Ova tema sadrži 345 odgovora, ima 91 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 346 ukupno)

Montenegro

• uniona
    Član
    uniona

izvinjavam se za prvu sliku u prethodnom postu koja nije slikana u crnoj gori sto sam je stavila u ovu temu, pokusala sam da je izbacim ali mi je isteklo 30 minuta

sorry 😳

piljari
    Član
    piljari

pa da ja se slazem ,cak sam i neka tvoja iskustva citirala da je u predsezoni prelepo ,pa onda pitam ko to u sezoni prlja(opet kazem tehnicki je nemoguce da na svaka dva ,tri sata komunalne sluzbe dizu ljude sa plaze da bi uklonili smece),moguce da kvalitet gradnje ne ispunjava svetske norme ali to su sve zgrade sa dozvolama koje su tehnicki primljene i gle cuda i po tim cenama veca je potraznja nego ponuda.Slazem se sa tobom da u svakom biznisu a turizam to jeste nema ljubavi i emocija samo racunica pa tako svako ide gde misli da mu najvise odgovara
    opet kazem nije idealno ali su to realni problemi kojih svugde ima e da skoro citam odlozen reli pariz-dakar zbog bezbednosti(stoj e veci problem od higijene)pa dali iz toga da zakljucimo da niko ne ide u tom pravcu
    ja licno bih volela da obidjem mnoge turisticke destinacije(nisam lokal patriota)pa cak i ako je u pitanju neka slabija destinacija

i da se ponovim nije bitno gde si nego sa kim si

Masha&Tasha

[QUOTE]piljari – 7/2/2008 12:12

a bugarsko more pa evo citiraću neke ljude koji su tamo boravili "Ja ti ne bih nikako preporuchila ni Nessebar ni Bugarsku.
    more je loshe, vishe je kao neko jezero" "more im je definitivno ružno – nije prljavo – naprotiv, ali nije to jadransko more – uopšte nije onako slano, nema miris, nema boju, da nema ljudi koji šetaju u kupaćim kostimima ne bi uopšte imao osećaj da si na " " Slazem se da je more ko bara pa smo malo vremena provodili kupajuci se." " Kukuruzi, lipe i breze umesto palmi.
    More….da se ne mesam geografima u posao, ali za mene ono more nije… Dok ti se ne ocrta so na telu dok se susis na suncu. O nedostatku morskih mirisa da i ne govorim.

Nikom ne preporucujem Bugarsku za letovanje. Makar i svake druge godine isao na more – skupljaj pare i idi kao covek, na more koje stvarno okrepljuje i regenerise. ""Bugarska je toliko losa da je to tuga jedna. [QUOTE]

Izvini piljari, ako nije problem, zar ne bi smo mogli da dobijemo tvoje misljenje o CG i tvoje slike,a sve ovo sto stavljas mozes lepo da das link pa ko voli nek izvoli da cita. Citiras druge ljude o Bugarskoj, ako vec nisi bila, cemu price i citati. Ne kazem da Crna Gora nema neki poseban smek, mnogo sam puta tamo bila, vezuju me divne uspomene za nju, mnogo prijatelja, ali nema potrebe pljuvati po drugim destinacijama. Nema svrhe imati ni gomiliu soli na sebi, pa ne moci sprati istu jer nema vode ni za pice.
    Ja sam licno bila u Zlatnim Pjascima, plaza odlicna, more postepeno ide u dubinu, svacega da se vidi, hrana dobra, vode u izobilju i mogu slobodno da kazem da sam se zaista lepo provela, sem prodavca koji nije hteo da mi baci papir od sladoleda u djubre veceg incidenta nisam imala. Zena koja je godinama letovala u Kanu je toliko odusevljena bila i puna utisaka i rekla: ja cu i sledece godine ovde bar 2 nedelje.
    Nastranu tome, prelepe slike crne gore! Ella, tvoje su mi stvarno posebne! Boja vode na njima je fenomenalna!

GaGaT
    Član
    GaGaT

Znate sta, meni je glupo da stavljamo slike kao reklame itd. Onda moze svako da skine sa interneta i od kojekakvih agencija mali milion slika i da stavi. Poenta je u tome da stavimo slike mesta koja smo posetile, videle, dozivele, da opisemo nasa iskustva itd. To je mnogo upecatljivije i bar meni zanimljivije da gledam :-))

uniona
    Član
    uniona

ne znam da li se odnosili na mene ili ne ali eto da napomenem za svaki slucaj, slike u mom postu (slika mora i slike reke crnojevica su moje slike, tj. nisu sa neta, reklame i sl.)

