Ova tema sadrži 601 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga_M 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 602 ukupno)

Moja prva kasica

• racic
    Član
    racic

To sta se prvo uvodi je samo pitanje kod kog dr se ide, u Nisu dva dr ordinacije jedna pored druge, jedan prvo uvodi voce a drugi povrce, ko ce ga znati? Mi smo prvo sokic, pa vocnu kasu, pa povrce i na kraju mlecnu kasu kad je pocela da pije i kravicu.
    Meni je dr rekla da joj vocnu kasu dajem prepodne, pa rucak povrce a za popodnevnu uzinu mlecnu kasu. Ali dok ne pojede jednu celu ide sve pomalo izmedju obroka.
    Povrce smo uvodili, prvo 6 dana samo krompir i sargarepa, pa onda ide krompir, sargarepa i nesto zeleno, svako novo povrce ide po tri dana zbog mogucih alergija, meso se ubacuje kad beba pojede celu kasu od povrca.
    Za kasicu iz apoteke nemam komentar :uzid: :uzid: :uzid:

Masha&Tasha

Aiko, ostala sam bez texta za kasicu, jao o glavu bi im razlupala teglicu sutra zbog toga! Da im ne padne na pamet da i dalje drze takvu robu u apoteci! Pa sta ce nama kinezi da nas truju kad mi to mozemo i samo! Strasno!
    E mi smo danas klopali 3 x kasicu od pirinca – prvi put sam je spremila s mojim mlekom, drugi put opet, a treci sa vodom i osetila je razliku pa se malo mrstila, ali je sve pojela, ali prvi put u zivotu nam se desilo da nismo kakili, a i rekla mi je jedna mama u prodavnici da ce nam se to desiti. Dr nam je rekao da nista drugo ne uvodimo do 6 meseci, ali vidim da klinci i ovde jedu sve redom

mayya
    Član
    mayya

Za apoteke me nista ne iznenadjuje! Uzasni su!
    A mi se sa kasicama bas mucimo.Nece da vidi kasiku ocima. Samo se okrece ka sisi. Poludecu. Samo spremam i bacam.

racic
    Član
    racic

Mayya, ako mu sve kasice dajes istom kasicicom probaj da kupis nove koje ce biti u drugoj boji. Kod nas je to upalilo. Posto smo prvo krenuli sa vocem, kad krenem sa kasicicom za voce ona se obraduje i zine ali kad osteti da je nesto drugo samoo se strese. Kad sam pocela da je hranim drugom kasicicom islo je tesko ali mnogo bolje. Uh, al’ sam ga rekla, valjda si me razumela 😆

Aiko
    Član
    Aiko

Ja se posteno izmajmunisem dok joj dajem kasicu, ona blene u mene s otvorenim ustima i naravno jede 😆

Hanan
    Član
    Hanan

potpisujem Aiko

Masha&Tasha

Mayyo, nama je dr rekao ovako ako imamo problema- Beba zna da je kod mame mleko i zato pravi probeleme, ali da je ostavimo malo da ogladni i onda uskace tata,a nikako ti, sve dok se dete ne privikne na kasice- pa probaj, upregni tatu bar vikendom

mayya
    Član
    mayya

Ih, ako se oslonimo na tatine kasice, ostacemo gladni…
    A sto se tice kasicice, pa on obozava svoju casicu i kasicicu, ali kada su prazne.
    A o :kreten: da ne govorim, dok je hranim. Ne pali.
    Hocu da :galamdzija: !
    Kad zavrsim pokusaj ja :sok: .
    A kasice ima svuda i po krevetu i podu…
    :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid:

Hanan
    Član
    Hanan

Hehehe, Mayo ja sam Muaza jednom hranila nekom zelenom kasicom, ne sjecams e dal je bio brokuli, spinat…uglavnom ja sam ga prozvala „mali zeleni indijanac“ a ni ja nisam bila daleko, na kraju sam ga morala okupati.
    E pokusaj da mu dajes nekoliko puta na dan, cesto se desi da pojede 2-3 kasikice i nece više, ponudiš za par min, onda pojede sve…

Aiko
    Član
    Aiko

Devojke, ja kad Nedi dajem mlecnu kasicu (kukuruz i pirinac), ona se ospe po licu i to traje desetak minuta pa prodje. Jel ima neko slicno iskustvo?

MissGak
    Član
    MissGak

Ako je svaki put tako,stopiraj sa tim namirnicama…ne znam da li ste ih probale odvojeno,jedna od njih definitivno izaziva reakciju,mada ne strasnu ako je samo oko usta…Sacekaj neko vreme pa pokusajte ponovo.Ako se osip ponavlja,zaboravite na te namirnice(koja god da je izazivac )na neko vreme…a u medjuvremenu se posavetujte sa vasim pedijatrom.

Aiko
    Član
    Aiko

Pa da, tako cemo i uraditi. Jeste da traje vrlo kratko, ali me ipak malo brine. Tnx MissGak 🙂

Masha&Tasha

Aiko, probaj da promenis i proizvodjaca, mozda joj i to ne odgovara, znas kako je sve kod nas pakovano i pravljeno…plasim se da smo mi zemlja za vivo eksperiment

racic
    Član
    racic

Meni se desavalo da pocrveni u licu i to obicno bude deo oko usana i na obrazima, onda skontam da joj se to pojavi kako joj pokupljam hranu kasicicom i obrisem maramicom, iziritiram joj kozu i brzo se povuce. Ne znam da li je kod vas po celom licu ili ovako. Obrati paznju kad joj dajes nesto drugo da jede. U svakom slucaju bolje je izbegavati te namirnice neko vreme, kao sto je vec rekla MissGak.

Aiko
    Član
    Aiko

Pa izadje joj samo oko usta, ali mi lici na male pecate…Zvacu danas dr.

E jel se vasim bebama menjala stolica od kasica? Valjda je normalno da sad bude tvrdja, da ne kazem narandzasta od sargarepe 😆

Hvala vam na odgovorima

:HAG:

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 602 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.