Ova tema sadrži 257 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  jpg 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 241 članaka - 241 do 255 (od 258 ukupno)

"Missed abortion"- iskustva

• jeangee
    Član
    jeangee

Čitajući sve ovo, osećam se malo lakše. Naime, pre sedam dana sam morala da uradim kiretažu zbog missed-a u desetoj nedelji. Trudnoća je bila jako željena, sve smo radili kako treba i opet se desilo. U četvrtak 11. 4. sam otišla na uz i imala šta da čujem. Mislim da mi se svet srušio na glavu u tom trenutku, a u petak, kada je intervencija završena kao da je i deo duše otišao. Držim se dobro psihički, ne želim da tražim razloge, imam podršku svih, pre svega muža i porodice i ne dam da me ovo slomi.
    Intervenciju su mi u radili u GAK-u i mogu samo lepe stvari da kažem za njih. Odneli smo uzorka poda na genetsku analizu u Genmedic-u i hvala Bogu sve je kako treba. Mislim da razloge ne treba tražiti, pošto svako zašto nema svoje zato. Ono što je meni bitno, mogu da zatrudnim. Inače, jedini simptom koji sam imala je to što je odjednom prestalo da mi bude muka, i odprilike tada je plod prestao da bude kako treba…

marmit
    Član
    marmit

jeangee, mnogo mi je žao što ti se to desilo, tačno znam o čemu pričaš. Ja sam pila tablete za umirenje jedno tri dana, nisam mogla noću da spavam i one su mi puno pomogle. Posle je svakog dana bivalo sve lakše. Odradila sam kontrolu u domu zdravlja, sve je ok, bila sam i na ultrazvuku, takođe sve ok. Počela sam da pijem folnu kiselinu i čekam novu trudnoću.

Da li ti je to prva trudnoća? Verovatno je tada teže, ja već imam dete, pa mi je mnogo lakše pao gubitak ove trudnoće, takođe je bila i željena i planirana!

rosa
    Član
    rosa

Nakon intervencije, prvu menstruaciju sam dobila nakon 43 dana. Pre toga mi je ciklus trajao 30-32 dana. Evo danas je 32. dana i nista. Nemam cak ni simptome da ce uskoro doci. Van sebe sam. Posle koliko ste vi dobile drugu menstruaciju? Da li se brinem bez razloga?

marmit
    Član
    marmit

Ne brini ništa, tako je i meni bilo. Ja sam imala cikluse na 27-28 dana, nakon intervencije prvi ciklus sam dobila na 30. dan. Ali, sledeči mi je došao tek na 32 dan, što je meni kasno. Prošli se pojavio iznenada na 26 dan, bez ikakvih simptoma. A juče sam dobila na 29 dan, tako da kontam da se tek sad vraćam u neku normalu. Nošta ne brini, sve će biti ok. Inače, posle misseda nemam recimo simptom bola u grudima koji sam inače uvek imala, to mi je baš čudno. Čak nisam ni toliko naduta kao ranije. Totalno se sve promenilo, sem obilnosti i dužine ciklusa.

rosa
    Član
    rosa

Hvala marmit, malo si me utesila. Bas me ovo brine, ne mogu normalno da funkcionisem, samo o tome razmisljam. I ja uvek imam simptom bol u grudima, a sada toga nema, niti bilo kog drugog simptoma, pa brinem.
    Je l’ znas mozda koliko je da se tako izrazim, normalno, da kasni ta druga menstruacija? Prvu sam dobila nakon 43 dana, druga bi trebala da dodje pre.

marmit
    Član
    marmit

Koliko sam ja shvatila, posle missed-a je kao posle porođaja, sve je normalno. I da kasni, i da dođe ranije, ništa nije neuobičajeno. U principu, prva se dobija nakon 40 dana (kao posle babina), mada sam ja nakon misseda dobila na 30. dan. Onda bi posle toga trebalo sve da bude normalno. Meni je posle porođaja bilo sve ok, čak se stanje i popravilo. A sad, evo, tek ovaj ciklus mi je došao u neko normalno vreme za mene. Najbolje da se opustiš, doći će, ali znam da je to lakše reći nego učiniti.

rosa
    Član
    rosa

Izgleda da ću morati da se opustim i da čekam… 🙁

rosa
    Član
    rosa

Dobila sam :bravo:
    Hvala bogu 🙂

jeangee
    Član
    jeangee

Jeste prva trudnoca maramit 🙁 I uzasno je. Bila na kontroli, sve ok, pijem folnu i dobila treceg maja, doduse samo kao cisecenje ali ok je.

Hopeful
    Član
    Hopeful

Da li neko moze da mi kaze kako se radi kiretaza kod missed abortuona, i da li ej opasno to sto su mi u petak ustanovili a kiretazu zakazali za ponedeljak. Meni logika kaze da ako nesto truli moze biti i izvor infekcije i nema mi nikako logike zasto su to prolongirali? Kakva je procedura

marmit
    Član
    marmit

Mislim da nema razloga za brigu, meni su u subotu 29. decembra ustanovili da je plod mrtav, a kiretažu su mi zakazali tek za četvrtak 3. januar 😯 ! Naravno da sam bila iznenađena, i pitala da li to može toliko da se čeka, već sam počela i malo da krvarim, dobila sam odgovor da može, da nema pravila, ali ako krenem obilnije da krvarim da se odmah javim u porodilište, pošto se to tamo radi. Tako da mislim da će ti biti sve ok.
    E sad, ja sam imala sreću da sam na kraju uspela taj dan da odradim kiretažu i nisam čekala toliko dugo!

