Ova tema sadrži 257 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  jpg 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 258 ukupno)

"Missed abortion"- iskustva

• Talala
    Član
    Talala

Posle misseda nisam radila nikakve analize jer je dr rekla da se prosto dogodilo da genetski materijal kod ploda nije bio dobar i da cemo u sledecoj trudnoci raditi dodatne analize kada za to dodje vreme.
    Nisam imala snage da razmiljam o tome sta nije bilo u redu sa plodom i nekako sam se usredsredila da psihicki koliko toliko prebolim guitak bebe i da se pripremim za novu trudnocu.
    Jos jedna stvar, lekar koji mi je radio kiretazu posle misseda nam je rekao da svaka druga zena bas jednom u zivotu izgubi bebu.

Nolina
    Član
    Nolina

Taogico, hvala na pokrenutoj temi!

Meni je veoma znacilo sto sam uspela da saznam nesto vise o zadrzanom pobacaju od onoga sto mi je doktorka reka- pa, desava se, nije strasno.

Na drugoj kontroli u osmoj nedelji utvrdjeno je da nema srcane radnje i zakazana mi je kiretaza. To mi je bila prva trudnoca, i nisam ni najmanje bila pripremljena na takav sokantan kraj trudnoce. Prvi put sam cula za tu vrstu pobacaja i bila sigurna da sa mnom nesto strasno nije u redu. Srecom pa imam komp 🙂

Medjutim, imam novi problem. Naime, prva menstruacija nakon kiretaze je dosla tacno u dan(kao i sve moje menstruacije), ali ova druga mi kasni vec tri dana. Sada sam prilicno zabrinuta, jer juce sam uradila kucni test (Bebi rapid) koji je negativan…nismo pravili bebu, ali sam morala da proverim. Nekako sam se najvise plasila da li ce sve nakon intervencije biti ok, ali cini mi se da bas nemam puno srece u poslednje vreme.

Da li bi neko mogao da mi odgovori za moguce uzroke izostanka menstruacije nakon kiretaze?

Znam da treba da odem kod ginekologa, ali bih da sacekam jos koji dan – strasno mi se tamo ne ide….sve se nadam da cu dobiti. 🙁

Nolina
    Član
    Nolina

Sto se tice kontrola, meni je doktorka rekla danije potrebno raditi nikakve pretrage ukoliko se pobacaj ne ponovi.

Ja sam trudnocu planirala, u smislu da sam otisla kod ginekologa, rekla da planiram bebu i zatrazila testove koji treba da se urade. Nista posebno, pregled, papa i mikrobioloski nalaz. Sve ok i zeleno svetlo za trudnocu.

Lilypie 21 - 37 day cycle Ticker

Nolina
    Član
    Nolina

Sve je ok…dobila sam 😉

taogica
    Član
    taogica

Nolina preduhitrila si me.Htela sam da ti kažem da je sasvim normalno da se ciklus malo poremeti nakon neuspešne trudnoće.Tvoje telo ne može istog trenutka da shvati šta se dešava.Potrebno je vreme da se sve vrati na svoje mesto.Meni je dr. rekla da sačekam da prođu dve sledeće menstruacije pre nego što ponovo krenemo u akciju.Za sad su prošle tri ali tek ova treća je bila manje obimna i „na vreme“.Inače mi je ciklus uvek bio tačan u dan.A da što se mog pitanja o analizama tiče,odustala sam od ideje da na svoju ruku radim neke analize,s’ obzirom da sam i ja dobila isti odgovor od dr. kao i ti.

Nolina
    Član
    Nolina

Hvala, Taogico :love:
    Da, i meni su rekli da sacekam prve dve menstruacije, zato sam se uplasila kada je druga kasnila…
    Valjda je sada sve ok.
    Nadam se da cemo se uskoro naci na nekoj drugoj, veselijoj temi 😛

