Ova tema sadrži 237 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  xristi_ks 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 238 ukupno)

Mlecni proizvodi

• kalet
    Član
    kalet

Ljudi, imam problem. Moj malisa gotovo da vise nece da pije mleko. Probao covek sve i svasta i sada je lepsi i sataras, i cufte u sosu itd nego mleko. Do kojeg uzrasta ste obavezno davale mleko kao obrok, naravno mame koje ne doje decu?

Standzi
    Član
    Standzi

jao kalet ja imam kontra problem 🙁 moj Marko bi samo mleko pio a sve sto stavim na sto,za rucak ,veceru NECE!! uzme 3 zalogaja i posle toga pocne pljuvati ! 😕 ja da poludim!!!ne znam ni ja sta da radim,bila bi zadovoljnija da je kao kod tebe 😥 :neznam: POMOZITE I MENI

Standzi
    Član
    Standzi

sigurno ce se naci neko slican tvom malom,kalet, a nadam se i slican mom ,valjda nas neko smiri!!!

kalet
    Član
    kalet

Jeste problem i jedno i drugo. Moje dete sve jede, ali pazi sve sto mu ponudis, ali mleko ne. U zamenu za to dajem mu vocne jogurte, sir, kajmak, mada je najveci problem uvece kada treba da zaspi. Ne mogu ga ja drzati gladnog pola dana da bi on od gladi uvece popio mleko, mislim nije humanitarno- haha. Ne stvarno. :uzid:

Standzi
    Član
    Standzi

ne znam sta cu…
    jedna devojcica,mladja je od mog Marka 10 dana,zivi samo na mleku 😯 pre mog sina je i prohodala i progovorila i vislja je ,ma totalna razlika,pa jos mladja 😯
    kaze komsinica nece nista osim mleka da stavi u usta ,nema sanse….a ja se pitam kako je to moguce,toliko napreduje a „nista“ ne jede 😯

kalet
    Član
    kalet

Sta da ti kazem kada od moje komsinice mali ima 1 mesec i par dana i na prvoj kontroli NAPREDOVAO 2100GR, sta kazes….????

Standzi
    Član
    Standzi

no coment! 😯

kalet
    Član
    kalet

Ma, da… Ona kaze meni znas on je gladan. Ma nemoj mi reci. Pitam se sta radi ona po ceo dan sem sto mu daje da sisa. Kaze, kvalitetno mleko…????

markova mama

I moj Marko je „mlekaros“, nikako da ga odbijem…Umesto da se broj podoja smanjuje on sad sisa kao kad je imao 3 meseca, a jos jede i voce i povrce i meso. Uvece popije 200 ml Frutolina i jos posle sisa. Lepo ne znam gde mu stane…

kalet
    Član
    kalet

I moj je bio do desetog meseca, ali kada je hrana postala jaca i raznovrsnija sve manje pije mleko.

Mirche
    Član
    Mirche

Nije problem, Kalet, ako pije jogurt ili unosi mleko na neki drugi nacin…probaj „cokolina“ i „rizolina“, „medolina“…to ako napravis sa 200ml mleka, malo jogurta, pavlake…dovoljno mu je…jedino ta flasica za spavanje moze da bude problem…doktori ne preporucuju da se u flasicu stavljaju secer i keks ili bilo sta…mozda sa nekim cajem da zaspe… :neznam:

Standzi
    Član
    Standzi

kakvo je tvoje iskustvo Mirche sa sinom?jesi imala problema kao i ja,navela sam vec??

Standzi
    Član
    Standzi

ja sam postavila pitanje nasem „forumskom pedijatru“ 😆 jedva cekam odgovor!!!!
    evo i danas,malopre kad smo rucali…jedva je nesto okusio ,malo krompir salate i to je to ,a meso….ma ni da primirisi :uzid: videcu sta ce pedijatar odgovoriti….bas sam nestrpljiva! :sok:

Mirche
    Član
    Mirche

Joj, to je nezgodno…i jedno i drugo…moj Pavle je uglavnom super jeo, nekad vise, nekad manje…ali neki minimum je uspevao da pojede. Voleo je i mleko, super je i napredovao, s obzirom da se mali rodio, prihvatio je bez problema i slane i slatke kasice. Tu nisam imala vecih problema (vise sada imam jer nema vremena da jede). Mislim da ne bi trebalo dete prisiljavati da jede, koliko moze da pojede, bez kljukanja…pokusati svakako, mozda primerom, jesti zajedno, brojati zalogaje…meni je Pavle jeo uglavnom uz neku knjigu, igrackicu…igra se ali i pojede…tako do 1.5 god, a posle smo sklonili igracke, valjda tada pocnu da kapiraju da kada se jede…jede se, nema igranja.
    Stanislava, znam da su neke mame sa slicnim problemom stavljale mlecne proizvode u druga jela, krompir, pa preko mesa (jogurt, pavlaku)…pokusaj tako…moraju se mame dovijati na razne nacine, ali je bitno da se to radi bez prinude. I da, nema grickanja izmedju obroka…ni sokova…to moze da pokvari apetit.
    I voce je jako bitno da se jede…i ako im je krvna slika super, nemate sta da brinete.
    Dete jedne poznanice je bilo izrazito mrsavo, skoro nista nije jelo, a odlicnog zdravlja…verovatno je unosilo koliko mu je bilo dovoljno.

Standzi
    Član
    Standzi

uh…to sa pavlakom preko mesa i slicno cu pokucati,ali secam se da sam mu jednom dala da proba pavlaku (tj.vise puta) i nije hteo… 🙄 videcemo……… 😕

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 238 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.