Ova tema sadrži 601 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga_M 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 586 članaka - 586 do 600 (od 602 ukupno)

Moja prva kasica

• sladjanam
    Član
    sladjanam

Grejs, možda ti ovo pomogne :
    http://www.kuvarica.net/jelovnik/baby.html

Pozz

filip.mm
    Član
    filip.mm

Sladjanam gledala sam i ja taj kuvar al ima nekih stvari koje mi bas nisu logicne.Npr.meso u 5.mesecu.Hm!

sladjanam
    Član
    sladjanam

Filip.mm, ne kazem da je idealan, samo da moze pomoci 🙂 Meni je pomogao kod ideja kako spremiti mlecnu kasu, ili povrce, i sta s cim kombinovati. 😆

filip.mm
    Član
    filip.mm

E to da,ima dobrih ideja.:)))

dunja26
    Član
    dunja26

grejs mi smo poceli prvo sa pirincanih pah. i stavljala sam ih u flasicu uvece kao zadnji obrok, nisam se ja drzala nekih mera, prvo vece sam stavila jednu onu mericu iz nan-a, drugo vece 2 a nikad nisam stavljala vise od 3-4 merice i naravno treba cucla sa vecom rupicom i evo i sad jos uvek nesto dobije u flasicu u zadnji obrok samo sto joj od 6 meseca dodajem medolino i keksolino a sad kako smo 8 napunili dodajem i cokolino a nekad se zaletim pa dodam i kukurune pah. posto pirincane vec dugo nisam kupovala… mada ja nisam pocela sa pah. da bi violeta duze spavala(ona je vec spavala noc) vec sam morala nesto da preduzmem zbog njenog bljuckanja, to nije bilo normalno, ona popije mleko, podrigne, stavim ju da spava, zaspi i probudi se za pola sata sva ubljuckana, ma haos, onda bi se sva unervozila i ppocela bi da se dere a naravno morala sam da ju presvlacim svu i na kraju se taj njen odlazak na spavanje pretvorio u totalnu traumu i za nju i za mene i za mm, tako da sam sacekala 4m i pocela da dodajem te pah i pocela da ju hranim uspravno i dete mi je pocela tako lepo da spava, zaspala bi i ne bi se budila do jutra, dr se nije svidelo sto sam pocela da joj to dodajem u flasicu al kad sam joj rekla razlog onda me podrzala…

izvin’te me malo sam malo otisla OT :ruganje:

Grejs
    Član
    Grejs

Hvala svim mama na odgovorim!
    Ma i ovaj moj bljucka ali danju,pa ga po preporuci pedjatra danju hranim sa Novalac-om protiv bljuckanja a nocu posto ne bljucka pije novalac protiv zatvora jer je imao bas poteskoce sa ka-ka.Sacekacu do punih cetiri pa cu mu dati pahuljice u zadnju flasicu pred spavanje,bas sam pitala u apoteci za cuclu za gustu hranu rekli su mi da imaju nukovu a da avent ima neka varijabilna da nema takva za guscu hranu?!

T3
    Član
    T3

6. M E S E C
    # broj obroka : 6
    # količina hrane : 160 gr
    # pojenje
    # adevit jednom dnevno po kapi
    # flurogal 0,25 mg 1×1 u čaju pola sata pre obroka

Raspodela obroka:
    # 3 podoja ili 3 obroka sa humaniziranim mlekom,
    # 1 x povrće sa mesom ili žumancem u podne,
    # 1 x mlečna kaša,
    # 1 x voćni sok ili voćna kaša.
    Voćni sok ili voćnu kašu dodavati između obroka (bar 1 sat posle obroka).

nije loosa ova tabela i raspodela obroka..mi bi ih trebali imati 6 a imamo ih samo 4 ponekad 5..
    ovih dana cu mu prvi put dati zumance da proba mislim da sad sda sest i po vc moze..zitarice jedemo,meso,povrce i voce takodje mleko pijemo e sad sve varira a i broj i kolicina obroka a nama je ova koju zasad imamo sasvim dovoljna..
    mozda posle sestog tj u sedmom uvedemo jos jedan obrok..ili povecamo doze tj kolicinu ili nam bude jos raznovrsnija ishrana ali u principu dobro nam je za sada..

