu ko nesto zna.

Svako dobro.

tidza_80
    Član
    tidza_80

Tidza,

Zao mi je sto nam se javljas ovim povodom…Ali moj savet ti je da ako je dr. rekao da sumnja u genetiku vaseg ploda treba da odete na genetsko ispitivanje. Ne znam gde zivite ali u Beogradu je najmerodavnija institucija za genetsko ispitivanje Institut za majku i dete. Analize su jednostavne iz krvi vas dvoje i mogu se utvridi rizici za pojavu odredjenih anomalija ploda a u ranim stadijumima trudnoce u analize ploda (analiza cupica ili amniocenteza-analiza plodove vode). Na zalost vase godine imaju udela ali ne 100% pa se moze i kod mladih ljudi desiti da se genetski materijal ne „upakuje“ kako treba prilikom oplodnje.Ako je stvarno problem u vasem gen.sklopu onda nema veze ni kako se tvoja zena ponasala, niti sta je uzimala od lekova. Ipak, sreca je da ste mladi, da mozete da pokusate sa trudnocom ponovo, kao i da se mnoge gen.anomalije ploda ne ispoljavaju u svakoj oplodnji vec samo u nekim slucajevima.Kada ti se zena oporavi od prekida popricajte o varijanti da se pregledate genetski da izbegnete buduci stres za oboje id a znate na cemu ste.
    Ako imas jos neko pitanje, slobodno pitaj.Uvek neko ima na forumu ko nesto zna.

Svako dobro.
    Hvala ti na finom objasnjenju,zivimo u Bosni,i blizu smo Bg mislim ne bas ali 150 km…znam za taj institut,poznat je nadaleko..zena mi je izasla iz bonice,sada miruje,doktor nam je rekao da ovdje kod nas praktikuju da posle treceg ovakvog slucaja onda da se radi genetika…ali mislim ipak da cemo to uraditi prije treceg pokusaja,a mora i TORCH uraditi…ali mislim da cemo ipak sacekati 6 mjeseci minimum pa u tom periodu odraditi sve moguce pripreme…

marmit
    Član
    marmit

29. decembra sam imala missed u 11. nedelji 🙁 !

Trudnoća mi je, u odnosu na prethodnu, počela vrlo traljavo, prvo sam imala malo krvarenje, ali stvarno malo i dobila utrogestan da koristim. Vrlo brzo je to krvarenje prestalo, ali pojavio se problem sa mojim skraćenim grlićem koji je i omekšan. Uglavnom, gurala sam do te 11.nedelje. Smanjena mi je doza utrogestana, jer nisam mogla više da ga koristim vaginalno, morala sam da ga pijem,a onda bi to bilo prejako. Čim je on smanjen, počelo je krvarenje. Otišla sam kod moje privatne dr na pregled, konstatovan je prestanak rada srca negde u 8. nedelji. Bila je suobta, vikend pred praznike. Zakazala mi je kiretažu kod nje u ordinaciji tek za 3. januar! Kao, može to toliko da izgura, ali da ako dobijem obilno krvarenje odmah idem u Betaniju.

Odem ja odmah u Betaniju gde me je primila jedna vrlo fina dr i sa njom sam se dogovorila da mi to isto veče uradi kiretažu.

Ja se ne zamaram previše šta je uzrok. Imam par drugarica ili poznanica koje su posle jednog ili dva missed-a rodile zdravu dečicu bez većih poteškoća u trudnoći.

Bila sam stvarno očajna, jako sam želela ovu trudnoću, ovu bebu, baš sam se bila uključila u trudnoću, ponovo gledala bebi stvari… ali šta je tu je – idemo dalje.