GaGaT
    Član
    GaGaT

Ne nisam mislila na tebe, niti ni na kog konkretno, vec na sve, mislila sam da je to predlog za sve.

Ella
    Član
    Ella

Ja jesam stavila slike, ali iskljucivo MOJE !!!

Inace ne bi volela da ova tema ode na pogresnu stranu. Naravno da ne mislimo svi isto i ne trebamo :anene: , ali covek treba da gleda sve strane. Istina je (bar po mom misljenju) da Monte ima groznu uslugu. Mislim na ljude koji rade u toj bransi, mnogi ne znaju engleski itd… Istina je da su cene bogami po malo paprene, kao da si u Spaniji, Portugaliji itd… Ali sigurno nije nigde savrseno i verovatno postoji mesto gde coveku sve u potpunosti ne moze da odgovara. Svedjani su ljubazni, ali hladni ljudi, distancirani su. Francuzi su nekulturni, pljuju, psuju, stalno negde zure… 🙂 (nisu svi takvi, glupo je generalizovati). Mislim da sam i ja mogla pod temom Pariz, napisati sve ono ruzno i negativno ovom gradu, ali nije to to. (Zelim samo reci da nigde nije idealno, ali postoji naravno bolje od boljeg 😉

Htela sam reci da bi ova tema Monte trebala biti kao i druge teme putovanja. Mi stavljamo slikice i divimo se lepoti 🙂 Malo mastamo, da smo na trenutak pobegli iz svakodnevnice i ovog sivila :sok:

:caos:

piljari
    Član
    piljari

Masha&Tasha – 6/2/2008 21:01

[QUOTE]piljari – 7/2/2008 12:12

a bugarsko more pa evo citiraću neke ljude koji su tamo boravili „Ja ti ne bih nikako preporuchila ni Nessebar ni Bugarsku.
    more je loshe, vishe je kao neko jezero“  „more im je definitivno ružno – nije prljavo – naprotiv, ali nije to jadransko more – uopšte nije onako slano, nema miris, nema boju, da nema ljudi koji šetaju u kupaćim kostimima ne bi uopšte imao osećaj da si na “ “ Slazem se da je more ko bara pa smo malo vremena provodili kupajuci se.“ “ Kukuruzi, lipe i breze umesto palmi.
    More….da se ne mesam geografima u posao, ali za mene ono more nije… Dok ti se ne ocrta so na telu dok se susis na suncu. O nedostatku morskih mirisa da i ne govorim.

Nikom ne preporucujem Bugarsku za letovanje. Makar i svake druge godine isao na more – skupljaj pare i idi kao covek, na more koje stvarno okrepljuje i regenerise. „“Bugarska je toliko losa da je to tuga jedna. [QUOTE]

Izvini piljari, ako nije problem, zar ne bi smo mogli da dobijemo tvoje misljenje o CG i tvoje slike,a sve ovo sto stavljas mozes lepo da das link pa ko voli nek izvoli da cita. Citiras druge ljude o Bugarskoj, ako vec nisi bila, cemu price i citati. Ne kazem da Crna Gora nema neki poseban smek, mnogo sam puta tamo bila, vezuju me divne uspomene za nju, mnogo prijatelja, ali nema potrebe pljuvati po drugim destinacijama. Nema svrhe imati ni gomiliu soli na sebi, pa ne moci sprati istu jer nema vode ni za pice.
    Ja sam licno bila u Zlatnim Pjascima, plaza odlicna, more postepeno ide u dubinu, svacega da se vidi, hrana dobra, vode u izobilju i mogu slobodno da kazem da sam se zaista lepo provela, sem prodavca koji nije hteo da mi baci papir od sladoleda u djubre veceg incidenta nisam imala. Zena koja je godinama letovala u Kanu je toliko odusevljena bila i puna utisaka i rekla: ja cu i sledece godine ovde bar 2 nedelje.
    Nastranu tome, prelepe slike crne gore! Ella, tvoje su mi stvarno posebne! Boja vode na njima je fenomenalna!

