Ova tema sadrži 138 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  NIKOLINA 8 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 139 ukupno)

Mito i korupcija

• jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Dakle, mene porodjaj ceka u aprilu. ne zelim ni epidural ni carski sem ako ne moram …jednostavno prirodno pa sta mi Bog da, prezivecu. Imam 26 god , ovo mi je prvi porodjaj.
    Cujem sa svih strana da moraju da se izdvoje odredjene sume novca kojim se podmicuje doktor, pa anestezijolog- ukolko je potreban, pa babice….to su sume od 200e pa navise pa onda komentari: “ Meni je preko veze trazio 500e dobro sam prosla …“ i sl;icno tome.
    Pa sada vi meni recite mora li to tako i dokle bre….navodno u Srbiji vlada bela kuga a mito i korupcje na sve strane a pogotovu u zdravstvu…Kakva su vasa iskustva

Aiko
    Član
    Aiko

Ja cu tek imati iskustvo porodjaja, a na preglede idem privatno pa dajem novac svejedno. Inace, postedi sebe tih prica, meni su se smucile. Svako iznosi svoj dozivljaj kao da je jedini i dize se panika, pa se onda mi buduce mame nadjemo u cirkusu od razmisljanja. Spremi par stotina eu za svaki slucaj, ali moje misljenje j i dalje da samo vredi kakav je ko covek bez obzira na pare. Znam ljude koji su dali bogatstvo i izvisili s nekim dogovorenim stvarima na porodjaju, kao i neke koji su bez veze prosli odlicno. Ali, kao i za sve, treba imati bar neki stek.

Irssa
    Član
    Irssa

ma nedajte nikome nista, ja sam mojoj dr dala viski i milku od 300g verovatno nije bila zadovoljna ali sta da joj radim, para nemam za bacanje, koliko ja znam, prirodni porodjaj je besplatan. Jos kad sam procitala clanak o mojoj dr da je prosle godine bila hapsena zbog mita jer je trazila 500e za porodjaj i viski je bio mnogo, pa to im je posao, valjda

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

u zadnje 2 god. su mi se porodile neke drugarice i verovali ili ne sve su dale pare doktorima ispod ruke, ja stvarno ne znam kako da plivam u ovome svemu , iskreno, bilo bi me sramota da nekome ponudim te pare. Zaista ne znam sta da mislim i kako da se ponasam!

katarina
    Član
    katarina

😯 😯 😯
    ja nikom para ne bi dala..pa to ima je posao!i nece tebe ostaviti da lezis ako se vec poradjas ..svasta..niti bi ih castila pa najteze je zeni koja se poradja a njohov je posao da budu tu!
    Znam iz prica da su vecinom zene koje su imale vezu ili pa dale pare lose prosle..prema tome ni dinara nikom..

nina*****
    Član
    nina*****

Uredu je da castis nekoga ali pod uslovom da mi ne trazi on sam odredjenu svotu novca.

Sneki
    Član
    Sneki

Prvi put sam placala privatno i prosla ko bos po trnju. Drugi put nikom nista nisam platila, a super sam prosla, neverovatno, ali istinito. Taj drugi put od srece sto sam tako dobro prosla (u odnosnu na I porodjaj) kupila babici bombonjeru ,a dr koja me je poradjala parfem ( a moyda i to ne treba da se radi, otkud znam).

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Pa ja bas smatram da ne treba da je to jako primitivno i seljacki i da to samo mi Srbi radimo …
    Ali ne mogu na to ostati ravnodusna jer mi svi pune glavu kako to mora! Pa sada mi je malo od toga muka! 😳 👿

Sneki
    Član
    Sneki

Slazem se zato i napisah da to mozda ne treba da se radi, al ako to svi rade onda se to i ocekuje

dr Avluela

I kod nas se radi.Daju se pare,viski,torta,kosulja ginekologu,baksis babici i sestrama i kolace.

Aiko
    Član
    Aiko

To se zove tiha korupcija. 😡

gorana
    Član
    gorana

Meni je dr predlozio da mi sredi porodjaj?Naravno nisam pristala jer sta tu ima da se sredjuje ako vec ide prirodnim putem.Tako je i bilo i mogu reci odlicno!Ali danas svi ocekuju novac i ipak mislim da ce samo malo vise obratiti paznju na tebe ako im platis,ali oni nemogu u nekom drugom smislu da ti pomognu!

Prex
    Član
    Prex

Ne znam stvarno kako je u Beogradu, jedino znam iskustvo moje kume koja se porodila u Visegradskoj pre nesto vise od godinu dana i nije nikom nista platila, i odlicno je prosla, tako da mislim da sve zavisi na kog lekara naletis.
    Ovde u Nisu isto mozes da cujes razne price tog tipa, ali uglavnom u smislu da treba da nadjes neku vezu jer te onda malo bolje tretiraju, ali ne znam nikoga ko je platio doktoru, uglavnom se sve svodi na neki poklon posle…
    Ja sam se eto porodila pre tri nedelje, i iskreno imala sam vezu (nisam nista platila, samo dobro poznajem tog doktora), htela sam da me porodi doktor koga poznajem, i iskreno cinjenica je da su me posle zahvaljujuci njemu smestili u bolju sobu. Ali mogu samo da vam kazem da su sve pedijatrijske sestre i babice i ostalo osoblje koje radi kod nas u porodilistu stvarno bile jako fine i izuzetno vredne, a ja sam se naslusala raznih prica kako su uzasne i neljubazne, a iz mog iskustva mogu samo da kazem da to uopste nije istina…tako da mislim da svako dozivljava sve to na svoj nacin, i pitanje je koliko su te razne price koje slusamo pre odlaska u porodiliste istinite ili ne.
    Ja se potpuno slazem da je uzasno kolika korupcija vlada u zdravstvu, i mislim da je odvratno to sto mnogi lekari ocekuju da im se odnese bar neki poklon ili ponude pare za nesto sto spada u njihov redovni posao…ali i sami pacijenti su krivi sto to precutno podrzavaju jer svi idalje nastavljaju tu praksu davanja mita i poklona, a posle se zale…znam da to vecina radi jer se boji da ce lose da prodje ukoliko to ne uradi, ali mi (mislim kao drustvo, kao drzava) jednom moramo to da presecemo i stanemo na put toj korupciji…

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

dr Avluela, Da li je moguce? ja sam sokirana! 😯 😯 😯

Mirche
    Član
    Mirche

Ni ja nisam za placanje i podmicivanje…i ja sam odlicno prosla i zaista su svi bili jako ljubazni, i dr i sestre…na izlasku sam samo donela bombonjeru da se pocaste, eto kao znak zahvalnosti, nista vise.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 139 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.