Ono što mene sad brine je kada ću dobiti ciklus i koliko će biti obilan pošto sam čitala iskustva da zna biti vrlo obilan 🙁

tijanaMM
    Član
    tijanaMM

Iskreno, sada bih najradije samo uzivala u svojoj zdravoj trudnoci sto i cinim ali ne mogu da ne napisem svoje iskustvo jer je korisno podeliti ga posebno na ovoj temi sa drugima ! Missedi ni meni, i dalje nisu jasni… Zbog cega se ustvari oni dese, zbog cega dodje do komplikacica… Cak mi je geneticarka objasnila kada sam je ocajna upitala, pored sve moje dobre nege o sebi i trudnoci , a zasto ?? Odgovor je bio , ne znamo ni mi, bukvalno moze od vazduha:neznam: ….. Jednostavno to je je genetska selekcija kada priroda majka ,,likvidira,, plod jer on ne zadovoljava uslove da opstane… Znaci niste krivi ni vi ni niko pored Vas vec jednostavno priroda… E sad, ja se ne bih bas tako iskreno,, slozila sa tim, jeste da je ,, priroda,, najjaci dzelat i u ovom polju kada zelimo da postanemo majke, ali ima tu dabome i jos nekih faktora… Evo kod mene npr. Ostala sam zeljeno u 2 . stanju 2009. godine, posle one srecne 2 crtice otisla sam na pregled, bila sam nekih 6 nedelja trudna… I to cak u specijalizovanoj klinici Genesis u Novom Sadu, dobila super preporuke i otisla prvi put i bas corak. Od radosti nisam ni razumela dr. da ova trudnoca nije dobra i da sutra odmah ujutro sam prva ,,na programu ,, Nije bilo srcane radnje, nista…. Samo gestacijski mesak nepravilnog oblika….. Bas mi je to tesko bilo palo, plus sto sam se u tom periodu i posvadjala sa momkom i bilo je svadja, stresa, suza i svega … A to je u mom slucaju znacilo da sam izgleda od toliko stresa i ovako neznog zdravlja bukvalno sama ,,pobacila,, kako sam sebe dugo opterecivala tom mislju…. Elem, stisla sam petlju, izgurala celu traumu pozitivno …. Dosla k sebi, brzo sam se oporavila …. Sredila odnose sa momkom, prevazisli smo to …. Sledece godine 2010. u januaru opet sa istim momkom ostala sam opet trudna… Mojoj sreci nije bilo kraja, uveliko s tim sto se u 6 nedelji cuo eho ploda , sve je delovalo okej …. I opet ista prica, njegovo nekako ponasanje koje nije bilo bas ,,primereno,, buducem tati, sekirao me je, svadjali smo se , ma cela prica je ista bila …. Stalno je navaljivao na mene da vodimo ljubav ( kao i prvi put pre misseda ) nije ,,smanjio tempo,, s obzirom da sam neznog vaginalnog zdravlja i osetljiva…. Na sledecem pregledu koji je uradjen posle 2 nedelje kao preventiva zbog prethodnoh misseda, odemo cak zajedno na Uz… Doktorka Andjelic i sestrica su mom tadasnjem momku bas ukazale postovanje sa sve ajde buduci tata da vidimo bebu…. Kad ono doktorka gleda, cuti …. Nista….. Srcana radnja se ne detektuje , sutra sam na programu prva ….. Uzas zivi !!! Tada sam se bila slomila skroz, cak mi se nije islo ni na operaciju htela sam da umrem…. Naravno zdrav razum je prevladao , intervencija je prosla uredno … Sve je bilo gotovo…. S obzirom da mi prvi put nisu radili genetsku analizu koja je vise od 20000 din tada bila , ali neophodna , rezultat je kod mene bio – zdrav zenski kariotip i svi hromozomi na mestu …. Ne znam , od tada sam bila sigurna da nije samo u meni problem kako sam mislila, vec da sigurno ima nesto i u ,,njemu,, koji je bio izuzetno grub, uopste ne dorastao situaciji , primoravao me je na seks uz opravdanje ti mene vise ne volis od kada si trudna …. ?!! Ma jezivo iskustvo …… Kao kazna Bozija ! Bilo, ne ponovilo se ! Rastala sam se od momka ubrzo kako sam se oporavila iako me i dan danas on kao ne moze preboleti i td.. Neka ga samo, daleko od mene , pa da ostale devojke tako usrecuje kako je mene ….
