Ova tema sadrži 601 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga_M 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 602 ukupno)

Moja prva kasica

• Irssa
    Član
    Irssa

Danas sam Ivi dala prvi put kasicu, probala je od jabuke, malo se mrstila ali je pojela bez problema. Bas sam srecna :zvezda: :zvezda: :zvezda:

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

snajkica moja medena ljubim je u umazanu bradicu hehe kao secer je ,nadam se da ce Sneki kasnije postaviti Lukine slike pa da vidi muzica kako porastao hehe medena mala secerlamica :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Irssa
    Član
    Irssa

Hvala prijo :cvecko:
    jedva cekam da vidim mog zetica :zvezda: :zvezda: :zvezda:

Irssa
    Član
    Irssa

Hvala, hvala…… :-* mi da isprobamo jabuku pa onda krecemo na sargarepicu i na ostalo povrce…
    :zvezda: :zvezda: :zvezda:

Mislim da nema nikakve veze to sto sam joj prvo dala jabuku u kasnije sargarepicu :neznam:

ili ima :hmm:

Sneki
    Član
    Sneki

Moji su isto dobili prvo jabuku, tako su nas savetovali.

Mnogo du slatki kad probaju te svoje prve zalogajcice.:bravo: :bravo: :bravo:

Irssa, meni se cini da je Iva tvoja kopija.
    Maxmara, Viktor je presladak

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

devojke bebci su vam preslatki ljubite ih tako umazane cmok :bravo: :bravo: :bravo:

Irssa
    Član
    Irssa

Pocela sam Ivi od ponedeljka da dajem kasicu. Ta velika promena sa sike na kasicu se malo odrazila na nas. Iva slabije spava, stalno hoce da je u rukama, trazi siku na 2 sata, place…izgleda da je dozivela mali stres. Da li je to moguce? Sta da radim? Da li da joj nedajem kasicu par dana ili da nastavim. Njoj se dopada i pojede sve sto joj dam???

MissGak
    Član
    MissGak

Istina da je to shok za njih ali ne bi trebalo u toj meri da bude s obzirom na to da njoj sika nije ukinuta a i koliko vidim lepo prihvata novinu tako da ne bi trebalo da je to problem!Pretpostavljam da joj nakon kasice ponudis i da siki.Ne mora da znaci da je njenom nemiru uzrok to,mozda je muce zubici?Cini mi se da si na to sumnjala i pre prve kasice,a sto se tih nekih promena tice desava se slicno i kod nas,postoje periodi kada se sve ok,a onda nastupi agonija sa uspavljivanjem i nervozom i tako u krug.Ipak ona je sve veca i svesnija…
    Mozda mozes da se posavetujes i sa pedijatrom u vezi toga,ja sam uvek i za tu varijantu resavanja problema,ne moze da skodi.Steta je da joj ukidas sada kada vec tako lepo prihvata a i sama si rekla kako vas jede ocima dok vi rucate,bolji dokaz da je pravo vreme za taj korak ne postoji.

Prex
    Član
    Prex

Jao divni su !!!!!!
    Znaci vi ste svi sa cetiri meseca uveli kasice? Meni patronazna sestra i pedijatar rekli tek od 5. ili cak 6. meseca da uvodim, i to prvo onu mlecno-pirincanu kasicu, pa posle povrce…pa me sad bas interesuju vasa iskustva…jel’ su vama doktori savetovali da pocnete od 4. meseca ili ste to same procenile kada da pocnete?

Prex
    Član
    Prex

Zaboravite na moje prethodno pitanje…sad sam videla da ste vec puno pisale o tome u drugim temama pa cu tamo da procitam 😆 😆 😆

maxmara
    Član
    maxmara

Irssa – 28/3/2007 6:10 PM

Pocela sam Ivi od ponedeljka da dajem kasicu. Ta velika promena sa sike na kasicu se malo odrazila na nas. Iva slabije spava, stalno hoce da je u rukama, trazi siku na 2 sata, place…izgleda da je dozivela mali stres. Da li je to moguce? Sta da radim? Da li da joj nedajem kasicu par dana ili da nastavim. Njoj se dopada i pojede sve sto joj dam???

Ako si postovala sto smo pisale nebi trebalo ovo da se desava,osim ako u pitanju nisu sto Miss Gak rece zubici to je posebna prica.

