Ova tema sadrži 257 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  jpg 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 258 ukupno)

"Missed abortion"- iskustva

• LediIv
    Član
    LediIv

apsolutno ne. stavise, jos sam neko vreme posle imala blage mucnine (vrlo blage, ali ipak…). hormoni ne padnu istog trenutka, pa dokle god ih ima mozes da osecas neke simptome.
    ali ne brini se 😉

taogica
    Član
    taogica

Ja sam tokom prve trudnoće imala blagu jedva osetnu mučninu,više je to bilo gađenje na neke namirnice kao što je meso npr.A tokom ove druge neuspešne trudnoće sve vreme mi je bilo užasno muka i taj osećaj me je napuštao jedino dok žvaćem hranu.Onog trenutka kada je pojedem počinjalo bi sve ispočetka.Kasnije sam čula da se još jedna žena koja je nakon tri uspešne trudnoće imala missed žalila na neobično pojačane mučnine.
    Missed je jako loše iskustvo za svaku ženu ali ne treba posustajati i predavati se u nastojanju da se ostvari potomstvo.Vreme stvarno leči sve.I kada žena ponovo ostane u drugom stanju ubrzo se sve zaboravi.Mene samo plaši učestalost ovakve pojave.

LediIv
    Član
    LediIv

ne brini, taogice, jeste cesto, ali nije cesto da se istoj zeni desi dva puta. ja tako racunam da sam svoj danak statistici oduzila i da ce sad mene to zaobilaziti… znam da ne mora da bude tako, ali se ja tako tesim.
    inace, to sto opisujes za mucnine, meni je tako bilo s lenom (zato sam i jela kao prase u prva tri meseca),a u ovoj drugoj (neuspeloj) trudnoci, kao i u trecoj, mucnine su bile daleko blaze. i generalno kazu (i lekari) – mucnine su znak da je sve u redu. naravno, ne mora da znaci, ali statistika pokazuje da su trudnoce s mucninama daleko cesce „uspesne“ trudnoce

Tinna
    Član
    Tinna

I ja se nadam da sam svoj danak statistici dala… Jedino sto sam osetila je to da vise nisam mogla da jedem, ali bukvalno mi je hrana svodila na jedan obrok dnevno. Ali nisu bile mucnine u pitanju nego jednostavno nisam imala apetit. Ali neznam da li mi verujete, znala sam da nesto nije u redu. Imala sam zakazanu kontrolu 30.05. a ja sam otisla 10.05. i onako dok sam cekala doktora u sebi sam mislila: sad ce mi on reci da nesto nije u redu a ja to trebam da prihvatim na sto bezbolniji nacin. Medjutim, kada mi je rekao reagovala sam kao da sam izgubila bebu u 8 ili 9 mesecu…

LediIv
    Član
    LediIv

joj, tinna, i ja sam bas burno reagovala, bila sam prilicno sokirana sopstvenom reakcijom jer u principu nisam neko ko drami, niti volim da emocije pokazujem javno. a kad mi je doktorka rekla „ovo nije u redu“ ja sam u roku od dve sekunde pocela da placem da nisam uopste mogla da se zaustavim… i sledecih par nedelja sam bila u potpunom haosu (doduse, ne za javnost, ali kad ostanem sama s mm……uzas). nisam ocekivala da bih tako reagovala na gubitak tako male trudnoce…

Kolibri
    Član
    Kolibri

Ja nisam imala mucnine, javljale su se samo kad popijem Mamavit, posto gvozdje mnogo lose podnosim. Meni su jedini simptomi bili uzasno bolne grudi koje su se puuuno uvecale i sekret u neogranicenim kolicinama. Ja sam vadila betu na dva dana, i kako je pocela da pada tako su i grudi polako popustale, a i sekret.