    Godinu dana nisam imala momka skroz sam pukla , i kada sam se konacno zaljubila i mislila da je to to , i Puf ! ubrzo je stigla i nova trudnoca ( iako je nisam planirala niti sam razmisljala da opet u skorije vreme zatrudnim…. ) Rekla sam sebi, ajde nisam mala ( 1984 sam godiste) ko zna zasto je to dobro …. a i zaljubljena sam, sta moze biti naopako …. U 6 nedelji odem na pregled i konstatuje se trudnoca, sve super plod je ziv, samo jedan ,,mali,, problem – vanmatericna !!!!
    A beba mi se ,,zaglavila,, bas u desnom jajovodu desnog jajnika koji ni nemam !!!
    S obzirom da mi je sa 16 godina konstatovana dermoidna cista na desnom jajniku ( to se stvara u jedan od hiljadu slucajeva kada u maminom stomaku imas blizanca koga si nadvladao i ostatci te ,,bebe,, se zakace negde tebi na organ ili organe….u mom slucaju jajnik!), i s obzirom da mi desni jajnik nikada nije ni funkcionisao, ta cista sa bebinim sadrzajem ( sitnim dlakicama, kostima i sl. ) je skroz obavila moj desni jajnik , operativno mi je odstranjen i normalno sam a kao sto cujete i veoma ,,plodno,, zivela od tada…..
    Iskreno vec sam bila toliko ocajna da sam vec znala protokol – ,,Sutra ste na programu,, ….. s tim sto su mi vanmatericnu radili laporaskopski u Betaniji. Veoma sam zadovoljna, intervencija prosla uredno a ja se oporavila …..
    Danas sam za par dana u 13 nedelji trudnoce, sve je okej, i dalje sam redovan pacijent klinike Genesis, za njih imam sve pohvale i svima bi toplo preporucila da se njima obrate …. Bila sam vec 3 puta do sada u Genesisu, jer me paze kao kapljicu vode na dlanu, zbog svega sto sam prozivela u svega 3 godine ! Beba napreduje, kada sam cula prvi put otkucaje srca svoje bebe i smirila se tim dogadjem, opustila sam se skroz i znala sam da ce biti sve u redu ! Nadalje se vise uopste nisam i necu plasiti nicega jer najgore je ipak, proslo ! Na pregledu prosle nedelje cak smo i doktorka Andjelic i ja u isto vreme uocile i ,,pisu,, koja se jasno videla ;] Tako da najverovatnije nosim junaka decaka , i mojoj sreci nema kraja !!!
    Imam vec godinu dana neznog i finog momka, s tim da mi je posteljica nisko i bukvalno me krvni sudovi dele od grlica materice ( verovatno je tako bilo i prva dva puta kada sa dozivela missed ! ) ali koristim utrogestan od 200 mg 3×1 oralno od pocetka trudnoce a sad od 12 nedelje vaginalno po jedan isto od 200mg.
    Polako se navikavam da cu zaista biti mama, u avgustu 16. punim 29 a beba ce se roditi oko 1 ili drugog septembra tako da cu dobiti pored divnog poklona od Bozic Bate ove godine i najlepsi poklon za rodjendan !!!! :bravo: :bravo: :bravo:
    Nadam se da Vam moja prica moze samo biti motiv da budete jake i hrabe, jer sreca prati samo hrabre !!
    Sve najbolje vam zelim, opustite se nadalje iako ste imale i komplikacija, ne moze stalno biti lose ! I porucujem da nikada ne izgubite volju i nadu jer one moraju biti prisutne i one poslednje umiru !
    S ljubavlju :-*
    Tijana

