Ova tema sadrži 19 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Lavita 8 godine, 12 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 20 ukupno)

Moj ormar

• T3
    Član
    T3

drage dame kako izgleda vas ormar?
    da li je pretrpan stvarima od kojih pola ne nosite,ali opet imate( kao i sve zene) problem da nemate sta da obucete?
    da li vam je sve slozeno pod konac i u svakom momentu Znate gde vam je sta,ili se u tom svom malom haosu zvanom orman uopste ne snalazite i svaki put kad ga otvorite sve popada na vas,nikad neznate gde vam je sta i nikad vam nista nije na svom mestu pa vam je i snalazenu u istom teze?
    da li odlazete sezonsku garderobu i odvajate letnje od zimskih stvari kad za to dodje vreme?

Ukratko kako stojite sa tim malim zenskim carstvom i sredjivanjem istog?

Dorothy
    Član
    Dorothy

Ha zanimljiva tema…
    Moj ormar je kao prvo SAMO MOJ!!! Odvajam uvek zimsko i letnje, tj. sezonski sklanjam odecu, uvek je slozen, jer ga slazem ispocetka svakih otprilike mesec dana 🙂 Pretrpan je naravno i stalno kao nesto izbacujem i opet je guzva. Ali uvek znam gde mi je sta i generalno sam zadovoljna ovim sto imam.
    Neostvarena zelja kada su ormari u pitanju mi je veliki, komotni americki plakar, da mogu da udjem unutra, da ima mesta i da je naravno i tako velik pun :-)))

T3
    Član
    T3

moj ormar je moje malo carstvo,sva garderoba mi je lepo ispeglana i poslozena u svakom trenutku znam gde mi je sta,to sto mi treba lepo izvadim sto mi netreba opet lepo vratim i eto mi manje posla i pri biranju garderobe i pri sredjivanju.
    tako me je mama ucila od malena da mi uvek stvari budu uredno poslagane,ciste,i eto to me drzi i dan danas,a tako i ja ucim moju cerku.
    mislim da od urednosti ormara polazi i deteteova pedantnost odnosno neki stav prema svojim stvarima.
    sve sto ne nosim ili odlozim sa strane ili poklonim,nevolim da gomilam i onda samo zatrpavam ormar stvarima za koje znam da ih necu uzeti skoro ili uopste nikad ni obuci.
    letnja garderoba mi je u jednom delu,zimska i one prelazne u drugom i kao sto rekoh u svakom momentu znam gde mi je sta,to se odnosi i na stvari koje su mi svecanije tj kad idem negde i one obicne koje nosim po kuci i za svaki dan.
    carape su recimo na jednom mestu zajedno,donji ves na dtrugom,dzemperi,farmerke na trecem,majice na cetvrtom itd..
    grozim se kad vidim zenske ormare koje kad otvorite sve popada na vas sto cisto sto prljavo,sto izguzvano pogotovo kod devojcica ili mladjih devojaka ,a vidjala sam takve..uzas..po meni je to nedostatak pedantnosti i uopste nekog odnosa i stava prema svojim stvarima..kako ce ta neka da nauci ako je mlada sutra da cuva svoje stvari ako joj ormar lici ko da je bomba bila u njemu..bar po meni taj deo koji je itekako vazan za svaku zenu treba biti uredan ne bas pod konac ali bar poslozen lepo po stvarima i da se koliko toliko u istom zna neki red tj da ga samo mi znamo.

i ja naravno i pored punog ormana nikad nemam sta da obucem ko i sve zene,ali to mi je valjda preslo u naviku ta kuknjava i recenica svaki put kad otvorim isti,ali uvek nadjem neku kombinaciju i kad se skockam obicno kazem gle pa ipak imam..
    i moj san je neki veliki ormar na razvlacenje,znam kako izgleda al neznam kako to da objasnim..ili onaj sto kad otvorirte vrata stane sve u njega tj onaj poseban deo spavace sobe sto sam vidjala u filmovima,pa tu drzite i odecu i obucu ma sve..e taj deo i prostor bi volela da imam,i tu kad bii se zavukla satima ne bi izasla ,jos samo jedno ogledalo da mi je tu i stvar resena.

Diana01
    Član
    Diana01

Moj ormar, fioke i sve ostalo je raspad sistema, ali doslovce izgleda kao Hiroshima posle bombardovanja. Nikada nisam bila uredna i jednostavno ne umem da spakujem nista, sve nazovi spakujem, rasturim odmah i onda opet nista ne mogu da nadjem! I ako je uvek pun, prepun, ja nikada nemam sta da obucem tako da to sto nosim uglavnom ni ne drzim u ormaru …najvise zbog toga da se ne bi zagubilo u istom! Ne mesam prljavo i cisto , to me zgrazava, ali jednostavno ne volim da peglam pakujem itd, pa sve tako nabacam. Dok sam zivela kod mojih imala sam ogromnu sobu i ogroman plakar i situacija je bila ista 🙁 Jednostavno nisam taj tip, moja majka mi je sto puta rekla da sam trebala da se rodim kao musko, posto se bas tako i ponasam. Sada kada imam dete, ja kao kobajagi sredim njegove stvari, ali svoje nikako, a i njegove jedva . Ne peglam posto me smara, ai ne vidim poentu posto ionako to ne bi spakovala vec bi se ponovo zguzvalo, pa ako je bas strasno zguzvano ja kao malo ispeglam pre koriscenja. Divim se zenama koje imaju vremena i nerava za to, ali ja cu pre raditi bilo sta drugo nego bilo koje i kakve kucne poslove.

