Ova tema sadrži 345 odgovora, ima 91 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 346 ukupno)

Montenegro

• piljari
    Član
    piljari

uglavnom se slazem sa ovim sto pisete ,mada iz godine u godinu sve je bolje ,znam ljude koji nisu godinama dolazili u Crnu Goru pa kada su prosle godine bili su prijatno iznenadjeni,koliko znam iz stampe ,tv,i nekih kontakata sa ljudima koji su upuceni u to zvanicna politika vlade CG je da se ide ka nekom elitnom turizmu znaci Crna Gora ce se boriti protiv odredjenih problema (saobracaj,guzva) cenama,dolazice manje gostiju ali bolje platezne moci(sto nama koji ovde zivimo i ne odgovara jer su troskovi zivota vec sada veliki ).Predvidjanja su da Crna Gora ima potencijala za to i da je vec dve ili tri godine top destinacija .
    evo jedne zanimljivosti skoro sam gledala da u Americi predlazu svojim gradjanima da posete Crnu Goru dok je jos jeftino.

May05
    Član
    May05

Nisam nikad bila u Crnoj gori,ali slike su me odusevile,stvarno je super,Ella ti si super cica 😉

piljari
    Član
    piljari
    Kotor

KOTOR (1360 stanovnika)- dva ipo milenijuma star.
    U VI v.n.e. imao je status grada- sjedište Biskupije. Mijenjao je mnoge gospodare ali je čuvao svoju autonomiju. Važan politički i kulturni centar, naročito u srednjem vijeku o čemu svjedoči očuvana urbana cjelina.
    Grad je opasan zidinama gradjenim od IX do XVIII vijeka,dugačkim 4.5 km ,mjestimično visokim do 20 m i debelim od 2 do 15 metara.
    Grad mira, karnevalski centar,biser boke…beskrajan je niz epiteta koji se vezuju za Kotor, drevni grad neobične arhitekture, mnogobrojnih kulturnih i istorijskih sadrzaja i otvorenih i tolerantnih ljudi. Kao takav, dobio je svoje mjesto na UNESCO listi još 1979. godine , koje i dalje ponosno opravdava. Ulice starog grada povezuju vječne spomenike kulture koji ga čine jedinstvenim: katedrala Sv. Tripuna, crkva Sv.Pavla, crkva Sv. luke, crkva Sv. Marije od rijeke,koje već sedam vjekova ljubomorno čuvaju visoki kameni bedemi. Kotor je danas centar raznih drustvenih dešavanja i susreta, kao sto su UNESCO-ve manifestacije mira, internacionalne smotre mode , karnevali i maskenbali…

piljari
    Član
    piljari
    Perast
    252 stanovnika . U neposrednoj blizini, u pećini Spila, pronadjeni su materijalni ostaci iz mladjeg kamenog doba,što govori o ranoj naseljenosti okoline ovog grada. Svoj procvat grad je dozivjeo u XVII i XVIII vijeku zahvaljujuci pomorstvu. Najveća je i najbolje očuvana barokna urbana cijelina na istočnoj obali Jadrana. U gradu se nalazi Muzej grada Perasta i Galerija "Jadran Art" a na otoku Gospe od Škrpjela arheološki etnološki i pinakoteka.
    Risan
    2097 stanovnika. Najstarije naselje u Boki. Pominje se III vijeku pr.n.e. kao prestonica kraljice Teute. Očuvani rimski mozaici iz II vijeka n.e.

Last edited

piljari
    Član
    piljari
    DOGADJAJI

Kotor je jedan od rijetkih gradove u kome se, iz godine u godinu, održavaju brojne tradicionalne manifestacije koje privlače veliki broj domaćih i stranih turista.

………………………………………….. ………………………………………….. ……………………………………..

Program tradicionalnih manifestacija za 2007

9-25.februar 07.- Kotor
    "Tradicionalni Kotorski Karneval"
    info: http://www.kotorkarneval.com

Mart, 2007 – Stoliv/Kotor
    "Dani Kamelija"
    info: +381 82 325 950

Aprila-Maj 2007 – Kotor
    "Mediteranski subaqua fest"

Aprila-Maj 2007 – Kotor
    "Kotor boat show"
    15.maj 07.- Perast
    "Gađanje kokota"

26.jun 07.-Kotor
    "Dan Bokeljske mornarice"

info: http://www.bokeljskamornarica.org

2-10. jul 07.- Kotor
    "Kotorski festival pozorišta za djecu"
    info: http://www.kfest.cg.yu

22.jul 07.- Perast
    "Fašinada"
    21-23.jul 07.- Kotor
    "Internacionalna smotra mode"

30.jul-4.avgust 07.- Kotor/Muo/Prčanj/Perast
    "Internacionalni ljetni kotorski karneval"
    info: http://www.kotorkarneval.com