evo i mojih utisaka ja sam do 1999 godine živela na kosovo(tu sam i rođena) kada se rat završio došli smo u crnu goru(moji su poreklom iz crne gore)posle par godina kupili smo stan za oko 40000 hiljada eura danas za taj stan dobijamo 150000 eura(za sada zarada 110000 eura)i šta trebala sam da provedem u inostranstvo 10-ak godina uglavnom radeći najteže poslove i otići za vikend da se negde slikam i reći kako je prelepo,
    što se tiče citata još pre 15-tak godina sam išla između ostalih zemalja i u grčku pa o njihovoj gostoljubivosti da ne pričam zvali su policiju što smo parkirali auto ispred njihove radnje a kod njih ništa nismo kupili,a u bugarsku mi je išao dever pa između ostalog prenosim i njegove utiske
    ja ovde sada živim i kažem a citiram mnoge koji su ovde to izneli da je u predsezoni čisto pa pitam ko prlja i kažem da je jutri sve sređeno
    inače za mene je najlepši grad Beograd(u Srbiji mi je skoro sva rodbina)a u beogradu smo imali niz neprijatnih situacija (pokušaj krađe auta…….)pa da idemo malo dalje u beogradu je ubijenpremijer(kojeg još uvek obožavam) pa se ubijaju novinari pa nikada neću reći da tamo nikad više neću otići naprotiv jedva čekam
    a ako pažljivo čitaš ja iznosim i svoje utiske
    a opet kažem u turizmu se sve meri brojkama i statistikom pa ako želiš daću ti i te podatke

mima80
    Član
    mima80

GaGaT – 6/2/2008 21:09

Znate sta, meni je glupo da stavljamo slike kao reklame itd. Onda moze svako da skine sa interneta i od kojekakvih agencija mali milion slika i da stavi. Poenta je u tome da stavimo slike mesta koja smo posetile, videle, dozivele, da opisemo nasa iskustva itd. To je mnogo upecatljivije i bar meni zanimljivije da gledam :-))

Slazem se sa Gagom, ni meni se ne dopadaju fotgrafije skinute sa interneta. Mislim da bi na ovom podforumu trebali da se drzimo slika koje smo sami napravili, sa prenesenim utiscima o mestu koje smo posetili

Lukina mama

mima80 – 6/2/2008 21:59 [QUOTE]GaGaT – 6/2/2008 21:09 Znate sta, meni je glupo da stavljamo slike kao reklame itd. Onda moze svako da skine sa interneta i od kojekakvih agencija mali milion slika i da stavi. Poenta je u tome da stavimo slike mesta koja smo posetile, videle, dozivele, da opisemo nasa iskustva itd. To je mnogo upecatljivije i bar meni zanimljivije da gledam :-))

Slazem se sa Gagom, ni meni se ne dopadaju fotgrafije skinute sa interneta. Mislim da bi na ovom podforumu trebali da se drzimo slika koje smo sami napravili, sa prenesenim utiscima o mestu koje smo posetili
    Apsolutno!

hippeia
    Član
    hippeia

piljari – 6/2/2008 21:54

inače za mene je najlepši grad Beograd(u Srbiji mi je skoro sva rodbina)a u beogradu smo imali niz neprijatnih situacija (pokušaj krađe auta…….)

Uh piljari, dobro ste prošli, mm-ovim roditeljima su ukrali auto prije par mjeseci kad su nam bili u posjeti, sreća nađen je!
    Nego stvarno, hajde mi da kačimo slike, sve te mane što smo navele stoje, ali hajde da se ne prepiremo nego da uživamo u ljepotama Crne Gore!
    Evo ja sutra kačim moje slikice ;] !

GaGaT
    Član
    GaGaT

Cao Piljari,

Mislim da ti komentar nije na mestu, jer ovde ne bi trebalo da bude nekog takmicenja, ko gde zivi ko ce lepse i bolje slike da postavi. Nismo mi otisli u inostranstvo da bi se slikali i stavljali slikice. Svi mi imamo svoju zivotnu pricu koja je manje ili vise bolna od price nekog drugog…
    Mislim da se u tome i ogleda lepota ovog podforuma, sto mozemo da pokazemo raznovrsnost.
    Ako ja imam prilike, da posetim neko mesto u Americi i da ga podelim sa Vama, pa naravno da cu to uraditi. I bas me briga sto mnogi ne vole Ameriku, ili je neki drugi ljudi vole, jer u tome nije poenta.
    I opet kazem definitvno sam protiv reklamnih kampanja :-)))

piljari
    Član
    piljari

GaGaT – 6/2/2008 22:12 Cao Piljari, Mislim da ti komentar nije na mestu, jer ovde ne bi trebalo da bude nekog takmicenja, ko gde zivi ko ce lepse i bolje slike da postavi. Nismo mi otisli u inostranstvo da bi se slikali i stavljali slikice. Svi mi imamo svoju zivotnu pricu koja je manje ili vise bolna od price nekog drugog… Mislim da se u tome i ogleda lepota ovog podforuma, sto mozemo da pokazemo raznovrsnost. Ako ja imam prilike, da posetim neko mesto u Americi i da ga podelim sa Vama, pa naravno da cu to uraditi. I bas me briga sto mnogi ne vole Ameriku, ili je neki drugi ljudi vole, jer u tome nije poenta. I opet kazem definitvno sam protiv reklamnih kampanja :-)))