jeca019
    Član
    jeca019

Drage mame citajuci brojne forume i sajtove posvecene bebama ne mogu a da ne primetim da svako prica svoju pricu.U moru saveta i raznih iskustva prosto da se izgubis,cime se sve majke opterecuju da mi postaje cudno te koji prasak za ves,te koje dude,te koja mleka,te nije dobro ovo te ono a da ne pricam sto se i pedijatri ne podudaraju u pricama.Nije mi samo jasno da li svaka majka dobija savete od svog pedijatra pa joj treba dodatno i internet!! Sad vise nije dobro ni kravlje mleko hmmmm a sta cemo ako porodica nema para da detetu daje i dalje adaptirano jer znate i same koliko kosta i sta sve jos sve treba bebi!! Moj pedijatar koji vazi za najboljeg u gradu preporucuje uvodjenje vocnih kasica sa navrsenih 4 meseca a kravlje preporucuje od sestog m ajd sad!!! Ja sam 82 god i kad slusam kako je mene mama hranila i sta su im tad savetovali onda ja treba da imam silne alergije a nemam!! Koga slusati?Po meni sebe i bebu!!! I naravno ne preterivati!! Mislim da nije dobro drzati bebu pod staklenim zvonom i biti previse opterecen glupostima pa nisu one tako slabe!!Jesam za to da se beba lepo i zdravo hrani ali dajte pa nece je ubiti plazma keks ili kravlje mleko!!!

dunja26
    Član
    dunja26

jeco, naravno da treba sebe da slusas i bebu naravno…pedijatre ja mnogo i ne slusam, idem tamo da mi izmere dete, ako imaju nesto pametno da kazu ja to uvazim a uvek radim po svom i sasvim nam dobro ide tako…ih gde bi bila da sam slusala sta mi drugi kazu

zanasu79
    Član
    zanasu79

poceli prvo sa pirincanih pah. i stavljala sam ih u flasicu uvece kao zadnji obrok, nisam se
    ja drzala nekih mera, prvo vece sam stavila jednu onu mericu iz nan-a, drugo vece 2 a nikad nisam stavljala vise od 3-4 merice i naravno treba cucla sa vecom rupicom i evo i sad jos uvek nesto dobije u flasicu …Cao!Ja bih te molila da mi malo pojasnis,kupila sam MILUPINU kasicu,pirincanu,i nece ni da okusi…da li si mozda na to mislila da stavis u adaptirano mleko,da pije na cuclu…Hvala

Grejs
    Član
    Grejs

Mi smo juce prvi put jeli kasicu krompir i sargarepu.Super je prihvatio.Po preporuci pedijatra zitarice preskacemo jer je dosta napredan.

filip.mm
    Član
    filip.mm

Evo mi juce poceli da papamo:)Imam par pitanja…(zaboravila od pre 5 godina 🙂 )
    Juce sam mu dala supenu kasiku pahuljica sa malo vode,danas cu 2 supene kasike…Da li sutra da mu dam celu porciju od 4 supene(kako pise na kutiji)ili 3 pa tek prekosutra 4?
    Planiram posle one Milupine rice-corn isto 3 dana pa onda 3 dana sargarepu,pa krompir.E sad kad to sve probamo formiracu rucak.Do kad ide jedan obrok?Kad uvesti voce kao drugi obrok?
    I jos nesto…ako smo pili sok od jabuke par dana,da li kad krenem sa vocnim kasicama ponovo jabuku moram par dana ili vec mogu dati ceo obrok jabuke?

Estella
    Član
    Estella

Filip i ostale drage mamice, ovde imate odgovore na mnoga vasa pitanja – to je kuvar za bebe koji moze da se lista elektronski, otkrila sam ga pre par dana i odusevljena sam jer je vrlo konkretan i nekako namenjen i nama „pocetnicama“:

http://www.vodiczaroditelje.rs/local/e-izdanje/kuvar/index.htm

Nas sve to uskoro ceka 🙂

nakica
    Član
    nakica

filip, povecavaj svakoga dana za po jednu kasiku, dok dodjes do kolicine koja mu odgovara (mozda ce biti i manje nego sto pise na kutiji)…Posto si ti pocela u pravo vreme, ni prerano, ni prekasno, kada napuni 6 mozes da ubacis drugu kasicu-voce…dok ti todjes do vece kolicine i dok isprobas nekoliko vocaka, napunice taman oko 7 meseci i onda ce to biti pun obrok, tj. imace 2 nemlecna obroka… onda uvedes posle 6 piletinu, pa sa 7 zumance i ostalo meso (osim svinjetine), odmah zatim jogurt, a ribu oko 10. meseca…eto, to bi bilo nesto okvirno, ali je svako dete svet za sebe, pa ces ti u koraku donositi odluke o kolicini i rasporedu obroka…nije lako, ali podsetices se svega sto si radila sa prvim vrlo brzo, veruj mi 🙂

filip.mm
    Član
    filip.mm

Hvala nakice:)

Gledanje 586 članaka - 586 do 600 (od 602 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.