Avgust 2007 – Kotor
    "Kotor art"
    info: http://www.kotorart.org

Avgust 2007- Perast
    "Međunarodni festival klapa"

Avgust 2007- Bigova
    "Ribarsko veče"

Avgust 2007- Kotor
    "Bokeljska noć"

31.decembar 07.-Kotor
    "Tradicionalni doček nove godine na trgovima"

piljari
    Član
    piljari

A sad da vidite,shto propushtae,ako ne dodjete u Kotor na Bokešku noć

Evo josh jedna

piljari
    Član
    piljari

hippeia
    Član
    hippeia

Joj Piljari divne su slike! Meni su Kotor i Perast dva ubjedljivo najljepša mjesta na CG primorju, kao da si se vratio u srednji vijek u neku bajku sa princezama i vitezovima, prekrasno je, bajkovito, kad god imamo vremena idemo tamo :love: :love: :love: !
    Uskoro ću okačiti neke slike Boke koje imam u kompu, čim budem imala vremena!
    Obavezno posjetiti!!!!

piljari
    Član
    piljari

piljari
    Član
    piljari

Ella
    Član
    Ella

Mene jako mnogo lepih uspomena vezuje za CG. Svako leto sam provodila dole. Kao mala, sam naucila plivati u HN 🙂 Obisla sam i planine i gradove na moru. Priroda je cudo!!! Bozanstvena!!! Svaki put kad lezim na ledjima u moru, sunce me opija, talasi polivaju, a ja gledam vrh planina… sav onaj pejzas… Uvek pomislim koja je ovo lepota, ovaj truntak sad sto sam tu, da nikad necu zaboraviti! 😉

piljari
    Član
    piljari

uniona
    Član
    uniona

hippeia – 5/2/2008 21:57

[QUOTE]mima80 – 5/2/2008 20:57

Pre 6 godina sam sa koleginicama sa faksa krajem maja, pocetkom juna isle u Petrovac. Naravno, turista nije bilo i ja sam bila fascinirana lepotom ovog gradica, plaza. Tad sam shvatila da je crnogorsko primorje predivno, ali ja kad vidim sve one turiste leti, pa kad nemas gde peskir da stavis, pa plivanje sa plasticnim kesama,muka me uhvati. Ne volim guzvu, ne volim da mi skacu poglavi na plazi, mnogo me nervira problem sa vodom, Crnogorci su cesto vrlo neljubazni, a o tome sto samo sto vazduh ne prodaju necu ni da komentarisem. Smestaj je preskup, jednostavno mislim da je sve nekako precenjeno. Ja sam od crnogorskog primorja davno odustala, i sve vise sumnjam da cu ga ponovo posetiti.

:bravo: Potpisujem!!!
    Stvarno je prelijepo otići van sezone! MM i ja baš često idemo dole na vikende, a najljepše je zimi, kad je malo tmurno ali bez kiše, šetati pored mora, mmmm koja romantikaaaa, nigdje žive duše, sam nas dvoje:love: ! A u sezoni, nemam riječi. Voda, parking-najveći su i nerješiv problem! Najveći je biser crnogorskog turizma što u Budvi gosti hotela plaćaju hotelski parking! Strašno!!!

potpisujem i ja!!!

proslo leto sam celo provela u crnoj gori zbog posla i cesto sam isla na more i potpuno se slazem s mimom80 da sumnjam da cu uskoro posetiti crnogorsko primorje.
    C. gora zaista ima prirodnih potencijala, ali treba dosta dosta vremena da prodje da postanu prava turisticka destinacija, barem sto se ljudi tice. cini mi se da ne shvataju da oni zive od turista a ne turisti od njih. takvu bahatost, neprijatnosti i sl. kao turista nisam dozivela ni u bugarskoj, grckoj, ceskoj, belgiji, italiji, madjarskoj… umesto sto ulazu tolike pare u luksuzne hotele trebalo bi da uloze i u obrazovanje (kulturu) lokalnih ljudi

npr. na kritu nema toliko luksuznih hotela i hotelskih kompleksa ali zato su im sve plaze ciste, cena ista kao na crnogorskom primorju, svi lokalni ljudi pocev od radnika na benzinskoj pumpi do onih u hotelu i restoranu uvek spremni da vam izadju susret. priroda netaknuta, kafici i restorani za svaciji ukus (od tradicionalnih do fancy)… plaze ciste, voda kristalno cista, nigde smeca, otpadaka u vodi, neverovatno

npr. u bugarskoj, mnogo vise hotela, luksuznijih hotela (naravno ima i onih manje luksuznih) 10x vise nego na cg primorju, jeftin provod, jeste da nije otvoreno more ali je voda cistija nego u budvi u sezoni, na plazi fin pesak

i naravno nigde prioblema sa tekucom vodom, necistocom plaza i mora, neljubaznoscu, neprijatnoscu ako ste iz srbije, a i cene u cg nisu bas jeftinije u poredjenju sa npr. bugarskom i grckom

ovo je na osnovu mog licnog iskustva, nije mi bila namera da ikoga vredjam tako da se izvinjavam unapred ako sam bila previse kriticna

a da ne bi ispalo da samo kudim crnu goru postavicu slike reke crnojevica gde je bukvalno netaknuta priroda

piljari
    Član
    piljari

Gledali ste filmove o Rio De Zeneiru, salsa, nogomet, lepe devojke oskudno obuchene, karneval, stadion marakana, kopakabana…. ljudi bi pomislili da je ovo raj na zemlji, ali da li je to zaista tako?