Mozart
    Član
    Mozart

Vec dugo postoji ova ruzna i bolna tema i stalno je citam ali nikako nisam mogla ista da napisem. Puno sam plakala dok sam sve ovo citala jer samo onaj ko to dozivi zna kako mu je i kako je sve ovo bolno. Da i ja sam imala missed u 9,5 nedelji. Prva trudnoca zeljena ,bez ikakvih bolova i bez ikakvih problema. Nisam imala mucnine niti povracanja. Sve je bilo savrseno. Jedno jutro sam ustala i videla malo rozikastog na papiru. Nije mi se svidelo. Otisla sam na kontrolu i kad sam videla UZ sve mi je bilo jasno. Doktorka je pokusala da "pogura" bebu ali se ona nije mrdala. Nije bilo dotoka krvi u pupcaniku. Beba je uginula pre skoro 2 nedelje i tako sam je ja nosala, a nisam imala nikakve simptome i nista me nije bolelo. Tog dana mi je uradjena i kiretaza, mrzim taj 7 septembar a inace tada mi je bilo 11 meseci braka. Bilo mi je grozno. Zivela sam od ciklusa do ciklusa. Brisala dane na kalendaru i jedva iscekala da se zavrsi 2007 godina. E opet sam ostala trudna u martu ali se i to brzo zavrsilo jer sam iskrvarila. Sreca da nisam morala na kiretazu. Sad sam bolje. Proslo je vec neko vreme i ne vracam se vise na to i ne mucim sebe vise nekim stvarima. A da je bilo grozno bilo je. Tad sam prvi put osetila LJUBOMORU. E sad da vam pricam o silnim analizama koje sam radila.

TORCH(SVE)<BRISEVI SVI<ANTI MITOHONDRIJALNA ANTI TELA<ANTI GLAUKOMISICNA ANTI TELA<PARVO VIRUS<ENDOKRINOLOG< SVI HORMONI STITASTE ZLEZDE I UZ ISTE + DODATNE ANALIZE<OPTERECENJE GLUKOZOM NA SECER I INSULIN<SVI HORMONI<CROSS MATCH TEST<GENETICAR<KARIOTIPIZACIJA(HROMOZOMI)REZULTATE CEKAM OD MAJA MESECA I SPERMOGRAM MUZA

Eto to je sve. Terapija, C I E vitamin , selenijum tablete i folna kiselina. Nijedan uzrok mog spontanog se ne zna a svi nalazi u savrsenom redu. Ne znam da li je pametno da se radi sve sto sam i ja radila eto moja doktorka je isistirala. Da je mucno mucno je. Zelim vam srecu kako god vi odlucili, znate sta je najbolje za vas. :love:

Balerina
    Član
    Balerina

Zasta su selinijum tablete, prvu put cujem pa ne znama :neznam: …

Ako nije problem da mi se objasni… Hvala…

Nolina
    Član
    Nolina

Balerina,

selen podize nivo plodnosti. Mozes uzeti Zinkosel tabletice koje su u kombinaciji sa cinkom(za zdrav menstrualni ciklus).

Svakako ne moze da ti skodi 😛

m.magdalena

Pisem i razmisljam o tome koliko je strasno sto je toliko nas moralo proci kroz ovo uzasno iskustvo.Evo i moje price.Jako zeljena trudnoca,ostvarena nakon godinu dana,test pozitivan,ultrazvuk dobar….prvi utisak sve je u najboljem redu.Mi presrecni,mislim da nikada u zivotu nisam bila srecnija ,nego u tom periodu,uzivala sam u svakom danu te zeljene trudnoce,setala sam,radila,odlicno sam se osecala i tako izgurala do sestog decembra 2006.Prethodnog dana sve je bilo u najboljem redu,a narednog jutra sam se probudila sa oskudnim,rozikastim krvarenjem-strah,panika i JAKO los predosecaj,svi oko mene su govorili da ce biti sve u redu,a ja nisam prestajala da placem,sredjivala sam se,spremala,otisla do bolnice sve placuci….ne znam kako ali sam znala da ce se lose zavrsiti!!!A onda je usledio UZ.ukljucio ga je,stavio sondu,nista se nije culo,nista mi nije rekao a ja sam znala…srce moje bebe nije vise kucalo…dugo sam taj zvuk opisivala kao kada nestane slika na televizoru….samo sustanje,mislim da necu zaboraviti taj zvuk dok sam ziva.6 decembar 2006,tog dana sam usla u cetvrti mesec(termin je bio 6 jun),izgubila bebu,uradili su mi kiretazu,tog dana sam upala u neko ocajno stanje iz koga su mi trebali meseci da izadjem…taj datum mrzim iz dna duse,izvestaje sa tih ultrazvukova jos uvek nemam snage da pogledam,ne mogu da se setim toga a da ne zaplacem…Planiram novu trudnocu,ali do nje ne dolazi,intervencija je ostavila neke posledice,mnogo toga je krenulo nizbrdo….moj zivot se pretvorio u pakao,bezala sam od trudnica i od beba,izlazila iz prostorije kada se zapocnu price o tome,izmenila se jako puno….nikada vise posle toga to nisam bila ja!!!Pretvorila sam se u zenu koja 24 casa razmislja o trudnoci i bebi,pocela sam da se gubim u svemu tome,da tonem…a onda sam pre par meseci rekla STOP samoj sebi.I dalje jako zelim trudnocu,planiram i radim na tome,ali sam se malo okrenula oko sebe i shvatila da vreme prolazi,a da sam ja ostala u toj 2006,bez obzira na sve moram dalje,i ne preostaje mi nista drugo nego da se nadam najboljem i da se borim….isto sto zelim sebi zelim i svima vama da svoj san ostvarimo sto pre!!!!!!!