Tanja i Mia

Joj jako jako teska tema. Ja od momenta kada je otvorena pokusavam da napisem post, i pocnem da kucam i uvijek negdje na pola ga izbrisem i ne posaljem…. Pokusacu da ispricam svoj slucaj……

Imam ciklus, i uvijek sam ga imala kako moj dr kaze „skolski primjer“. Kada mi je kasnio i kada sam uradila test mojoj sreci nije bilo kraja. nije da smo nesto ekstra planirali bebu ali nije ni da nismo. Vec smo tri godine bili u braku i to je jednostabno bilo normalno.
    Na prvoj kontroli sve ok, nalazi super srcana radnja ok, ja super, nemam mucnine……
    Na sledecoj kontroli kada sam ja vec trebala da budem u 11-12 nedjelja dr mi je rekao da plod odgovara 7 nedjelji. I tu nastupa haos. Jedan nalaz, drugi, treci beta…. Necete mi vjerovati svi nalazi su bili skoro u normali…. Nista preporucio mi je mirovanje, pojacao dozu utrogestana i kontrola za 4 nedjelje. Ja sam dobila tamno braon iscjedak, na sta je dr prokomentarisao da je to „normalni“. OK ja sam legla da spavam i 01.06.2005. ujutro se probudila u lokvi krvi. Hitno smo orisli u bolnicu, primljena sam na konzervativu, na uz je konstatovano da nema apsolutno nista, da je sve izaslo samo od sebe… Ali za svaki slucaj uradice mi kiretasu da ne bih slucajno doslo do komplikacija… E tada nastaje moj kosmar. Prvo sam histericno plakala, nisam mogla da vjerujem da se to meni desilo, pa sam pala u nesvijest, pa mi je skocio pritisak na 195/120, u takvom stanju nisu mogli nista da mi rade…. Nisam htjela da pricam ni sa kim….. Posto smo jako dobri sa dr (koji mi je uradio kiretazu, vodio drugu trudnocu…. a kome ja nisam isla iz razloga sto se znamo….) on je sjeo pored mene i polako poceo da prica samnom, i da mi objasnjava kako ja nisam ni prva ni poslednja kojoj se to desilo, kako pripoda sama na taj nacin regulise neke stvari….. A ja sam samo ponavljala „zasto bas meni“. Uglavnom poslije izvjesnoz vremena uspjeli su me smiriti, uspavati i odraditi kiretazu. Sama kiretaza je prosla savrseno. Ali ja sam se jako tesko probudila, povracala sam 24 sata skoro pa konstantno. Po dolasku kuci pala sam u strasnu depresiju, nisam htjela da jedem (nisam bila gladna), odgovaralo mi je da budem sama u sobi, nisam izlazila vani jer sam se bojala da cu sresti trudnicu na ulici i da cu se rasplakati, jer sam bila jako ljubomorna na sve trudnice….. To sada zvuci tako grozno ali tako je bilo. Nocima nisam spavala….
    E onda sam jednu noc dok sam pusila na balkonu rekla da ovako ne mogu vise. Za 20 dana smrsala sam 22 kg. Da cu da poludim ako ovako nastavim, da cu unistiti brak, da sam pocela da povredjujem ljude koje volim…
    I bukvalno sam okrenula list vratila se normalnom zivotu. Naravno, to je nesto sto nikada necu zaboraviti, ali jednostavno sam to prihvatila kao nesto sto se moralo desiti i desilo se, i ja moram da nastavim da zivim…
    Razlog nikada nisam otkrila zasto se sve to desilo, i prihvatila sam to kao tako…
    10 mjeseci nakon svega toga ja sam saznala da sam trudna, mojoj sreci nije bilo kraja. 11.12.2006. godine rodila sam prirodnim putem za mene najljepsu djevojcicu na svijetu, tesku 4610 gr. dugu 57 cm. i postala najsrecnija zena na svijetu.
    I dan danas 01.06. mrzim, i jako tuzno se osjecam, ali tada me Mia zagrli i poljubi i ja znam da taj dan mora ostati samo ruzna uspomena….

STEFI
    Član
    STEFI

SRASNA TEMA,I JOS POTRESNOJE PRICE.MAKSIMALNO IZBEGAVAM OVAKVE TEME I RAZGOVORE NA SLICNU TEMU.ALI MI NEST NE DA MIRA,I MORALA SAM DA PROVIRIM,I OVDE.CITAJUCIVASE PRICE ,RASPLAKALA SAM SE,I JOS UVEK SE TRESEM.

DA VAM BUDE UTEHA,KAO I MENI.I JA SM PROSLA KROZ SLICAN PERIOD KAO I VI.
    TAJ STRES OSTAVLJA OZILJAK ZA CEO ZIVOT!