ko bi rekao da ovi stanari imaju pogled na copacabanu,pa hoćemo li na osnovu ovoga da sudimo o Riu

a bugarsko more pa evo citiraću neke ljude koji su tamo boravili "Ja ti ne bih nikako preporuchila ni Nessebar ni Bugarsku.
    more je loshe, vishe je kao neko jezero" "more im je definitivno ružno – nije prljavo – naprotiv, ali nije to jadransko more – uopšte nije onako slano, nema miris, nema boju, da nema ljudi koji šetaju u kupaćim kostimima ne bi uopšte imao osećaj da si na " " Slazem se da je more ko bara pa smo malo vremena provodili kupajuci se." " Kukuruzi, lipe i breze umesto palmi.
    More….da se ne mesam geografima u posao, ali za mene ono more nije… Dok ti se ne ocrta so na telu dok se susis na suncu. O nedostatku morskih mirisa da i ne govorim.

Nikom ne preporucujem Bugarsku za letovanje. Makar i svake druge godine isao na more – skupljaj pare i idi kao covek, na more koje stvarno okrepljuje i regenerise. ""Bugarska je toliko losa da je to tuga jedna. Stvarno kao da sam otisao u Knic da letujem na gruzanskom jezeru"

Grčka i Turska su nešto bolje ali i tu ima raznih utisaka da sada ne citiram ako treba mogu

priča se da crna gora treba da donese zakon kojim se zabranjuje unosenje hrane (takav zakon imaju skoro sve zemlje u svetu) tako da vise nece biti moguce letovanje sa 200 eura pa se nece nositi paradajz na plazu i bacati smece jer u jednom se ssvi slazemo da je u crnog gori prelepo i cisto van sezone stoga se da zakljuciti da je problem u gostima da oni prljaju i bacaju smece,svi koji u sezoni idu na plazu oko 9 ujutru svedoci su da na nijednoj plazi ne mogu naci nijedan papiric to ja potpisujem,ima jos dosta primera nego da ne nabrajam

ako se uspeh turizma meri novcem (a to je merilo )evo nekoliko podataka na ekskluzivnim lokacijama kvadrat stambenog prostora krece se i do 10ooo eura (skoro kao citav stan Bugarsku a na normalnim lokacijama pre 3 godine konkretno u Baru stan od 50 kv se mogao kupiti za 35000 eura danas se takav stan ne moze kupiti ispod 150 000 eura i tu ima jos primera nego da ne nabrajamo

Daleko od toga da je idealno Crna Gora je jedna mala drzava pa se sve primeti,ja znam da grad Bar i u staroj Jugoslaviji je nosio zvanicnu titulu najcistijeg grada a sad ako neko hoce sve da posmatra negativno uvek se na sve i svakog moze pokazati prstom.

P.S. i sami ste svedoci koja je guzva na plazama u sezoni i zaista dok se turisti ne promene nemoguce je i fizicki i tehnicki da sve bude cisto 24 sata.

pozdrav

uniona
    Član
    uniona

uh piljari ….
    ja sam samo govorila na osnovu svog iskustva proslog leta koje nije bilo 10-15 dana vec par meseci, sto daje vremena i da se vide neke stvari koje se ne mogu videti za samo 10-15 dana odmora…
    slozila bih se s tobom da je novac merilo uspeha turizma, ali u crnoj gori novac svakako nije merilo kvaliteta. a narocito kada su cene nekretnina u pitanju!!!
    npr. u jednoj tek izgradjenoj zgradi u podgorici cena metra kvadratnog je 3000 eura. sa agentom smo obisli 3 stana u istoj zgradi i ono je sramota sta ljudi prodaju i za koje pare… izolacija 0, osvetljenje stana lose, kuhinja minijaturna… a na pitanje „sta nudite za 3000 eura po kvadratu?“ dobijemo odgovor: „pa ovo je glavni grad jedne evropske drzave, a i more je na sat vremena odavde“ (!!!)
    taj parametar (cena nekretnina) u crnoj gori definitivno nije merilo uspeha turizma.

inace kada je rec o plazama ja licno vise volim da se za cenu od 199 eura (smestaj za 10 dana u julu mesecu) kupam u ovakvom moru:

Photobucket

ali kao sto sam obecala, evo i slika reke crnojevica gde je priroda zaista prelepa

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 346 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.