jejamoonwalker

Mukice moje. I ja sam izgubila dve bebe. Prvu u drugom mesecu, drugu u cetvrtom mesecu. Naravno ne zna se kad je bilo strasnije. Prvo, posto je bilo mala trudnoca izaslo je samo. Krvarila sam obilno citavih 12 dana. Izasla sam iz bolnice na sopstvenu odgovornost. Jer bih tamo poludela. Nije mi uradjena revizija,ali sam pila PANCEF, pa nije doslo do neke infekcije. Nisam mogla da zatrudnim 9 meseci nakon toga. I onda, je napokon test bio pozitivan. Ja presrecna!! Cuvala sam se kao nikad do tada, a onda bas kad sam usla u cetvrti mesec pocela sam da nalazim braon tragove na posteljini i gacicama. Ali nisam osecala nikakve tegobe. Otisla kod doce, on kaze da nesto nije u redu ali me posalje na institut za m.i dete. Tamo na dva pregleda u razmaku od nedelju dana oba puta kazu da je dobro. I onda dobijem bolove, odem kod Ristica i tamo mi kazu kako beba nije ziva.
    Dve nedelje sam nosila mrtav plod u sebi, a ni temperaturu nisam imala. Odmah sam otisla u Zemunsku bolnicu gde sam drugi dan pocela obilno da krvarim i onesvestila se od bolova koji su trajali dugo. Kiretazu mi je uradila doktorka Lapcevic, divna zena. Radili su mi pod lokalnom, a plod su poslali na aknalizu. Najgore od svega sto se meni bebica zaglavila u kanalu iza levog jajnika. Tantalove muke…
    Ali nisam pala u depresiju. Odlucila sam da rizikujem i odmah posle mesec dana sam zatrudnela. Sad sam u Sestom mesecu i rodicu DECAKA 🙂
    Samo ne razmisljajte o tome sto se desilo i „pelcer ce se primiti“ 🙂
    SRECNO!!!

Nolina
    Član
    Nolina

Oh, bas mi je zao sto si prosla kroz sve to…ne mogu ni da zamislim kako si se osecala…
    Ali sad je sigurno sve ok, kada imas deckica :love:
    Uzivaj u trudnoci, nadam se da cemo i mi ostale uskoro imati stomacic :trudnica:
    Pozdrav!

beby*8
    Član
    beby*8

Naravno da hocete…Samo da vam kazem da obavezno uradite analise na mikroplazmu-ureoplazmu i hlamidiju, jer one unistavaju plod i mogu da dovedu do zacepljenja jejnika i da sprece trudnocu…ja sam imala spontani u julu i privatni i drzavni lekar mi je rekao da nemam potrebe za nikakvim analizama, ali sam ja insistirala da izvadim ove nalaze i to su mi jedva uradili da su mi na kraju ustanovili da imam ureoplazmu zbog koje je doslo do spontanog, sad sam se izlecila i idem u nove pobede…zato uradite te analize zbog vas samih…ZELIM VAM SVU SRECU I NE KLONITE DUHOM VEC SAMO NAPRED…

Sandrolina

Ne znam da li sam na pravoj temi, tako da vas molim da mi oprostite ako sam promasila temu.

Na nekoliko mesta sam procitala da su zene koje su imale missed abortion primetile braonkastu krv..

Zanima me sledece, moj dragi i ja pokusavamo vec nekoliko meseci: dobila sam menstr. ovog meseca tako da nisam ni radila test: cini mi se da je malo duze trajala, prva tri dana obilna ko i uvek, a druga tri. cetri dana manje obilna i tamnija nego inace.. Obicno posle prva tri obilna dana bude slabija, a pred sam kraj skoro rozikasta.. Ovaj put je bila braonkasta.. I kao da je imala male ugruske krvi.. ali stvarno male..

Moje pitanje je mozda smesno, ali da li mozda znate zasto je to tako?
    Hvala unapred na odgovorima..

beby*8
    Član
    beby*8

Ja mislim da je to sve ok, jer je i meni nekada tako, moja mama kaze da se to cisti da sve prljavo izlazi tako…nemoj da se brines…zelim ti da sto pre :trudnica: … :-*

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 258 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.