marmit
    Član
    marmit

Ja nisam izgubila ni volju, ni nadu, ali jesam strašno zabrinuta. Imala sam već dva ciklusa od pobačaja, uredna, bila sam na kontroli, dr u domu zdravlja mi je rekla da joj sve izgleda ok, sem tog mog glića koji je i dalje omekšan. Rekla mi je da u sledećoj trudnoći odmah stavljamo serklaž, za svaki slučaj. Nije mi dala da radim nikakve analize. Ja nešto razmišljam pošto stvarno hoću drugo dete, a punim za koji dan 34 godine i nemam više šta da čekam, da odem i kod moje dr privatno kod koje sam zapravo išla godinama da vidim šta će i ona da mi kaže. Jedva čekam ponovo da budem trudna i da se ovde družim na forumu. Brine me taj serklaž i mirovanje koje je prilično neizvodljivo sa detetom i mužem koji radi po ceo dan, ali valjda će biti sve ok.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Marmit, samo polako…….nemoj zuriti sa trudnocom sem ako nemas bas 38-40 godina (ja sam moje prvo dete rodila sa 33 sto znaci da ti sasvim imas vremena za drugo sa 34!)…….posle pobacaja sacekaj neko vreme, dobro bi bilo ako mozes bar 6 meseci…..jeste da si imala 2 uredna ciklusa ali nije se sve u tvom telu jos vratilo u normalno stanje…….
    Cinjenica je da posle pobacaja mozes odmah od drugog ciklusa ostvariti urednu trudnocu ali je to ipak forsiranje.
    Gledam ja i po sebi-jeste da su moje trudnoce sve bile uredne (ma mogla sam da sluzim ko skolski primer fizioloskih trudnoca) ali mi je mnogo vece opterecenje za telo bila ova treca nego druga jer sam napravila manju pauzu, dete sam dojila 13 mescci i posle samo mesec dana od prestanka ostala u drugom stanju (zeljeno i planirano) ali bi mi opet bilo lakse da sam mogla cekati makar pola godine (sto nisam zbog godina)…..i posle trudnoce mi je trebalo cela 2 meseca da se sve vrati u normalu….iako sam ja vec treceg dana posle porodjaja trcala naokolo,…… vide se promene u telu!
    Naravno da trudnoca od 9 meseci ostavlja vise tragova nego ona koje se zavrsi pobacajem posle 2 meseca ali opet ostavlja.
    Po meni idealno vreme ako ikako mozes da sacekas izmedju 2 trudnoce je 3 godine a posle pobacaja bi bilo bar 6 meseci.
    Isto se odnosi i na tvoj grlic! On je sada omeksan ali ne mora da bude posle nekog vremena, plod ne mora biti nisko pa mozda neces morati da stavljas serklaz odmah vec tek oko 5-tog meseca…….dete ti je vec veliko….zna on podosta stvari da uradi i sam za sebe (i da se obuce, opere zube, sam ide u wc, da se samostalno hrani, da da postavi tanjir za sebe, da donese ili nosi nesto, pospremi igracke da ti ne moras da se saginjes, itd) a i deca tog uzrasta su vec prilicno nezavisna u igranju i sasvim koordinisana motoricki pa neces bas mnogo morati da trcis za njim naokolo niti da ga nosis u rukama! Ako budes mogla makar samo da hodas (tj ako ne budes morala bas strogo da lezis) bice sve super sto se toga tice i dete kao ni ti nece ni osetiti tvoju trudnocu u smislu da mu je nesto uskraceno s tvoje strane!
    Sto se kuce tice-polako, koliko stignes-stigla si! Stavi suncane naocare da ne vidis prasinu i samo majaj praskom naokolo…….batali peglanje (masina ionako sama pere), i jos ako imas masinu za sudove-milina! Muz neka usisava vikendom a za kuvanje neka malo gladi muvu po trbuvu sto bi se reklo-malo sendvic, malo nesto najbrze smuljaj svaki drugi dan (ionako nije kod kuce,…. dete jede u vrticu) -i resila si stvar!
    Ma sve se moze, samo polagano opusteno!
    :-*

zmaj
    Član
    zmaj

Marmit draga uradi oggt test sa insulhemijomijom, analizu na trombofilije nemoj da te zavlače i da gubiš vreme, pronađi uzrok pobačaja
    srećno

marmit
    Član
    marmit

Ne žurim, ali ne želim ni da čekam… Dugo mi je trebalo da posle prvog deteta poželim drugo i sad jednostavno ne želim da čekam… Taman sam bila sve isplanirala, ali…

I sad kad sam bila trudna, dosta sam se dobro snalazila sama sa Vukom. Naučila sam ga da ga ne dižem, ali je jako nesamostalan, to bi trebala sad da menjam u ovom intermecu.

Malo mi je čudno što dr iz doma zdravlja nije tražila baš nikakve analize, zato i hoću da idem kod ove dr kod koje sam privatno vodila trudnoću i kod koje sam išla na redovne ginekološke preglede. Videću šta će ona da mi kaže. Ona mi je rekla 2–3 ciklusa pauze, ali me zanima šta će mi reći po pitanju mog grlića.

Jedva čekam da odem i da čujem šta će da mi kaže i naravno, da se bacim u akciju!