NEDAVNO,TACNIJE U MARTU,NEPOSREDNO POSLE STEFIJEVE BPLESTI(PISALA SAM VEC O TOME U CAVRLJANJE MAME-DECA 1-3),KADA SE ON NAPOKON OPORAVIO,SAZNALA SAM DA SAM TRUDNA,OTPRILIKE NEDELJU DANA I TO NE OCEKIVANA.STO RECE TANJA IMALA SAM SKOLSKI PRIMER CIKLUSA,I PLODNI DADI SU MI BILI U PERIODU DOK SAM BILA U BOLNICI SA STEFOM.TAKO DA DO TRUDNOCE NI TEORETSKI TADA NIJE MOGLO DA DODJE.MEDJUTIM,OD PREVELIKOG STRESA TI DANI SU SE POMERILI MNOGO KASNIJE,BAS NA DAN ,KADA JE POSLE KONTROLE I ZAVRSENE TERPIJE SA STEFOM NAPOKON SVE BILO U REDU,KADA SMO SE MI OPUSTILI I NISLO KORISTILI NIKAKVU ZASTITU.

NAIME,KADA SAM SAZNALA DA SAM TRUDNA BILA SAM U SOKU,I KADA SAM SE NAPOKON SMIRILA ,JER JE MM BIO ODUSEVLJEN,ZAKAZALA SAM PREGLED KOD GINEKOLOGA.UOCI TOG DANA PRED PREGLED,JA SAM PROKRVARILA,TO MI SE DESILO I SA PRVOM TRUDNOCOM.OTISLA SAM DOKTORKE,PREGLEDALA ME JE POTVRDILA MI JE JEKO MALU TRUDNOCU I PREPISALA DA PRIMAM PROGESRERON UZ STROGO MIROVANJE I KONTROLU ZA SEDAM DANA.NA DRUGPJ KONTROLI ULTRA ZVU JE BIO POTPUNO ISTI KAO I NA PRVOM,A KRVARENJE JE I DALJE POSTOJALO SAMO U NEZNATNOJ MERI.OBJASNILA MI JE DA JE TRUDNOCA JAKO MALA I DA SE EHO ZUMANCANE KESE JEDVA NAZIRE,I DA POSTOJI MOGUCNOST DA SVE TO ODJEDNOM KRENE NA DOBRO A ISTO TAKO DA POSTOJI MOGUCNOST DA OD SVEGA TOG NE BUDE NISTA.ZATO CE MO DA SACEKAMO JOS JEDNU NEDELJU DA VIDIMO STA CE DA BUDE.TA NEDELJA MI JE BILA KAO GODINA,NON STOP SAM VISIMA NA NETU OREGLEDAVAJUCI RAZLICITE PRICE ,JEZA ME JE POJELA KADA SAM PROCITALA SVE I SVASTA.TRI NEDELJE STROGOG LEZANJ U KREVETU INJEKCIJE I UZASAN OSECAJ DA NISTA NECE BITI KAKO TREBA,SAMO JA ZNAM KAKO SAM SE TIH DANA OSECALA!DOSAO JE I TAJ PONEDELJAK.OTISLA SAM NA KONTROLU KAO DA IDEM NA GILJOTINU,ZNATE ONAJ OSECAJ KOJI VAS NIKADA NE VARA.TAKO NI MENE NIJE PREVARIO,KADA ME JE DOKTORKA POGLEDALA I REKLA DA SE EHO PLODA VISE NE VIDI.KONSTATOVALA JE DIJAGNOZU , BLIGHTED OVUM , UPUTILA ME JE NA KIRETAZU U OPSTOJ ANESTEZIJI.TE DANE NIKADA U ZIVOTU NECU ZABORAVITI,TAJ OZILJK NIKADA NECE ZARASTI.

ZBOG SVEGA TOGA SE JAKO PLASIM DRUGE TRUDNOCE,STRAH ME JE I DA POMISLIM NA TO.

JER SAM I STEFU DOBILA IZ ODRZAVANE,RIZICNE TRUDNOCE.