Aiko
    Član
    Aiko

diana 🙂 :-* :HAG: :cvecko: :kafica:

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Isto, mogu da se trudim do prekosutra taj trud pada u vodu za samo 24h … kao trudim se da slazem i po bojama , da sortiram i prema tipu garderobe i sve sve sve ali uzlaud :>

kaja
    Član
    kaja

EJmen!
    Nateram se dva puta godišnje da napravim red, čisto samo da promenim garderobu po sezoni. Tad bacim ono što sigurno više nikada neću nositi i pregledam šta imam. Takav red ostane … pa, do nedelju dana. Posle toga: guram, ono ispada, ja uguravam, majice beže, džemperi se okreću, ja vraćam nazad… :ruganje:

mima80
    Član
    mima80

Upisujem se u klub 😆 Ja na sve to da bi mi kao bilo urednije trpam i u kese, ma ono je sramota kako izgleda :doomed: Dok sam zivela kod mojih patentirala sam kacenje dugackih haljina na rucke ormana :smizla: , tako da je izgledalo kao u veseraju, a meni to nista nije smetalo zato sto mi je bilo zgodno to sto samo uzmem haljinu, uvek je ispeglana, ma milina :srbenda: Ovog patenta sam se resila, nabavila sam veci orman 😉 O fiokama u kojima drzim ves necu ni da govorim, to je sve razbacano, cist ves samo naguram u njih, ma uzas, stidim se 😆 😆 😆

njamiii
    Član
    njamiii

Diana01 – 11/8/2009 20:43

Moj ormar, fioke i sve ostalo je raspad sistema, ali doslovce izgleda kao Hiroshima posle bombardovanja. Nikada nisam bila uredna i jednostavno ne umem da spakujem nista, sve nazovi spakujem, rasturim odmah i onda opet nista ne mogu da nadjem! I ako je uvek pun, prepun, ja nikada nemam sta da obucem tako da to sto nosim uglavnom ni ne drzim u ormaru …najvise zbog toga da se ne bi zagubilo u istom! Ne mesam prljavo i cisto , to me zgrazava, ali jednostavno ne volim da peglam pakujem itd, pa sve tako nabacam. Dok sam zivela kod mojih imala sam ogromnu sobu i ogroman plakar i situacija je bila ista 🙁 Jednostavno nisam taj tip, moja majka mi je sto puta rekla da sam trebala da se rodim kao musko, posto se bas tako i ponasam. Sada kada imam dete, ja kao kobajagi sredim njegove stvari, ali svoje nikako, a i njegove jedva . Ne peglam posto me smara, ai ne vidim poentu posto ionako to ne bi spakovala vec bi se ponovo zguzvalo, pa ako je bas strasno zguzvano ja kao malo ispeglam pre koriscenja. Divim se zenama koje imaju vremena i nerava za to, ali ja cu pre raditi bilo sta drugo nego bilo koje i kakve kucne poslove.

hahahahahhahha potpisujem! U slovo identichna situacija i kod mene. Smara me kopanje po ormanu, zashta su ljudi izmislili fotelje… I pravo da ti kazem, kad mi je sve slozeno nekako mi kuca deluje tuzno, kao da joj krsh daje neku toplinu 😆 Do dushe, kada mm napravi krsh onda po….im :kadtedovatim:

nina*****
    Član
    nina*****

[QUOTE]Dorothy – 11/8/2009 08:18 Moj ormar je kao prvo SAMO MOJ!!!

:ruganje:

Potpisujem!!!

Uki&Ada
    Član
    Uki&Ada

I moj i ormar mm i Urosev,Andrein sve je pod konac.Redovno ih sredjujem,bar jednom mesecno,sve je sortirano sta je za gde i u svakom trenutku znam gde mi je sta.Jednom prilikom kada nisam bila kod kuce i moja mama htela da spremi sina da ide napolju sa decom i htela da mu obuce trenerice sa gornje police,a Uros kad video poceo da vice,rekao joj kako to ne sme na ulici,u tom delu su stvari za vrtic,do njih za setnju u gradu a ispod za igranje:lol:

Imam dosta stvari koje jos nijednom nisam obukla i non stop nekome nesto poklanjam ali uvek pun ormar.Dosta kupujem garderobu i sebi i deci,a mm nosi iskljucivo skupe stvari:roll: tako da sam sebi kupuje kada mu se bas nesto posvidja i ne pita za cenu.Par puta sam sebi i deci kupovala za celu sezonu u H&M,C&A pa uzmem tako i njemu po nesto,ali kad vidim da on to posle i ne obuce vise se ne trudim da mu kupujem:)

T3
    Član
    T3

Šta svaka žena od stila mora da ima

Stil se drži u ormaru, rekao je jednom poznati modni kreator, postoje stvari bez kojih žena koja drži do sebe ne bi smela da živi! Ako živite, dišete, jedete ili sanjate modu, obratite pažnju:

Klasična bela košulja.

