Ova tema sadrži 601 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga_M 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 602 ukupno)

Moja prva kasica

• Sneki
    Član
    Sneki

Slazem se sa Miss gak. Kasice koje se pripremaju sa vodom, sadrze u sebi adaptirano mleko.

Prex
    Član
    Prex

Evo Irssa me je podsetila na ovu temu pa i mi da se prikljucimo prici o kasicama a i da slicicama potvrdimo koliko se nama te kasice svidjaju..mmmm…njam njam
    Mama, ja cekam, pozuri malo….

Mmm…moze li jos

Ne volim kad me gledaju dok jedem, ja sam fina dama…odbij!

Jao sto je dobro, bas sam srecna…

Prex
    Član
    Prex

Inace primeticete da uvek nosimo ovu istu portiklu…mi ustvari uvek imamo po dve portikle za kasicu, jednu „normalnu“ pamucnu, pa preko nje ovu zutu sa pticicama jer ona ima musemu ispod pa ne propusta i ne isflekamo se kao mali prasici…

mayya
    Član
    mayya

Meni je mama pomogla oko prve ka$ice i bila je mnogo smotana, pa me je celog umackala. Zato sam re$io da drugu ka$icu pojedem sam!

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

😆 😉 😆 😉 😆 😉

Masha&Tasha

:bravo: Bravo za sve vas! Tako ste mi svi slatki umazani, mi vam se jos nismo pridruzili, neka jos koji dan pa kacimo i mi slikicu :hmm: valjda ce to biti bolje od formule za koju necu ni da cujem!

Maki
    Član
    Maki

:bravo: za sve vas male gladnice, kako su slatki ovako umazani i nasmejani!!!
    :-* za sve bebe

Aiko
    Član
    Aiko

Mi smo juce prvi put probali kasicu od jabuke pre podne, a uvece smo probali mlecnu kasicu. Prvih par zalogaja jabuke su prosli super, a onda je pocela da se mrsti i da place, a mlecna joj se mnogo vise svidela. Postavicu slike ovih dana, u stvari snimili smo filmic 😛

Ja imam pitanje za mame. Koliko su vasa deca prvih dana pojela? Mislim, koliko kasicica? Druga stvar, kupila sam joj Hipp-ovu kasicu kojoj je rok trajanja 3 dana. Kad je izvadim iz frizidera da bi sutra nastavili hranjenje, jel da je grejem na sobnoj temperaturi?

:kucam:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Aiko ja sam ovako radila ja sam prvo pocela sa povrcem mozda dva tri dana povrce,krompir,pa sargarepa,pa brokoli,posto nisam cekala sva povrca da isprobam negde oko 13.00h smo jeli povrce,pa oko 17.00h, voce to dok je bila faza isprovavanja i nisam mu merila koliko kasicica pojede ,pojede oko 5-6 kasicica nekad manje nekad vise dok se ne privikne.Moj ti je savet da joj dajes povrce sargarepicu,krompir,brokoli,grasak jer mi smo tako poceli ,jer ako pocne samo voce posle ce teze da ti jede povrce i meso.Kasice Juvitana,Hipp,Nestle, mozes drzati koliko znam da pise na pakovanju 48 sati u frizideru,ja kad mi ostane kasica ja mu ostavim u frizider,za sutra ako je recimo vocna i uvek pre obroka izvadim je da se greje na sobnoj temperaturi,vec ako vidim da je puno gladan onda samo smlacim u mikrotalasnoj,ili napunim serpicu vrele vode pa teglicu stavim u vrelu vodu da se zagreje,ali posle zagrejavanja nema povratak nazad u frizider.Mi kad smo pocinjali sa kasicama nismo imali problema sa zatvorom,sad jede malo jacu hranu pa se desi da ne kaki po jedan dan,dan ipo,ako ti se slucajno to desi daj joj caj od kamilice ili kasicu od sljice ima juvitanina.

racic
    Član
    racic

Aiko, Iva je prvog dana pojela 2-3 kasicice, drugi dan 3-4, pa onda trecinu teglice, to je bila kasica od jabuke a kad sam joj dala mesano bananu i jabuku pojela je vise od pola jedan dan, a sutradan je pojela celu. Ja sam kupovala Juvitanine kasice i cini mi se da je njima rok upotrebe od kad se otvori 24h, pa joj ujutru otvorim, sto ne pojede stavim u frizider pa je navece iznesem iz frizidera da stoji na sobnoj temperaturi nesto vise od pola sata. Kad je pocela da jede celu onda je uopste nisam zagrevala ni u vodi. Sto se tice mlecne kase Iva je odmah pojela celu porciju, jako joj se dopala 😆 ali smo je mi uveli tek sa 7 meseci.
    :bravo: :bravo: :bravo: za Nedu, ljubim je, samo napred. Jedva cekam da vidim snimak :-*