Hopeful
    Član
    Hopeful

hvala Marmit.
    Evo uradili su mi danas intervenciju u frontu i mogu samo da nahvalim osoblje. Toliko sa imala predrasuda o tom porodilistu ail su, barem u dnevnoj bolnici, izuzetno ljubazni i pazljivi.
    Dobila sam da pijem baktrim i one kapi na M za stezanje materice ali mi je njih nesto frka da popijem zbog migrena sa aurom a pise da pojacavaju te simptome. Da li ih je neophodno piti po vasem misljenju. I zanima me koliko je potrebno sacekati sa sledecom trudnocom, svako kaze drugacije a dr koji me je u petak pregledao mi je rekao 2 ciklusa.
    Razmisljam da ako Bog da da ponovo zatrudnim da odmah pocnem da pijem progesteron (utrogestan), da ga trazim od dr-a, i naravno da se molim Bogu da bude sve ok. Meni je prva trudnoca prosla bez dodavanja progesterona onako bas kako treba, ali sad imam i hashimoto tireiditis pa je mislim malo vise potrebno paziti na sve hormone, pogotovo tiroidne.

MilicaCale

hopef,ul, drago mi je da je sve proslo kako treba, i da imas samo dva meseca do sledeceg pokusaja. Samo napred, navijamo za tebe, da za tri meseca dodjes sa lepim vestima :/)

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Hopeful, stvarno mi je zao…….:(
    Svi se slazu u tome da posle pobacaja u ranoj trudnoci treba cekati 2-3 ciklusa, (u kasnoj kazu 6 meseci) cisto da se sredi situacija sa hormonima, da se oporavi materica od kiretaze itd…..
    Vezano za Hashimoto, ne bih rekla da je on uzrok,….vazno je da drzis hormone u referentnim vrednostima lekovima i onda ne bi trebalo da bude ikakav problem. Mozes u ovom periodu proveriti i nivoe progesterona i estrogena cisto da znas na cemu si i odraditi neke analize na infekcije.
    Ako je to sve ok, ona stvarno nekom prevencijom u smislu da pijes utrogestan preventivno nista nece s postici. Tako samo mozes spreciti da telo pokaze znak krvarenja ako dodje do pobacaja i da vestacki cuva trudnocu koja se ne razvija ali ni u kom slucaju hormoni ne osiguravaju sam opstanak trudnoce ako bi se ona zavrsila u svakom slucaju.
    Naravno,ako je tebi tako lakse u psihickom smislu neces nista time ni pokvariti sem eventualne cinjenice da ako u ranoj trudnoci krenes sa mega dozama hormona onda ces ih morati piti duzi vremenski period kako vestacki ne bi doslo do pobacaja usled smanjenja niova hormona po prestanku uzimanja….tokom trudnoce nivo hormona se kod zene postepeno povecava sa odmakom trudnoce i zato ces ga najverovatnije piti bar do 12 te nedelje kada pocinje da funkcionise placenta a verovatno i duze (cisto za svaki slucaj).
    E, sad morala bi videti kako ce ove doze hormona uticati na Hashimoto, i da li bi se time jos vise poremetila ravnoteza, jer su svi hormoni u telu medjusobno u mehanizmu sprege!
    Mislim da je najpametnije da proveris ovo sto sam rekla (jer bi tu mogli da se kriju neki fizicki uzroci problema koji bi mogli da se rese) i da ako je sve ok pokusaj da ovo iskustvo sto pre zaboravis.
    Sansa da ce se ponoviti je mala.
    Isto tako vazno je da hormone tiroidee drzis pod kontrolom tokom trudnoce jer se tu situacija tada malo menja pa ce biti potrebno prilagodjavanje doze-ali to sve naravno lekari znaju pa je najbolje da vidis sa njima kada do trudnoce dodje.
    Zelim ti da se sto pre pridruzis `trudnicama`!
    :love:

Hopeful
    Član
    Hopeful

Hvala drage zenice
    Anita slazem se da ne treba uzimati utrogestan bez potrebe, nisu mi ga davali ni u prvoj trudnoci. Medjutim taj dan kada je plod od normalnog otisao na duplo manji ja sam imala dve tackice krvarenja i uzasnu glavobolju kakvu imam kad u ciklusu krene da se luci estrogen, dakle dan uoci ciklusa. Nivo progesterona i estrogena su mi proveravali pre par meseci i bili su ok ali desi se nekad da zena ima dovoljno progesterona da lako zacne ali ne i uvek dovoljno u kontinuitetu tokom prvog trimesta a on je neophodan za pravilnu ishranjenost ploda. Njegovo koriscenje u prvom trimestru ne ugrozava lucenje hormona u zivotu (kao sto je to slucaj sa supstitucionim terapijama sa svim drugim hormonima, gde kao sto i sama znas endogene zlezde prestaju da ih proizvode usled kontinuirane supstitucije) zato sto je nivo progesterona u trudnoci za oko 100 puta veci nego pre i posle nje (sto bi znacilo da sa oko 5 ode na 500) te se nakon poroda vrati u normalu. Jedina mana njegovog koriscenja tokom cele trudnoce je rigidan grlic koji se teze otvara na porodjaju. Zato bih ovaj put porazgovarala sa lekarom cim dodje do trudnoce, Boze zdravlja. Inace sam veeeeeeeliki protivnik svakog leka i najradije ne bih popila ni paracetamol ni u trudnoci ni van nje.
    Videcemo, uradicu jos neke pretrage, tiroidni su mi bili pod kontrolom, sto bi se reklo sve sam skolski pripremila ali dete je dar od Boga i tu propreme ne cine radjanje vec priroda i Bozja volja

Gledanje 241 članaka - 241 do 255 (od 258 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.