Firmirani džins koji vam stoji fenomenalno.

Kardigan od kašmira, poželjno višebojni, kako biste ga mogle kombinovati sa više odevnih predmeta.

Trenč, za svako godišnje doba, za preko dnevnih i večernjih toaleta.

Kvalitetan, veliki ženski ili klasičan sat.

Bar jedan komad nakita sa dijamantima.

Ravne, elegantne baletanke.

Stilete sa visokom potpeticom, najbolje crne.

Dobra torba

Parfem koji se pamti.

I njeno veličanstvo, mala crna haljina.

hippeia
    Član
    hippeia

Diana01 – 11/8/2009 20:43

:bravo: :bravo: :bravo: :HAG: :HAG:
    Znaci sve si lijepo rekla 🙂

Ja nisam toliko u svadji sa ormanom, donekle je slozen (naglasavam ovo donekle, jer bi se vecina vas vjerovatno zgrozila na to kako je slozen), ja vise imam problem tipa-gdje sa stvarima koje trenutno nosim.
    Nikad, ali nikad u orman ne vracam stvari koje sam jednom obukla, makar ih samo probala, ne znam, takav mi trip, i onda se to gomila po radijatoru, stolici-uzas!!!
    Narucila sam da mi se u plakar ugrade one police na izvlacenje sa poprecnim sipkama preko kojih se slaze ta garderoba koja se trenutno nosi, ali me smara da to svaki dan lijepo slazem preko toga… tu stavljam samo finije stvari, ajde da kazem novije…
    I da- uvijek sam se pitala cemu uopste slaganje u orman, kad to posle izvuces opet moras da ga peglas…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

U sobi imam tri ista ormana koji zauzimaju ceo zid,jedan je moj samo moja garderoba,jedan od mog muza,a drugi ima samo dve sipke jednu gore,jednu u sredini i sluzi za jakne,mantile,kapute….u hodniku imam jedan ugradni u zid i on je samo Lukin.Stvari sredjujem po sezoni i uvek zimske odlozim recimo skroz unutar ormana je su duboki,a letnje slozim napred. Bas sam pre neki dan prepakovala zimske izvukla napred,a letnje stavila pozadi.Ne peglam sve jer imam program na masini koji uopste skoro i da ne guzva stvari,peglam neke lepe kosuljice,muzu kosulje za posao,okacim na ofingere i mirna sam.Ja ne mogu da zivim u neredu ,i ako izvucem neku stvar da obucem pa mi se ne svidi,odmah je sklopim i vracam u orman,Imam tri zicane fijoke kao korpe su ,u jednoj je moj ves,u drugoj od muza,a u trecoj kaisevi,marame i jos neki detalji.
    Jedino me smaraju Lukine stvarcice koji ima milion bukvalno i na te sitne stvari izgubim puno vremena pri slaganju u orman.
    Isto kad pakujem svoj na jednu stranu samo farmerice,na drugu deblji dzemperi,zatim tanke majcice,na jednu trenerke,zatim svecanije pantalone,kosuljice,na jednus samo pidzame i spavacice,jednu ogromnu policu imam i na nju samo posteljine i peskiri.Muzu ormar pakujem isto kao i sebi,ali pedantan je i ne zalism se,njegov mogu i u dva meseca da prepakujem.

Milica81
    Član
    Milica81

Iva&Lule – 25/9/2009 11:24 Stvari sredjujem po sezoni i uvek zimske odlozim recimo skroz unutar ormana je su duboki,a letnje slozim napred. Bas sam pre neki dan prepakovala zimske izvukla napred,a letnje stavila pozadi.Ne peglam sve jer imam program na masini koji uopste skoro i da ne guzva stvari,peglam neke lepe kosuljice,muzu kosulje za posao,okacim na ofingere i mirna sam.Ja ne mogu da zivim u neredu ,i ako izvucem neku stvar da obucem pa mi se ne svidi,odmah je sklopim i vracam u orman,Imam tri zicane fijoke kao korpe su ,u jednoj je moj ves,u drugoj od muza,a u trecoj kaisevi,marame i jos neki detalji. Jedino me smaraju Lukine stvarcice koji ima milion bukvalno i na te sitne stvari izgubim puno vremena pri slaganju u orman. Isto kad pakujem svoj na jednu stranu samo farmerice,na drugu deblji dzemperi,zatim tanke majcice,na jednu trenerke,zatim svecanije pantalone,kosuljice,na jednus samo pidzame i spavacice,jednu ogromnu policu imam i na nju samo posteljine i peskiri.

E ja sam vam ovaj tip… 😆

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 20 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.