AJMO IZ POCETKA NISAM HTELA OPET DA BUDEM BABA ROGA PA SAM IZOSTALA DA ODGOVARAM ALI SAD VEC KAD OVAKO PITAS MORAM

Promena u hrani se uglavnom retko odrazi na gore osim ako nesto nije bilo sveze,pripremano kako treba itd…itd…

Ali ja mislim da je ono sto sam mislila da ce biti a to je JABUKA KAO PRVA CVRSTA HRANA POGOTOVO ZA BEBU KOJA JOS SISA :batinepoguzi:
    Nemoj pogresno da me shvatis i da se naljutis,bice mi zao,jako,ja to prijateljski zaista,jer ovo je jako vazna tema,sada odredjujes njene navike kasnije u zivotu.
    Nisi nas poslusala da procitas temu ‘STA JEDU VASE BEBE’ da jesi videla bi sta sve pise,trebalo je sa neutralnim kasama da krenes,ceralije jer su sa mlekom mesane ili povrce,voce se uvodi verovala ili ne tek u 6.mesecu kao i vocni sokici jer nisu toliko vazni kao ostalo,i tek posto se isprobaju sva povrca i zavoli i ih kao i mesa,to je sada dokazano u vezi voca i to je velika greska i shok za zeludac,jer posle sladunjavog majcinog mleka,KISELA JABUKA I JESTE SHOK ZA NEZAN ZELUDAC KOJI JE NAVIKAO NA MLEKCE,a ona ne nosi hranljivu vrednost ni priblizno kao ceralije i povrce pa nije toliko ni bitna zato je i uzina a ne rucak zar ne heheheh
    …da se ne ponavljam sa svim tim sto sam tamo pisala nego procitaj sve smo dosta iznele nemoj da ti je muka jako je bitno sada…
    Tako da prekini da joj je dajes jabuku zbog milion stvari da ne nabrajam sve,i pauziraj nedelju dana pa pocni kako smo pisale pliiiizzzzzzzz

Aj pa javi.
    :caos:

Irssa
    Član
    Irssa

Devojke, hvala vam puno na savetima, BABA ROGO, 😆 ne ljutim se, naravno :zvezda:
    Ali ipak, izgleda da je bila neka faza, pojma nemam. Od jutros mi se vratila ona stara Iva, lepo se igra, brblja, gleda crtace…..
    Zaspala je sinoc u 7 a probudila se jutros u 9 (i nocas se budila da siki)

Sto se zitarica tice, iskreno, nisam bas sigurna koje da kupim, mislim, od kog proizvodjaca, i da li da kupim one koje se prave sa mlekom ili vodom, neke imaju i dosta secera (HIPP)….sve me to zbunjuje a i procitam uputstvo kako se spremaju, to mi izgleda toliko komplikovano
    Neki prave sa adaptiranim mlekom, mada ja ne bih, ali kada big se izmlazavala, mislim da ne bih imala dovoljno…..
    komplikovana sam ti ja :-*

maxmara
    Član
    maxmara

Irssa – 29/3/2007 10:17 AM
    Sto se zitarica tice, iskreno, nisam bas sigurna koje da kupim, mislim, od kog proizvodjaca, i da li da kupim one koje se prave sa mlekom ili vodom

E DRAGO MI JE DA SE NISI NALJUTKALA
    Kupi onda one koje se prave sa vodom ako neces sa adaptiranim,mada i te sa mlekom za pocetak ti treba jako malo pa mozes tako poceti,izmlazas kolko imas i malo praha neke zitarice dodas da se malo kasasto napravi,videces sama nisu bitne uopste te mere za kashe.
    Nisi komplikovanija od mene budi sigurna 😆 😉
    Sto se tice pripremanja to ti je samo orijentaciono,sipas kasika kolko pise ili manje posto ti za pocetak treba samo po par kasicica koje ces joj dati,dodajes po zelji tvojoj prvo a kasnije njenoj vode videces sama,ja sam dole uzimala sve od Milupa i te kashe i vodu pa sam mu tako pravila vecere,jer mi je to bilo najpribliznije ovom ovde,a od HIPP inace samo voce i sokici su dobri zbog dosta vitamina C koji sadrze,ostalo je onako,Nestle je broj jedan za bebe na zapadu.
    Neka deca vole gusce neka redje kase nikad ti nije ista mera ko na kutiji sto pisu slobodno sama podesi nemoj to da te uopste brine.
    Ti napravi onako redje za pocetak ne bas da curi s kasicice da lako proguta,jer ako bude gusto onda ce se znas ono kao daviti,gaditi.

:caos:

Irssa
    Član
    Irssa

ajde, pa javicu vam sta sam uradila, uh, bas sam nesto smotana

MissGak
    Član
    MissGak

Irssa – 29/3/2007 4:17 AM

ali kada big se izmlazavala, mislim da ne bih imala dovoljno…..

Kako to mislis da ne bi imala dovoljno??
    Ukoliko ga imas dovoljno kada Iva siki ne vidim u cemu je problem?Ovo ce samo zameniti jedan obrok vremenom…i isto tako ce se uvodjenjem cvrste hrane i podoji prorediti,naravno postepeno.Nemoj da te to brine,vec ukoliko nisi za formulu,najbolje resenje,bar je to moje misljenje,jeste da kasice i pripremas sa svojim mlekom!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 602 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.