MilicaCale

marmit, naravno, proveri sve sto zelis da bi bila sigurna…
    samo, ja znam puno zena da su gubile trudnoce izmedju prve i druge, to nije retkost, samo se malo prica o tome: moja tetka i svekrva (obe po dve trudnoce izmedju prvog i drugog deteta)… i jos ima takvih primera. Evo, citam „klub debelih zena“ i dve od pet njih su imale ista iskustva, a treca nije mogla da zatrudni vise od dve godine… (prica je istinita o pet bivsih trudnica), a bas su pricale o tome kako se zenama to desava prilicno cesto… znaci, nije retkost i nista ne mora da znaci (osim sto se posle osecas bzv :()

pulinka
    Član
    pulinka

marmit;798881 wrote:
    Malo mi je čudno što dr iz doma zdravlja nije tražila baš nikakve analize, zato i hoću da idem kod ove dr kod koje sam privatno vodila trudnoću i kod koje sam išla na redovne ginekološke preglede.

Ja sam baš htela da ti predložim nešto slično, da čuješ mišljenje još jednog dr. Vidim da i drugi razmišljaju slično. Sam po sebi missed jeste vrlo čest, mnogo češći nego što se misli, ali ako nakon njega imaš omekšan grlić-koji čini mi se nikad ranijje nisi imala-to bi meni bio znak da ipak ponešto nije u ravnoteži u tvom telu. Serklaž nije prijatan, i što ga ne bi izbegla ako možeš, osim toga on nažalost nije efikasan ako ti je grlić omekšan usled neke infekcije ili hormonske neravnoteže (sad ja ovo lupam napamet, zapravo ne znam koji bi uzroci mogli biti, ali nekako meni se ne bi dopala ta varijanta-ne proveravaj ništa iako nešto ne štima…). Želim ti da sve bude u redu što pre!

A što se starijeg deteta tiče, pa imaš 9 meseci da navikneš i njega i sebe na novu situaciju-čak i ako iskrsne nešto vanredno, deca zaista umeju da budu zrelija i punija razumevanja nego što mi možda očekujemo, kad uvide da je reč o nečemu nama veoma važnom.

marmit
    Član
    marmit

Grlić mi je ostao oštećen od prvog porođaja. Bila sam bar dva puta na redovnim godišnjim pregledima i dr je rekla da će verovatno u sledećoj trudnoći trebati serklaž, ali je sve to ostavljeno kada za to dođe vreme. Sad nije stigla ni da ga pogleda. Dr iz doma zdravlja je digla paniku zbog grlića, meni zvuči razumno da je kroz njega, pošto je mekan i zjapi, ušla neka infekcija.

No, šta je tu je. Otići ću čim uzmognem kod moje dr i čuti njeno mišljenje. A do tad ću da uživam u mršavosti i da se spremam da budem debela 😯 !

pulinka
    Član
    pulinka

marmit;798925 wrote: Grlić mi je ostao oštećen od prvog porođaja. Bila sam bar dva puta na redovnim godišnjim pregledima i dr je rekla da će verovatno u sledećoj trudnoći trebati serklaž, ali je sve to ostavljeno kada za to dođe vreme. Sad nije stigla ni da ga pogleda. Dr iz doma zdravlja je digla paniku zbog grlića, meni zvuči razumno da je kroz njega, pošto je mekan i zjapi, ušla neka infekcija.

No, šta je tu je. Otići ću čim uzmognem kod moje dr i čuti njeno mišljenje. A do tad ću da uživam u mršavosti i da se spremam da budem debela 😯 !

Nisam znala da ti je grlić oštećen, to stvarno dosta menja stvari. Onda verovatno postoji zaista potreba za serklažom, mada opet, ko zna-ako lociraš nekakvu hipotetičku infekciju i izlečiš se, možda sve prođe mnogo bolje nego što očekuješ. Ali u svetlosti toga, stvarno bi trebalo da pripremiš onda i sina i sebe (a možda i neke pomoćnike iz familije) da ćeš možda morati da miruješ.

marmit
    Član
    marmit

Videćemo šta će da bude kad dođe vreme. Ako budem morala strogo da mirujem, izdržaću i to. Bar još jedno dete da imam.

Gledanje 226 članaka - 226 do 240 (od 258 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.