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Posto ste vec poceli sa isprobavanjem bilo bi lepo da joj dajes pirincanu kasu ovde je bas preporucuju,ja sam mu u pocetku sama pripremala,a sad kupim pirincano brano i smuckam sa adaptiranim mlekom,i sad joj daj po jednu namernicu ,mada ja sam ovako radila nikad nisam cekala po dva-tri dana da mu dajem isto,jer ako je dete alergicno izacice mu srvenilo oko usta i na rukicama ili vratu tako mi doktorka rekla,primer danas je jeo krompir,sutra sargarepu,pa brokoli,pa grasak,boraniju,spanac,karfiol i kad sam videla da je lepo prihvatio onda sam mu spremala po 3-4 vrste povrca,tako i sa voce,jabuka,kruska,breskva,kajsija,sljiva bananu mu nisam davala zbog stolice da mu ne stegne,sad sam pocela da mu dajem vocni jogurt sa bananom,bilo me zao da se mali muz sa kakenjem a nikad nije imao problema,isto i za vocke kad je sve isprobao pocela sam i mesavine da mu dajem,kad je to sve bilo ok,u povrce sam pocela meso da doddajem prvo piletinu,pa govedinu,pa pilecu dzigericu,curetinu i kad je to bilo ok,onda palenta sa jogurtom ili kiselim mlekom i to kad je bilo ok onda zumance 1/8,pa 1/4,pa 1/2 pa sve do celog zumanca,sad u povrce dodamo celo zumance.Sokice ne pijemo samo vodu,jer od sokica cak i razblazenih stradaju zubici,i sokici drze sitost kod bebe,mi samo vodu i bebi cajeve.Sad jedemo za veceru pirincanu kasu,ili Nestle kasa od cveta od pomorandze i vanile dobro ima vremena do tad

duki_swe
    Član
    duki_swe

Aiko kreni prvo sa povrcem kao sto je Ivana napisala, pa onda vocne da se ne bi navikla na sladak ukus pa da bude problema da Neda odpija slane kas. 🙂 A posto je Neda tek na pocetku dovoljno je da proba samo po jedan ukus prvih dana, tako odluci se ili za mlesnu kasu ili povrce
    jako je bitno da ako je hranis direktno iz burkice da ta kasica vise nije dobra da se sacuva za kasnije jer je putem kasicice dosla u kontakt sa enzimima iz bebine pljuvacke. Inace moze da stoji u frizideru toliko koliko stoji na pakovanju, a sve jedno da li je zagrevas na sob. temeraturi ili malu kolicinu koju ce da pojede stavis u micro

MissGak
    Član
    MissGak

Potpuno se slazem sa ovim sto je duki navela s tim da iako nemas micro uvek kasicu mozes da zagrejes tako sto ces teglicu staviti u toplu vodu(ako nemas onaj grejac za bocice i teglice,a on po tom sistemu i funkcionise).
    I obavezno u pocetku nakon tih 3-4 kasicice ponudi joj da sisa…i tako neko vreme dok joj kasica ne postane obrok…
    Ako imas vremena idi na temu „Sta jedu vase bebe…“ tu je sve super objasnjeno…i sam uvod i koraci posle!

Masha&Tasha

Narode evo i moje prve kasice od pirinca! Dok je mama spremila ja sam zaspala! :neznam:

moja prva kasika

daj tata, ne mogu da cekam

mama me uci od prvog dana da ne budem sebicna, paaa… odlucila sam da podelim kasicu s portiklom!

Odo sad na mlekce, ipak je mleko mleko!

bubica021
    Član
    bubica021

preslatko ti je detence

Aiko
    Član
    Aiko

Bravo za Tashu!!!!!!!!! Joj, kako je saltaka!!!!!!! :bravo: :bravo: :bravo: :love: :love: :love:

Devojke, hvala puno na savetima :HAG:

Ovde u Srbiji je princip da se prvo pocne sa vocnim kasicama :neznam: A meni deluje logicnije da se pocne sa povrcem…

Nego htedoh jos nesto da priupitam. Kada proba sve ukuse od voca (ili povrca), da li moze da jede pre podne i popodne po jednu kasicu ili i dalje jednu dnevno? Kako ste vi radile?

Da li mozete da verujete da sam danas u apoteci kupila kasicu i tek kad sam dosla kuci, vidim da joj je u februaru istekao rok trajanja,…..O zemljo moja mila 😐

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 602 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.