ti si me ili pogresno shvatila ili sam se negde pogresno izrazila (mislim da nisam) ni na kraj pameti mi nije da se takmicim,(ja licno bih volela da zivim u Americi )znam da niste otisli u inotsranstvo da bi se slikali(dosta ljudi iz moje porodice zivi po inostranstvu i znam da uglavnom nije lako)ovo tebe citiram "Ako ja imam prilike, da posetim neko mesto u Americi i da ga podelim sa Vama, pa naravno da cu to uraditi. I bas me briga sto mnogi ne vole Ameriku, ili je neki drugi ljudi vole, jer u tome nije poenta."pa ja svo vreme govorim da u tome nije poenta ,poenta je u tome da se na osnovu pojedinacnog misljenja ili iskustva ne mogu generalizovati stvari.a sto se tice slika sa interneta videla sam po komentarima da dosta cura nikada nije bila u Crnoj Gori pa vodjena zeljom da im pokazem Crnu Goru u sto lepsem svetlu jer ja takve slike nikada ne mogu napraviti a i uzgred budi receno moja tema je jedna od zadnjih otvorenih na podforumu putovanja pa sam tu videla dosta slika skinutih sa interneta(i uopšte mi to ne smeta naprotiv pa ne mozemo se popeti na brda da bi slikali panorame),a sto se tice reklamne kampanje pa ja sam gore rekla da su za mene Beograd i Srbija najlepsi(a od trenutka kada smo izbegli nisu se okrenuli prema nama) a ako pazljivo citas to za Crnu Goru nisam rekla(da je najlepsa)

slazem se da se u raznovrsnosti ogleda lepota ovog foruma ali isto tako mislim da nema razloga za ljutnju ako neko misli drugacije i da nema nametanja misljenja

Julija SG
    Član
    Julija SG

Ljetovala sam par puta u Crnoj Gori. Stvarno ima prelijepih mijesta, plaza i gradova. Meni licno se najvise svidja Herceg Novi. E sad sto se tice cijena, one boga mi jesu paprene! Vode standarno u sezoni nikad nema, ili je nema dovoljno, a usluga e to je tek posebna prica. Mada mene to sve nije bas posebno nerviralo.

Ostalo mi je u sijecanju kad sam u nekom restoranu narucila kafu, a konobar mi na to rekao: „Ja ti je vala necu kuvat! Daj naruci nesto konkretno!“ :ruganje: :ruganje: :ruganje:

uniona
    Član
    uniona

piljari – 6/2/2008 23:11
    …ali isto tako mislim da nema razloga za ljutnju ako neko misli drugacije i da nema nametanja misljenja

a ko se ovde ljuti ili namece svoje misljenje? mi samo iznosimo svoja iskustva i zapazanja sa cg primorja

ne slazem se sa time da su turisti krivi za smece na plazi, negde si napisala sledece: „… u jednom se ssvi slazemo da je u crnog gori prelepo i cisto van sezone stoga se da zakljuciti da je problem u gostima da oni prljaju i bacaju smece“
    pa ne ocekujes da turisti placaju uslugu (po nista manjoj ceni nego na drugim destinacijama) i jos uzmu metle ili sta vec u ruke i da ciste plaze? naravno, mora da postoji kultura tipa ‘smece u kante’ ali treba obezbediti i te kante na plazama. na drugim turistickim destinacijama plaze posecuje daleko veci broj turista nego u crnoj gori ali su one i pored toga cistije i urednije. znaci nisu krivi turisti!!! more nije prljavo samo od smeca, vec od mulja, algi i sl. a za to takodje nisu krivi turisti

upravo ova tvoja recenica svedoci o odnosu lokalnih ljudi prema turistima koji plate da letuju na cg primorju…

kada je rec o prirodnim lepotama cg zaista mislim da ima potencijala, evo cak sam i okacila slike u prethodnom postu kojima zelim da doprinesem ovoj temi (nazalost nemam slika skadarskog jezera), ali nisu dovoljni samo prirodne lepote,hotel splendid, fancy lokali i restorani da bi crna gora u turistickom smislu bila ono sto zaista moze da bude a to je svetska destinacija

ovo je samo moje licno misljenje na osnovu svog iskustva koje ne zelim nikome da namecem

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 346 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.