margaret
    Član
    margaret

U poslednje 2 god. imala sam 2 missed-a.1. u periodu kada je umro otac mog verenika isvi su me tesili da je to posledica stresa i da ce sve biti u redu sledeci put.Ali moji roditelji i ja bili smo ocajni.Jadni i bedni,2 nedelje se nisu odvajali od mog kreveta ne znajuci kako da me utese a ni sebe jer su pre 5 god.izgubili sina,mog brata a sad i meni to da se desi.Verenika nisam zelela da vidjam misleci da je on tome kriv jer smo se godinama zabavljali a on je dozvolio da ostanem trudna 1.put bas u tom periodu.Patnja mojih roditelja je bila veca od moje i valjda me je to trglo da dodjem sebi i pocela sam da izlazim iz kuce.Ne znam da li je to uvek bilo tako a da ja to nisam primecivala ali na svakom koraku vidjala sam trudnice i majke sa malom decom i kao sto ste i same napisale i ja sam zavidela njihovoj sreci.Odnos sa momkom se dodatno pogorsao jer me je jako drazila njegova tuga za ocem a da nas gubitak uopste ne spomene.Za mene je to bilo jedino vazno.Mozda bi ga i ostavila tada da nisam otisla na put koji mi je pomogao da sredim svoje emocije i shvatim ga.Sve se polako vracalo na ono sto je bilo nekada do januara ove god. do novog missed-a.Od tada se moj zivot sveo na puko prezivljavanje,hranu i san.Ali ni u snovima nisam spokojna jer je to uvek jedan isti san da lezim na stolu i puna nade gledam u monitor ali na njemu se nista ne crveni.Tako je bilo do juce kada sam videla ovu temu i vec ima promene,pisem o mome bolu,Vama koje ste ga i same dozivele.Vecina od vas je danas srecna, imate decu,ko zna mozda cu i ja vremenom poceti da verujem da dobiti dete za mene jos uvek nije izgubljeni rat vec samo dve bitke.

LediIv
    Član
    LediIv

margaret, mnogo, mnogo mi je zao sto ti se to desilo ijednom, a kamoli dva puta. ali nemoj da ocajavas toliko, stvarno nije nista izgubljeno, ceo zivot je pred tobom. mnogo je zena koje su imale pobacaje i posle imale decu najnormalnije. kao sto vidis, i ovde nas ima dosta.
    inace, jeste da nije toliko cesto da se istoj zeni desi dva puta, ali desava se. znam da kad sam ja imala taj svoj da sam puno citala po internetu i lekari uopste ne smatraju da jedan ili dva pobacaja ukazuju na neki problem. jesu li te slali na neka ispitivanja posle drugog? mada vecina lekara to ne radi ni posle dva – jer smatraju da to jos ne ukazuje na problem, ali mislim da bih ja ipak insistirala..
    nemoj da gubis nadu, molim te, bice sigurno puno bebica i za tebe. moras samo da budes jaka i da te ruzne stvari ostavis iza sebe. slede bolji dani, videces.
    :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:

Tinna
    Član
    Tinna

Evo ledi, da nisam procitala tvoj post, mislila bih da je moj doktor lud. Rekao mi je da ako mi se ovo desi i sa drugom trudnocom, radicemo neke genetske analize. Ja kontam da je lud, pa ko da ceka da se to desi i drugi put. Ali shvatam posle tvog posta….

cici
    Član
    cici

imala sam missed prosle godine u martu, a to je bilo kao i svaka jedva cekana beba, dobro sam se osecala i otisla na redovnu kontrolu kada mi je doktor rekao da je beba uginula. To je meni bila treca trudnoca, ali sta da se radi, cvrsto sam resila uz Boziju pomoc, naravno da rodim makar i jednu bebicu, zdravu i normalnu

beby*8
    Član
    beby*8

Jako mi je zao…mojoj bebici je prestalo srce da kuca u 8 nedelji trudnoce…jesam mlada, ali zelim bebicu i jako se bojim da mi se ovo odvratno iskustvo ponovi. Sta su ti rekli zbog cega se to desava??? Veliki pozdrav! Valjda ce nam Bog sveti podariti zive i zrave bebice!!!Ma hoce!

kika
    Član
    kika

MOZDA ZVUCI TUPAVO, ALI ZNATE LI DA JE TANJA BANJANIN IMALA 3-4 NEUSPESNE POODMAKLE TRUDNOCE, A DANAS ETO, VELIKU CERKU I BEBU ?
    DIVIM SE NJENOJ SNAZI I SAOSECAM I SA NJOM I SA SVIMA NA OVOJ TEMI, ALI SAMO NAPRED, SAMO NAPRED….

taogica
    Član
    taogica

Jedno pitanje za sve!Šta ste od analiza radile nakon Missed-a a pre naredne trudnoće.Meni je dr. rekla da nema potrebe da radim bilo šta s’obzirom da imam vec jedno dete,ali ja ne bih čekala da mi se dogodi ponovo da bih reagovala?

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 258 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.